Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trasa foca ~scepan polje

Autor pgp 
Re: trasa foca ~scepan polje
30. 06. 2017 11:10
Ahoj přátelé
Cestu jsme projeli bez potíží.
Lesní cesta před přechodem je dost široká na dvě auta,jen občas se sužuje,neměli jsme žádný problém. Vždy nám protijedoucí auta uhnula,nebo my jim. Ale víc nepřijemné je,že je tak hrbolatá,rozmlácená a děravá,že rychlost kterou se dá ,není víc jak 30 km. Při délce něco kolem 20 km,tam strávíte docela dost času. Při zpáteční trase to asi objedu. Ted se od hranic jelo celkem dobře,ale zpět by nás čekal hodně dlouhý kopec nahoru,celkem dost prutký.
Závěrem,prujezd lze,ale jak doporučoval tvsat,nejezdit
P.S tvsat-teplé vono už to jesmiling smiley
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
30. 06. 2017 15:56
Tak sláva,Luboš nespadl do rokle a domeček dovezl,sice jak píše roztřepaný,ale v celku thumbs up V kterém kempu jste zabukováni ?? A jaké jsou letošní ceny kempů na té Veliké . Ještě nevím kde zakotvíme,uvažuji mezi těmi třemi. Uvidíme až na místě. Jinak již za 22 grinning smiley

MirekŠi
Re: trasa foca ~scepan polje
02. 07. 2017 08:08
Ahoj. Jsem v Safari. Ceny jsou 20 eur za dva +karavan atd. A připočítávají si 1.5 eur na osobu za městský poplatek. Tady přistavěli nové WC a vyměnili tři chatky za nové. Jinak vše při starém. Je tu klídek.
Re: trasa foca ~scepan polje
12. 07. 2017 10:21
Jel jsem tama v neděli 9.7.2017 a jak píše Luboš jsou tam 2-3 místa kde je trochu sesuv a zůžené na 3m.Jinak je to rozšířené,ale asfalt(zbytky) je jen na půlce,takže je potřeba jet 20-30km/h max. Od přechodu po benzínku dole to trvá cca 30min.
My jeli těsně před bouřkou,takže zasucha,ale pokud by tam zapšelo,tak to bude plné bláta a klouzat.Na hranicích večer kolem 18h nechtěli vidět ani pasy ,což jsem byl překvapený a jen jsme projeli.Loni jsem čekal při 6 autech přede mnou ráno kolem 10-11h na hranicích 30min.Pokud někoho zajímá cena LPG dole,tak na obou benzínkách 0,88 KM (12,-kč/l). Doporučuji jet dál až do Trnovo,tam byl nejlevnější benzín 1,5 KM( 21,-kč/l) i LPG 0,58 KM (7,90kč/l ) placeno kartou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (12. 07. 2017 10:23).
Re: trasa foca ~scepan polje
06. 01. 2018 19:15
Touto trasou som už išiel niekoľkokrát. Nižšie dávam link na moje videá ktoré som počas mojich ciest urobil.

Sarajevo - Ulcinj (úsek Foča - Šćepan polje je od 12:30 od zaciatku) - je to z júla 2016, tohoto roku malé zmeny - len práce na krátom úseku
[www.youtube.com]
Pivské Jazero - Sarajevo zo septembra 2017 (úsek Šćepan polje - Foča je od 8:30 od zaciatku)
[www.youtube.com]

Ak niekto chce prejsť trasu zo Žabljaku cez Durmitor vrelo doporučujem, výhľady sú neskutočné.
[www.youtube.com]

Dúfam, že to niekomu pomôže
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 05. 2018 13:28
Zdravím
30. června vyjíždím na třetí cestu do Albánie. Nechce se mi jet přes Chorvatsko a chtěl bych použít přechod přes Foču. Jel jsem tudy v roce 2016 těch pár kilometrů v BiH bylo sice strašných, ale celkově cesta rychlejší. Nemáte někdo ponětí, jak to vypadá teď a nebo jestli tam do bude nějaká změna.???
Dík za info
PK :-)
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 05. 2018 14:58
Oproti septembru 2017 žiadne zásadné zmeny nenastali. Dokončili zopár menších opráv, ale inak nič.
Re: trasa foca ~scepan polje
18. 05. 2018 07:55
Zdržení na tom cca 15-20km úseku počítej tak 20-30min.Nedá se tam jet víc jak 30km/h.Hlavně,aby nebylo po dešti,jinak bys auto nepoznal,jak by bylo od bláta.Šířka už je ted dobrá,ale zbytky asfaltu jsou jen na jedné půlce.Jel jsem to naposled loni.
Re: trasa foca ~scepan polje
15. 06. 2018 15:22
Právě jsem se vrátil z BiH.Projel jsem trasu z Trebinje na Bileču,Foču,Sarajevo ,Zenicu,Doboj,Brod
M20 od Trebinje po Foču je vpohodě stejná co se týká šířky i kvality povrchu jak M 18ze Sarajeva na Foču.Díry nejsou.
Ze strany od Foči se jede dost zatáčkama a do kopce.Je tam i několik tunelů a mostů.Od Gacka po Bileču je cesta víceméně po rovině bez větších zatáček.Od Bileči po Trebinje taky po rovině bez serpentýn.Stoupání je jen v Trebinje.
Dá se tam jet i karavanem.Potkal jsem tam kolem 10kamionů a 2x krávy na silnici.Dodržoval jsem rychlosti a cesta Trebinje - Foča trvá cca 2h.Cestu z Bileči na Deleušu jsem nejel.
Tuto trasu bych volil spíše pro ty co jedou někde do Kotoru nebo max do Budvy.
Jinak je podle mě lepší jet kolem Pivské přehrady a těch 20km foča-hum přetrpět.
Nejlevnější paliva jsou v Trnovo .
Letos opět i přes zdražení potvrzeno benzín,nafta 2,13bam , LPG 1,01bam
Pokud pojedete,tak LPg nejlépe natankovat u nás,dobrat ve Stupavě Woms 0,529euro/l
Pokud vydržíte až do Doboje,tak dobrat něco tam a plnou v Trnovu kousek(27km) za Sarajevem směr Foča.

Ceny LPG v BiH jak jsem jel 8-13.6.2018:
Bihač 1,16 bam
Neum 1,20 bam
Trebinje první dvě 1,25 bam a jedna směr Bileča 1,23 bam
Bileča 1,29 bam
Gacko 1,23 bam
Brod(foča) 1,19 bam
Trnovo 1,01 bam
před Sarajevem a v Sarajevu 1,10-1,11 bam
V Zenici 1,16 bam
V Doboji 1,09bam
hranice- S.Brod první Nestro 1,23 bam
druhá 1,19bam
vedlejší směr Šamac 1,15bam
Re: trasa foca ~scepan polje
13. 07. 2018 12:28
Do Černé Hory jsme jeli 24.6.2018 (zpět 7.7.2018). Trasa Svitavy - Brno- Budapešť - Osijek - Šamac (zpátky Brod) - Zenica - Sarajevo - Nikšič- Podgorica - Čanj. Cesta bez problémů, od Budapešti minimální provoz. V horách nad Sarajevem pouze sesuv skály na silnici, dal se bez problémů objet. Od odbočky na Foču po hraniční přechod nepatrné zlepšení oproti roku 2016, kdy jsme zde jeli naposledy. Cesta okolo Pivského jezera je na dost místech zfrézovaná, hlavně v tunelech. Frézování pokračuje i dál za Plužine. Je to dost špatně značené, párkrát se stalo, že jsem to ani nezaregistroval, ale tlumiče to zvládly. Odbavení na hranicích bez problémů, dokonce při cestě zpátky černohorský pasovák po dotazu, zda jedeme domů, ani pasy nekontroloval.
Re: trasa foca ~scepan polje
16. 07. 2018 21:00
Proč jste jeli zpátky přes Brod, když tam jste jeli přes Šamac? Já jezdím vždy přes Brod, ale loni jsme tam čekal půl hoďky oběma směry, tak chci letos zkusit Šamac.
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 07. 2018 11:41
Zdravím
V pátek v noci jsme se vrátili po 14 dnech v Albánii zpět. Cesta tam v poklidu na hranici za Fočou opravdu mírné zlepšení. To se ale nedá říct na cestu z hranice do Plužine a dál do Nikšiče. Sice za 14 dní něco z Plužine do Nikšice zaasfaltovali, ale jinak nic moc. Kdo pojedete, dávejte pozor mezi Plužine a státní hranicí. Vyfrézováno je i v tunelech a občas je tam díra jak do pr.....dele. Zpátky trasa Golem - Podgorica - Foča - Sarajevo - Bošanski Šamac - Budapešť - Komárno - Šala - Žilina - Návsí za necelých 19 hodin. a bez nějakého extra kvaltování. V obou směrech drobné zdržení v Komárně, kde opravují most a je tam objížďka. No a pokud jedete na jih tak za dva roky se nic nezměnilo na průjezdu městem Fier. Teď to snad bylo ještě horší, protože mají uzavřenou část měst. Jinak až do Vlore paráda.
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 07. 2018 13:03
Pokud dojedete do Brodu ráno do 10h ,tak je to ještě vpohodě,pak už jsou fronty.Šamac jsem jel loni v noci a nikde nikdo.
Re: trasa foca ~scepan polje
23. 07. 2018 08:44
t152: Prosím tě, ta benzínka v Trnovo, kterou jsi popisoval, je BM Petrol? Berou tam platební karty?
Re: trasa foca ~scepan polje
24. 07. 2018 09:45
BPPetrič a karty berou vpohodě.je to na hlavní cestě.
[www.google.cz]
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 08:54
Děkuji!
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 14:55
Včera jsme se vrátili z Albánie a tuto trasu jsme použili pro cestu tam. Jeli jsme tudy už potřetí a abych pravdu řekl už vloni jsem si říkal že naposledy.Nakonec pro letošek opět zvítězilo to že je nejkratší ,ale tentokrát už definitivně naposledy.Nádherná krajina nás už přestala dojímat a praktická stránka této cesty už má vrch nad poezií krásy okolí.Začalo to množstvím policejních hlídek už od hranic v Šamacu a těchto bylo po Hum minimálně 20 a převážná většina z nich měřila rychlost.Podotýkám že nejsem žádný závodník ale vidina porce kilometrů která vás ještě čeká vám nedovolí dodržet každou 40.kterých je na této trase nepočítaně.Obzvláště od Sarajeva k hranicím se doslova ztrácíte vtom jestli je ry

chlost omezená nebo není.To že je cesta mezi Fočou a Humem v takovém stavu v jakém by cesta označená na mapách jako mezinárodní být
být asi neměla neřeším protožeto není až tak velká vzdálenost.Další velká komplikace této varianty nastává za Bosenskou celnicí a mostem přes
Drinu a to v podobě řady aut čekajících v koloně před celnicí Černé hory začínající hned za mostem.Tato země nikoho má asi 200-300m a vede do poměrně prudkého kopce. Těchto 40-50 rozjezdů na ruční brzdu dá dost zabrat řidiči i autu. Cesta za je dále komplikovaná pracemi na silnici až po Nikšič. Pro cestu zpátky trasu přes Makedonii, Srbsko a Hu .Cesta sice asi o 150 km delší,jsou tam i placené úseky dálnic, ale i tak si myslím že cesta daleko pohodovější než varianta přes Bosnu.
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 15:35
Ještě bych měl prosbu na někoho, komu se stala podobná věc. Mezi Plužine a Nikšičem jsem byl nucen kvůli prudce zabrzdivším autům přede mnou prudce sešlápnout brzdu i já, ale za mnou jedoucí řidič z Bosny už takovou reakci neměl a pocuchal mi zadní část vozu. Přivolaný místní policista vyplnil protokol o nehodě a navíc mi ještě velice ochotně pomohl přivázat volně vlající část zadního nárazníku. Auto zůstalo naštěstí pojízdné a provozuschopné. Zbytek cesty do Albánie i návrat domů jsme zvládli celkem bez problémů a já si bláhově myslel že s policií vyplněným protokolem o nehodě bude vyřizování škodné události s pojišťovnou jen formalita.Bohužel opak je pravdou a formalitou je pouze vyřizování škodné události v rámci EÚ. Nehoda se však stala na území MNE a viník je občan BiH a ani jedna ani druhá země není součástí EÚ.Zkoušeli jsme mailem oslovit přímo pojišťovnu viníka v Sarajevu ale na náš mail zatím nikdo nereagoval a my nevíme co se dá ještě udělat. Proto prosím o radu někoho kdo už má podobnou zkušenost.
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 15:54
to mamik:
Na stránkách www.ckp.cz dej Vyhledat zástupce zahraniční pojišťovny (nehoda v zahraničí) a po vyplnění online formuláře by ti to mělo hned sdělit zástupce pro ČR, s kterým věc vyřešíš.
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 17:15
to dvoukvítek
To už jsem zkoušel , tam jsou právě jenom státy EÚ plus Švýcarsko
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 07. 2018 18:03
Aha, zajímavé. Tak zkus <nehoda v ČR>, tam to nabízí i různé BiH pojistitele.
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 08. 2018 20:18
Dnes jsem tuto trasu projel cestou z Ulcinje do Doboje, kde máme nocleh. Musím říct, že po posledních příspěvcích jsem se jí dost obával a z důvodu zajištěného ubytka jsem ji nemohl změnit, naštěstí.
Kritický úsek 13 km jsme jeli osobním autem s nízkým podvozkem (Citroën C-Elysée) asi 25 minut a rozhodně jsme vícekrát překročili 30 km/h. Je to víceméně v pohodě, jen je třeba dávat pozor na díry při vyhýbání se s protijedoucími vozidly. Provoz celkem malý, takže se dá často jet v protisměru po asfaltu.
Co mě však dost překvapilo, byl ve frontě před námi na hranicích kamion s cisternou, který před námi také projel ten provizorní most v zemi nikoho a nakonec nás pustil před sebe v kritickém úseku.
Stejně tak povrch silnice na černohorské straně v těch mnoha tunelech je ucházející, v několika je nový povrch, vyřezaný asfalt už není nikde.
Mám video z palubní kamery od Plužine po Foču, jestli se k tomu dostanu, hodím odkaz.
Zítra už "jen" 869 km z Doboje do Ostravy, převážně po dálnicích. :-)
Re: trasa foca ~scepan polje
07. 09. 2018 13:16
Já tu trasu jel asi jen 4x,ale pokaždé se mě zdá že je to rychlejší než posledně,snad je to tím,že už vím co mě čeká?
Já bych do Albánie zase jel přes Šamac,Doboj,Sarajevo,Foča,kolem pivské přehrady,Podgorica,Albánie.Ten kousek 15-20km se pokud není po dešti a zablácené dá projet pomalu kolem 25-30min.Loni byla přehrada nějak polovypuštěná-hladina byla snad 10-15m pod normálem,jak je to letos,kdo jste tudy jeli?
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 09. 2018 12:05
Letos podobná hladina, myslím, že je to nedostatkem vody.

2018
[photos.app.goo.gl]

2017
[photos.app.goo.gl]

Trasu jsem jel několikrát v posledních létech, myslím, že se v zásadě nehorší

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 09. 2018 22:22
Stejna byla i 2010, 2011, podle mne to je sezonni.
Re: trasa foca ~scepan polje
26. 08. 2019 17:46
Ahoj, nemá někdo aktuální informace o stavu silnice (zlepšení / zhoršení) oproti minulým příspěvkům? Ve středu 28.8. se budeme vracet z Albániie a chtěl bych jet tímto úsekem (ještě jsem tudy nejel). Cestou tam jsem jel Foča - Gacko - Bileča (HP Deleuša - Vraćenovići), protože jsme se jeli podívat do Kotoru, Budvy a 4 noci jsme byli v Ulcinji a cesta byla v pohodě až na neskutečné množství policejních hlídek. Naštěstí nás stavěli jen jednou a v pohodě spíš to vypadalo, že si chce policajt pokecat smiling smiley
Re: trasa foca ~scepan polje
27. 08. 2019 14:48
chladici a mrazici technika

frenki111 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, nemá někdo aktuální informace o stavu
> silnice (zlepšení / zhoršení) oproti minulým
> příspěvkům? Ve středu 28.8. se budeme vracet z
> Albániie a chtěl bych jet tímto úsekem (ještě jsem
> tudy nejel). Cestou tam jsem jel Foča - Gacko -
> Bileča (HP Deleuša - Vraćenovići), protože jsme se
> jeli podívat do Kotoru, Budvy a 4 noci jsme byli v
> Ulcinji a cesta byla v pohodě až na neskutečné
> množství policejních hlídek. Naštěstí nás stavěli
> jen jednou a v pohodě spíš to vypadalo, že si chce
> policajt pokecat smiling smiley



Hi! Také mě zajímá, dejte mi vědět, pokud má někdo takové znalosti!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dalibor123 (28. 08. 2019 11:32).
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
27. 08. 2019 16:03
Tady kopíruji příspěvek, který jsem psal 15.7. na jiném vláknu:
Dnes jsem trasu z Plužine přes Foču do Sarajeva projel a cesta bez problémů. Ve směru do Černé Hory se jede stále po asfaltu, někde občas díra. V mém směru byl asfalt jen někde, ale vše bez problémů.
Re: trasa foca ~scepan polje
30. 09. 2019 11:18
Sezona pomalu končí,jen pár slov k průjezdu přes BIH.Dálnice navazující na Sarajevo,Visoko,Zenica úsek už mimo Zenici směr Doboj,má být uveden do provozu ještě letos,dopravní značky osazené,jen dodělávky nájezdu na původní E 73 v horách asi 3 kilometry za městem.Tunel na E 73 v úseku Maglaj-Žepče se rozšiřuje,má být hotovo do podzimu příštího roku.Dělá tam kvanta lidí a techniky,možná od nás nic neokoukali
a budou hotovi dříve.I když nutno dodat,že naši předci zanechali po sobě v této zemi významné stopy v podobě doposud stojících a funkčních staveb-Sarajevo atd.Toť jen krátká vsuvka.
Re: trasa foca ~scepan polje
17. 11. 2022 13:44
Konečně se mi podařilo najít soft, který umí zpracovat video z palubní kamery (a s kterým bych to uměl i já) a tak s odstupem více než čtyř let ... tady je video ze srpna 2018 Plužine -> Brod u Foče.
[youtu.be]

A tak se teda i zeptám, má někdo novější informace, jak tato trasa vypadá teď?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.