Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do Černé Hory

Autor monča 0601 
cesta do Černé Hory
02. 07. 2016 16:05
Prosím jel někdo letos do Černé Hory přes Bosnu?
Re: cesta do Černé Hory
02. 07. 2016 19:55
Ahoj mončo , touto cestou jsme projeli asi před 14. dny. Akorát naše cesta nekončila v Černé Hoře ale až v Albánii ve městě Drač. Pokud by někdo chtěl poměrně čerstvé informace o této cestě nebo o zpáteční cestě přes Srbsko , rád poradím
Re: cesta do Černé Hory
03. 07. 2016 18:06
Ahoj.. do Černé Hory jsme jeli třikrát naposled v roce 2014.Přes Srbsko jen jednou,ale bylo to hrozně dlouhé.Ráda si přečtu aktuálni info o cestě.
Re: cesta do Černé Hory
03. 07. 2016 23:42
Tak cesta do MNE přes Srbsko je zbytečná zajíždka ale jak píšu výše naší cílovou destinací byla Albánie a z této země se cesta po Srbské dálnici jeví jako rozumná alternativa.Ale zpátky k cestě kterou jsme použili pro cestu tam, tudíž trasu přes Bosnu a Černou Horu. Popisem cesty přes HU a HR nebudu zdržovat, myslím si že tobě jde až o Bosnu. Tak cesta od hranic s HR na Modriču ,Doboj a Zenicu absolutně pohodová , vedoucí po relativně slušných silnicích, poměrně rychle ubývající.Ze Zenice do Sarajeva místní dálnice - absolutně bezprolémová. Ovšem od Sarajeva směrem na Foču začíná jiný svět.Povrch silnic pořád slušný ale ráz k rajiny se absolutně mění.Krajina je tak nádherná že se to nedá popsat.Ovšem díky tomu že cesta vede sice nádherným ale strašlivě hornatým prostředím se díky samé zatáčce a velice častým tunelum se začíná nepěkně protahovat. V tuto chvíli už má řidič jedoucí z Česka za sebou víc jak 1000 km a krásy přírody začínají ustupovat mít už cestu za sebou. A to jsme ještě nevěděli že ten nejkrásnější usek cesty nás čeká od Foči k hraničnímu přechodu Ščepan Polje.Určitě není silnice nesjízdná ale člověk si místy připadá že nejede po mezinárodní cestě ale po cestě vedoucí do kamenolomu. Naštěstí jsme nepotkali moc aut v protisměru protože vyhnutí se muže v některých místech být mírně problematické.Krávy v cestě velice běžné.Za přechodem do MNE cesta ještě chvíli připomíná tu část Bosny mezi Sarajevem a Fočou ale brzy začne celkem kvalitní povrch cesty přes Nikšič až do Podgorice.Cesta touto trasou je pohodová,vedoucí nádhernou krajinou ale velice zdlouhavá a unavná a doporučil bych rozdělení do dvou dní. Domluvit si přespání cestou přes bookink určitě nezruinuje rodinný rozpočet.
Re: cesta do Černé Hory
04. 07. 2016 20:55
Tak díky za informace,letos plánujeme trasu přes Mostar,na Trebinje ,Kotor až do Ucijn.Doufám ,že cesta bude OK .Ještě jsem se chtěla zeptat jak na hranicích? Myslím ohledně migrantů.
Re: cesta do Černé Hory
05. 07. 2016 13:33
Tak co se týče uprchlíků můžete být absoltně v klidu. Během těch 10. dnů jsme kromě Slovinska stihli projet úplně všechny země bývalé Jugoslávie včetně Makedonie a Kosova plus Albánii a nikde po migrantech ani vidu ani slechu. Akorát při zpáteční cestě jsme v noci u nějaké Maďarské pumpy narazili na nějakou přičmoudlou tlupu ale vzhledem k blízkosti Rumunských hranic si myslím že šlo spíš o Rumunské cikány. Nicméně z jejich přítomnosti jsem neměl o nic větší radost než kdyby se jednalo o uprchlíky. Jinak hranice"a že jich bylo" až na malý problém v Kosovu projety celkem v pohodě. Jenom asi 3x chtěl celník otevřít kufr a podívat se jestli náhodou nepašujeme půlku Sýrie.
avatar Re: cesta do Černé Hory
07. 07. 2016 08:57
Jel jste někdo trasu Sarajevo - Trebinje,M18,Foča a pak M20?? Kvalita,sjízdnost,náročnost pro naše auto. Je tato trasa lepší než Foča - Hum po M18/E762?? Nebo raději na Mostar a pak na Trebinje. [www.google.cz]

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (07. 07. 2016 09:00).
Re: cesta do Černé Hory
07. 07. 2016 13:53
Moc díky za informace
Re: cesta do Černé Hory
14. 07. 2016 14:25
Ahoj jeli jsme tudy předloni do Černé Hory .Ze Sarajeva po M18 a pak na M 20.Projížděli jsme v noci,takže provoz minimalní.Bylo to těsne po záplavách v Bosně,takže jsme objížděli občas nějaký ten sesuv .Zpáteční cestu jsme volili přes Mostar ,tam to bylo v pohode ,pořád horama.Jsme kapičku dobrodruzi,takže nás takové cestování baví.
Re: cesta do Černé Hory
07. 08. 2016 17:54
Ahoj všem, 3.8. jsme se vrátili z Černé Hory. Cesta tam: Jihlava - Brno - Bratislava - Budapest - Mohács - Osijek - Doboj - Sarajevo - Foča - Sčepan Polje - Nikšič - Tivat. Zpět: Tivat - Trebinje - Medjugorje - Mostar - Sarajevo a dál stejně. Vše (až na další text) bez problémů, levná nafta v BiH, nádherná cesta přes Bosnu celkově.
V Mostaru jsme však měli incident s 2 místními pobudy, kteří si nás asi vyhlédli, ještě ve městě předjeli a vybrzdili s tím, že máme zastavit. Ok, člověk nikdy neví, co se děje, tak jsem zastavil (byl celkem provoz, za bílého dne). A oni že jsem je před 2 km někde ve městě naboural a ať se vrátíme nebo zavolají policii. Nevraceli jsme se, ale sjeli z hlavní silnice na nejbližší odbočce do nějakého sídliště a tam mi ukázali na jejich autě urvané zrcátko u řidiče a že na mém autě je po tom stopa a zase že budou volat policii apod. To, co bylo na mém autě, byl téměř neviditelný škrábaneček, který člověk snadno získá, když projede autem kolem nějakého křoví, takže bylo celkem vyloučené, že by k urvání zrcátka mohlo dojít třeba i tím, když člověk někde couvá apod. Nicméně nedali si říct a zase že "call police", asi chtěli nějaký prachy. V autě mám kameru, natáčím si cestu, tak jsem jim chtěl záznam ukázat, že to není možné, co mi říkají, to je trochu zarazilo a že nechtějí záznam vidět, že ho mám ukázat policii a vrátit se zpět na (podle nich) místo činu atd. Dál asi znejistěli, když se ukázalo, že jedeme 2 auta a že je nás na ně dohromady 7. No zkrátím to, nakonec zařvali nějaké nadávky a zmizeli, ale fakt jsem nepochopil, co tohle mělo znamenat. Setkal se někdo s něčím podobným? Kdyby nás chtěli přes nějaké kamarádíčky u policie podusit, tak ji přece zavolali hned...
Zbytek cesty byl, jak už píšu výše, absolutně na pohodu a tuto trasu klidně každému doporučím, ale nad tímto incidentem mi zůstává rozum stát. Mám je natočené i na kameře, kdyby byl zájem. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bender (07. 08. 2016 17:56).
Re: cesta do Černé Hory
07. 08. 2016 19:23
Sem s tím.
Re: cesta do Černé Hory
07. 08. 2016 22:51
Tak jsem to video ještě jednou prošel a je to jasné. Na prvním videu si všimněte bílého golfa těsně u krajnice a ruky, která se na poslední chvíli vysune a "štrejchne" něčím pravou stranu mého auta, je taky vidět, že to jejich levé zrcátko už je poškozené. Na druhém už jsou pánové v akci.
Re: cesta do Černé Hory
15. 08. 2016 07:57
Nemate nekdo zkusnost s cestou Mostar - Stolac - Bileca - Deleusa? Obzvlast s usekem mezi Stolac a Bileca (po R-431). Premyslim, ze bych tudy jel do Kotoru, podle mapy mi to prijde kratsi a min nahoru dolu nez pres Trebinje.
Re: cesta do Černé Hory
27. 08. 2016 18:03
Bude li mít ještě někdo zájem o několik postřehů z trasy Harkány,Tuzla,Sarajevo,Ščepan Polje,Tivat-Kotor,Split,Čiovo
rád SZ sdělím.
Re: cesta do Černé Hory
16. 07. 2017 09:12
Aktuální info při cestě přes Bosnu,tak dálnice je od Zenice po Sarajevo a stojí 6 KM. Pak je možno jet ještě kousek dál na Mostar,případně směr Foča.Zatím nejrychlejší cesta mě připadá přes Zenici na Sarajevo,pak na Foču a Nikšič.
Re: cesta do Černé Hory
16. 05. 2019 14:51
Nemáte někdo aktuální info ohledně záplav v Bosně? Z pátka na sobotu vyrážíme do Černé hory a původní představa byla, že pojedem po E 73 Doboj - Žepče - Zenica - Sarajevo. A právě okolí Žepče má být dost postiženo záplavami. Proto jsem přemýšlel o tom jet trochu východněji - Srebrenik - Živinice- Kladanj - Sarajevo. Nemá někdo přehled, jestli tam už povodně nedosáhly a je to tudy průjezdné?
Re: cesta do Černé Hory
18. 05. 2019 14:09
Je to průjezdné,ale doporučuji raději po dálnici Zenica-Sarajevo a jak uvedeno,dál Foča,Nikšič,nahoře se to počasí dosti mele.Včera zpáva za Sarajeva.
Re: cesta do Černé Hory
14. 07. 2019 09:30
Nevie niekto aky je aktualny stav cesty Foca (Bosna) -Pluzine (C. Hora)- Zabljak ?

Minuly rok v septembri(9.mesiac) ) som absolvoval cestu Bratislava-Balaton- Banja Luka- Mostar- Medzugorje-Neum- Kotor -SvetiStefan.
Isiel som sam,mimo dialnic ,ubytovanie po ceste v B. Luke, Medzugorje, Kotor .
na Fabii , bez rezervacii ubytovania .

Tento rok ,asi az koncom septembra/ v oktobri, ked uz nebudu turistismiling smiley by som rad to iste, len cez Sarajevo a hore spominanu Focu.

Dik za pripadne info.
Re: cesta do Černé Hory
14. 07. 2019 10:35
Před hranicí Bosna/Černá hora je to spíš taková polní cesta, ale dá se to, je to jen pár kilometrů. Za hranicemi je to už dobré. Ale ten kaňon, tunely, to je fakt nádhera. Hezčí cestou jsem asi nejel. Z Plužine do Žabljaku jsme projeli jen do půlky, zastavil nás sníh, tak jsme to nakonec museli objet přes Šavnik (bylo to letos v květnu). Ale asfaltová cesta dobrá. Víc tady: Cestopis
Je tam i odkaz na fotky a video.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (14. 07. 2019 10:39).
Re: cesta do Černé Hory
15. 07. 2019 12:48
dik za info a odkaz.


C.Hora je krasna, skoda ist iba na plaz -to ma nastastie nebavi.
avatar Re: cesta do Černé Hory
15. 07. 2019 14:59
Dnes jsem trasu z Plužine přes Foču do Sarajeva projel a cesta bez problémů. Ve směru do Černé Hory se jede stále po asfaltu, někde občas díra. V mém směru byl asfalt jen někde, ale ale vše bez problémů.
Re: cesta do Černé Hory
17. 07. 2019 17:40
tak si mi dodal odvahu - predsa len Fabiou po "polnej" ceste by som nerad
Re: cesta do Černé Hory
31. 07. 2019 11:39
Tu cestu můžeš jet klidně i Fábií já to jel Peugeotem 307sw.Rychlost je třeba přizpůsobit stavu povrchu takže 30-40km/h je vpohodě.Doporučuji to jet za světla a za sucha.Já to jel letos po 21h z MNE do BiH a už to bylo co se týká viditelnosti horší.
Re: cesta do Černé Hory
20. 08. 2019 16:25
Uz sa to blizi - koniec letnej sezony, tak pockam este 2-3 tyzdne nez zmiznu turisti a ochladi sa a idem. Jasne ze za svetla, ja som v tme slepy jak patron smiling smiley. Pocitam ze po Kotor urobim tak 3-4 zastavky, nikam sa neponahlam a plaze ma nezaujimaju- zmyslom je ta cesta a kochanie sa smiling smiley.
Jedine coho sa bojim je porucha auta, Fabka ma 160 000 km , alebo nejaky blbec na ceste.
Re: cesta do Černé Hory
20. 08. 2019 17:22
To alexandrap. Rešíš 160 000km. My v zaří vyrážíme směr Bulharsko s Audinou která má na kontě 400 000 km.
Re: cesta do Černé Hory
27. 08. 2019 20:29
Je jsem pri posledni navsteve na Lagune pretocil nekde u Stolace 300000. Mesic po navratu sla do srotu. Jak se rika, kdo se boji, sere v sini...
Re: cesta do Černé Hory
27. 05. 2020 14:24
Fox
Re: cesta do Černé Hory
29. 05. 2020 12:34
Už to jde? Chystáme se koncem srpna. Tak uvidíme.
Re: cesta do Černé Hory
29. 05. 2020 21:56
Černá Hora už je v pohodě,jen nerozumím podmínkám průjezdu Bosnou.

Karel
Re: cesta do Černé Hory
31. 05. 2020 22:16
kde ty podmínky jsou napsané?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.