Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
19. 11. 2019 21:00
Tvsat - taky mám pocit, že jsem toho hodně vynechala a neviděla...ale bylo sluníčko a teplo, a hlavně teplé moře, tak bylo hodně koupání - a nelituji.

Sluníčko bylo pořád, až na poslední den v Ksamilu...kolem poledne se zamračilo, tak jsme jeli do toho Butrintu - ale pozdě večer to začalo - bouřka a slejvák. Tak jsem nemohla ani usnout, ráno jsme měli pokračovat na tu Lefkádu, a pořád jsem si promítala, co tam budeme dělat v dešti... a navíc - najednou přestala fungovat elektřina... v celém Ksamilu.

Vybavilo se mi, kde už všude během našich cest se vypnula elektřina. Jednou to bylo v Drašnicích, jednou v Pisaku a jednou ve Vinjeracu - kde naproti vyhořelo trafo. [www.youtube.com]

Nejvíce vzpomínám na Pisak - mé oblíbené místo. Je to tam takový kotel - apartmány v kopci s prudkým spádem k moři...Když pak se rozsvítilo a krátce na to zase zhaslo - bylo to jak na fotbalovém zápasu - kdy už už se má dát gól, a nakonec to nevyjde. A když pak se opravdu rozsvítilo, bylo v celém Pisaku slyšet radostný křik a tleskání. Najednou člověk cítil takovou pospolitost se všemi...

Ale v Ksamilu jsem měla takový "divný" pocit.

Nakonec jsem hodně pozdě usnula...Ráno to bylo tak půl napůl...jak se to asi "vyvrbí" ?

Ale dál už tu Lefkádu dám na vlákno jiné...v sekci Ostatní...

A tady ještě někdy později - celkový dojem...
Re: Albánie
20. 11. 2019 13:00
Já jsem jel podobnou cestou před 2 lety,akorát obráceně.Jeli jsme přes Srbsko do Ohridu,pak přes Meteory na Lefkádu a nazpátek Gjirokastr,Modré oko, Butrint,Himare,Sarajevo a domů.Tyto putovní cesty se spaním pokaždé jinde po cestě mám nejraději.
Butrint a Modré oko doporučuji.Gjirokaster mě moc nenadchl a to jsem byl i v té pevnosti.
Zatím je Albánie hodně zajímavá.Taková ještě ne moc komerční ,ikdyž za pár let to bude pryč,tak doporučuji projet co nejdříve.Ovšem Lefkáda to je už jiné kafe. Tak pěkné pláže a světle modrou vodu jsem zatím jinde neviděl.Ovšem jen sever.Na jihu Lefkády je to jak v Chorvatsku !!! Doporučuji si udělat i celodenní výlet lodí přes 7 ostrovů.Platili jsme 2 dospělí a 2 děti 40€(děti jsme ukecali zadarmo).Lodě jezdí z Vasiliki a Nidri.
20. 11. 2019 15:47
Nás potkalo špatné počasí cestou tam přes Bosnu v horách,pak už bylo slunečno,až na jednu noc a ráno ve Vrole,také vypínala elektřina.Pak zase krásně a teplo,jak ve vodě,tak na souši. t152 to nebude za pár let,to bude už za rok,poněvadž se tam valí kapitál a resorty rostou jak houby. Předpokládám,že tam kde jsme byli (Lezhë),budou příští rok města resortů a to od Shëngjin a po Durrës.Už tam ty betonové stavby stály,někde už před dokončením a makalo se tam od rána do večera.Myslím si,že to pobřeží zastaví celé.

MirekŠi
25. 11. 2019 10:59
Nejhorší,je,že výstavba ubytování a resortů jede rychleji než infrastruktura.Vesměs chybí kanalizace a příjezdové cesty, někde taky nejsou hotové ,hlavně místní komunikace k resortům jsou často polňačky.
25. 11. 2019 15:18
Výstavba tam je - to je fakt. Mohu se vyjádřit jen k úseku od Vlore - po Ksamil - a to vlastně jen k místům - kde jsme bydleli. V Ksamilu bylo moře nádherně čisté dle mého názoru nádhera, pohoda...V Himare jsem taky neviděla jedinou nečistotu v moři.
Myslím, že se to poslední léta zlepšuje. Vyčetla jsem o těchto již hotových čističkách vod:

1. Čistírna odpadních vod v Kavaji - dar německé vlády

2. Čistírna odpadních vod v Drači - darovaná Světovou bankou, Lucemburskem, Evropskou bankou a Evropskou komisí

3. Čistírna odpadních vod v Sarandě /spojeno s Ksamilem/ - dar od WB, Lucemburska, Evropské banky a ES

Dále ve vesnici Bajkaj v oblasti Sarandě se pro jižní pobřeží staví regionální skládka pevného odpadu. První fáze výstavby je v současné době dokončena, investice v celkové výši 5,6 milionu USD.

4. Čistírna odpadních vod v Shengjinu - darovaná WB, Lucemburskem, Evropskou bankou a ES

5. Čistírna odpadních vod ve Velipojě - dar Evropské komise

Hodnocení - ne mojesmiling smiley : Vynikající kvalita vody - je tedy hlavně na jihu Albánie:

• Ksamil, který v každém měřeném bodě nabízí rok co rok vynikající kvalitu vody

• Saranda, kromě přístavu

• Borsh

• Qeparoi

• Himara

• Dhermi

• Oricum

• Oblasti jižně od Vlory

• Některá místa v Golemu, Kavaja

• Lalëzi Bay

• Laguna Merxhan a Laguna Kanalla, Shengjin

Výběr některých nejkrásnějších pláží v Albánii - od jihu na sever:
[www.koha.net]
26. 11. 2019 11:10
Tak jak se zde píše,čistota moře bez jediného problému a to máme projeto pobřeží od Shengjinu až po Ksamil.Pláže na tom byly o něco hůře,ale uklízeli je. Kde již byly resorty hotové,tak byly většinou i cesty a jen dokončovali parkoviště apd. Hlavně na severu po Vlore.Podle mého názoru,kde se letos pilně pracovalo,tak příští rok to bude hotové v četně těch cest. Výjimky určitě jsou. Taková ta jejich "dálniční" síť jde také dopředu,už jsme jeli po nových úsecích a někde byly před dokončením.

MirekŠi
08. 01. 2020 22:18
Dobrý den, prosím o radu co navštívit cestou přez Makedonii, popř. Bosnu do Albánie a severního Řecka. Loni Ohrid, ubytování Permet navštěva Llixhat e Benjes a Syri i Kaltër, poté Borsh a návštěva Butrint a v Řecku Acheron River. Pro veký úspěch letos opět pojedem do této části Albánie asi s návštěvou Lefkády. Díky moc Petr
09. 02. 2020 17:15
Tak letos už potřetí vyrážíme do Albánie na dovolenou. A to začátkem července. Letos zkusíme novou destinaci a to pod Himare :-) Pokud by se někdo chtěl podělit o nové informace, pokec, není problém :-)
13. 03. 2020 14:36
taky máme letos namířeno do Albánie , dolů mezi Sarandu a Ksamil. Spíš blíže k Sarandě. Ale uvidíme. Loni jsme byli na Korfu v Liapadesu a myslím, že se to vyvedlo. V září. Letos bychom měli jet v sezoně. Zřejmě ještě zabukuju pro zichr něco v Chorvatsku. Nikdo neví co bude v létě a můžeme jet také nikam. Pokud nebude virus tak zvládnutý, nikam se nepohrnu. Do toho ještě migranti, nikdo neví kudy se vydají. hot smiley
27. 05. 2020 08:37
Zdarec
Ještě sice nevím zda nám situace dovolí se vydat zase do Albánie, ale nemá někdo zkušenost s hraničním přechodem Sukobin - Muriqam???? Vždy jezdíme přes Hani i Hotit - Božaj. Někdy je to na 30 minut a někdy i na 2h. Tak jestli na Sukobinu to není volnější.
27. 05. 2020 12:37
Podle zkušeností je to na stejno. V loni jsme to jeli tam a zpět v září a postáli jsme si také skoro 2 hodiny. Člověk popojížděl od budky k budce a na každé skoro půl hodina. Kteří jsou pomalejší člověk neví,ale vůbec nespěchají.

MirekŠi
28. 05. 2020 17:43
Sukobin je volnější jen po ránu,tak do 8h. a pak zase večer po 20h.Jinak většinou dlouhé čekání.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 81
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.