Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 08. 2014 13:04
Frcus- před necelými čtrnácti dny jsem to jel přes Tuzlu a žádný problém a to samé,jak mi bylo řečeno účastníky platí i směrem od Visoko.
Trochu teplo 30°



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (31. 08. 2014 14:41).
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 09. 2014 10:46
Zdravím,do Černé Hory jsem dojel díky vašim radám OK.Jen jde nějak neprobral v BiH.Dopravní značení omezení rychlosti v obci.např. 60 pak 40 nebo klasicky 50.Většinou nebylo nikde označení konce omezení.U nás to je po křižovatku.U nich nevím.Poradil by mi někdo.Dík.
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 09. 2014 21:50
Frcus nezoufej,nejsi sám,užívej si krás MNE.Já jsem se ptal v Sarajevu na tuto věc několikrát i řidičů profíků a výsledek v podstatě stejný.Rozhození a mnohoznačné mávnutí rukou a mezinárodní výraz- ááá jebej to.To si osobně nelajznu,takže v zástavbě to požadované + -
něco,ostatní cit a rozvaha.Sice jsem nikde neviděl policajta,tak jako je nutné se smířit s tím,že označený konec obce bývá mnohdy daleko v liduprázdné pustině .
Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 01. 2015 14:15
Lidičky, jak je to v Černé Hoře s domluvou? rozumí česky nebo jak to řešíte? v Chorvatsku se domluvím rukama nohama ale jak tam? mluví stejně? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 01. 2015 16:00
Naprosto stejně, ne li lépe. Rozhodně jsou více Slovanštější, než Chorvati. Moja s paní domácí sedí večer na lavičce a 2 hodiny kecají. Asi si rozumí.
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 01. 2015 15:17
Tak to je fajn, Děkuji za info! smiling smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
15. 01. 2015 00:08
trochu česky a trochu rusky a domluva je super.

Ty mladší mluví dobře anglicky.
Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 01. 2015 12:53
Loni jsme se trochu courali po MN,možná letos si to zopakujeme,tak jen na okraj.Pakliže bude někdo shánět ubytování v
okolí Kotoru,dám tip na APT nakraji Tivatu,poblíž letiště.(soukromou zprávou)
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 01. 2015 17:16
My jsme byli v Cetinje v muzeu se srbskou skupinou a černohorské průvodkyni jsme docela rozuměli. Mimochodem černohorština je vlastně srbština, jen někteří velcí vlastenci tvrdí, že je to jiný jazyk. V Černé Hoře se píše oficiálně latinkou, ale viděli jsme i jídelní lístek napsaný křídou na tabuli na ulici pouze cyrilikou.
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 01. 2016 18:36
Chcel by som v maji (kveten) urobit trasu Gradiska-Banja Luka- Jajce-Jablanica- Mostar - ....potom nejako do Dubrovnika- poradte cestu.
Naspat cez Kotor-Budva- Podgorica- Niksic- Pluzinske jazero-.... neviete aktualny stav prechodu Hum-Foca?
V zasade kludne aj cez Durmitor na Zabljak,alebo aj s ciastocnym navratom ,lebo ako pozeram na Google ,tak tie cesty asi nebudu nic moc.
Mam Fabiu a nerad by som jej ublizil.
Ako vidite sancu na ubytovanie po trase v tom obdobi?

Chcem ist sam- mam spisat zavet ... ?spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
15. 01. 2016 14:17
První část cesty je úplně v pohodě,dále z Mostaru směr dolů na Metkovič a jste na známé trase na Dubrovník (magistrála).Z Kotoru je nová cesta až do Žabljaku,asi 6 m asfaltka,nějaký tunel,prostě paráda.Trasa na Podgoricu od moře se dá různě,buď přes hory a nebo tunelem,stál asi 5 Euro? Současný stav trasy Hum-Foča,neznám,v loni začaly úpravy a rozšíření.V roce 2012 jsem ji jel a myslím,že byla na hraně sjízdnosti Fábií?? Pravděpodobně sem dají současný stav až fóristi,kteří ji ponějprve pojedou letos. Jinak trasa v MNE od přechodu Hum,byla solidní a sjízdná bez problémů.Krásná asfaltka kolem Pivsko jezero,na Nikšic atd. Ubytování nevím,má sebou své.Jinak někdo zde psal,že není problém.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 01. 2016 13:14
Dik. Cize ostava zistit stav cesty Hum- (Foca) Sarajevo.Pivsko jazero chcem kazdopadne vidiet, aj keby som sa mal vracat a ist inou trasou.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
17. 01. 2016 11:05
Pokud by letos ještě nebyla trasa v BiH hotová,což si myslím,že určitě aspoň ta kritická místa stihnou,tak není problém to jezero projet,poněvadž se tam pořádají i výlety a vrátit se zpět třeba na Žabljak apd. a zpět klasikou,kolem moře a nebo třeba Srbsko.Osobně jsme jeli od moře na Podgoricu,celé kaňony Morača a Tara,prohlídky klášteru,mostu a Žabljaku,Černé jezero a pak směr Nikšic a kolem jezera na přechod.Cesta je bezvadná asi na úrovni magistrály.Možná by stálo takto to naplánovat.

MirekŠi
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
17. 01. 2016 16:12
Loni 2015 jsem tu trasu jel a s Fabii bez problému sjízdná. Koukni sem je tam ode mne video z loňska. Video a trasa
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 01. 2016 11:22
Díky Petře,já ji jel v roce 2012,což je už nějaký pátek. Určitě v červnu ji někdo projede a dá sem zprávu,předpokládám,že už bude OK.Nebude to sice bůhvíjaká rychlovka,ale rozšíření,svodidla a povrch kritických míst bude určitě opraven.Už tenkrát byla vyfrézovaná vozovka a kladli nový povrch od Sarajeva až k tomu torzu mostu na levé straně při vjezdu na trasu E762.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 01. 2016 16:04
"...a pak směr Nikšic a kolem jezera na přechod."

mas na mysli cestu Niksic-Trebinje? ta je slusna ?
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 01. 2016 20:05
Zdravím
Cestu Nikšič - Klobuk - Trebinje, jsem jel loni tam i zpět a je to v pohodě. V MNE sice byli velice často vidět policajty jak měří rychlost, takže ti co chtějí jet jak blázni si musí dát pozor. Přes den je na co koukat a není kde zabloudit. Perfektní je stoupání na hranici a následný sešup dolů. A provoz nebyl nijak hustý, spíše místní. Můžu jenom vřele doporučit. Letos určitě pojedu stejnou cestou jak loni do Albánie.
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 03. 2016 16:30
Dobrý den
Letos v srpnu pojedeme na dovolenou poprvé do Černé hory vlastním autem.Jinak jsme byli 2x v chorvatsku u Trogiru.Ubytování budeme v Buljarica.Můžete nám poradit kudy jet?Vyjíždět budeme z ČR kousek od Trenčína. Pojedeme s dětmi 4 a 7 let.Vyjížděli bychom brzo ráno.Nebylo by špatné po cestě něco pěkného vidět.Jel bych přes slovensko a maďarsko a pak dál nevim jestli dál přes chorvatsko nebo jinak?Jde i o kvalitu cesty,aby nebyla moc rozbitá. Děkuji moc za rady
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 03. 2016 18:40
Cest zde bylo již popsáno více.Osobně bych asi volil jízdu až jak se vyvine situace s běženci.Kdyby se jednalo o běžnou situaci na kterou jsme byli zvyklí tak bych jel pak z Maďarska přes sever Chorvatska,Bosna na Mostar a dolů na Metkovič a dále již po známé magistrále.Sice je tato trasa pomalejší,ale pěkná přes den a kilometry asi nejkratší.Jinak je hodně popsáno v dopravě-přes Maďarsko.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 03. 2016 09:23
Ubytování máme být přes známého,ale přemýšlíme že bychom to zkusili přes cestovku kvůli jídlu. Zatím jsme si pokaždé vařili sami,ale chtěli bychom změnu. Takže nějaký menší hotel nebo penzion.

Máte dobré zkušenosti s nějakou cestovkou?Ja si našel CK kovotour,ale převládají tam negativní ohlasy ohledně jidla a ubytování. Je i jiná cestovka která nemá nic společného s Kovotour?Ta tam má totiž dost hotelů.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 03. 2016 20:11
Zkus se podívat na stránky CK Neckerman, Student Agency nebo hledej třeba přes Booking.com a vždy si zadej do požavků minimálně polopenzi a vlastní dopravu a věřím, že určitě dle své peněženky najdeš co hledáš, já přes Booking.com jezdil do Černé Hory přes 6 let.
Re: Vítejte v Černé Hoře
22. 03. 2016 17:43
Moje zkušenost je taková, že na Booking jsem si vytypoval ubytko, přečetl info i recenze a pak vše si domluvil přímo s poskytovatelem ubytování jak zaplatit, kolik atd. Pokud vše bude ok vyrážíme letos opět do Ulcinu,

Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 03. 2016 16:29
A je ten booking.com spolehlivy?Ja tak ještě nikdy nejel.Máme dvě děti 3 a 7 let,tak musíme jet na jistotu.
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 03. 2016 20:43
Booking.com je opravdu spolehlivý, nemusíte mít obavy.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2016 20:42
Booking.com byl u mě vždy spolehlivý, mj. 2x v Ada Bojana
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2016 21:21
Zdravim všechny černohorce. Zítra vyrážím. Jako vždy - Baošiči - a poté se uvidí.
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 09. 2016 08:46
Po peti letech jsem se vydal do Cerne Hory, tentokrat jen k mori a musim konstatovat, ze jsou veci, ktere se nemeni jako treba more, priroda, ale i treba bordel na nekterych mistech. Ale jsou i veci, ktere jsem predtim nezazil, konkretne gastronomie. Kdyz pominu bistro Tanjga, kde jde zcasti o divadlo s dobrym jidlem (tem s batuzkarskou dusi doporucuji), tak vlastne nebylo navstevy, kde by mne necim nezarazili. Date si smazene chobotnicky a je tam vic obalu a mouky, nez priserek. Date si jidlo a cisnik se po vyrizeni objednavky vypari nebo vas ignoruje, takze mate cukani udelat akci "platim nebi se ztratim". A to platite skoro 40€. Date si lakave vypadajici porci svinjetiny a ona je ledova, jak ji vytahli z lednice. Tohle si nepamatuji, mel jsem jen smulu nebo se to stalo i nekomu dalsimu?
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 09. 2016 20:17
Předpoklad je, že tyto možnosti se mohou objevit více či méně v kterékoliv jiné zemi na světě.
Faktem je, že pivo již není za 1 E ale za dvě, menu za 6 E ale na přelomu srpna září najednou vše spadlo na 4 E / no najezte se obstojně v ČR třeba v Luhačovicích za stovku že ano/ celkově je tam dráž, než před 3 - 5ti lety ale pořád si myslím, že HR přístupem a přátelstvím na MN nemají. Myslím tou zlodějnou. Jenom mne fascinovalo - před domem na ulici bylo do rána kolo. Nikdo se ho ani nedotkl. No udělejte toto třeba .... no třeba v Luhačovicích. Pro mne je stále velmi přijatelný pobyt v MN i za cenu menšího luxusu, pořádku apod. Na příští rok vezu i loď s motorem. Už se těším..
Všem hodně slunce přeje JAR2004
PS: Měl li bych tolik negativních zkušeností s pobytem v MN jako Jozka- věřte nevěřte, URČITĚ "!!!!! bych se tam po 5ti letech naivně nevracel.
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 09. 2016 20:38
Tak moment... ja netvrdim, ze MNE nestoji za nic, ja se prave pozastavil nad tim, ze jsem jedl v peti ruznych podnicich, a ve trech z nich to stalo za prd a proto mne to prekvapilo, na to jsem nebyl zvykly. A to byly i mista, kde jsem uz drive byl a v pohode.

Netreba ze mne zas delat takovou trubku...
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 09. 2016 20:45
No a já tam jezdím 10 let a neřekl bych, že se cosi výrazně zmněnilo. Vydělávat chce každý - podívejme se jen do Čech, že ano. Já jsem jídával v jednom podniku, pokaždé spokojenost a jednou přišel po nedobré večeři sám vedoucí a řekl, že kuchař je pijany, jestli můžeme prominout. A že máme přijít zítra zdarma. Troufnu si říct, že když půjdeš do těch třech podniků, co u tebe neprošli řekněme, zítra u tebe třeba projdou. A naopak.Co člověk to názor, pouze opakuji, kdo chce luxus, musí jinam. Kdo chce služby podobné ČR za menší peníz než v ČR, nechť jede do MN.
A trubku z nikoho nedělám, to nemám ve zvyku. Vyznělo li to tak, beru zpět.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.