Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Řeka Tara

Autor Karel M. 
Řeka Tara
19. 05. 2007 05:10
Letos pojedu potřetí do Černé Hory. Projel jsem téměř vše. Chtěl bych se podívat do vnitrozemí až k řece Taře, je tam údajně nejhlubší kaňon v Evropě hluboký 1200m. Byl tam někdo? Do kterých míst se tam podívat?
Re: Řeka Tara
19. 05. 2007 07:23
Tak to by mě taky zajímalo. Snad se ti ozve smejkali, ten tam určitě byl.grinning smiley Jinak můžu doporučit Skadar.
Ale jsou i podstatně lepší místa. Loni jsme se díval na místní tv a ukazovali dokument o Durmitoru. Už jsem uvažoval, že bych příště vyjel více auty se starou partou. Nechali bysme rodinky plácat u moře a udělali opět pánskou jízdu (trek) po vrcholcích hor.
Re: Řeka Tara
19. 05. 2007 13:09
TAK ! A teraz som predbehol smejkaliho !!! thumbs up thumbs up smiley

V Budve na promenáde som si 07/2006 kúpil u pouličného predavača zájazd na Taru (68,- EUR, záloha 10,- EUR, trochu som sa bál, či to nie je odžub, dal mi akýsi smiešny zdrap ako potvrdenku). Na druhý deň 5:00 odjazd z Budvy (doplatok v autobuse), cesta ca. 200 km šíleným 12-miestnym Transitom s ešte šílenejším vodičom na Sćepan Polje. Tam nás vysadili, raňajky (v cene), vyfasovali sme výbavu (neoprén, šlapky), zápis do zoznamu účastníkov (kvôli colníkom, pasy sme nechávali v buse, so sebou iba foťák v sáčku) a vyrazili v terénnych VW Transporter r.v. 1985 proti prúdu rieky Tary, ca. 40 min. Divoko, mokro. Na konci cesty nás vysadili, peši asi 100 m k rieke, naložili člny na vodu a jedeeeem. V člne 7+kormidelník. Jazda v pohode, ca. 2 hodiny, prestávka 20 min, ešte 1 hod. jazda. Bol som prvý raz na rafte, nemôžem porovnávať, ale obtiažnosť tohoto úseku veľmi nízka, vraj sa tu ešte nikto neprevrátil. Dojazd do Sćepan Polje, obed (ráno sme si mohli vybrať - baranina alebo ryba, nič moc, v cene). Nemnožko rakije s Bielorusmi a Bieloruskami (keď začali ponúkať vodiča aby si s nimi dal rakije, tak to vedúci ukončil a šli sme domov. So zastávkou v Nikšići (Bielorusom došlo pivo) príjazd do Budvy ca. 19. hod.

Rada za milión: vezmi te si vlastné šlapky (gumové "cvičky" do člna). Inak vyfasujete erárne, roztrhané a potom je v člne v tej ľadovej vode STRAŠNÁ zima na nohy...

Naloďovanie


Plavba


Plavba 2


..a vylodenie




Upraveno 1krát. Naposledy upravil MildeSorte4 (22. 06. 2010 11:07).
Re: Řeka Tara
19. 05. 2007 20:03
Paráda, to by se mi asi taky líbilothumbs up
Re: Řeka Tara
19. 05. 2007 20:07
Mě taky, ale cenovka je brutální.
Re: Řeka Tara
20. 05. 2007 19:01
Ke všemu ještě X 4 , protože rodinka by chtěla asi taky tak nevímthumbs down
Re: Řeka Tara
20. 05. 2007 19:06
Rodinka se naštěstí bojí, ale pak by mě zase vyčítali, že si užívám dobrodružství.
Re: Řeka Tara
02. 06. 2007 06:38
Asi bych tam zajel se jenom podívat bez raftingu, té by se zbytek rodiny asi bál. Teď však váhám, zda jet 200 km,je tam něco k vidění,jaké jsou silnice, projedu tam nízkým autem?
Re: Řeka Tara
03. 06. 2007 00:00
No po zkušenosti se Skadarem a to nemám nízké auto (Felda) bych nějakým tuning natož tuzing autem nejel. Nejde však ani tak o snížení, ale spíš o místy hodně úzké cesty a vyhýbání se nad srázy není pro rodinky zrovna na pohodu.
Re: Řeka Tara
03. 06. 2007 05:53
To residents:

S tím nízkým autem jsem to tak nemyslel.Mám Š. Octavii combi, nemám však terénní auto, jak je vidět na fotkách.Jinak na úzkých cestách se vyžívám, viz pohoří Lovčen.
Re: Řeka Tara
04. 06. 2007 09:25
No pokud nejedeš po straně srázu a nemusíš couváním uhýbat protijedoucímu, tak je to pohoda.grinning smiley Já třeba na Skadaru potkal (málem do mě vrazili v zatáčce) dvě mladé Holanďanky s velkým obyťňákem, které byly moc rády, že jsem jim couvnutím uvolnil místo. A to ještě nevěděly na začátku co je čeká.thumbs up smiley
Re: Řeka Tara
16. 07. 2007 17:32
dobry den pokud by jste chtli njaké informace o taYe a durmitoru tak piate na e-mail vedeljsem@centrum.cz
Re: Řeka Tara
13. 09. 2007 10:35
Pres Taru jsme letos take jeli, ale v kanonu bylo spousta lesnich pozaru. Od mistnich jsme pak slyseli, ze to mozna nekdo zapaluje umyslne.
Re: Řeka Tara
22. 06. 2010 11:27
Ešte pár fotiek z 2006 :














avatar Re: Řeka Tara
16. 07. 2010 14:00
avatar Re: Řeka Tara
17. 07. 2010 23:03
Ano, pokud budete mít čas, tak si nenechejte ujít cestu z Nikšič po 18tce směrem na sever. Je tam nádherná kochací krajina. Stojí to za to!!! Viz foto Lubos2007
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 138
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.