Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Re: Albánie
26. 08. 2019 18:20
Ahoj, poprvé jsme v Albánii, po 4 nocích v Ulcinji a docela příjemné překvapení. Cesty v pohodě a pláže jsou tu čistší než v MNE. 4 noci v Dhermi na krásné pláži s malými kamínky a výhledem na hory (2 lehátka se slunečníkem 500 - 700 lek) a teď na 5 nocí Saranda (2 lehátka se slunečníkem 600 lek), Natural 95 okolo 165 -185 lek, návštěva Butrintu (v 8:00 jsme tam byli první) a Modrého oka stáli za to. Výběr z bankomatu Union banky v Drači bez poplatku, nákup turistické sim karty Vodafone s 20 GB dat za 1500 lek. Bankomatů bez poplatku je málo, mimo Union banky je jistota Credins bank (osobně vyzkoušeno), Raiffeisenbank chce opravdu 700 lek, některé bankomaty neberou ani české karty, v některých marketech karty berou až od limitu 1500 lek (SPAR), v některých vůbec (Big Market, ale asi to závisí na konkrétní provozovně). Ceny příjemný, hlavně ovoce, zelenina a seafood. Všude se tu staví nové apartmány. Mraky Italů, doprava večer v Sarandě hustá, Albánci málokdy používají blinkr a nejhorší jsou skútristi, ale dá se to. Mešity hlavně na severu, tady na jihu minimálně. Zatím příjemné zážitky.
avatar Re: Albánie
04. 11. 2019 14:32
Zdravímsmiling smileyR.

Tak jsem se letos rozhodla, že prozkoumám celý Balkánsmiling smiley - a ještě trochu více - kousek Řecka. V létě cestou k moři jsme byli jednu noc v Jajcích - jednu v Sarajevu a jednu v Mostaru. V druhé polovině září letošního roku byl hlavní cíl jih Albánie - a Lefkáda.
Bosnu jsme projeli v létě, tak naše trasa v září byla:

1. Subotica - 1 noc
2. Skopje - 1 noc - večerní Skopje byla fakt super...cestou ze Skopje na Ohrid - kaňon Matka
3. Ohrid - 2 noci
4. Himare - 3 noci
5. Ksamil - 5 nocí - výlet Butrint a Gjirokastra


dále pak Lefkáda - 7 nocí, Kalambaka - 1 noc cestou Olympská riviéra 1 noc Soluň a 1 noc Novi Sad - a přes Maďarsko domů / dám později do jiného vlákna/...

Počasí bylo super až na jednu noc a následující dopoledne... Vyjeli jsme kolem poledne v pátek 13. září...smiling smiley Všechny noclehy byly přes Booking - všechny super. Vybírala jsem je už v zimním období. Vždy jsem se snažila najít ubytko s balkónem, v centru města - nebo naopak hned u moře. Manžel už pak měl jen takový "fakt maličký úkol"smiling smiley - to odřídit...
Poznámka: Fotky i videa jsou dělány starým foťákem, tak mají pouze vzpomínkový charakter.

Srbsko - Subotica
Subotica je přibližně stotisícové město vzdálené asi deset kilometrů od maďarských hranic v srbské autonomní oblasti Vojvodina. Téměř polovina obyvatel Subotice jsou Maďaři, čtvrtina Chorvati, zbytek tvoří Srbové a další. Město už bylo po dobu své historie pod nadvládou Turků i Habsburků, patřilo pod rumunskou Timisoaru , pak pod Maďarsko. Po 1. světové válce je připojeno město k Jugoslávii, nyní v samostatném Srbsku.




Tady bydlíme - balkón bohužel bez kytiček - ale zase fajn výhled...ráno i večer



večer...










Ráno jedeme dál "na Bělehrad"smiling smiley - do Skopje.

Těžkou zkouškou pro Skopje bylo zemětřesení v roce 1963, které si vyžádalo řadu obětí a během kterého bylo město velmi vážně poničeno. Tehdy zhruba čtvrtmilionovému městu pomohla s rekonstrukcemi nejen celá tehdejší Jugoslávie, ale i zahraničí, včetně Spojených států, či Československa. Na rekonstrukci města byl vypracován urbanistický plán, jehož autory byl japonský architekt Kenzó Tange a tým domácích (jugoslávských) urbanistů.

Koukněte...Večerní procházka - Skopje: video:
[www.youtube.com]



Pokr. Kaňon Matka a Ohrid...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (04. 11. 2019 20:42).
avatar Re: Albánie
04. 11. 2019 17:28
Tak letos také větší cesta Balkánem,až na konec země karavanistům zaslíbené Albánie. Skončili jsme na hranicích s Řeckem ve Ksamilu a samozřejmě nechyběla ani návštěva Butrint. Cesta byla-Slovensko,Maďarsko,Chorvatsko,Bosna i Hercegovina,Černá Hora,Albánie a zpět přes Černou Horu,Chorvatsko,Maďarsko a Rakousko.

MirekŠi
avatar Re: Albánie
04. 11. 2019 20:58
Tak to je super - tvsat. Nemohli jsme se tam potkat ? Kdy jste tam byli?


Kaňon Matka: Video: [www.youtube.com]


Řeka Treska vytvořila 15 km od centra Skopje nádherný kaňon
.


PS. Do videa se mi omylem dostala jedna fotka z Tetova - u jídlasmiling smiley. Všimněte si taky, jak mají vyřešené příjemné klíma v kaňónu v jedné restauraci - kde stéká voda ze střechy. Vzhledem k vedru - super.
avatar Re: Albánie
05. 11. 2019 13:25
Vyjeli jsme 1.9. a vraceli 22.9. Projeli jsme to celé od Shëngjin až po Ksamil,prakticky celé pobřeží přes Llogarský průsmyk a zpět vnitrozemím na Tirana a zpět do Uljinju. Celkem 3500 km,v Albánii jsme pobývali kde se nám zalíbilo,převážně bez kempů.Tam nic neřeší,co se týká stání. Z Ulcinje až na přechod do Albánie je úplně nová cesta,přes Vladimír,vůbec jsem nechápal jak to tak rychle udělali.Jinak v Albánii se mohutně investuje a staví se nové cesty i dálnice a kolem pobřeží je mohutná výstavba celých rezortů.

MirekŠi
avatar Re: Albánie
05. 11. 2019 16:14
Ohrid. Video: [www.youtube.com]

Z kaňónu Matka míříme dál. Zastavujeme v Tetovu, kde si dáme dobré jídlo. Dále už jedeme přes hory a doly - k jezeru Ohrid. Máme zde 2 noci. Nečekala jsem, že bude takové teplo až horko. A vůbec jsem nečekala, že se v Ohridu budu koupat. I ty 2 noci byly pro Ohrid málo...nádhera...

Zajímavosti: Na přelomu 9. a 10. století se Ohrid stal útočištěm žáků sv. Cyrila a sv. Metoděje vyhnaných z Velkomoravské říše. Založili zde Ohridskou literární školu a první slovanskou univerzitu. Městu Ohrid se taky říká „Město světla“. To proto, že vědění se odtud šířilo všemi směry do světa . A i dnes je to stále na Balkáně malé kulturní i duchovní centrum. A od roku 1980 město i jezero spadá pod ochranu UNESCA. Samotné jezero se nachází v mezihorské tektonické kotlině. Vzniklo před 3 až 4 miliony let. Jezero je dlouhé 30 a široké 15 km. Největší hloubka v něm dosahuje 285 metrů. Výbor pro světové dědictví UNESCO letos /2019/na svém zasedání v Baku rozšířil zápis Ohridu na seznam i o albánskou část jezera, zároveň ale varoval město Ohrid, že ho zařadí na seznam ohrožených památek, pokud do února 2020 nezastaví živelný rozvoj zástavby.

Obyvatelé teď už Severní Makedonie jsou na Ohridské jezero velmi pyšní. Naši ubytovatelé byli architekti, velice příjemní inteligentní lidé. Povídal jsme si o životě - a kam cestujeme, a byli tak nějak udiveni, že cestujeme do Albánie. Za to při zmínce o Lefkádě se jim rozzářily oči. Asi tam nevládne mezi těmito zeměmi příliš bratrství. Ještě před odjezdem nám dávali potvrzení o ubytováni u nich - prý pro případ...ale nevím dodnes jaký...naštěstísmiling smiley








avatar Re: Albánie
07. 11. 2019 10:03
Cesta do Albánie - od Ohridu: video: [www.youtube.com]


Severní Makedonie je opravdu nádherná. Není se proto co divit, že byl umístěna na 3. místě - jako destinace pro rok 2020 - na [www.lonelyplanet.cz]

Měli jsme mířit do Beratu v Albánii - ale nastala změna. Večer nám dali ubytovatelé zprávu, že z vážných rodinných důvodů nás nemohou ubytovat. Vzhledem ke krásnému počasí jsme se nakonec rozhodli - že Berat si necháme napříště, a prodloužili jsme si pobyt v Himare o jednu noc.
Cesta byla bez problémů - včetně přejezdu hranicemi...

V Tiraně jsme se zastavili na snídani a kafé - jak jinak než u Mercedesusmiling smiley Taky jsme si tam vyměnili nějaké peníze, ikdyž se dalo platit téměř všude Eury.





Kousek za městem Vlore jsme se i okoupali...nádherné lokality...


A pak už jen přes nádherné hory do Himare. Ale ještě jsme se stavili na jídlo v takové zajímavé restauraci v horách. Nic by na tom nebylo, kdyby byla třeba v Beskydech. Ale tam? Zvláštní... Jídlo bylo dobré - ale...přinesli 2 tak obrovské mísy masa - že jsem se pak stala na nějakou dobu vegetariánkou... Zajímavé bylo, že všechny polévky - vývary - v Albánii i Makedonii - byly vždy zahuštěné ještě smetanou a sýrem...


A poprvé jsem taky viděla, jak se v reálu dělají takové ty fota - kdy to vypadá - jakoby člověk skákal někde vysoko ve skalách...jeden kluk si to tam zrovna trénoval...


PS. tvsat - zdravím, tak to jsme se minuli...

Příště - Himare
Re: Albánie
07. 11. 2019 10:51
Dobrý report thumbs upthumbs upthumbs up
avatar Re: Albánie
07. 11. 2019 13:35
Dodám jen jedno,kde to neviděl,neprojel tak neuvěří. Rychle tam,pokud to ještě je takové "nedotčené". Jakmile to EU spolkne,bude konec té kráse a volnosti v přírodě a na pobřeží.Rezorty tam rostou jak houby po dešti.Co bylo ještě letos ve výstavbě,bude příští rok hotové a plné turistů. Je to asi jeden s posledních turistických rájů,kam se lze v pohodě dostat autem.Komerce tam ještě nedorazila.

MirekŠi
Re: Albánie
08. 11. 2019 14:41
Musim konstatovat, ze jste frajeri...
Tam se nikdy nepodivam a tise zavidim...
At vam to jezdi bez nehod...))
Re: Albánie
09. 11. 2019 07:23
Mucik a co Ti v tom brání abys navštívil Albánii? Nikdy neříkej nikdy. Albánii jsem taky navštívil. Pouze týden což je málo. Plně souhlasím s Rero. Zatím žádná komerce oproti Bulharsku které jsme letos se synem projeli.
avatar Re: Albánie
09. 11. 2019 11:06
Letos jsme to dotáhli do Molunatu.... ve hře bylo i Řecko (musíme autem).
Tak říkáte, že příští rok to mám potáhnout ještě kousek níž, jo?
smileys with beer

No, zima bude dlouhá... třeba se konečně někde potkám s Mirkem... vyměníme cestovatelské informace... a třeba...
avatar Re: Albánie
09. 11. 2019 12:37
Himare: Video: [www.youtube.com]

Městečko Himare leží mezi městem Vlore a Sarandou.
Je osídleno z 80% řeckou menšinou. Mnozí obyvatelé města v 90. letech minulého století odešli hledat práci do sousedního Řecka a proto bylo město ještě nedávno vylidněné. Až v posledních letech se z něj stalo klidnější letovisko.

Promenáda...




Nedaleký kemp..

pláže...







Ostaní fota ve videu...
avatar Re: Albánie
09. 11. 2019 16:42
v Himare jsme se zastavili na pár dní v kempu Moscato u Vasila,do města na kafe a zmrzlinu jsme jezdili na skútru.

MirekŠi
Re: Albánie
09. 11. 2019 20:24
V Himare jsme strávili 4 noci. Super domácí. Skoda že manželka již nedá takovou dálku. Hned bych se tam vrátil.
avatar Re: Albánie
10. 11. 2019 11:18
Zdevel - dík...

Tvsat - jo, tak to jste měli super pláž...byli jsme se tam okoupat, původně jsem si tam totiž vyhlédla ubytko - v takovém bungalovu, nakonec jsem ale zvolila přímo to Himare - ať máme ty kafíčka po ruce, a nemusíme jezdit autem. Ten skútr je bezva věc...Na skútru jsme jeden rok projeli protější Korfu. Ale to jsme měli ho měli půjčený...A to sebou ten skútr vozíte v autě? Tak to jste dobří...

Ajax - tak to jste tam "pobyli" - my jen 3 noci...taky jsem se tam cítila moc fajn...pořád v moři - mělo super teplotu. Pozdravuj manželku. Když jsme tam byli v Himare - byli tam manželé z Rakouska i s autem, ale oni připluli s autem z Korfu - a na Korfu pluli i s autem z Terstu. Ale nevím, asi to bylo dost drahé až z Terstu. Taky lidé hodně lítají letadlem na Korfu, přejedou lodí do Sarande - a pak si půjčí auto - nebo jedou na vybrané místo taxíkem...

Mucik - když se dobře rozplánuje cesta - a průjezdné noclehy jsou ve fakt zajímavých místech - tak se to bezvadně dá udělat - a ani jsme nebyli unaveni. Pořád něco nového...

Slavkov - Molunat - moc ráda vzpomínám...



V Himare jsme taky vyzkoušeli poštu. Přibral jsme sebou totiž kartičku pro vjezd do starého města na Ohridu. Ani jsem moc nevěřila, že to obyčejnou poštou dojde. A ejhle. Ve čtvrtek dopoledne jsme to poslali - a v pondělí nám psal ubytovatel z Ohridu - že už kartičku má. Pošta tedy funguje v Albánii fajn... Benzín se na jihu už cenově přibližova Řecku. Nejlevnější by v Makedonii.

Jedeme dál - směrem Sarande a Ksamil...






Re: Albánie
10. 11. 2019 18:47
Ahoj cestovatele...jak.jsem psal...
Tise zavidim..je na co vzpominat...
Ja se budu srzet mimic tam trefim a sveho plavani...na to se vzdy tesim..2 km denne a vice
Blizi se to...))
avatar Re: Albánie
11. 11. 2019 10:19
Saranda: Video: [www.youtube.com]



Saranda je neoficiálním hlavním městem albánské riviéry. To, co bylo kdysi ospalou rybářskou vesnicí, je nyní prosperujícím městem. Saranda - albánsky též Sarandë - je přístavní město na jihu Albánie . Město Saranda se nachází na samém jihu Albánie, na pobřeží Jónského moře, ve vzdálenosti 280 km jižně od metropole Tirany a 35 km severně od hraničního přechodu Konispol s Řeckem./tam pak pojedeme na Lefkádu/

Po první světové válce mělo město jen něco málo přes sto obyvatel. /foto z netu/



Nyní má město asi 40 000 obyvatel. Je to vlastně úplně nově vystavěné město...celé bílé. Odplouvají zde lodě na nedaleké Korfu. Korfu je asi v takové vzdálenosti - jako z Drveniku Hvar. Ale lodě plují dál do hlavního města Korfu - Kerkiry [www.google.com] - což je vzdálenostně asi jak ze Splitu na Hvar.


Domy vestavěné do skal:

Přístav:

1 Euro = 120 Leku


Re: Albánie
11. 11. 2019 13:59
Koukal jsem z druhého břehu, tj.z Korfu na Albánii. Tehdy tam bylo dost policajtů, protože Albánci přeplavávali nelegálně za "lepšími zítřky" na Korfu. V nejužším místě jsou to necelé dva km.
avatar Re: Albánie
12. 11. 2019 15:35
Zahajskej, ani se nedivím. Řek, u kterého jsme bydleli v Himare - jezdí do Albánie jen na sezónu - což je asi půl roku - protože tam má apartmán - říkal, že v Řecku má důchod přes 800 Euro, a v Albánii mají důchod 200 Euro v průměru. Tak to je opravdu rozdíl.

I proto je v Himare - kde je 80% Řeků - hodně pod povrchem - atmosféra mezi Albánci a Řeky celkem napjatá. Nehraje tam roli náboženství - jak by se mohlo zdát - ale národnost , klany a taky jak jinak - peníze. Říká se: Albánec, u kterého se afekty neočekávaně střídají, je dnes přítelem a zítra zuřivým nepřítelem - třeba kvůli chybičce, kterou si cizinec ani neuvědomuje. Myslím taky, že se v Albánii projevil dlouhodobě nucený ateismus za vlády Envera Hodži - a tak nejvíce muslimská země Balkánu není zdaleka Albánie - jak si mnozí myslí - ale myslím, že to bude asi BiH. Alespoň to jsem letos vypozorovala.

Na Korfu je to opravdu kousíček - ale spíše z Ksamilu - o tom budu ještě psát.
avatar Re: Albánie
12. 11. 2019 20:05
Gjirokastra nebo taky Gjirokaster.

Gjirokastra je staré město ležící na svazích pohoří Gjere na břehu řeky Drina. Osídlení je doloženo od 1. stol. př. n. l. Město bylo na zařazení do Seznamu světového dědictví UNESCO navrženo již v roce 1988. Experti ICOMOS však dlouho váhali s ohledem na množství moderních přestaveb a nových konstrukcí, které narušovaly původní historický vzhled. Definitivního záznamu se Gjirokastra dočkala až v roce 2005.


Narodil se zde bývalý albánský diktátor Enver Hodža.
V Gjirokastře se narodil přední albánský spisovatel Ismail Kadare, který svou lásku k rodnému městu zvěčnil v románu „Kronika v kameni“.

Gjirokastër či Gjirokastra je město v jižní Albánii ležící asi 20 km na sever od řecké hranice ve výšce 300 m n. m. Má cca 30 000 obyvatel převážně řeckého etnického původu, i když v posledních desetiletích řada obyvatel emigrovala do Řecka.



Rekonstrukce z amerických fondů...


avatar Re: Albánie
13. 11. 2019 21:02
Butrint.

Tak tam jsme jeli poslední den pobytu v Ksamilu - kdy se odpoledne zamračilo...Je to asi 5 km od Ksamilu..

Butrint leží na malém poloostrově vystupujícím do vod lagunového Butrintského jezera, které je spojeno s mořskou úžinou oddělující břehy Albánie a řecký ostrov Korfu. [mapy.cz]



Cituji: "Z hořící Tróje prchal Aeneas, legendární mýtický zakladatel římského národa. Na své dlouhé takřka odysseovské plavbě Středozemním mořem přistál i na pobřeží dnešní Albánie u města Buthrotum. Jaké zažil překvapení, když mu v ústrety šel Helenus, syn trojského krále Priama a Andromaché, vdova po Hectorovi, největším bojovníkovi Tróji. Buthrotum – dnešní Butrint – se měl podobat zbořené Tróji. Tak popsal Butrint římský básník Publius Vergilius Maro ve třetí knize svého eposu Aeneis. "

A tady přemýšlím, jak je to všechno propojené...v té historii...a zároveň pomíjivé...
Hlavní stavby z řeckého období pocházejí ze 2. a 3. století př. n. l.
Římské budovy byly postaveny v průběhu 1. století n.l.




V okolí Butrintu se nachází důležitá přírodní rezervace uchovávající řadu ohrožených druhů fauny a flory. Jejím základem je tektonická proláklina známá jako Butrintské jezero. Jezero je spojeno s úžinou Korfu kanálem Vivari. Je obklopena zalesněnými horami a močály.


Trojúhelníková pevnost postavená na konci 15. století na břehu kanálu Vivari

avatar Re: Albánie
14. 11. 2019 09:52
Moc hezky zpracováno,na to fakt je potřeba moc času. Jinak máme to také vše na videu a foto,ale zatím jsem se k tomu nedostal. Jinak u toho parkoviště ke vstupu do areálu památek převáží na druhou stranu takový "krásný" převoz. Letos už částečně poopravený,vyměněny shnilé prkna,ale i tak při pohledu,že by naše auto 3.5t bezpečně převezl těch 30m ?? moc nepřesvědčuje. Podle mapy by se touto trasou mělo dostat až na přechod do Řecka,ale nemáme ověřeno.[www.google.cz]

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (14. 11. 2019 13:31).
avatar Re: Albánie
14. 11. 2019 16:55
Tak zrovna tímto vorem
[www.google.cz] /díky Tvsat za odkaz/ jsme pak přepluli - a jeli pak dál na řeckou hranici u Konispolu a pak dál na Lefkádu...přetáhli ten vor lanem za 5 Euro na druhou stranu. A dál byla asi 15 km taková dost "děrovatá " cesta - jediný špatný úsek cesty v Albánii - jinak byly v Albánii fajn cesty.
Mapa cesty:
[mapy.cz]
avatar Re: Albánie
15. 11. 2019 08:48
Dobré ráno.smiling smileyR.

Už jsem tu chtěla dát Ksamil - ale podívejte se, co se dělo u moře v Albánii - tady konkrétně v Himare - 13.11.2019. asi se to počasí hnalo od Benátek - na jih. A je to zrovna u toho mola, kde jsem se koupala, a bylo tak super...Tak se snažili, aby to bylo krásné...to nábřeží - a teď tolik poničení...
Video: [www.youtube.com]



Re: Albánie
15. 11. 2019 11:40
Taky jsme v těch místech váleli šunky.thumbs up smiley Jinak díky za supr fotky.thumbs up
avatar Re: Albánie
15. 11. 2019 17:58
Rero,díky za tuto informaci.Tak ten přechod do Řecka je plně v provozu a není problém? Myslel jsem si,že tudy neprojedu,že to je tak nějak pro místní. Jinak myslím,že ta horší cesta je jen ta 97,od toho voru ke křižovatce na 98,ta je pak OK (mapy google-panáček) dá se na ni najet se Sarande. Škoda,že jsem to zjistil až teď,mohl jsem to také projet. Jaká je pak cesta v Řecku od přechodu na napojení na tu k Igoumenitsa,vypadá to,že to nějak asi vše zafinancovali a vylepšili. Jinak my jsme právě skončili u toho voru a pak jsme se vrátili do Sarande a najeli po 99 až na tu hlavní na Tiranu a přes přechod na Ulcinj na Velikou pláž. Člověk vše zjistí až je doma.

MirekŠi
avatar Re: Albánie
15. 11. 2019 23:03
Ajax - dík.

Tvsat - máš pravdu, ta cesta, která vedla od Sarande - a na kterou jsme pak najeli - už byla naprosto v pohodě, přechod do Řecka nebyl takový úplně malý, a celkem moderní - tak taky v pohodě - i dál cesty v Řecku naprosto v pohodě.

Ale chtěli jsme vorem - tak jsme museli tu cestu děravou pomalou jízdou překonat. Ale ten úsek okolo té děravé cesty - byl zajímavý. Po přejezdu vorem - jako mávnutím proutkem - to byl úsek Albánie velice chudobný. Vjeli jsme hned po přejezdu vorem do té vesničky Vrine. Ani jsem nefotila - protože ti lidé tam seděli před domky - a evidentně žili svým chudobným životem bez nějakého většího kontaktu s okolní civilizaci. Vzdálenost pár km od Butrintu - a tam plno cizinců - a do té vesničky Vrine asi někdo hned tak nezavítá. Podobné to bylo až do nájezdu na tu silnici od Sarande.

Cestou:



A taková krásná krajina už byla poblíž řeckých hranic - ještě v Albánii.

avatar Re: Albánie
16. 11. 2019 09:21
Ksamil: video: [www.youtube.com]


Foto z netu - umístění našeho apartmánu /žlutá tečka/
Je zde taky krásně vidět rozložení pláží - ty v popředí obrázku jsou tzv. Bora bora...



A tady je náš apartmán - celý obrostlý vínem - přímo u moře. Je to velmi starý apartmán, ale jeho poloha je jedinečná. Jmenuje se Mustafaraj. Vyhlédla jsem si ho už v roce 2016...na bookingu. Ale pak jsme jezdili jinde/Korsika, Sardínie, Gruzie/ - tak až letos. Celé dny jen v plavkách, brouzdání a koupání se na různých nádherných plážích - prostě super. Je to asi jediné místo v Evropě, kde mi na plážích nevadí deštníčky, naopak dokreslují atmosféru. Druhá polovina září byl super termín - jen se brzo stmívalo. A díky tomuto apartmánu miluji Ksamil , protože samotné městečko není nic moc - ale ty plážičky - vůbec jsem se od moře celé dny nepohnula... Každé ráno nám přinesla paní domácí čerstvě upečený voňavý chleba...navíc to byli velice diskrétní majitelé...




V průběhu pobytu v Ksamilu nás zastihla zpráva o zemětřesení v Albánii /Durres a Tirana/ - což jsou města, kterými jsme projížděli... [www.youtube.com] A bylo dost silné, myslím 5,4. Naštěstí na jihu jsme nic nepocítili. tak jediné zemětřesení, které jsem na vlastní kůži pocítila - bylo v roce 2017 - 3,2 - v Žuljaně.



V pozadí je vidět Korfu...


Bora bora - pláže...




Ostatní...



avatar Re: Albánie
18. 11. 2019 18:16
jj škoda,že tento cestopis tady nebyl před mojí dovolenou,věděl bych o tom mnohem víc a také víc viděl.Člověk z toho byl tak "vykulený",že jsem viděl polovic. Musím si to příští rok zopakovat !!! Plánovat začnu hned na jaře.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.