Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do Černé Hory

Autor monča 0601 
Re: cesta do Černé Hory
18. 06. 2023 20:12
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen pár slov.Při cestě přes BIH doporučuji se
> vyhnout přechodu Slav.-Bosanski Brod,vzhledem k
> charakteru tohoto dvojměstí,jsou zde velké kolony
> jak kamionu,tak místních.

Přesně tak, vždycky jsem to objížděl přes Šamac, kde bylo relativně prázdno.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: cesta do Černé Hory
19. 06. 2023 11:36
ahoj , Buljarica hotel SAVOJO přímo na pláži a v září super klid ale spíš až od toho druhého týdne ))))))
[www.google.com]
Re: cesta do Černé Hory
19. 06. 2023 19:09
Savojo má tuším ubytování pouze v patře a pak ještě pár schodů na pláž.Pláž samotná pro invalidu vhodná, písčitokamínková.Bliž k moři už to nejde, když jsou větší vlny,bouchají dole o zeď terasy.

Karel
Re: cesta do Černé Hory
19. 06. 2023 21:11
Sem se díval a mají to bez jídla. Pro moji ženu ideál. Aspon kdyby byla snídaně.
Re: cesta do Černé Hory
15. 07. 2023 21:56
Tak dorazili jsme do Žabljaku, Durmitor. Novinky : přechod Jabuka ze SRB do MNE úplně opraven, nový asfalt, mimo asi dvou třimetrových pruhů po šotolině. Celníci SRB i MNE makají fest, nezdržují, dohromady 40 min obě strany. Jen pasy/občanky a techničák (saobračajna dozvola). Jiné kafe byla Tompa HU/SRB kolem 4 RÁNO. Mimo prokletého Horgoše, nejbližší přechod k dálnicím 24h otevřený. Ačkoliv čtvrtek, ne víkend, tak fronta 2.5 km a TŘI hodiny. Raději doporučím Bački Breg, ačkoliv si zajedete, pokud tedy cestujete v noci. Spousta přechodů maká jen přes den. To si myslím, i byl důvod té fronty. Hlavně Maďaři nerozlišovali kamióny/osobáky, vše téměř k hranicím. Letos jsem se opravdu sekl, důvěřuje tomu, že jsme nejeli o víkendu.

Ceny v restauracích tak bajvoko 80% chorvatských, ale samozřejmě víme, že ubytko tak 2/3 HR a někdy 1/2...

Takže zítra podruhé do hor a pozítří konečně to MOŘE.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil ircavoj (16. 07. 2023 20:24).
Re: cesta do Černé Hory
17. 07. 2023 22:06
Cesta 2.

Z Žabljaku do Ulcinju, dle navigace zhruba 3:40, realita 6 hodin. Kupodivu ani ne tak serpentýny dolů k řece Morače, ale zaprvé fronta aut do placeného tunelu, za druhé se to začlo štosovat od Sutomore a pokračovalo přes Bar snad do Utjehy...

Projeta nově postavená dálnice za € 3.5, nádherné svezení, spíše jedete jen tunely, takové autometro.

Jinak moc děkuji Rosmarine za vložení fotek "jelovniku", rozdíl dvou let je v některých položkách znát. Pivo a voda v podstatě už na chorvatských cenách, €4 (minule cca 2:80)

Voda naštěstí v 1.5 l, ale taky na 3.60,-



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ircavoj (18. 07. 2023 08:16).
Re: cesta do Černé Hory
17. 07. 2023 22:26
V kolik hodin (cca.) jste chytli kolonu od Sutomore?Chci to jet v sobotu v brzkých ranních hodinách.Předloni jsem jel v koloně od Tivatu až do Ulcinj, strašný.

Karel
avatar Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2023 00:03
ircavoj - nemáš zač. yawning smiley
Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2023 08:13
: KarelS
Ohledně kolony od Sutomore tipuji mezi 8-9 ráno. Jsme si říkali, jak v 10-10:30 dorazíme na ubytování a ono nakonec poledne. Jestli pojedete od Chorvatska a ještě v sobotu, tak už bych se dal na modlení grinning smiley

Jinak se tu má v sobotu ochladit. Ze 36 C na 31.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ircavoj (18. 07. 2023 08:33).
Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2023 09:02
K té cestě do Černé hory z Chorvatska:
Loni v sobotu 6.8. jsme jeli kolem poledne z MNE do HR přes hlavní přechod Karasoviči a směr do MNE byl naprostá tragédie, kolona skoro 3km odhadem tak na 4-5 hodin čekání. Naším směrem to bylo "jen" na hodinu. Rok předtím jsme přejížděli z HR do MNE přes Vitaljinu (byli jsme se podívat na Prevlace) a tam jsme byli sami. Byl to sice ještě covidový rok a bylo to ve všední den, ale i tak... Každopádně je potřeba průběžně sledovat kolony v Google mapách nebo Waze a zařídit se podle toho. Ta asi 10km zajížďka přes Vitaljinu se může setsakramentsky vyplatit.
avatar Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2023 10:44
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rok předtím jsme přejížděli z HR do MNE
> přes Vitaljinu (byli jsme se podívat na
> Prevlace) a tam jsme byli sami.

Když jsme v Molunatu, tak si vždy párkrát za pobyt zajedeme do Hercegu.
Občas je to na hranicích na pár minut, jindy i pár aut je na půl hodiny. Nicméně, déle než 3/4 hodiny (v součtu na obou celnicích) to nikdy nebylo. Vždy(?) ve všední dny, ráno tam, zpět buď po obědě nebo až večer.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 248
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.