Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 07. 2017 18:18
Tak jsem vlastně přivezl né lednici,ale vinotékusmiling smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
15. 09. 2017 21:51
Pokud ma nekdo tri a pul hodiny casu...

Ja se zatim nedostal do Bioce :-)

[youtu.be]
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2018 16:53
Přátelé Černé Hory. Tak po roce opět k vodě. Jako vždy Baošiči zkraje září na 3 týdny. Hezkou dovču všem.
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 06. 2019 16:02
Ahoj ,jsem opět v Utjeha, zatím málo lidí,vedro a moře nejteplejší za ty roky co sem jezdíme.Cesta Hatě,A,Slovinsko dálnice,Chorvatsko taky,od Ploče podle pobřeží v pohode,jel jsem ve čtvrtek.Hranice ok, odmávnuto, někteří na pas, někteří OP,bez zájmu o náklad, černohorci jako vždy zelená karta a techničák.Ceny stejné, lidé příjemní,jako obyč.Jdu si dát panáka rakije proti pocení a pomalu připravím gril....

Karel
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 06. 2019 13:20
Smazána zbytečná citace předchozího příspěvku..


Ahoj Karle, my jedeme letos poprvé do Černé Hory. Budeme v Kruče přímo u moře a už se tam moc těšíme. Neměl bys nějaké tipy na restaurace? Někde bychom rádi zkusili místní speciality. Pak z Kruče budeme pokračovat do Plužine k Pivskomu jezeru a pak přes Ščepan Polje do Sarajeva.Díky za případné doporučení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (27. 06. 2019 00:08).
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 06. 2019 13:55
Možná se budou někomu hodit postřehy z naší cesty:
Černá hora, Albánie, Makedonie
Jsou tam i odkazy na fotky a video.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (26. 06. 2019 13:57).
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 06. 2019 13:58
Jen malou poznámku pro ty,kteří se hodlají zastavit v Sarajevu.Doporučuji navštívit ulici Ferhadija,kde vám namelou a zabalí čerstvě upraženou vynikající kávu a když si vezmete i něco domů na pak,dostanete slevu.A na druhé straně ulice lze zakoupit vynikající pršut zde pod názvem suho meso.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 06. 2019 15:09
Smazána zbytečná citace předchozího příspěvku.

Vašku, kde přesně to na té ulici je? Nebo toto nabízí každá kavárna. Jinak my byli s Sarajevu poprvé loni a to město nás prostě dostalo....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil filhou (27. 06. 2019 00:10).
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 06. 2019 21:50
To není kavárna to je malý krámek.Když budeš mít za zády Baščaršiju,je to po levé straně kousek před parkem na téže straně.Na druhé straně je budova připomínající muzeum,ale zdání klame,tam je ten pršut.Letos to máme v plánu již po páté,máš li zájem o podrobnosti tak SZ
avatar spinning smiley sticking its tongue outRe: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2019 19:13
Boli sme tento rok v júli v Baošiči "na skúšku" na 3 dni. To aby som vedel porovnať s Chorvátskom.
Moje základné postrehy:
1) dosť dlhé zdržanie cca 1 hod. na hranici HR-MNE na ceste tam (prechod Karasoviči/Debeli Brijeg). Prechádzali sme dopoludnia okolo 10:00. Kontroluje sa zelená karta, papiere od auta. V rýchlosti sa colníci nepretrhnú.
2) ceny ubytovania a služieb sú prijateľnejšie v porovnaní s HR. Výhoda, že tam platí euro, takže žiadne výmeny peňazí nie sú potrebné (pre nás zo SK).
3) Stav ciest je horší ako v HR. Jazdí sa tam, inak ako som zvyknutý. Z predpisov si domáci nič nerobia.
4) Okolitá príroda pekná, pripomína tú v HR. Len tých odpadkov po okolí je zbytočne veľa.
5) More v zátoke (boka Kotorska) v porovnaní s Makarskou riviérou špinavšie, voda mútnejšia. Od krištáľovo čistej tyrkysovej vody v HR to má ďaleko.
6) Pláže väčšinou maličké a privátne. Je potrebné platiť za slnečník a lehátka cca 6-8 €. Inak Vás na pláž nevpustia. Zákaz si nosiť na takéto pláže vlastné pitie, čo som bol dosť prekvapený. Normálne to bolo uvedené v plážovom poriadku na tabuli pri vchode na pláž. Len tak pre zaujímavosť, videl som video na youtube kde, autorky informovali, že na pláži oproti ostrovčeku sv. Stefan stojí dvojležadlo so slnečníkom v prvom rade od mora 80-100 €/deň. No nekúp to spinning smiley sticking its tongue out Dajú sa nájsť aj verejné pláže, ktoré sú neudržiavané, ešte menšie a veľmi preplnené. Čiernohorci sú trochu hlučnejší a radi fajčia vždy a všade, teda aj na pláži. Koho to obťažuje má smolu. Vyskytuje sa tu veľký počet ruských turistov, rovnako srbov a bosniakov.
7) Stravovanie a služby sú výborné a za prijateľné ceny. Veľký výber reštaurácií rôznej cenovej úrovne, rovnako aj fast food. Káva 0,90-1,00 €, denné menu 4,50 €, čevapčiči a rôzne druhy grilovaného mäsa 3-4 €.
8) Domáci obyvatelia sú srdeční a priateľskí.

Prvá návšteva v MNE na mňa urobila celkom dobrý dojem, možno pre to, že som nemal vysoké očakávania. Mesto Kotor je krásne, no v plnej sezóne preplnené podobne ako Dubrovnik. Predpokladám, že čistota vody na otvorenom mori by bola lepšia. Ešte by som niekedy v budúcnosti chcel vyskúšať okolie Budvy alebo Ulcinj.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil figaro (01. 08. 2019 15:04).
avatar Re: spinning smiley sticking its tongue outRe: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2019 10:49
Naše zkušenost je taková - na dovolenou do HR a z ní na několikadenní výlet do Mne. Udělali jsme to tak v roce 2008 a byli jsme nadšení.
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2019 17:19
To ležadlo povinné so slnečníkom za 80-100 € je podľa mňa obchádzanie zákazu zabrať si pláž ako privátnu a nikoho nepustiť. Takto je to totiž pri hoteloch, kde hostia hotelu majú ten slnečník s ležadlom v cene ubytovania. Ak chce ísť na pláž niekto cudzí - prosím, ale zaplatí povinne za slnečník toľko, že si to dvakrát rozmyslí.

Mimochodom, pred šiestimi rokmi som videl na velikej pláži za Ulcinjom aj poplatok za vlastný slnečník.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2019 11:34
Já byl v MNE sice před 3 lety,ale slunečník jsme si brali svůj a nikde neplatili.Projel jsem Buljaricu,Petrovac,Budvu,Sutomore,Uljcin.Čistota vody se nemůže tak úplně porovnávat kde je písek a kde jsou kamínky.
Písek vždy více vodu zakalí.Za mě celkově MNE raději než HR. Případně zajet až do Albánie.Co se týká ceny,tak Albánie vítězí.Čím jde člověk jižněji od HR,tak přibývá nepořádku po okolí :-( .Pokud na ceně až tak nezáleží,tak jednoznačně Řecko.Zvláště mě uchvátila Lefkáda,ale severní pláže.Jih Lefkády připomíná HR.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 08. 2019 06:59
t152. Vrch Albánie žádná hitparáda. Když už tak co nejvíce na jih. Předloni osobně projeto.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 08. 2019 17:50
JJ.letos jsem zkusil Velipoje a dalo se to,ale Řecko je o něčem jiném.Cenově týden ve Velipoje přišel ubytování(25€ apartmán s klimou 2 pokoje) i s cestou (2500km LPG) + nějaké to jidlo na 10 000,-kč pro celou rodinu,takže taková hodně levná dovolená.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 08. 2019 18:15
Ta cena za apartmán je za den?
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2019 22:05
Nevíte někdo kolik a jestli se vůbec platí za člun 3.6m s 4 koňovým motorem v Černé Hoře?hot smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 07. 2020 09:03
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 07. 2020 11:54
No právě. Jak už někdo napsal, pojedeme na dovolenou, na semaforu zelená, která se během dovolené změní na červenou a šup po příjezdu domů do karantény.
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 09. 2020 22:29
ahoj ahoj , no kdepak jste se všichni poděli ????????? to jsem tady v MNE asi uplně sám grinning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 09. 2020 11:15
Aspoň máš klid a veškerou péči......A jak ses "propašoval" až do Monte Negro. A jmenuje se to ještě pořád Negro? (to je fórek)
Tam to asi šlo. Ale zpátky píší (trochu problémy) ....Od 13. 7. 2020 Česká republika opětovně zavádí pro občany ČR, kteří se vracejí z Černé Hory, povinnost absolvovat PCR test na COVID-19 nebo podstoupit povinnou dvoutýdenní karanténu. Asi to stojí za to.
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 09. 2020 17:49
Když tam ještě půl roku vydrží tak už třeba testy nebudou třeba thumbs up smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 09. 2020 19:13
........no tady jsem jel uplně v pohodě jen jsem to prohnal Madarskem a pak přes Goričan přes Chorvaty , absolutně v klidu dálnice bez aut a Negro bez lidí jen nějací srbi , ale viděl jsem i dvě české auta )))))))) a sem tam nějaký polák moto auto ,oni to po návratu prý mají bez karantény a testu , povidali ))) , no já jim teda za ten test zaplatím protože takovou pohodu jsem tady ještě nezažil )))) beru to jako příplatek za konfort ))))) třeba příští rok bude zase korona abych si to zase užil ))))))))))))))))
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 09. 2020 15:27
Tak to stojí určitě za to:-)....klídek, pohoda, málo lidí. Hned bychom skočili do auta a vyrazili na jih. Pozdravuj Jadran:-).
Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 05. 2021 21:30
Právě jsem se na stránkách vlády Černé Hory dočetl, že od zítřka poskytují PCR testy zdarma pro turisty, kteří je potřebují pro návrat do svých zemí.

Karel
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 05. 2021 11:46
Jen aby je v těch svých zemích uznávali, když třeba Česko uznává očkování jen v Česku.
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 06. 2021 21:17
Od zítřka mohou občané z EU vstupovat na území CG bez jakýchkoliv omezení.Zatím platné do 18.6.

Karel
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 06. 2021 11:24
KarelS: Prosím Tě, nevíš náhodou, jak je to s BiH. Chtěli bychom před pobytem v HR, a několikadenním výletem do CG, na pár dnů k přátelům do Sarajeva. Díky.
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 06. 2021 11:44
Do bih pouze s PCR testem, platné do 17.6. Ještě dodám, že výjimku nemá ani očkování. Abych někoho nezmátl,tranzit koridorem Neum je možný,jinudy nevím.

Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KarelS (05. 06. 2021 13:18).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 06. 2021 13:18
Díky moc. Sice se nás to týká až na konci srpna, ale "kdo je připraven, není zaskočen", že? A hlavně už teď domlouváme podrobnosti.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.