Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ada Bojana

Autor mdr 
avatar
mdr
Ada Bojana
02. 01. 2013 11:41
Uvažujeme o dvoutýdenní dovolené začátkem září v naturistickém středisku Ada Bojana. Zajímaly by nás zkušenosti lidiček, kteří tam už byli - kvalita ubytování, jak se vám líbilo koupání, možnosti výletů (chceme se podívat i do Albánska)... zkrátka všechno, co se vám líbilo i nelíbilo.

Javi psal(a) v tématu Ulcinj loni v červnu, že se tam chystají - byli jste tam? Jaké jsou vaše zážitky?
avatar Re: Ada Bojana
02. 01. 2013 12:28
Nevím jak to vše popsat.Asi začnu Albánií,cesta je pouze z Ulcinje na Vladimír,odtud krásná nová cesta až do Albánie.Jsou vybudovány nové přechody,bez problémů,přes Bojanu se už nejezdí po starém pražcovém mostě,je vybudován luxusní nový,trochu níže po proudu a napojuje se kruháčem na krásnou další cestu. Do areálu Ada Bojana se jezdí přes most /na jedno auto/ pak je závora s ostrahou.Vlastní areál je asi tak 1 km ?? od závory.Pouští jen co tam bydlí a nebo až po zaplacení plážovného.Jinak my využíváme kempy,ten je na takovém place jako hřiště,parkuje se pod stromy.Sociálky udržované,bez problémů.Cena pro nás byla nějak kolem 18 E/noc. Pláž je tak asi 300m od kempu,tak jako na celé Velké pláži,sám tmavý písek.Nevím co dodat ke koupání,celá Velká plaža je asi tak 12 km dlouhá od Ulcinje až po Bojanu na hranice s Albánií.Stále stejné,jen a jen písek a jednotlivé různě pojmenované pláže s restauracemi,bistry a různými blbostmi.Byli jsme začátkem září a bylo poloprázdno,většinou zahraniční klientela,hlavně "D".Od města Ulcinj je to asi tak 12 km ?? Cesta až tam je široká,asfalt a což nechápu,skoro "dálnice" široká tak 8m.Další paradox je ten,že hlavní u křižovatky na Bojanu je rovně do neznáma a do polí a k cedulím POZOR HRANICE,dál to nevede jen do řeky a vedlejší je do Ady.Přitom rovně nikdo nejezdí,není snad ani kam,konec světa a řeka. Nám se tam moc líbilo,ceny fantastické,mnohem levněji než v HR,vše za pár Euro.Asi i lepší než u nás. Nepořádek velice rychle ustupuje,pláže udržují a čistí každý večer.Jediné co je snad trochu minus,že za vše se na pláži platí.Tedy za lehátka,slunečníky atd. Ale můžete ležet na vlastním,třeba karinatce,boty jsou nutné,písek je tak rozpálený,že se nedá bez bot chodit.Jinak na Bojaně je mnoho restaurací přímo na řece.Jinak se můžete mrknout na naše fotky [tvsatchybny-odkaz-rajceCesta_po_Balkane_2012] ,k fotkám je i popis,kde to je.

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Ada Bojana
02. 01. 2013 15:47
Děkuji za informace, my bychom chtěli jít do bungalovu s polopenzí. Zatím jsem narazil většinou na kladné hodnocení, ale na booking.com jsem zase četl stížnosti jak na vybavení bungalovů (starý neudržovaný nábytek) i na stravu. Má někdo z fóra zkušenosti s ubytováním v bungalovech?

MirekDr
Re: Ada Bojana
08. 02. 2013 22:56
Loni jsem bydlel v bungalovu, bez problémů. Lepší je typ A (zděný), i když není příliš velký. Jídlo - pravda - trochu jednotvárné...
Koupání a pláž výborná, kdo chce zapůjčit lehátko se slunečníkem, platí.
Výlet do Albánie není problém, na recepci to určitě půjde objednat.
Boský klid a pohoda.
avatar
mdr
Re: Ada Bojana
09. 02. 2013 11:25
Díky Horáci za informace. My jsme si objednali bungalov L, ten by měl být ještě lepší než A. V Ada Bojana nebudeme jen vylihovat na pláži, chceme co nejvíc pojezdit po Černé Hoře a podívat se i do Albánie. Budeme tam od 4. do 14. září, kdyby se tam někdo chtěl s námi seznámit smileys with beer

Vyrazíme autem 1. září, chceme přenocovat a vykoupat se u Balatonu, pak asi v Sarajevu a ještě někde cestou, snad v Durmitoru. Zpátky nějak podobně s jedním noclehem někde cestou a dvěma noclehy v naturistickém kempu u Szegedu [www.natours.hu] Jsme manželé ročník 1957 a kdyby třeba někdo chtěl jet s námi, napište soukromou zprávu.

Jo, Horáci, ještě dva dotaz:
Jak to tam bývá zaplněno? Dá se tam jet i na blind? My dva máme už ubytování objednané, ale kdyby někdo s námi jel na poslední chvíli, myslíš, že by se našel volný bungalov bez předchozí rezervace?

Mirek Dr.
Re: Ada Bojana
25. 04. 2013 23:04
Omlouvám se za pozdní odpověď, dlouho jsem na tuhle stránku nezašel.
Já tam byl taky v září, ale až po 14., předpokládám, že by se místo našlo. Ale moc jsem po tom nepátral,
takže "s rezervou"...
avatar
mdr
Re: Ada Bojana
28. 04. 2013 20:50
Díky za odpověď.
avatar Re: Ada Bojana
10. 10. 2020 10:17
Tak jo, některé odpovědi na případné otázky zde byly zodpovězeny.
Ale na jednu nezodpovězenou otázku jsem narazil.Tady je.
Nejsou tam, jen tak náhodou, pořádně velcí komáři díky řece?
A co teplota vody v moři? Není moc ochlazovaná přítokem "čerstvé" vody, jako například v Omiši v kempu Galeb?
Ptám se jen tak, aby člověk tušil do čeho jde, kdyby náhodou padlo rozhodnutí.. A taky aby řeč tady nestála dalších sedm let.
avatar
mdr
Re: Ada Bojana
10. 10. 2020 15:53
Když jsme tam v tom září před 7 lety byli, tak nás komáři neobtěžovali, snad až na konci pobytu (17.-18.9.), když se už ochladilo a v noci zapršelo, tak se jich pár objevilo.

Tam, kde řeka vtéká do moře, je snad voda trochu chladnější, ale pláž má snad 2 kilometry, takže se to neprojevuje v celé délce. Rozhodně se nám nezdála být studená.
Re: Ada Bojana
14. 10. 2020 21:30
100 metrů od břehu do moře je hloubka vody max 1,5 m, sluníčko ji prohřeje, když jsme tam byli v polovině srpna, byla krásně teplá.
Komáři jsou opravdu problém, večer při rozsvíceném světle musí být zavřené okno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 121
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.