Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 06. 2021 21:47
"Naťukli" jsme to s Hillem ve vláknu o Pelješacu, je to přesně tak = AKTUÁLNĚ přes BiH pouze s PCR testem (i u dětí).
... žádní očkování, žádní postcovid atd.
Nicméně je to lepší, než minulý rok, kdy tudy cesta nevedla...
Neum je opět tolerovaná vyjímka... dokonce "nějak" zmizel i oficiální požadavek na pasy místo OP.
Zajímavé je, že TRANZIT cestou zpět by měl být možný i bez testu... pochopitelně bez návštěv restaurací atd.
Už nám cesta přes BiH chyběla, tak to letos plánuji... 3.8.2021 Žuljana
smileys with beer
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 06. 2021 22:23
To Slavkov: teď jsem si všiml, že čerpáš z MZV.Lepší je to přímo na stránkách vlád dotčených zemí.MZV se o země mimo EU zajímá velice laxně, minulé nařízení vlády ČH zařadili do svých stránek po 3 dnech, platné bylo na 4 dny.

Karel
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 06. 2021 09:19
Jj, v tom druhém vlákně to i píšu, že zatím čerpám pouze z MZV... Do 3.8.2021 máme dost času a předpokládám, že se věci ještě mohou měnit. Pár dnů před odjezdem to samozřejmě budu brát přímo z jejich zdrojů.
Dobrá zpráva je, že BiH je letos průjezdná celá (nejenom ten kousíček přes Neum) thumbs up
Byť pouze s negativním PCR testem (i pro spolucestující děti) sad smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 06. 2021 10:02
Do Černé Hory by byla i možnost přes Maďarsko a Srbsko. Možná bude sjízdná i tato možnost. Jsem zvědav i na letošní možnosti do Albánie ??

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 06. 2021 07:12
Caute,kto sa tento rok chysta do Ciernej Hory?
Alebo bol uz niekto?Pozna niekto podmienky vstupu a vystupu?
Planujem Ulcinj cez Madarsko a Bosnu.
Dakujem.
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 06. 2021 09:04
Černá hora pro občany EU otevřená bez podmínek.Jezdim přes HR,cesta byla v pohodě.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 06. 2021 19:45
: KarelS
Ono toho je více...
[rs.n1info.com]
Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 06. 2021 22:28
O tom jsem tu informoval už 12.5.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 07. 2021 20:27
Černá Hora je konečně "zelená".

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 13:27
Zdravím přátele Černé Hory. Tak se tu po letech opět ukazuji a musím konstatovat, že toto vlákno mělo úspěch. Díky všem za přidávané informace o všem možném z MN. Karel S je tu pořád a to potěší. Tak lidi - co s těma Chorvatama? No asi to, co jsem učinil snad již před 15ti lety. Sbohem HR a basta.Všem přeji i nadále hezké dovolené, teplé moře a přívětivé ceny v MN. A hlavně zdravíčko. Čaute všichni. JAR2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 15:46
: jar2004
Trochu s tebou nesouhlasím, ačkoliv jsem na úplném jihu, kde by mělo být přívětivěji než v příhraničí s HR, ceny po dvou letech se mi zdají, že také pěkně poskočily. Ale zas ty ceny ubytování...
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 19:12
Jen bych k tomu dodal: byl jsem dva týdny koncem června, apartmán za směšnou cenu, ale obchody - i třeba Voli - a restaurace a tržnice ovoce zelenina, to se mně protáčely panenky.Levně už bylo.
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 20:25
Já jsem koukal na YT,videa ze Sutomore, letošní,ceny se mi zdály ok, podobně jako loni?

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 20:36
:KarelS
Předloni jsme si dávali v restauraci Lovac/Ulcinj (jistě znáš) za €14,- mix morskih plodovima. V úterý naprosto to samé, za €18,-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (20. 07. 2023 20:39).
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 07. 2023 20:50
Koukám do letáku IDEA,čevapi ve slanině,4,99E za kg.Jásnad vyrazím už dneska!

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 04:20
: KarelS
Ano, teď ses dotkl sortimentu, který je levnější (a možná i kvalitnější) než u nás. Jákupoval na grilování syrové čevapi sice dráž, jenže z jehněčího, ale to se u nás nedá ani koupit. Za €7/kg. Až to řeknu po jídle rodině, aby neměli pocit, že snědli psagrinning smiley Vepř. Pljeskavica taky za pět. Na druhou stranu domácí olivový olej na tržnicích 10-13/l.Hrozné. Před dvěma lety jsem platil 7 a měl jsem pocit, že mě natáhli. Rok ještě před tím v Řecku za €5.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 07:54
Naštěstí se zatím drží nízké ceny ubytování.

Karel
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 10:25
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 10:51
: mdr
Není černá kronika poněkud jinde ve fóru ?
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 11:32
A jak jsou na tom orientačně ceny apartmánu v MN? V HR jsme letos platili 120,-EUR za noc, ostrov Vir, dva dospělí a tři děti, dvě samostatné ložnice, kuchyně s obývákem a dalším lůžkem (gauč), pračka, myčka, novější apartmán, 5 minut od pláže. Kolik by třeba stál takový apartmán v MN? Třeba někde v Sutomore? Tam jsme byli v roce 2005 v hotelu. Myslím, že se jmenoval Zlatna obala jestli se nepletu.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 11:35
ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> : mdr
> Není černá kronika poněkud jinde ve fóru ?


Není to černá kronika , to je návod jak se chovat když někam přijedu na návštěvu ,někteří to nechápou tak potom začne výchova.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 11:52
Přesně, to je jediná možná (pře)výchova nadutých, samolibých a permanentně ožralých RuSSnácků v civilizovaném světě, neboť ničemu jinému než hrubé síle nerozumí smoking smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 14:55
: SSlavkov
Myslím, že tu na fóru několikrát bylo upozornění, aby se sem politika netahala. Asi to pro vás dva neplatí.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 15:05
: KarelS
Teď kolem 14h projeto Sutomore zpět na Ulcinj, opět zácpy, ale odhadem bych řekl, že cesta ubíhala poněkud rychleji, než když jsme jeli sem. Kolona končila na začátku Baru.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 15:36
rcavoj, chování typických RuSSnácků (nadutých, samolibých a permanentně ožralých) v zahraničí není rozhodně žádná politika.
Pokud ano, tak jedině jejich "zahraniční politika", nikoli moje zde na fóru.
Sorry jako...
smileys with beer

Z těch cca 15% slušných civilizovaných Rusů se do zahraničí moc nedostane, tak cca 1%. Takže se nám zde pohybují namistrovaní, nadutí a samolibí zbohatlíci, kteří si myslí, že nikdo není víc než Rus a Rusko (projev imperiálního nacionalismu) a že za prachy si můžou dovolit všechno. Rus s nacionalismem = RuSSnácek.
Naprosto stejně zde píšu a budu s klidem psát, např. o uřvaných Polácích, že je "radost" je mít za sousedy jak na ubytku, tak na pláži.
Ne nadarmo si např. Češi znalí problematiky vybírají v Egyptě hotely, kde zásadně neubytovávají žádné Rusy, protože vědí, jak to pak v hotelu probíhá. Jak fungují v restauracích, na plážích atd. smoking smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 07. 2023 19:40
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2023 15:04
Tak my jsme po sobotním téměř celodenním cestování Chorvatskem konečně v neděli ráno dosáhli cíle cesty - Utjeha.Lidí dost,ceny mírné,vedro k padnutí a voda jako kafe.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2023 15:46
Mohu se zeptat kam jezdíš do Utjehy, není to Perla? Pokud ano, zajímalo by mne jak to tam teď vypadá s obsazením v sezoně a také na plážích.
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2023 16:59
Nejezdím do Perly,pokud jsi tam někdy byl,tak stejná CA nabízela "Chaty Utjeha",tak právě sem jezdím.Vytiženost Perly neznám, hlavní pláž v této době narvaná,pod Perlou asi taky, těch apartmánů na kopci je prostě moc.My chodíme převážně na pláž pod ap.Maca, případně jedeme na Velikou pláž či do Albánie.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2023 20:29
Díky za zprávu, když jsem pak přečet, že jsi koupil simku tak to bylo jasné, v Perle sviští spolehlivě několik wifin.Mrzí mne, že jsem se na ty chaty nebyl podívat, mám taky rád klid a jezdím zásadně mimo sezonu, v červnu ale bylo úplně prázdno, na pláži většinou 3-6 lidí.Jestli ty chaty můžeš doporučit, možná příště zkusím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.