Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do Černé Hory

Autor monča 0601 
Re: cesta do Černé Hory
03. 06. 2020 11:27
Ty podmínky pro Bosnu najdu kde????
Re: cesta do Černé Hory
03. 06. 2020 21:50
BIHAMK.ba

Karel
Re: cesta do Černé Hory
25. 06. 2020 21:41
Neplánuje nebo nejel někdo poslední dobou cestu do MNE přes HUN - SRB ? Jel jsem to tak už dvakrát, ale naposledy v r. 2012. Chtěl bych vyrazit letos začátkem září.
Re: cesta do Černé Hory
26. 06. 2020 12:12
Několikrát v posledních létech, ale vždy přes BiH.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: cesta do Černé Hory
04. 07. 2020 09:50
Ahoj,přijel jsem včera v noci.Do Montenegra lze projet jen přes Neum,od vrchu nás do Bosny nepustili,jen s testem.Srbsko je prý taky zavřené,Albánie totéž.Říkala to domácí.Turistů ke konci pobytu přibývalo,je to ale jen v jednotkách osob.Bar,Sutomore,Ulcinj a další místa v této oblasti jedou na půl plynu,zavřené některé restaurace,hotely,stánky.Všude jen místní.Ceny +- stejné jako loni.

Karel
avatar Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 15:18
... i v Černé Hoře se staví dálnice o 106 ...

[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 17:35
Já vím, že je to OT a klidně ať to admini smažou, ale stejně mi to nedá tu otázku nepoložit.

Jak je možné, že všude jinde se staví o sto šest i v hodně náročných terénech a u nás se D11, která vede převážně v rovině, staví už 50 let a ještě nejméně 10 let se stavět bude - než dorazí k polským hranicím? sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (06. 03. 2021 17:36).
avatar Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 18:15
... důvodů je víc ... ale jedním z nich jsou zelení gauneři, kteří si koupí po metru čverečním na budoucí stavbě a pak proti ní vznesou ... napřed námitky na stavebním úřadu a po té hromadné žaloby u soudů ... pak následují zdlouhavá odvolání se proti rozsudkům I. st. ...
... no a z obavy, že lidem s nimi dojde trpělivost ... tak si raději zaregistrují sídlo v zahraničí a podávají odpor " z venku " jako věhlasní ekologové ...
v ČR už ústavním činitelům došla s těmito existencemi trpělivost a navrhovali do zákona při podobných kauzách aby tito odpůrci staveb, které jsou v zájmu většiny obyvatel i dopravní obslužnosti ... skládali nemalé kauce, které by jim stát vracel, pokud by spor ve finále vyhráli ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 20:27
Toto je ještě hezčí video:

[youtu.be]

Jen se divím, že tam staví klasikou mýtnici, v dnešní dobé by už měli použít něco modernějšího.
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 20:32
Ještě stránka o stavbě dálnice:

[bemax.me]
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 20:43
A hezká vizualizace:

[youtu.be]

Je to zhruba tato trasa:

[sk.mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (06. 03. 2021 20:47).
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
06. 03. 2021 20:57
Rozumíte tomu někdo víc než já? Pochopil jsem z toho, že na podzim by chtěli otevřít alespoň část:

[youtu.be]
avatar Re: cesta do Černé Hory
07. 03. 2021 11:22
... mdr ... mýtnice ?
no asi proto, že majitel nebude stát Černá Hora ... ale soukromý investor ...

smileys with beer
Re: cesta do Černé Hory
08. 03. 2021 00:56
To je stále koridor C 5, má více větví a patrně bude použitelný v roce 2022.
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
18. 03. 2021 14:13
Re: cesta do Černé Hory
13. 07. 2021 09:14
Asi pokračování předchozího příspěvku.

[www.seznamzpravy.cz]
Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2021 23:24
Tak na místě. Ulcinj, cesta přes AT, HU, SRB. Jelikož jsme chtěli navštívit nadherný park Durmitor, jeli jsme přes přechod Jabuka. První průšvih. Ten celý předělávají, takže těžký horský terén několik km před hranicemi i za - po šutrech. Mnohem horší ovšem byla (asi zmiňovaná zde) stavba nové dálnice (nevím, co jiného by to mohlo být). Od Nikšiče až po Podgoricu jedete na rychlost (bez přehánění JEDNA v koloně, auta jiného typu než offroad nebo SUV s odřenýma ušima.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (15. 07. 2023 21:47).
Re: cesta do Černé Hory
18. 07. 2021 23:37
Námi vybraná cesta byla fakt těžší, neustálý horský terén, stovky zatáček vraceček, pořád jedete někam nahoru, máte pocit, že už musíte být na Everestu. Já řídím dálky rád, výhledy jsou nezapomenutelné, ale pro lidi, co chtějí co nejrychleji na místo a kecnout si na pláž, ti by byli velmi zklamáni a znechuceni. X krát mi zalehly uši z cesty jak na houpačce - nahoru, nahoru a DOLŮ

Jinak za pár hodin pozorování v Ulcinju - sem asi zprávy o Covidu nedorazily. Nějaké roušky/respirátor y, odstupy vidíte jen sem tam u hostů
Re: cesta do Černé Hory
14. 02. 2022 08:13
Trocchu zapadlá,nediskutovaná zpráva.AIR MONTENEGRO zavádí od června přímé letecké spojení z Prahy do Tivatu.Po letech dobrá zpáva,ČSA to létaly leatadly IL 18.Vzhledem k tomu,že toto letiště nesplňovalo všechny podmínky ICAO a pro malý zájem,byly lety přesměrovány na letiště Dubrovník a nadále pak autobusy do MN.Letiště Tivat je nyní schopno přijímat vše.
Re: cesta do Černé Hory
22. 06. 2022 16:45
Další z článků o cestování do ČH, ale pouze pro ty co mají předplatné na IDNES. Jinak je to krátký článek o Barské a Budvanské riviéře a o tom, že letadlem z Prahy jeto za 90 minut. Létá se 2x týdně. Zájezd vč. dopravy a polopenzí vyjde na 20-25 tisíc Kč. Černá Hora
Re: cesta do Černé Hory
08. 08. 2022 15:20
Nejste nebo nebudete někdo v Kotoru? Zapomněli jsme v ubytování batoh, kdyby byl někdo ochoten jej vyzvednout. Předání v CZ bychom už nějak vyřešili. Je to kousek od starého města, dá se tam dojet autem. Kdyžtak na mail raschi@email.cz
Re: cesta do Černé Hory
18. 04. 2023 08:42
Pokud by někoho zajímalo, video cesty srbské SAT patroly z Obrenovce do Černé Hory při využití nově postavené černohorské dálnice Smokovac-Mateševo, o které tu byla několikrát řeč.
[m.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (18. 04. 2023 08:45).
Re: cesta do Černé Hory
30. 05. 2023 12:25
ahoj, jedeme zkraje prázdnin do ČH do Durmitoru. Jakou doporučíte trasu? Přes Bělehrad, nebo přes Sarajevo? Přes Srbsko se to zdá rychlejší a plynulejší. Díky za info. A už to někdo letos jel?
avatar
mdr
Re: cesta do Černé Hory
30. 05. 2023 12:44
Podle toho, jestli tam chcete být co nejrychleji, nebo cestou něco zajímavého vidět. V druhém případě doporučuji nocleh v Sarajevu a cestu si náležitě vychutnat.
Re: cesta do Černé Hory
31. 05. 2023 08:01
Díky za názor. Vychutnat ve smyslu přírodních krás cesty, nebo, jak se zde píše ( i když to jsou převážně 2-3 roky staré příspěvky) vychutnat ve smyslu "dobrodružné" cesty? Do Sarajeva asi nestihneme dojet, jedeme hned po převzetí vysvědčení, v cca 11h dopoledne z Prahy.
Re: cesta do Černé Hory
01. 06. 2023 04:54
Já mohu tedy jen k srbské variantě. Určitě jet s přespáním, toulat se v horách v noci, i když po pěkné asfaltce nic moc. Do Srbska z Maďarska se zdaleka vyhnout hraničnímu přechodu Horgoš, všichni snědí ze Západní Evropy jedou zpět do svých zemí, kde jim šlo o život - na prázdniny. Platí i pro okolní hraniční přechody např.Bački Vinogradi, Tompa. Čím dále na západ, tím větší šance na kratší zdržení. Rekordy na Horgoši bývají i pět hodin překročení hranice.

Před Bělehradem exit na Čačak, prakticky nová dálnice, slabší provoz. Za Čačkem už se krajina začíná vlnit, za Nova Varoš tuplem. Na Durmitor hraniční přechod Jabuka, od místních mám info, že mimo posledního opravovaného úseku by už měl být v pořádku. Jestli z Durmitoru dále k moři, vyplatí se najet na nejnovější dálnici za cca €3.50 do Podgorice.

Mnohem více řekne zde mnou uvedené video srbské SAT patroly o pár řádků výše. Něco jako náš Autosalon. Uvidíte celou cestu z Obrenovce, za dálničním exitem na Čačak. Jen nejedou na Durmitor, tudíž jiný hraniční přechod SRB/MNE. Pokud by byly další otázky, tak SZ. Jinak v Srbsku jsou dálniční poplatky za pusinku, jídlo v restauracích mimo hlavní město a tahy také.

Ještě pozor, ne všechny hraniční přechody HU/SRB pracují 24h. Záleží pak, kdy přijedete.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil ircavoj (02. 06. 2023 07:45).
Re: cesta do Černé Hory
09. 06. 2023 07:10
Vcera po dvou dnech pobytu v Srbsku a navsteve Sarganske Osmice a Kusturicova Drvengradu Mecavnik, dorazil do MNE do Utjehy.Co se tyce cesty, nebylo to prvně, ale teď již více nových dálnic.V Srbsku dálnice nádherná jízda, zadní střelci, nepotkal jsem jedno auto přes 130km, prevazne vsichni jedou 110-120 a strašně malý provoz.To mimo dálnice už je jiná liga, tam musí být člověk stále ve střehu, blinkry se zásadně nepoužívají nikde, čára není zeď, zatáčky přes čáru do protisměru.Neni to ale v zadnem případě cesta pro dálniční jezdce, před každou zatáčkou buď 50,nebo 60 a pak zase 40 a to se neustále střídá i po pár metrech, značka na znacce.Mistni hlavně v těch dražších autech vše ignorují, našinec buď se pověsit na konec strudlu což jsem delal, ale třeba čtyřicítky jet 90 strach nedovolí, policajti umí vybírat z kolony kohokoliv.Mel jsem štěstí.Jinak je nádherná nová dálnice do Podgorice, jsou to prakticky samé tunely prerusovane kousky volného prostoru a 40km stále z kopce, auto píše okamžitou spotřebu 0-0.5l.
Re: cesta do Černé Hory
10. 06. 2023 00:54
: Digisis
Jestli není důvodem v Srbsku jet po dálnici 110 - 120 to, že stotřicítka je v SRB cca. čtvrtým rokem. Původně byla všude na dálnicích 120 km/h max. Já ji ještě zažil. Ono od Subotice do zhruba Srbobranu ( možná dále) se více než 110 jet nevyplatí, dálnice je tam stará, ne v moc dobrém stavu.
Re: cesta do Černé Hory
11. 06. 2023 08:41
Jen pár slov.Při cestě přes BIH doporučuji se vyhnout přechodu Slav.-Bosanski Brod,vzhledem k charakteru tohoto dvojměstí,jsou zde velké kolony jak kamionu,tak místních.
Re: cesta do Černé Hory
11. 06. 2023 21:07
Dotaz na znalce Cerné Hory. Neměl By někdo kontakt na ubytko v září ? Podmínka co nejblíže k vodě. Manželka ID. Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.