Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do černé hory

Autor bohac ales 
cesta do černé hory
08. 08. 2012 12:26
ahojte.tady Aleš a iveta.máme 50 let a jedeme asi 28.8.2012 do černé hory přes bosnu.nejedete taky někdo?jedem tam už po 4 ale vždy sami.jsme pohodoví lidi a radi se seznámíme.jedem do herceg novi.ozve se někdo?a nevíte něco nového o cestě přes bosnu?diky Aleš
Re: cesta do černé hory
09. 08. 2012 19:25
Zdravím.Jedeme do černé hory.Nemáte někdo typ na ubytko pro 5 lidi na14 dní.Prosím nabídky do SZ.Děkuji
Re: cesta do černé hory
27. 06. 2013 07:40
Dobrý den. Jmenuji se Michal a je mi 50 let. Letos jedeme s manželkou do Černé hory poprvé v životě. Nejsem příznivcem cestování po dálnici, proto bych chtěl ze Zlína jet přes mSlovensko, Maďarsko a Bosnu. Mohl by jste mi poradi, která trasa je nejlepší? Děkuji.
mick.b@seznam.cz
Re: cesta do černé hory
27. 06. 2013 08:14
To michalbabik:
Zkuste si vytáhnout moje příspěvky z tohoto fora. Variantních cest přes Bosnu je mnoho a snad všechny jsem tu popsal ( a také projel).
Mike
avatar Re: cesta do černé hory
27. 06. 2013 16:13
michalbabik: třeba Ti v hledání tohle trošku pomůže: [forum.ihvar.cz]
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 02:15
To michalbabik :

Ahojky Michale,
my letos jedeme také poprvé do Černé hory, tak také přemýšlím kudy to vzít a pátrám po internetu.

Našla jsem něco na netu, ale je to z roku 2010,, cituji"
[jomla.all-comp.net]
avatar Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 09:39
My také letos v září plánujeme poprvé Černou Horu. Sharka díky za pěkný odkaz, kde je popsáno všechno důležité. Zatím jsem žádné ubytování dopředu nezajišťovala, tak snad tam začátkem září něco seženem.
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 12:31
V září jedeme do Černé hory již po sedmé. Vzhledem k tomu, že jezdíme ze západních Čech je pro nás nejjednodušší a nejrychlejší cesta přes Vídeň, Slovinsko, na kvalitní chorvatskou dálnici po které to rychle utíká, zatím se dá dojet až k Pelješacu a pak po Jadranské magistrále přes Neum a Dubrovník do Černé Hory. Je to rychlé a pohodlné. Ale to je věcí názoru, každému vyhovuje něco jiného, někdo třeba raději po okreskách přes vesnice s omezenou rychlostí a neustále číhajícími policisty.
Srečan put. smiling smiley
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 15:35
ahoj , také tam prchám vždy v září jako i letos ale já jedu z Moravy přes Maďary a Srby po dálnici a pak doprava na MonteNegro , jel jsem tak v loni a bylo to v pohodě, před tím jsem jezdíval přes Bosnu, ale tam se to strašně táhne , teď jsem našel tuto cestu odpoledne jsem v Žabljaku tam přespím v autokempu Mlinski potok a ráno tradá na moře , ještě se pokochám v horách pojezdím v tunelech nad Pivskym ozerem , sice bych mohl jet přímo k moři ale ja Ty hory miluji, ty si nikdy nenechám ujít ))))
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 17:19
Ahojky,
tak jsem našla ještě jedny stránky, kde je popsaná cesta do Černé hory přes Chorvatsko, přes Maďarsko, přes Slovinsko, přes Srbsko..
odkaz zde: [www.ctyripe.cz]

Já jsem nakonec vybrala cestu přes to Chorvatsko asi pro nás bude nejpohodlnější, sice pro nás asi dražší..ale zas nás to nevytrhne.

No my bůh ví, jestli nakonec do té Černé hory pojedeme, protože mi teď moje sestra oznámila, že nemá pas...tak teď zase pročítám a hledám jestli do Černé hory stačí občanka..achjo..

Zatím páčko :-)
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 18:25
Co se týká cestovních dokladů, tak do Černé hory pustí v pohodě i na občanku, ale pokud se jede po dálnici přes Chorvatsko a pak po Jadranské magistrále, tak je v cestě asi cca 20 km přes Bosnu a tam jsem s občankou neuspěl a musel jsem předložit pas. Jinak v Bosně i v Černé hoře na hranicích tvrdě vyžadují platnou zelenou kartu a Černá hora v loni zrušila onu tolikrát zmiňovanou "ekologickou známku", která se prodávala za 10 euro.
Srečan putsmiling smiley
Re: cesta do černé hory
28. 06. 2013 19:51
Dnes jsem byl v Albánii na kukačku a zelenou kartu mi jedinou vrátily,že jí nechtějí. Chtěly pas a techničák,ale hodně lidí podávalo nejaké karty asi místní občanky a to obouma směry-jel jsem s Ulcinju
Re: cesta do černé hory
29. 06. 2013 14:47
Caute,idem do Ulcinju v utorok,ako sa pohybuju ceny ubytka?
Ten poplatok za 10e bol ozaj zruseny???
Aka je teplota vody?Dakujem.
Re: cesta do černé hory
29. 06. 2013 21:00
Ceny jsou od 8-12 eur za osobu,v kempu dáš 15 pro dvě osoby včetně všech poplatku (auto,karavan,stan,elek.wifi)
Dnes bylo celý den zataženo,tak voda trochu ochladla,přesto se tu pár lidí koupalo,apartmánu je asi hodně prázdních,podle lidí na silnici je nabízejícich. dobře dojet a my jsme tu do pátku v kempu Safari beach
Luboš
Re: cesta do černé hory
30. 06. 2013 00:09
Cau,dik za info....ako ta spozname???
My Skoda Rapid Capucino....ZA znacka...
Uvidime sa????
Re: cesta do černé hory
30. 06. 2013 10:15
Já mám červené Mercedes vito přední a boční chrom rám a na předním rámu modré přídavné světla.V kempu stojíme s přívěsem naproti vjezdu 50 m od recepce v levo.
Na hlavní straně je téma ,,Moje auto"tam mám fotku auta.
Příjemnou cestu Luboš
Re: cesta do černé hory
30. 06. 2013 13:00
TO HERYJP

Ahojky, děkuji za info o té Bosně jsem už taky četla, že pouští podle nálady :-) Teď jsem pročítala recenze, jak je to při průjezdu Srbska, jestli tam stačí jen občanka a zatím jsem četla, že ano..yawning smiley
avatar
mdr
Re: cesta do černé hory
03. 07. 2013 14:57
Jak se tak dívám, tak začátkem září nás bude v Černé Hoře docela dost eye rolling smiley taky nemáme nic proti tomu, s někým si pokecat, tak když tak se můžeme domluvit přes SZ na podrobnostech. My budeme od 4.-18.9. v Ada Bojana, ale chceme co nejvíc pojezdit i po pobřeží a vnitrozemí a kouknout i do Albánie.

Tak třeba na shledanou v Černé Hoře!

M+A
Re: cesta do černé hory
03. 07. 2013 17:13
Co je lepší v Černé Hoře oproti HR? jezdím už 7let do Chorvatska..a zajímá mě váš názor. podle fotek nevidím moc rozdíl.jen že je to víc km .. díky
Re: cesta do černé hory
07. 07. 2013 07:44
Ceny. Hlavně ceny. A potom také jejich přirozené Slovanské přátelství. Chorvatská namyšlenost a nadřazenost mi prostě nesedí. Dříve jsem pořídil jednu dovolenou v HR za určitý peníz. Teď pořizuji často dovolenou dvakrát v MN v součtu také za stejné peníze. Chorvati asi nepochopili, že když bude večeře v restauraci za 3-6 euro, že si nebudu potřebovat vozit paštiky. Pivo dvanáctka - jelen - za 12 Kč. Škoda mluvit. Je tu dost info o MN i o HR.
Re: cesta do černé hory
09. 07. 2013 15:16
To jar2004:

To je svatá pravda, ty ceny v MN jsou i u pouličního občerstvení poloviční např.ty jejich hambáče na grilu nemaj chybu.
Před třemi lety jsme zakotvili pro změnu v Tučepy,to se nám moc nechtělo dolů,chtěli po nás v sezoně 75 éček asi na třech místech 2.dosp.+2.děti no nakonec jsme sehnali za 55E nic moc apart.( ta ochota a namyšlenost.) Ceny jídla v HR každý zná hospody drahý a prázdný. Tak to byla poslední kapka v HR.
Vloni automaticky- MN ubytování za 40E pro čtyři pěkný apart.o tom si můžeš v HR jenom zdát.
Jako cíl na výlet Kotor,Budva,Skadar,Veliká Pláž,Ada Bojana,Ulcinj,Stari bar atd je zkrátka co vidět.
avatar Re: cesta do černé hory
09. 07. 2013 16:00
karelhorvath napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co je lepší v Černé Hoře oproti HR? jezdím už 7let
> do Chorvatska..a zajímá mě váš názor. podle fotek
> nevidím moc rozdíl.jen že je to víc km .. díky


Jako srandu bych to bral, ale vážně jsi to snad myslet nemohl, nebo ano?eye rolling smiley
avatar Re: cesta do černé hory
09. 07. 2013 18:43
Re: cesta do černé hory
09. 07. 2013 20:29
Já se vrátil ted 7.7 a už bych jel zas. Jeto příjemná země která se mi líbí povahou lidí,třeba letos jsme přišly do budvy na pout,syn se těšil na kolotoče atd,jenže po pěti minutách mu udělalo zle(poblil se) a to kolotoč ještě ani neviděl,ochota stánkařu mu pomoci jak mu podávaly vodu ukázaly kam se jít opláchnou a při starostech jak to po něm uklidím,nám řeklyat to necháme,že se oto postarají, za deset minut jsme se vracely s wc a bylo uklizeno. Zastavil jsem se třeba u policajta a ptal se ho na cestu tak my to vysvětlil a poděkoval mi. No nevím jestly se vám to tady v čechách stalo. Letos už žádné pálení kontejneru,nebo trávy. Dokonce snad mají nějaký zákon,že se v sezoně nesmí stavět velké stavby,takže rozdělané akce jsou uklizené a čekají na konec sezony.
V kempu jsem plati 24 eur za karavan a pět lidí včetně wifi a elektr. V chorvatsku jedna noc 35 a wifi zvlášt.
Takže já Volim Černá Hora
Re: cesta do černé hory
10. 07. 2013 19:30
72LUBOS

a to je přesně ono to co píšeš ted v sobotu jedeme už po 11 té --stále jezdíme do ruchu města ---takže asi každý kdo jezdí do MNE ví že mám na mysli Budvu.
Jak píšeš o té stavbě tak mají přímo na to snad i zákon -že v sezoně zákaz větších staveb.
Každý rok nás tam něco potěší na lidech --mám na mysli slušnost vstřícnost ochotu.
Už se těšíme jak malé děti.
Takže my jako každý rok taktéž Volíme Černou Horu
Re: cesta do černé hory
10. 07. 2013 20:54
da ja takode volim MonteNegro spinning smiley sticking its tongue out
Re: cesta do černé hory
10. 07. 2013 21:11
Tak tam vás letos překvapí skoro hotový nový hotel u těch kolotoču. Je pěknej.
Re: cesta do černé hory
13. 07. 2013 07:40
Rád bych napsal něco k tématu CESTA DO MN. Letos jsem poprvé nejel přes Bosenské vnitrozemí a zainvestoval jsem do ENC v HR. Čili cesta Holešov, Brno, SK, zde sjezd mimo dálnici a pokračování na Kůty Malacky atd. Nájezd na dálnici v Lamači, sjezd za BV na Rajku, poté Czorna, Szombathely a stále po 86 až do Slovinska. Tam jsem se vyhnul dálnici a v HR nájezd na dálnici Čakovec. Za cca 5 minut byl vyřízen prodej ENC a hurá na jih. Dále již netřeba popisovat, dojezd do Baošič i s přestávkami za 14 a půl hodiny. Odjezd půlnoc z Holešova, příjezd na místo před 15.00 hod. Cesta zpět to samé, odjezd v 17.15 h příjezd do Holešova 6.15 ráno. Nádherná jízda. To nepíšu proto, že bych se chtěl chlubit, pouze aby jste si udělali obrázek o tom, jak se protahuje cesta přes kterékoliv vnitrozemí. Dříve jsem jezdil ale pouze tam. Letos jsem to zkusil po dálnici a je to opravdu o mnoho rychlejší. No a jelikož se dovolená vydařila, asi si to zopakuji ještě koncem srpna. Všem hezkou dovolenou a teplé moře.
Re: cesta do černé hory
13. 07. 2013 21:20
po dálnici
Re: cesta do černé hory
07. 08. 2013 20:27
Dobrý den. Letos jedu do MN poprvé v životě. Chtěl jsem Vás všechny poprosit o nějaké konkrétní informace o cenách potravin a PHM v MN. Také jsem se chtěl zeptat, jak je to s kontrolami na hranicích, co se týká omezeného dovozu potravin. Prosím na email mick.b@seznam. cz
Za případné rady a poučení všem předem dsěkuji. Michal
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.