Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Albánie
05. 08. 2014 22:05
Nová výzva



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (10. 05. 2017 21:50).
Re: Albánia
05. 08. 2014 22:38
Tak,právě jsem se vrátil z této země a můžu říct ,že jsem velmi mile překvapen.Původně jsem tam jel na pár dní,ale zůstal jsem tam celých deset dní a na MNE nezbylo.Ceny milé asi poloviční oproti MNE,
Cikánů tam bylo dokonce na obyvatele méně než u sousedů.Vesnice se asi zasekly v 60 letech ,ale ve městech je kapital ze
západu tam to žije evropsky.
Zajímavé bylo ubytování a to za 25E pro 4.osoby malá garsonka s obytnou kuchyní s klima a televizíí.
Byli jsme v Durres a nahaněčů s klíčema jsme denně hojně museli odmítat.
Je to na dlouhé diskuze tak...................
Re: Albánia
06. 08. 2014 10:17
Tak ak sa da....napis viac,urcite to bude zaujimat viac ludi.Dik.
avatar Re: Albánia
06. 08. 2014 11:03
choséé, asi to s třema dětma nepojedu, ale také se rád něco podrobnějšího dozvím smileys with beer
avatar Re: Albánia
06. 08. 2014 12:31
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> choséé, asi to s třema dětma nepojedu, ale
> také se rád něco podrobnějšího dozvím smileys with beer


Ale dá se to zvládnout za dva dny úplně v pohodě a to mluvím o cestě až do Sarande. A to jsem to jel přes SLO - HU - BiH -MNE -AL. Musím potvrdit co bylo napsáno od choséého. Ceny super, ochota lidí oproti HR se nedá ani srovnávat v Durresu na pláži písek a opravdu pozvolný vstup do vody ideální pro děti. Sarande oproti tomu oblázky totožné s pláží v HR a severu MNE.
Re: Albánia
06. 08. 2014 13:50
Tak původně jsem chtěl dojet do Dhermi což je asi 100km od Sarande,ale jel jsem v neděli a Albánie byla dost ucpaná tak proto Durres.Výlet do Dhermi nádhera.Docela je sranda dorozumívání anglicky rozumí skoro každý mladý,ale pokud na ně promluvíte tak už zase tak dobře ne.Starší mluví italsky,anglicky a rusky ne..Takže tužka papír je důležitá pomůcka hlavně na trzích.Byli jsme pro ně atrakce a oni zase pro nás.
Ovoce, zelenina stojí pakatel rajčata okurky na naše 16kč/kg meloun 3kč/kg.
Piza která tam je opravdu na každým rohu od 60 do 100kč.
Byli jsme ve velmi slušné restauraci kde piza vyšla na 100kč,karafa 0,5l vína na 90kč.
Na ulici malý hambáč na 12 a velký na 20.kč. Burek do 20kč.Takové ceny bývaly před mnoha lety v MNE když jsme tam začali mezi prvními jezdit.Alkohol je cenově dostupný víno od 50kč,pivo albánské 14kč,petka Tirany 34kč.cizí 2x tolik.Nevím jestli jsme chodili do blbých krámů,protože sortiment alkoholu byl dost omezen.
Jinak zboží hodně itallské,ale ze menší ceny než v itálii.
Na pláži se staví dost nových apartmánů cizinců minimum.Cizi evropské SPZ jsou albánců,kteří přijeli domů.
Naší domací syn tzv. kavárenský povaleč se divil ,že nás do země pustili jen tak, oni mají větší problém se ze země dostat
Albánky jsou prý zlatokopky mísní kluci je moc nezajímají a on půjde makat do švajcu... ,že to doma nemá budoucnost....už se asi nemůžou dočkat.
Jo ty Albánky jsou některé ucházející sice zmalované pro nás trošku jiné ,korzují po skupinkách lovit večerním městem.
Chlapci taky po skupinkách, na pláži se důvěrně mažou opalovacími krémy, ve městě i v autech zase sami působí to jako by byli géčka....
Ale pokud projde nebo se vyskytne v jejich blízkosti cizí třeba česká pěkná holka tak jsou jak v tranzu.
Tak neváhejte a honem tam než tam najedou cizinci a dopadne to jako v Montenegru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil choséé (20. 09. 2014 23:04).
Re: Albánia
06. 08. 2014 14:55
Albánii jsem navštívil v roce 1994. Byl jsem tam tři týdny a lezl po horách. Až bude čas, pokusím se napsat více. Vzpomínky dodnes živé. K cenám z té doby: za dva dolary byly tři plechovky piva.
Re: Albánia
14. 08. 2014 07:22
Vcera sa vratil kamos z Ksamilu.
Nikdy viac cez srbiju!!!
Karavan pred nim mu dupol na brzdy lebo zbadal v dialke merat fizlov,obehol ho cez plnu ...80km/h....inak by nedobrzdil,
natocili ho....zobrali ho do mesta na sud,osem hodin cakacka v sudnej budove....300e pokuta a rozsudok.
Pocas celej doby ani pohar vody,rodina na slnku v 35st horucavach pred budovou.
Riesili tam aj bielorusa....1200e pokuta,takto tam mali v ten den viac cudzincov.
Kamos konstatoval-prepracovany system statnej mafie,este aj upratovacka vedela jeho meno a aku pokutu dostane o osem hodin.

Lokalita-Vranje
[www.google.sk]
Re: Albánia
14. 08. 2014 12:04
wtak: a proč neměl od karavanu takovou vzdálenost na kterou je schopný reagovat? nemusel jezdit přes plnou a v pohodě taky přibrzdit nebo zastavit.
Re: Albánia
14. 08. 2014 12:27
Pre nechapavcov...
neobhajujem nedodrzanie bezpecnej vzdialenosti!!!
Informujem vas....co vas moze cakat za plnu ciaru v "civilizacii".
Doplnam....ak by v ten den neuhradil pokutu,ide na 35dni sediet.
A ak si niekto mysli...ze kecam...je mi to jedno.
Prajem vam pekny den.
Re: Albánia
14. 08. 2014 13:44
poukázal sem na počáteční problém proč se to všechno muselo stát. a stím co ho čekalo bohužel není to lidské ale těch 35 krimu bych zavedl i tady jinak budou pořád umírat lidi na cestách kteří stím že někdo nezná předpisy nebo letí jak blbec nemají nic společného.
avatar Re: Albánia
14. 08. 2014 18:39
Španělsko, Evropa, civilizace, přejetí plné čáry 100 dolarů pokuta, jen to fiklo.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Albánia
18. 08. 2014 16:32
Tak já tvého kamaráda celkem chápu,že je naštvaní. Když vydím jak tam jezdí místní,tak za pokuty by mohli mít silnice ze zlata. Já dostal v Bosně za přejetí jedním kolem v zatáčce také pokutu,ukecal jsem to na 20 e bez papíru.
Re: Albánia
20. 09. 2014 22:49
ještě k MHD v Durresu.
Byl to další zážitek --- ráno jezdí hlavně ženy obtěžkanými nákupy.Tam jsem se ženou a dvěma plnoletýma dcerami zapadl. Ale večer posledním busem okolo půlnoci žádná žena jen spousta chlapů a mladíků ,ale ustáli jsme to.Co mě pobavilo na zákazové tabuli tak do autobusu nesmí psi,kočky a papoušci.
Lístky vám prodá průvodčí ,který chodí po autobusu cena 6.kč.od nastoupení na konečnou.trasa cca 15km.
To MHD jsme párkrát využili ,protože podvečer nebylo pomalu kde zaparkovat a jak se setmí tak ožívají místní trhači asfaltu.
Re: Albánia
13. 01. 2015 06:35
Nevíte jak je to s LPG v Albánii? Myslím čerpačky.Dík.
avatar Re: Albánia
13. 01. 2015 20:25
Ajaxovi - udělej si obrázek sám.

video: [youtu.be]
Re: Albánia
14. 01. 2015 17:27
To Pezr70. Super. Takže pojedem plynovou Pežot406 thumbs up
Re: Albánia
18. 01. 2015 12:38
Čas rychle utíká,nečinost svádí a nabádá k úvahám,nápadům.Můžete mi někdo poskytnout a doporučit nějakou lokalitu
včetně ubytování-hotel,ATP nebo penzion v Albánii?Může být i soukromým zprávou,nechci nikoho obtěžovat.Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (18. 01. 2015 14:57).
avatar Re: Albánia
18. 01. 2015 18:14
Vašku - lokalita záleží čistě na tobě. Já byl v Durres (Drač) a v Sarandě. V Drači na pláži písek a je to blíž. V Sarandě na pláži oblazky jako v Chorvatsku a je to dál. Osobně jsem byl radši v Sarandě. Blízko Řecka čemu odpovídá více i kuchyně. Ubytování jsem sháněl přes Booking a platil jsem cca 30€ pro dva v hotelu na pláži a se snídaní za noc. Kdyžtak napíšu přímo kde. V Durres jsme nic nezamlouvali protože jsme nevěděli zda zůstanem takže na blind. Bez problémů jsme sehnali. V Sarandě jsem se kouknul jaký hotely mají volno a pak na blind přijel a ubytoval se. Taky bez problémů.
Re: Albánia
19. 01. 2015 07:53
Petře díky,mám námět k plánování,protože tato část je ponechána vždy zcela na mě.Služeb Booking využívám také,zcela bez problémů.
avatar
mdr
Re: Albánia
28. 01. 2015 17:20
Jak je to v Albánii s koupáním bez plavek? Jsou tam nějaké nudapláže? Nebo se dá někde i nadivoko? Máte někdo zkušenost? Díky.
Re: Albánia
16. 04. 2015 09:13
Ahoj všem,příznivcům a obdivovatelům Albánie,pro mne Albánikům!!!!!
Letos se mi konečně podařilo ,za vydatné pomoci fotek a psaní o Albánii na Orbionu od jednoho pána Zdeňka, nahlodat a přesvědčit manželku a dceru,synovi se mooc nechce ,to víte ve 14 letetch už s ním cvičí puberta, nakonec s náma jede ještě jedna rodina,ale oni chtějí jedině do stanu,na dovolenou v Himare ,či Ksamilu ,podle toho kde se nám bude více líbit.
Kdyby bylo na mně ,tak bych jel opd nás na Ohridské jezero ,tady jednu či dvě noci přespal,pak do Řecka do Igoumenitsy,odtud trajektem na Korfu tam dva dny pojezdit ,pak z5 do Igoumenitsy,a pak do Albánie do Ksamilu,Sarande ,či Himare.
Jenže to mi neprošlo ,že prý jen jen na jedno místo.....a odtud možná jen na kukačku ,no tka uvidíme ,kdyžtak budeme jezdit sami.
Ale už se moooc těším!!!!!!!
Re: Albánia
16. 04. 2015 16:56
Kdy vyjíždíš?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (15. 03. 2016 12:38).
Re: Albánia
18. 04. 2015 07:26
4Ajaxovi:
Vypadá to na sobotu 25.7.dopoledne,já bych ale nejraději již v pátek......
A kdy Vy,a kam???
Re: Albánia
20. 04. 2015 06:09
Pokud to časově vyjde tak v květnu. Datum není stanoveno. Jedu pouze se synem. Kam, To se uvydí na místě. Je to spíš taková poznávačka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (15. 03. 2016 12:39).
Re: Albánia
21. 04. 2015 16:31
Ahoj,kudy pojedeš,přes SK, HU,SRB,Makedonii ,do Albánie????
Tak budu rád,až přijedeš ,jestli se podělíš o info z cesty,i z míst ,kde s klukem budete....
Kdyby jsi se chtěl na něco zeptat,klidně se ptej ,pokud budu vědět ,odpovím,nebo zkusím zjistit....
Díky Lukášsmileys with beer
Re: Albánia
21. 04. 2015 21:22
Nejrychleji mě to vychází přes Chorvatsko. To výš máme na to pouze týden. Samozřejmě pokud pojedeme tak budu informovat. Karel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (15. 03. 2016 12:39).
Re: Albánia
13. 05. 2015 10:50
Ahoj všem kdo už zavítali,či se chystají do této krásné země!!!!!!!!!!!!
Je tu někdo kdo už tam letos byl??????eye rolling smiley
avatar Re: Albánia
02. 06. 2015 22:15
Ruza01...přečti si relaci z PF - byli už tam v Albánii letos od konce dubna 2015 - relace ještě není ukončena, bude pokračovat. Ale má tam ten "Kol" - i relace z uplynulých let - je to v obsahu - na konci rok 2015. Líbilo se jim ubytko v hotelu Dimitri v Himara - tak jsem si ho uložila taky jako ubytko. [www.cro.pl]
Zatím dávám dohromady informace - a na jaře 2016 - bych se chtěla taky vypravit...

Prozatím jsem se ujistila, že chci navštívit oblast až od Vlore níže. Nahoře, jak jsem vyčetla z různých relací na PF - to není nic moc. Chci vidět pláže Dhermi u Himari, Jale u Vlory, Ksamil, pláž Monastir a pláže u Sarandy. A taky kousek vnitrozemí.
V Ksamil jsem si vyhlédla apartman Mustafarajsmiling smiley.

Velká a trochu i zasmetěná města jako třeba DÜRRES [www.cro.pl] nemusím, ale už třeba DHËRMI vidím - že ano. Ubytka bych chtěla na místech trochu soukromých a hned u pláže, určitě nechci být v oblastech věžáků... [www.cro.pl]


A jakou trasu pojedeš? Já zvažuji "Na Bělěhradsmiling smiley" a asi přes Řecko - nejdříve do Ksamil s asi 2 noclehy cestou... Určitě pak budu čerpat informace i od Tebe...a taky dám na Tvé aktuální dojmy a zkušenosti - /Když ten Ajax tak zklamal - že nejedesmiling smiley/. Zdraví smiling smileyR.
Re: Albánia
03. 06. 2015 20:19
Rero: Díky mooc!!!!

Jako první Ti musím anpsat ,že s mou milovanou Ženou Jančou ,pokaždé koukáme na tvé krásné nové fotky a popis cest,mooc se nám to líbí!!!!!!
Kouknu na bratry poláky.kde jsou ty časi když jsem s rodiči koukal na PL TV na Dalas!!!!!!!!grinning smiley
Letos nezbylo na dovolenou moc kč tka to zkoušíme po 12 letech pod stan,našel jsem si na Orbionu jednoho hodného,vstřícného človíčka ,který mi tam byl již 2x projíždí to až do Řecka,krásné fotky a na co se ho zeptám ,tak mi odpoví.
Chtěl jsem jet už vloni ,ale to neprošlo rodinnou radou ,vyhrála Žuljana,asi proto ,že má Žena je Jana.....
Prý ,že se tam střílí ,není tam elektřina,není ta mpitná voda..........
Musíš mít pasy a mezinárodní ŘP.........
Ale já letos nebyl líný a obvolal všechna ministerstva ,dopravy,vnitra, zahraničí.....,a vše si pozjišťoval.

Můj plán trasy č.1. ČR,SK,HU,Srbsko celé po dálnici,vyhnout se Kosovu,takž do Makedonie,Kumanovo,Skopje,Gostivar,Tetovo,Ohridské jezero,město ,Ohrid,tma jsem si našel na jednu noc ubytování za cca 900kč za jednu noc se snídaní pro 2xdospělí jedno dítě 10 let.
Chtěl bych tam přijet dopoledne ,ubytovat se a do večera se vykoupat v jezeře,projít město...........ráno se vydat směr Řecko ,žena,Janča by chtěla na Lefkádu......nechá se tam kempovat na divoko.... ta kdvě noci cca tam vydržet a pak se vrátit po pobřeží přes Igoumenitsu,do Albánie prohlídnout Ksamil,podívat se tam po kempu možná jednu noc ,přespat,apak projet apobřeží až d oHimare, do kempu Livadh je to vlastně ještě asi 5 km za Himare.

trasa č.2. je stejná až k ohridskému jezeru,odtud ,né do města Ohrid ale do Vesničky Lin ,hned za Makedonsko Albánskou hranicí,zde kemp za 10eu na noc.Vykoupat ,pokoukat, a ráno hurá přes Elbasan,Peqin,Lushnje,Feir na pobřeží , Vlore,Dhermi , až do Himare.
Odtud pak výlet až do Ksamilua Butrintu ,popřípadě do Řecka.

Trasa č.3je stejná k ohridskému jezeru,odtud podle jezera do Albánie,Pogradec ,odtud do Řecka,Kastoria,Grevena,Metsovo,Ioannina,Paramithia,Igoumenitsa,a odtud nahoru do Albánie Butrint,Ksamil ,Himare.
¨
Cestou z5 Sarande ,Gjirokastra,Tepelene,Permet ,kde jsou termální prameny,Leskovik, jsem slíbil dcerce Elišce Farma Sotira,kde je kemp ,kde jsou koně, což je její láska!!!! ,že tam jednu noc přespíme ,tak uvidíme. No a pak domů uvidíme kolik času nám to dá......
Popřípadě nocleh v Madarsku ,či na slovensku...či na jeden zátah domů.....

Samozřejmě že až se vrátím ,tak Ti dám vědět!!!!!!!

Tak Vám přeji krásnou letošní dovolenou a šťastnou cestu tam i z5 Přejí Růžičci od HK!!!!!!!!smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 26
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.