Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albanie Kosovo Makedonie

Autor skanderbeg 
Albanie Kosovo Makedonie
24. 06. 2012 19:13
Planuje nekdo podobne jako ja cestu na zapadni Balkan?Konkretne do Makedonie,Kosova a Albanie v terminu prvni dva srpnove tydny?Nebo se chce nekdo pridat?
Re: Albanie Kosovo Makedonie
24. 06. 2012 19:31
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 18:00).
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
24. 06. 2012 21:23
My jedeme koncem srpna,asi tak kolem 20-tého,ale Kosovo nemáme v plánu,pouze Albánii a její pobřeží

MirekŠi
Re: Albanie Kosovo Makedonie
29. 06. 2012 11:46
Ahoj Jirko,co to znamena ,,ZS,,?
Re: Albanie Kosovo Makedonie
29. 06. 2012 13:11
Mysleno bylo zrejme "SZ", tj. soukroma zprava
Re: Albanie Kosovo Makedonie
01. 09. 2012 19:27
TV sat těším se na zážitky z Albíku a Makedonie. Byla jsem letos podruhé naskok v Albíku, tentokrát aspon na den. Makedonii jsem projela a strávila v ní pouze dva dny. To bylo před třemi lety.
Ale protože mě Albík láká, přístí rok jej musíme zdolat celý a vidět ta krásnější místa než jsme viděli teď. Takže jsem zvědavá na dojmy od nějakého našince :-)))
Re: Albanie Kosovo Makedonie
12. 09. 2012 22:58
Dojmy našince z Albánie ? Letos po druhé. Projeto od Skadaru přes Lezhe, Kruje, Durres, Tirana, Berat, Fier, Vlora, Saranda, Ksamil, Butrint a dál do Řecka a z Řecka zpět přes Albánii do Chorvatska. Albánie je krásná země. Nádherná je Albánská riviéra od Vlore po Sarande, Berat, Logarský průsmyk, Ksamil a ostrovy a další. Dopravní předpisy tam neexistují, ale Albánci jsou strašně ohleduplní a sami by si neradi rozbili toho svého Medvěda, který tam tvoří většinu vozového parku. Jenom kdyby tam nedělali takový bordel. Odpadky naprosto všude. Ale víte co ho vynahrazuje ? Albánští lidé. S takovou ochotou a milým přístupem jako v Albánii se nesetkáte široko daleko. Koupíte tam vše co potřebujete. O bezpečnost strach mít nemusíte. Silnice jsou celkem OK. Na albánské poměry. Nemůžete srovnávat s Chorvatskem či ostatními státy unie. Ubytování seženete bez problémů a levně. Chcete - li zažít o dovolené takový ten zvláštní pocit v žaludku nebo trošku adrenalinu tak je Albánie ta pravá. Takže příští rok na skok přes Chorvatsko a Černou horu zase do Albánie a Řecka.
Re: Albanie Kosovo Makedonie
13. 09. 2012 12:28
Super že jsi napsal. Takhle dobře jsem Albánii zatím nepoznala. A mrzí mě to, vždy to bylo letem světem. Poprvé v roce 2009 a to fakt s pocitem strachu při tom průletu. To co jsme viděli ted byla špina. Ale co znám z fotek, tak právě čím níže k Řecku, tak to vypadá už lépe to pobřeží. Jen ta jazyková bariera. Jak jsi to řešil ? Jak ses nima domlouval ? Ubytko jsem tam nesháněla, to asi nastane příští rok. Věřím, že do dalšího roku konkrétně pobřeží již bude zase o nějaký krok napřed :-)
A co jídelníček okusil jsi nějakou specialitku ?
Re: Albanie Kosovo Makedonie
13. 09. 2012 16:57
Domluva v Albánii. Hrůza. Starší umí trochu rusky. Mladší všichni mluví anglicky. Hlavně v Albánii vůbec nekývejte hlavou nahoru a dolů (jako souhlas) tam je to přesně naopak. Znamená to nesouhlas. A české slovíčko JO znamená albánsky NE. Takže jsem se jednou ptal policajta na cestu na pláž. Neuměl anglicky ani rusky. Naznačoval jsem rukama plavání - a on na mě plaža a já podvědomě začal kývat hlavou jako souhlas a vypadlo ze mně české JO. Následně on na mně aeroport ? Tím, že jsem pokýval hlavou a řekl jo jsi to on přeložil, že ne. Že nechci pláž, ale když kývám rukama myslím tím ne plavání, ale asi let. Takže v Albánii celkem sranda.
A pobřeží napřed - to budou tak maximálně další "betonové" skelety hotelů. A spíš bude zase o něco více bordelu. Specialitu žádnou. Ale pizzu umí jak italové.
Re: Albanie Kosovo Makedonie
22. 09. 2012 17:48
ahoj charman1,
-------------------------------------------------------
Chcete - li zažít o
> dovolené takový ten zvláštní pocit v žaludku nebo
> trošku adrenalinu tak je Albánie ta pravá. Takže
> příští rok na skok přes Chorvatsko a Černou horu
> zase do Albánie a Řecka.
Něco takovýho jsem zažil ,když jsem byl autem v Turecku. Albánii bych zkusil taky, můžeš mě prosím a ostatním takovým dát tvůj odkaz na tvoje foto z cesty po Albánsku?
Myslím,že by jsi potěšil naše osazenstvo.
Tak zatím.
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
22. 09. 2012 21:04
Pro ty co hodlají příští rok navštívit Albánii,tak letos příjemná změna.Z Ulcinje na Vladimír je casta užší,ale částečně poopravena,ale zmizela ta uzká šotolinová cesta z Vladimíra na hranice.Je vybudována nová krásná 6m asfaltka až na hranice,krásná nová celnice jak MNE tak ALB.Dvakrát jsem se díval do navigace,jestli jedu správně.Při najetí na novou cestu za Vladimír je na pravé straně v křižovatce nová benzinka LUKOL.Tyto benzinky patří v MNE mezi nejlevnější.Jinak doporučuji si vyžádat od domácích a nebo z kempů účtenku o zaplacení ubytování letos to kontrolovali na přechodech.

MirekŠi
Re: Albanie Kosovo Makedonie
24. 09. 2012 07:30
Tak přesně touhle cestou z Ulcinju na Vladimir jsme jeli taky. Nahoře v tom nákupním centru jsme pojedli v té restauraci či bufetu. A jak jsme dojeli na tu širokou cestu tak jsme se smáli, jestli jsme vůbec dobře, kde se tam vzala uprostřed skal taková "dálnice". Přechod krásný, ale pořád tam jsou fronty.
TVSat doklad za ubytko v Albíku jo ? A co jinak, kde všude jste byli a dojmy ? Ceny, jídlo ?
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
24. 09. 2012 16:50
Asi je nejlepšísi vzít doklad vždy,a't je to kdekoliv.Povinnost ubytovatele nebo kempu jej dát.Když si člověk o něj neřekne,tak jej nedají.Automaticky jej člověk dostane v těch velkých kempech.Neberu vždy,ale aspoň nějaký pro jistotu.Nejdražší je v Chorvatsku,kdo tvrdí,že je tam levno tak je asi slepý.Ceny co u nás v korunách tam většinou v kunách.Z našimi cenami se to vůbec nedá srovnávat,nevím jak žijí a za kolik,ale skoro se tam nedá nic koupit.Zmrzlina 6-7 kun,levnější jsem neviděl.Jídlo v restauraci jde většinou na stovky kun.Nepočítám picu,která se pohybuje na dolní hranici podle velikosti tak kolem 50 Kun.Sice porce pěkné,ale za ty peníze?? Jiná situace je v Černé Hoře a nebo v Albánii,tam je levno a ceny jak u nás ne-li lepší.Albánie jen na okoukání,abychom věděli pro příště co nás podká.Fronta byla fakt velká,asi stejná jak na MNE/HR.Ale prohlíželi jen "mafiány" nás vždy pustili bez problémů,ale nasbírali jsme asi nejvíce razítek do pasů.co je vlastníme.Vyžívali se v prohlídkách,u nás jen nakoukli dovnitř obytky. Nejrychlejší vybavení bylo na HR/HU hranici na dálničním přechodu Goričan.Jen jedna celnice a tam jak Maďaři tak Chorvati.Jen mávnutí.Jinak se v HR asi začíná budovat most na Pelješac,celnice je posunuta a na obou stranách jsou velké přesuny materiálu /pobřeží-Pelješac/. Ploče je v podstatě hotové,ty cesty,nájezdy a křižovatky se shora vypadají fakt úchvatně,jen chbí to napojit na dálnici.Jinak od hranic MHE do HR na Dubrovník se spravovala cesta,nový povrch a rozšíření.Nejlevnější nafta je v BiH,MNE i v HR.Ceny lepší než u nás,nejdražší Maďarsko a Česko.Prostě my musíme vždy ve vším vynikat.Jinak jak jsem již někde psal,nedoporučuji cestu Sarajevo-Foča směr na MNE, označení je E762,nezkutečná,snad jen nějaká do kamenolomu se k ní dá přirovnat.Jinak z hašením a upozorňováním,že někde hoří,si moc hlavu Černohorci nelámou,klidně jedete kolem hasičů,kteří se smějí a stříkají kraj asfaltu,aby nechytil. Jinak týden hořely hory ke Skradanu,kolem Podgorice směr Lovčen,nad Durmitorem,a až začaly padat stromy na cestu tak teprve posílali auta jinam.Jinak měření rychlosti jak vždy a stabilně v BiH.V MNE pravý Balkán,policajt popíjí s petky a nebo kouří a netečně hledí kolem,každý si jezdí jak chce,helma je asi jen pro okrasu,jednosměrky asi neznají,troubení je asi pozdrav.V Ulcinji jsem neviděl nic jiného než non stop zácpu,od rána do večera a to byl konec sezónu.Kupodivu nějakou havárku jsem nikde neviděl.Kola neznají,skútr je balkánský prostředek a jizdí na něm ten kdo má ruky a nohy,jestli jeden a nebo tři tam nikdo neřeší.Prostě MNE je úžasná,jen kdyby to nebyla taková dálka.

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Albanie Kosovo Makedonie
03. 02. 2013 12:25
Ahoj, taky chceme zajet v září do Albánie, zatím jen nakouknout do Skadaru, tak se chci zeptat, jak je to tam s placením? Je potřeba mít jejich peníze, nebo se dá platit i eurem? Jak s platebními kartami?
Re: Albanie Kosovo Makedonie
03. 02. 2013 14:06
Ahoj,já jsem si tam vždy měnil v eura bance. Nebo rovnou vybral s automatu ty jejich peníze. Eura moc neberou,alespon já narazil na krámy kde je nechtěli. Zbytek jsem utratil u pumpy,mají tam levnější naftu. Sice né o moc než v Černé hoře. Myslím asi o 6-7 centu,ale 1,50 kč dobrých a stejně bych kupoval plnou na cestu domu. Jezdíme se tam podívat každý rok,ted je tam už dobrá cesta až na hranice,takové kdyby byli všude tak je to paráda. Eura berou u pumpy ale dost nevýhodní kurz,už si přesně nepamatuji kolik,proto jsem je měnil v bance.
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
04. 02. 2013 10:16
Ahojte.
Vzhledem k tomu, že se chystáme do Cavtatu - zvažuji i možnost cestou maličké poznání Albánie. Na skok jsme tem z Montenegra byli...ale to je na byť maličké poznámí země zanedbatelné. Z PF tam hodně "frkají" různými kombinacemi poznávání, a moc se mi to líbí...Doma zatím tento úmysl "tutlám"smiling smiley.
Našla jsem si video - 5 TOP pláží v Albánii...


A zatím si pročítám poznatky a prohlížím fota z bezva relací o průjezdu a pobytu - Albánie - z PF - třeba:

1. [www.cro.pl]
2. [www.cro.pl]
3. [www.cro.pl]
4. [www.cro.pl]
5. [www.cro.pl]
Zdravísmiling smileyR.
Re: Albanie Kosovo Makedonie
07. 02. 2013 21:49
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte.
> Vzhledem k tomu, že se chystáme do Cavtatu
> - zvažuji i možnost cestou maličké poznání
> Albánie. Na skok jsme tem z Montenegra byli...ale
> to je na byť maličké poznámí země zanedbatelné. Z
> PF tam hodně "frkají" různými kombinacemi
> poznávání, a moc se mi to líbí...Doma zatím tento
> úmysl "tutlám"smiling smiley.
> Našla jsem si video - 5 TOP
> pláží v Albánii
...
>


> A zatím si pročítám poznatky a prohlížím fota z
> bezva relací o průjezdu a pobytu -
> Albánie - z PF
-
> třeba:

> 1.
> [www.cro.pl]
> cja-t39787.html
> 2.
> [www.cro.pl]
> m-tureckich-toalet-t38890.html
> 3.
> [www.cro.pl]
> a-porady-t9579.html
> 4. [www.cro.pl]
> 5.
> [www.cro.pl]
> -t37302.html
> Zdravísmiling smileyR.[
> /color]


Rero jako obvykle thumbs up Kuna pekne jsi mě zviklala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (07. 02. 2013 21:51).
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
02. 05. 2014 08:20
Může mě prosím někdo napsat třeba do sz jak je v Albánii bezpečno jaký jsou cesty atd. Chtěl bych se tam v létě podívat. Moc děkuji.
Re: Albanie Kosovo Makedonie
18. 05. 2014 14:24
Tady je pár cestopisů od motorkářů CESTOPISY

My jsme projížděli Albanii z ČH do Řecka a cesta byla v pohodě.
Re: Albanie Kosovo Makedonie
20. 05. 2014 14:26
Ahojky,můžete mi někdo dát nějaký tip na jednodenní výlet do Albanie s výjezdem z ČH ? neb letošek jsme pojali veskrze cestovně a poznávačně na čtyřech kolech,na povalování na pláži už nemám ten správný věk,na to mi stačí postel.
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
20. 05. 2014 17:17
Záleží kde budete? Jinak z Ulcinje je to asi tak 30 km na hranice. Ulcinj-Vladimír trochu horší a užší cesta,pak od Vladimír na přechod nová asfaltka,typuji šíře 6m ? Pak stačí zvolit kam dál.Není se čeho bát,už se nejede přes Bojanu po tom strašném prašcovém mostu,ale po novém,který je trochu níže po proudu.Stále pěkné cesty.Míjí se ty nehezké osady dotěrných a žebrajících. Výlet-snad Skadar,Tirana a nebo k moři Drač.Hory asi ne,na jeden den.Víc se asi nestihne.

MirekŠi
Re: Albanie Kosovo Makedonie
21. 05. 2014 11:14
Mirku díky za radu,problém je v tom,že uživatel-ka té se sedačky vedle mě,je právě zatížená chorobnou vášní poznáváním nepoznaného-myšleno
v tomto případě ty vesnice.Zatím to prochází,včetně třeba BIH,ale to bylo se souhlasem místních i když to,no nebudu to dále rozebírat.Takže uvidíme,ještě jednou díky.
Vašek K.
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
21. 05. 2014 14:37
Není zač.V tom případě stačí trasa nahoru ke starému mostu a asi změní názor a bude vyléčena,jakmile začnou ti snědí skákat po kapotě a tlouci do okének.Bez Euro darů asi neprojede,cukrovinky NEBEROU!!!! grinning smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (21. 05. 2014 14:39).
avatar Re: Albanie Kosovo Makedonie
31. 05. 2014 06:59
Ahojtesmiling smileyR.

Tak pokud bych jela do Albánie...tak jedině až dolů - ke Korfu/samozřejmě spojit s jeho návštěvou/ ...a asi přes Makedónii... Na albánské poměry se mi nejvíce líbí Ksamil - mám už tam vyhlédnutý apartmán na břehu moře. Na jednodenní výlet těsně za hranice Montenegra - už bych nejela...


Ksamil:


Re: Albanie Kosovo Makedonie
26. 06. 2019 13:56
Možná se budou někomu hodit postřehy z naší cesty:
Černá hora, Albánie, Makedonie
Jsou tam i odkazy na fotky a video.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (26. 06. 2019 13:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.