Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Re: Albánia
24. 06. 2015 14:02
72LUBOS:
Ahoj Luboši ,přeji Ti ať je tvá dnešní cesta klidná a bezpečná ,tam i z5 ,dej vědět,až přijedeš!!!!!!smileys with beer
Lukáš
Re: Albánia
26. 06. 2015 21:30
Ahoj
Tak jsme dnes ráno v pořádku dorazily.
luboš
avatar
mdr
Re: Albánia
04. 07. 2015 14:52
Re: Albánia
04. 07. 2015 17:17
No holt se ani nenadějeme a budeme sedět doma na prdeli a hlídat si s klackem v ruce svoje obydlí. Bohužel. Přijet z Albánie z dovolený, být šťastný, že jsem to přežil a koukat doma jako tele, že se mi tam mezi tím nastěhovali černý nebo hnědý
- tak to fakt nemusím. Dík.thumbs down
Re: Albánia
13. 07. 2015 12:17
Je to sice smutné co se stalo, ale to samé se může stát i u nás. A pokud se někdo bojí, tak by neměl ani vycházet z domu a sedět doma na prdeli. Když jsem viděl video jak po něm šli, tak jsem klidný.A na stránkách ministerstva zahraničí, není nic, že by se nemělo jezdit do Albánie. Minulý týden se vrátil kolega z cesty po Albánii, Makedonii a Řecku. Byl tam z celou rodinou a neměl jediný problém.
Re: Albánia
13. 07. 2015 17:01
Tak jsme úspěšně dorazili domů z pobytu u moře v Al.
...........................................................................
Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015
Re: Albánia
13. 07. 2015 20:33
tak sup sup....dajte dojmy,pocity,skusenosti.....ceny pre nas....co nas to este toto leto caka
VDAKA
Re: Albánia
14. 07. 2015 19:01
1. část

3:30 OV - Vídeň - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Zagreb - Karlovac. V Karlovac jsem sjel z dálnice a po staré cestě se vydal směr jih Slunj – Gračac – Knin – Sinj – Trilj – Šestanovač. Tato cesta je pro toho, kdo má spousty času (My ho měli) v klidu si jízdu vychutnat a nevadí mu si zastavit kdekoliv. V Šestanovači nájezd na dálnici a na prvním odpočívadle si dát šlofíka . A v 1:30 pokračování v cestě. Šestanovač – Karamatiči – Ploče – Neum – Dubrovník – Kotor – Budva – Bar – Pečurice – Krute - Sukobin – Muriqan – Shkodra - Lezhe – Drač – Golem.
Doba jízdy 22 hodin – 1550 km. Časově delší, ale úspora na palivu a Chorvatských dálničních poplatcích
Celá cesta v klidu a v pohodě. Po staré cestě hlídky policie, ale vždy bylo upozornění, že měří se. Noční jízda po Jadranské magistrále v pohodě (žádné auta i lidé). A znova jsem objel i Kotorský záliv a nepoužil Trajekt. Cesta Bar – Pečurice – Krute , cesta kde auta mají problém se minout a potkat náklaďák i autobus je zážitek. Hraniční přechod Sukobin – Muriqan, Albánec chtěl techničák vidět, jinak v pohodě. Než se dojede na most přes řeku v Shkodra na cestu do Lezhe je třeba si dávat pozor kolik pastevců je na cestě s dobytkem, kolik povozů s Osly potkává.A přitom pozoruje jak tam lidé žijí a nestačí se divit. (něco jak dokumentární film z Asijských zemí). Za Shkodra už pastevci nechodí po cestě a jede se klidněji a při dodržování rychlosti to jde a pokud překážíte, Albánec vás před jede a je mu jedno kde (vidí cizince jak se nestačí divit), i když je na každých 10 km u cesty policie a zastavuje místní a kontroluje auta. Cesty jsou dobré, špatné ale jezdí se na nich stále a místní někdy velmi rychle. Kapitola sama o sobě jsou mosty a na nich spoje, které jsou tak vytlučené že se jezdí krokem a čekáte, že ten most musí každou chvíli spadnout . Doma by jsme po něm nešli a tam se po nich jezdí z vesela. Nikde neuvidíte autobusové zastávky, ale lidé postávaji podél cest kdekoliv je napadne. A v městech jako Drač a jiných, kde je městský okruh ohraničený svodidly místní je přelézají a stoupnou si do cesty a čekají až je nějaký ten autobus nabere popřípadě i osobní auto, Hodně nebezpečné na to si dávat pozor. Mercedes auto je u nich hodně populární, snad každý třetí obyvatel ho vlastní, uvidíte od muzeálních až po nejnovější kousky. Benzínové pumpy jsou pomalu na každém rohu. Já tankoval v Neumu při cestě tam i zpět a tak jsem nemusel navštívit pumpu ani v Albánii ani v Černé hoře.

V místě pobytu apartmán u pobřeží, stále kolem bylo uklizeno, pěkné prostředí kolem. Bazén v komplexu čistý, filtrace fungovala dokonale . Pláž u komplexu v pohodě a plážový servis taky.

Na pláži se prodávala ve velkém kukuřice, kterou na dřevěném uhlí připravili ( denně desítky kila) Zmrzlina, popcorn atd. Prodejci ovoce nabízeli banány, nektarinky, hroznové víno, se nepletli mezi lehátky, to měli zakázané. Když jste něco chtěli, jste na ně kývli a donesli vám to. Do sáčku dali kolik jste chtěl a zvážili vám to hned. Oproti Itálii to bylo o 100% lepší (tam stále nabízeli jen tretky a to hodně vlezle). Většinou chodili pěšky, ale i na oslíku si dovezli bedýnky s ovocem :-).

Moře klidné , teplé dopoledne klidnější , odpoledne už některý den vlnky. I přes písčité dno při klidném moři do 2m bylo vidět dno. Asi 3 dny byly medůzy od malých do větších ale v malém počtu. Západ slunce do moře, neskutečné krásné.

Měna: 50 EUR – 6900 Lek , 100 Lek – 19,5 Kč.
Ceny za 1 kg: Banány 100 lek, Papriky, rajčata, nektarinky 50 lek, Melouny 20 lek.
Pivo plechovkové 0,5l TIRANA 100 lek, čepované pivo TIRANA 0,5l 150 lek. Raki 40% 0,7l – 600 lek(vyzkoušené i domu dovezené ) Sýr tvrdý 750-1000 lek/kg. Pečivo chutné a levné.
Restaurace a posezení dostatek. Zeleninové saláty 300 lek, Grilované kuře 500 lek, pizza od 300 - 500 lek ( velikost a složení).

..........................................................................
Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015
Re: Albánia
14. 07. 2015 20:02
tomtomic. thumbs up
Re: Albánia
15. 07. 2015 07:13
krasa tom,
dik za report....ako je to so zmenarnami,moznostami platby kartou???Da sa menit podla potreby alebo je dobre si zmenit co najviac ....ak je moznost???
Re: Albánia
15. 07. 2015 16:01
Tomtomovic:
Díky za super info!!!!!!!!
Jedem příští čtvrtek,ale přes SK,HU Srb,Makedonii,tam přespat,a pak do Himare.
Tak jsem zvědavej ,jak se naám tam bude líbit!!!!!
Jojoj aj kje to s platbou karatama,a se směnárnama????

Ahoj všem Albánikům!!!!!!!smileys with beer
Re: Albánia
15. 07. 2015 21:31
2. část
Na recepci v komplexu jsem si vždy změnil po 50 EUR jak jsem potřeboval na ty jejich. V obchůdkách na pobřeží jsem vždy platil Lekama. Nenavštívili jsme žádný obchodák, kde bych použil kartu.

Navštívili jsme tržiště ve městě KAVAJA, kde jsou samostatně trh s ovocem a zeleninou a pak mají postavenou moderní tržiště, které ale stále dobudovavají, z oblečením a jiným zbožím. Tam se dá platit jak EUR tak místní měnou, záleží na vás čím chcete platit. Za tržištěm prodávali si místní mezi sebou použité oblečení a boty, byla to síla :-). Okamžitě poznali že jsme cizinci, jak ve městě tak na tržišti, spíše z nás měli srandu jak na vše koukáme ale chovali se slušně vše OK. Před tržištěm porcovali maso ze zvířat , z hygienou si starosti nedělali :-) Fotili jsme v pohodě vše.

I když si žena zabalila do kufru decentní oblečení, nic nemusela použit :-) , mohla chodit jak se ji chtělo, to znamená evropsky :-). Na pláži ale nahoře bez neriskovala :-D. Na nikoho zahaleného jsme nikde nenarazili , jak po cestě ani v městech. To jsme více minaretů potkali v Černé hoře jak v Albánii (jen jeden). To v Ulcinu jsme večer potkávali jak začali svolávat daleko více.

Albánština je těžká řeč, pár slovíček jsme pochytili a když jsme jim je řekli byli překvapeni. Anglicky, německy ale i rusky jsme se domluvili a místni české slovíčka už taky umí :-)

.........................................................................
Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015
Re: Albánia
20. 07. 2015 16:19
Ahoj Albánici!!!!!!!

Tak za 3 hurá poprvé do Albánie do Himare!!!!!!smileys with beer

Už se nemůžeme celé rodina dočkat!!!!!!!smileys with beer
Re: Albánia
20. 07. 2015 18:41
kua....aj my to mame za tri....ale tyzdneyawning smiley
tak podavaj pravidelne reporty....dik
a stastnu cestu
Re: Albánia
20. 07. 2015 21:10
Pokud jedeš za tři týdny, tak já pojedu těsně po tobě. 15.8. odjezd z Návsí u Jablunkova do Durres. A taky poprvé a poprvé sami a tak daleko. Rúžovi přeji příjemnou cestu a hlavně potom popiš kterou variantou jsi jel.
Re: Albánia
21. 07. 2015 06:01
to pkluz:
ideme 10.8. tri rodiny do Golemu pod Durres,objednal som cez booking...ked este bolo volne.
Spat po ceste budeme v Tare v kempe u Danila hned za bosnackou hranicou,doteraz som vzdy /6x/ chodil do Ulcinju,2x som sa vracal cez AL domov a ziadny problem,inak sme zo Ziliny.Uz sa tesim na konacik...mnamka.
Vy idete kde?
Re: Albánia
21. 07. 2015 06:06
to wtak:
Zdarec, taky mám objednáno přes booking a jedeme pod Durres do Kryemëdhej do hotelu Arberia. Z domu bych chtěl vyjet v sobotu 15.8. kolem poledne a přes Žilinu, Maďarsko a Chorvatsko do Bosny a potom přes Podgoricu na Škodru
Re: Albánia
21. 07. 2015 06:56
Moja rokmi overena trasa...a nemenim ju:
Zilina-po dialnici na Blavu,z dialnice na Galantu,Salu,Komarno ...bodnut sa na HU dialnicu a po M6 prasit dole na Mohac,Osijek,Doboj,Zenica...v Sarajeve na Focu a Hum...Scepan Polje....a na druhy den na Podgoricu,Koplik,Tiranu a ciel.
Inak ak ides na noc...obdivujem ta,v jednej ciare to asi nedas a noc ta chyti v Bosne a Ciernej Hore...raz som uz po tme dotahoval na pobrezie a mal som dost...a to len Ulcinj ...aj ked non - stop zo Ziliny.
Re: Albánia
21. 07. 2015 07:15
4Pkluz:Ahoj taky jedeme poprvé a sami!!!!!!
Jedeme až do Himare což je cca 50km od řeckých hranic.
Jedu přes SK ,Hu ,Srb po dálnici ,pak přes Makedonii kde ve Skpje přespím ,a pak okolo Ohridského jezera do Albánie přes Elbasan a Vlore po pobřeží.
dík za přání štastné cesty to samé platí i pro vás!!!!!!
Dám vědět ,až dorazíme tam i z5,Lukáš!!!!!!

Albánii a lidem kteří jí chtějí poznat smileys with beer
Re: Albánia
21. 07. 2015 08:37
Nad cestu přes Srbsko jsem taky uvažoval, ale odradilo mě čekání na hranicích. Když jsem se před 5ti roky vracel z ČH, absolvoval jsem to, ale čekání hlavně v Subotici 2 hodiny, mě celkem štvalo. Výhled na krajinu je tam nádherný, zvláště na cestě od moře po Užice. Je mi celkem jedno kolik stojí HR dálnice, protože po ní jedu jenom jednou za rok a nejezdím po ní každý den. Akorát nevím jak to je s přejezdem hranic na dálnici za Ploče. No a potom na Trebinje, Nikšič, Podgoricu a potom vzhůru do Albánie. Ještě mám dilema jestli z Trebinje už nesjet k moři na Boku Kotorskou a jet po pobřeží. Přespat chci v autě někde na konci HR dálnice a nebo někde kousek dál. Po zpáteční cestě si to už na jeden zátah netroufnu a chci zůstat ještě na dva dny někde u Rijeky.
Re: Albánia
21. 07. 2015 15:37
Ruza01 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Albánici!!!!!!!
>
> Tak za 3 hurá poprvé do Albánie do
> Himare!!!!!!smileys with beer
>
> Už se nemůžeme celé rodina dočkat!!!!!!!smileys with beer

Byl jsem loni a supr.
Re: Albánia
22. 07. 2015 09:10
Petula:
Ahoj díky za info!!!!!!!
Už jen 18 hodin!!!!!!!smileys with beer
Re: Albánia
22. 07. 2015 10:55
Zdravím,z Himare jsme se vrátili minulý týden,nádherná dovolená.
Re: Albánia
22. 07. 2015 14:44
Ahoj Jirka,vies dat nejaky aktualny report???
Re: Albánia
22. 07. 2015 15:58
Ahoj,jeli jsme Ostrava,Sahy,Mohacs,Sarajevo tam přespání,Foča,Podgorica,Dures,Vlore,Himare.Albanske cesty v pohodě,byli jsme az překvapení celkem dobrým stavem,neco jak u nas.Usek Vlore-Himare pres prusmyk Logara,nádhera.Stoupání do 1000m a pak nádherný sjezd.Dávat pozor na všude pobihajici kozy,krávy,ležící osel v zatáčce není ojedinělý.Samotné Himare,moc pekne městečko,jen more je tam chladnější,podmořské prameny které moře ochlazuji.Nad Himare je stara pevnost,krasne výhledy,Doporučuju se podívat na yutube,je tam spousta videii.Ceny jak u nás,měnili jsme eura,téměř v každém obchode,restauraci,lide velice prijemni,Kdyby náhodou byla porucha na aute,my ji měli,u hotelu Kolagi,kde jsme bydleli je autoservis,takový ten garazovy,ale sef super majitel.Byli jsme na vyletech,plaz Dhermi,Borch,cca 15km za Himare je stara pevnost při hlavni cestě,stojí za vidění,Butrint,ten je pod Sarande,archeologické naleziste z dob Rima,vyvěračka Modre oko,řeka která vyvera přímo ze země.Platební karty neberou všude,ale jak jsem psal,eura není problém vyměnit i nima platit.Jsme Albánii nadšení,takže vsem co to mate před sebou upřímně zavidime.Hlavne pozor na cestě,je to dost únavné.Pokud jsou nějaké otázky,rad odpovím.
Re: Albánia
22. 07. 2015 16:11
Hoj,já přespával v Harkánech a u Skadarského jezera /Virpazar/.Logarký průsmyk nádhera.Cesta Foča -Podgorica ,tuším E762confused smiley neuvěřitelné ,zejména klesání po štěrku na přechod Hum.Vše pak vynahradilo kouzelné Pivské jezero.O dopravě v Tiraně nemá cenu psát to se musí zažít.Ubytovaný jsme byli ve staré Himare,apartmanhotel Calliope.Z balkonu jsem koukal na Korfu.Nemělo to chybu,trošku delší cestasmiling smiley
Re: Albánia
22. 07. 2015 16:38
Hoj,Harkany taky někdy využijeme při cestách na přespání.Cestu Foča na přechod Hum rozšiřují,tak pristi rok by to uz měla byt pohoda.Tiraně jsme se úspěšně vyhli.Chtel jsem jet Belehrad,Skpoje,Ohrid,Elbasan,Himare,s prespanim v Predajane,kde spime na cestách do Řecká ale jak byla ta uprchlická vlna zrovna tak jsme jeli pres Sarajevo.
Re: Albánia
26. 07. 2015 16:16
nemate nikto nic nove???......pls.........
Re: Albánia
28. 07. 2015 11:13
Ahoj. zdravime z kempu Moscato.je to předmesti Himare a jmenuje Livadh!!! Cesta ok,rozdě
lena do dvou dnů. Albánie i její obyvatele jsou super!Policie i ambulance super naše Eli si již vyzkoušela sanitku. i lékaře.jsme tu 4tý den a stále tepla cca 37!kdo sem chce at vklidu. jede
Re: Albánia
28. 07. 2015 17:56
Ruza01. Si to pořádně užijte a hlavně foto.thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.