Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
avatar Re: Albánia
29. 07. 2015 15:03
Trasa Foča - Hum. Rozšiřují silnici možné krátké zdržení.
video: [www.youtube.com]
avatar Re: Albánia
29. 07. 2015 22:04
Díky za aktualní video,snad to do roka stihnou a udělají s toho slušnou trasu.

MirekŠi
Re: Albánia
01. 08. 2015 10:42
Vcera jsme byli na super plavbe podle pobrezi s italskym kapitanem Jerrym a jeho dcerou Sandrou ktera umi cesky.Bylo tu 41 stupnu ve stinu!l
krasne jsme si zaskakali ze skal a prohledli tri jeskyne.Vecer se zvedl vitr ale byl teply
!Dnes pofukuje cerstvy chladivy.Ahoj vsem kdo podlehli Albanii Jako nase rodina,
! Lukas
Re: Albánia
03. 08. 2015 07:34
Jak tak pročítám Vaše příspěvky, tak se na odjezd těším víc a víc. Sice pořád řeším cestu kudy tudy, ale jak čtu ty příspěvky, tak bych klidně teď hned sednul do auta a jel. :-) ale už se to pomalu blíží. 15.8. není zas tak daleko.
Re: Albánia
06. 08. 2015 16:30
V pondelok odchadzame do Durresu....Golem,ma niekto aktualne info???
Re: Albánia
06. 08. 2015 19:44
Vcera jsme se vrátili z Albánie v Durresu jsme pobyli par dní moře nechutně teplé vzduch přes 38°C. Ceny potravin v obchodech a v restauracích stejné jako loni.
Bydleli jsme na více mistech na blind oproti minulému roku mírně podražili.
Cesta tam Brno,Bratislava,Szeget,Bělehrad,Niš,Skopje,Ohrid,Elbasan,Vlore.= Katastrofa plno Turků skoro 3.hod čekání na hranicích HU do SRB.Horgoš.potom další čekání na dálnici při placeni mýta.
Zpět na Nikšič,Sarajeno,Doboj,Osijek,Budapeštˇ,bez problému min čekání na hranicích.Silnice na Hum sice není vyasfaltováná,ale je rozšířena jsou tam nová svodidla a už se nemusí couvat když jede auto proti.
Re: Albánia
06. 08. 2015 21:30
V roce 2008 při cestě do Bulharska koncem června - čekání na hranici HU - SRB Horgoš dokonce 6 hodin. Je to dálniční přechod, nedá se vrátit. Kvůli Turkům vracejících se z Německa na prázdniny domů katastrofa. V létě se tudy nedá jezdit.
avatar Re: Albánia
06. 08. 2015 23:27
Když jsme v r.2010 jeli do Bulharska, hranice HU/SRB jsme projížděli v sobotu dopoledne, první víkend v červenci. Tedy asi ten nejhorší termín, kdy bylo Turků všude nespočet. Tušil jsem problémy a proto jsem cca 10km před Horgošem odbočil na exitu 166 z dálnice M5 na silnici č.55 směr Mórahalom, pak po silnici č.53 směr Tompa. K hraničnímu přechodu Tompa/Kelebija je to od sjezdu z dálnice 56km. MAPA . Kousek za přechodem je Subotica a za ní jsme se opět napojili na dálnici směr Bělehrad.

Najeli jsme si navíc asi 45km, ale určitě se to vyplatilo. Na hranicích jsme čekali něco přes půl hodiny, čímž jsme oproti Horgoši ušetřili možná i několik hodin. Pravda, připočítat musím také dobu jízdy při této objížďce Horgoše, což bylo cca 45 minut také navíc. Ale furt je lepší jet, než čekat v nějaké koloně na přechodu.

** Petr **
Re: Albánia
07. 08. 2015 16:28
to Petr K. - učím se celý život. Stát na hranicích s Turky 6 hodin není žádný med. Ještě že fungovala klima.Už nikdy víc. Není jako mít zkušenost, třeba v Chorvatsku mě asi nic nepřekvapí - takže vím, jak takový přechod nebo mýtnici raději objet jinudy.
Re: Albánia
07. 08. 2015 19:16
No hlavně je to na Horgoši o nervy. Turci přejíždí z pruhu do pruhu potom zablokuji pruh,který jede rychleji a vy stojíte,protože se sami pouští.je to ...
Re: Albánia
07. 08. 2015 20:33
Dovolím si poradit a doporučit hraniční přechod "Bački Vinogradi", který je vzdálen cca 15 km od Horgoše. Je určem pouze pro Srby a občany EU a je jen pro osobní automobily. Otevřen je denně od 7.00 do 18. 00, jeho výhodou je ta skutečnost, že je mnohem blíže k dálnici než výše jmenovaná Tompa ...viz odkaz:
[www.mapy.cz]
Re: Albánia
09. 08. 2015 11:32
Ahoj všem příznivcům Albánie,tak dnes v 0:56 ráno příjezd z Himare z Albánie.
Musím potvrdit víše uvedené bohužel jsem si neuvědomil ,že je sobota a byl to jeden turek vedle druhého at už to mělo spz D,A,nebo CH,škoda že jsem si v pátek nepřečetl info o hr, přechodu Bački Vinogradi.ušetřil bych 1:50 minut čekání!!!!!!!
Jinak dovolená překrásná aa jak píše Choséé tak moře nechutně teplé vůbec se v něm nedalo ochladit,jedině ráno...musel jsem se chladit ve sprše studenou vodou,nebe modré bez mráčku celých 14 dní pobytu teploty od 38 do 42 stupnů!!!!!!
Spousta zážitků včetně plavby lodí"místo 2hod. to bylo 5hod" s italským kapitánem Jerym a jeho dcerou Sandrou,kteráhraje výborně volejbal a uměla česky neboť mamá je z Kroměříže!!!!!
Tak v místní restauraci s úžasným personálem,s policisty,s čekáním na albánskou sanitku a jízdou za ní do nemocnice,následným nákupem obinadla na předpis v lékárně pro které jsem si musel dojít a koupit ho.....
snad se mi sem podaří dát i nějaké foto ,ale to až později.... jdu se dospat....¨
Překrásné Albánii smileys with beer
Lukáš
avatar Re: Albánia
10. 08. 2015 17:28
Ruza01 - napiš prosím jaké jsou tam pláže (písek nebo oblázky) ,kde jsi bydlel a jak je velké město? Restaurace atd. A ještě byli tam komáři? Díky za odpověď. Přemýšlím ,že místo Sarandy zkusím něco jiného.
avatar Re: Albánia
11. 08. 2015 20:39
Ruža01 - zdravím. A už jsi vyspaný a dospaný?smiling smiley Těším se totiž taky moc na info a poznatky...R.
Re: Albánia
12. 08. 2015 06:08
Tak se mi pomalu krátí doba do odjezdu. V sobotu vyjíždím. Když pročítám zpětně info tak se fakt není čeho bát. Akorát se chci ještě zeptat jestli jste někdo byli v Tiraně??? Pokud ano jak ?? Autem a nebo nějakým místním autobusem???smoking smiley
Re: Albánia
12. 08. 2015 06:51
pkluz: Ahoj opravdu není čeho se bát jen se vyhni trojúhelníku mezi černou horou kosovem a mekedonii úplně na severu a máš klid!!!!!!!thumbs up¨

V Tiraně jsem nebyl neporadím......
Re: Albánia
12. 08. 2015 07:04
Rero:Ahoj dospaný stále nejsem,od pondělka chodíme do práce a v neděli večer v 11 hodin zvonek ,přišel mladej soused a omlouval se ,že mne budí ale ,že prý mi za barákem na parkovišti někdo naboural auto.....thumbs down,takže stále nedospalej...
najedu 4100 km na dovolené bez problémů a za barákem mne nabouraj ,nojo ,no hlavně že se nikomu nic nestalo....smileys with beer
Re: Albánia
12. 08. 2015 08:23
Ruza01: Do hor se nechystám. V tom horku to ani nemá cenu. Spíše chci pochodit po městech. Určitě Durres, Tirana, Kruje, Kavaje, Skadar a snad i něco dalšího. Jestli mi ještě někdo něco doporučí tak budu jedině rád. Včera jsem narazil na nějaké albánské slova a jediné co mi zůstalo v paměti je "neser" a znamená zítra thumbs up smiley
Re: Albánia
12. 08. 2015 14:26
Albánsky neumím ani slovo vše anglicky!!!!!!!!!!
Ale tuším ,že čech se řekne Čebu.....
Re: Albánia
20. 08. 2015 22:20
Zdravím všechny. Sice jsem dojel už v neděli po 21h v kuse, ale dostal jsem se na interfernet až dneska. Prostě se mi nechtělo. Trasa Návsí - Žilina - Bratislava - Szombathely - Lendava - Zagreb - Zvirovici - Trebinje - Nikšič - Podgorica - Durres v klídku a bez problémů. Místní taky v klidu. Moře teplé jak poblívka a vlny. Majitel hotelu neumí ani slovo anglicky a tak se domlouváme rukama, rakijou a pivem. Ale je to suprový člověk. Jinak cesty tady taky celkem v pohodě až na prvotní šok po přejezdu hranic. Kravky na cestě jsem fakt nečekal. Ale v klidu. Lidi taky suproví.
Re: Albánia
01. 09. 2015 19:34
Zdravím všechny přátele Albánie.
V pátek ráno jsem se vrátil z Shkembi Kavaje. Bydleli jsme v hotelu Arberia. Pro rodiny s dětmi mohu jenom doporučit. K vodě 20 m, pláž písek a čisto. Majitel starší pán ale férový chlap. Cesta zpět za 19 hodin přes MNE, BOS, HR, HUN, SK. Celkem 1505 km. Na celnicích pobyt maximálně 5 minut a to bylo přes den. Když jsem jel tam tak přes hranice jsem jel v noci a pobyty na hranicích úplně stejné jako přes den. Pokud by jste měli někdo zájem pošlu na mail, přesný itinerář s kilometrovými vzdálenostmi. Výlet do Durres v klídku. Parkování bez problémů. Dále jsme byli v Kruje kde se dá za 3E pořídit místní brandy Skanderberg, normálně v obchodě kolem 5E. CEste v klidu až na průjezd Fushe Kruje kde se vše štosuje kolem jedné křižovatky. Z Kruje do Tirany kde jsme asi 30 minut hledali parking někde v centru, načež jsme se na to vyprdli a jeli směr Elbasan. Do Elbasanu je horší cesta až ze sjezdu z dálnice, jinak hezké. Poté návrat směr Durres. No a ještě mohu doporučit Berati. Cesta cca 1 hodina, ale procházka po hradě a ten úžasný výhled na staré město a okolí stojí za to. Pokud bych mohl s čímkoliv pomoci tak se ozvěte a rád pomohu. Uvažuji, že si to příští rok zopakuji.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Albánia
02. 09. 2015 19:38
Kamarádi kteří jste se vrátili,nebo se vracet teprve budete,ukládejte dojmy a poznatky pokud možno do obou pamětí,myšleno
své a PC,neb čas neúprostně letí a opět nastane doba dotazů co,kde,kdy a jak a mám pocit,že počet albanistů se rozrůstá
geometrickou řadou i když toto forum je zaměřeno na oblasti až tak ne vzdálené.Nějaké publikace,pojednání už se nám také začínají pomalu hromadit,noclehy v Harkanech,Sarajevu v Tivatu mám průběžně zajišťovány,takže základ je položen.A rada
starších je zásadně pro.
Re: Albánia
02. 09. 2015 21:09
pro rok 2016 velmi vážně zvažuji dovolenou v Albanii, konklrétně v Himaru nebo Sarande z toho důvodu bych uvítal radu na možnou cestu autem. Domnívám se, že nejvhodnější je cesta přes Maďarsko, Srbsko, Makedonii (FYROM) a dále již konkrétně na Ohrid, Strugu a potom na Elbosan a dolů k pobřeží. Nebo má někdo vhodnější trasu? Jen předem dodávám, že doporučení přes Kosovo neberu. Předem všem dík.
avatar Re: Albánia
03. 09. 2015 07:03
henryjp - ja jezdim tudy
Re: Albánia
03. 09. 2015 07:26
jel jsem letos do Ada Bojany na konci Černé Hory a až do Podgoricy stejná pohodová trasa

petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> henryjp - ja jezdim
> [url=https://www.google.cz/maps/dir/Praha/Fo%C4%8D
> a,+Republika+srbsk%C3%A1,+Bosna+a+Hercegovina/Sara
> nda,+Alb%C3%A1nie/@44.8781731,12.6161723,6z/data=!
> 3m1!4b1!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x470b939c0970798b:0x4
> 00af0f66164090!2m2!1d14.4378005!2d50.0755381!1m5!1
> m1!1s0x4758814a1b8cadb1:0x91ee2db74144313f!2m2!1d1
> 8.7772645!2d43.505478!1m5!1m1!1s0x135b14ffafac5431
> :0xd6d55e7e08a21910!2m2!1d20.0271001!2d39.8592119!
> 3e0?hl=cs]tudy[/url]
Re: Albánia
08. 11. 2015 20:26
Zdravím všechny
Protože jsem byl loni v Albánii velmi spokojeni a pokud se mi na příští rok sehnat něco u moře v Rumunsku, pak vyrazím zase do Albánie. Tentokrát bych chtěl na jih. Loni 10 km pod Durres. Pokud máte někdo tip na dobré ubytování co nejblíže u moře, poprosil bych. Díky
Re: Albánia
18. 05. 2016 12:33
Ahoj všem komu učarovala Albánie!!!!!!!
Tak jsem tu po delší době zas ale už né jako Ruza01,ale jako Ruza017.
Tak jak to tak vypadá ta letos opět Albánie a opět Livadh a camp Moscato!!!!!!
Jedeme 1.7. a odjíždíme 19.7.do Makedonie tam tak 3 dny ve Skopje pobudeme a pak domů.....

Už se nemůžeme dočkat.
Naše Eli už měsíc říká:já už chci být v Albánii.........

A letos to chci zkusit přes SK HU Cro BiH a Albánie.
avatar Re: Albánia
19. 05. 2016 10:07
Zdravím,tento kemp ještě nemám v seznamu.Byly by nějaké bližší informace nebo nejlépe souřadnice GPS. Děkuji předem

MirekŠi
Re: Albánia
26. 05. 2016 09:16
Zdravím všechny
Jedeme letos opět kousek pod Durres. Odjezd v sobotu 2.7. odpoledne a stejnou trasou jako loni. SK, HU,HR, BiH, MNE, ALB. Ověřeno a spokojenost. Jenom jsem zvědavý jestli se oproti loňsku nezdržíme na hranicích. Pokud někdo má zájem o rozpis cesty, jsem nápomocen.
Re: Albánia
26. 05. 2016 10:22
AHOJ PKLUZ,pošli mi prosím popis cesty jedu letos 30.6.22:00 až1.7.0:00.
Do Himare.
Albániismileys with beer
díky Lukáš
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.