Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 08. 2014 11:34
Plechovkové v samošce přes 1 Euro. Třeba v Ulcinju na náměstí, nebo v Cetinji, bylo točené pivo Nikšičko kolem 1,5 Euro.
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2014 10:22
Krcma v centre,pod hlavnym parkoviskom....flaskove Niksicko-chladene-1,0E.
Vedla bola mala predajnicka s kavou a na druhu stranu nejake potreby pre polovnikov.
Volalo sa to nejako"Veterani".Dnu to vyzeralo,ako u nejakeho vojnoveho veterana,ziadny extra luxus....ale dalo sa.
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 08. 2014 10:53
Zdravím ve spolek.Jedu poprvé do Č.Hory chtěl bych jet přes Slovensko,Maďarsko a Bosnu.Mohl by mi někdo napsat aktuální situaci ja k to vypadá v Bosně po záplavách.Dále by mne zajímalo tankování jestli je výhodnější mít hotovost/EURA/ nebo tankovat na kartu.Dík
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 08. 2014 12:19
Tankovanie kartou po celej trase ...nikde ziadny problem.
Trasa cez zaplavove uzemia-bezproblemova...
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 08. 2014 13:56
Frcus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím ve spolek.Jedu poprvé do Č.Hory chtěl bych
> jet přes Slovensko,Maďarsko a Bosnu.Mohl by mi
> někdo napsat aktuální situaci ja k to vypadá v
> Bosně po záplavách.Dále by mne zajímalo tankování
> jestli je výhodnější mít hotovost/EURA/ nebo
> tankovat na kartu.Dík


Záleží, kudy přesně přes Bosnu. Pokud přes Sarajevo, tak jsem tudy jel před měsícem
Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 08. 2014 18:02
Vrátil jsem se před týdnem úsek Doboj -Zenica po záplavách opraven.
Na benzinách v Bosně jsem platil kartou bez problémů nafta vychází na necelých 31kč.
Re: Vítejte v Černé Hoře
15. 08. 2014 06:15
A co úsek ze Sarajeva na Foču? Stále objížďka 14 km po šotolině? To byla největší prasárna, co jsem zažil. Ale tam je to asi normální.
Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 08. 2014 07:58
Zdravím všechny a děkuji za příspěvky na můj dotaz.Chtěl bych jet přibližně touto trasou:-Udvar - Osjek - Šamac - Doboj - Sarajevo - Brod - Plužine - NIkšič - Podgorica - Ulcinj.Budu rád za další příspěvky a radyk tomuto tématu.Děkuji.
Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 08. 2014 09:43
O té trase píši na předchozí straně č.13. Šotolinová objížďka asi 14 km dlouhá pod Sarajevem směrem na Foču.Je to měsíc a půl, co tam byla, teď nevím - největší zádrhel na cestě. Potom dolů k hranici s MNE velmi úzká cesta, ale dá se. Hraniční přechod do MNE úzký most s poškozenými pražci přes řeku - dá se také projet osobákem. Pak v MNE krásné tunely kolem Pivského jezera - nejkrásnější zážitek z celé cesty. My pak jeli z Nikšiče ne na Podgoricu, ale směrem na Trebinje a pak sjezd dolů do Boky Kotorské - také krása. Končil jsem ve sv. Štefanu - Ty ale pojedeš z Nikšiče určitě na Podgoricu, přes tunel Sozina, pokud jedeš do Ulcinu.
Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 08. 2014 18:13
Udvar - Osjek - Šamac - Doboj - Sarajevo - Brod - Plužine - NIkšič - Podgorica
tak to je trasa kterou jsem jel,ale zpět.Bylo to 6.8.cesta bez objížděk.
Na jih jsem jel na Slavonski Brod zdržení 2.hod.nedoporučuji.Zpět na Bosanski Šamac 15.min.
Oblíbená cesta z Foči na Ščepan polje po E-762 je nepatrně opravena pár cm po okrajich asfaltem ,ale i tak jsem trnul abych nepotkal proti sobě autobus.(stačila dodávka).No těch 20km je pokaždé trošku adrenalin.
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 08. 2014 18:45
No potěš.Tak nějak mě jímá myšlenka jestli to nevezmu po pobřeží Chorvatska.Na druhou stranu,ale bych chtěl vidět ty tunely,Pivské jezero a taky je to samozřejmě levnější.
Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 08. 2014 18:57
Ještě bych se chtěl zeptat chci jet na občanku.Je to problém nebo ne?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
20. 08. 2014 21:28
Není ,jezdím jen na OP.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 08. 2014 17:24
to jezdíš na OP i přes Bosnu?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 08. 2014 17:29
Ano, letos Srbsko,Černá Hora,Albánie ,loni BiH, Srbsko a Černá Hora a všechno na OP. Jediný co chtěli na víc byla zelená karta a doklady od auta.

Jediný problém co jsem měl bylo ,že mě nechtěli na OP prodat SIM kartu. Chtěli pas. Koupil jsem jí na cizí pas po domluvě.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (21. 08. 2014 17:33).
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 05:32
Ještě budu otravovat.Chtěl bych se zeptat jak je hustá sít čerpacích stanic.Počítám,že Slovensko Madarsko je jako u nás,ale co zbytek Bosna a Černá Hora?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 07:24
Frcus - Petrol ještě si k tomu přidej ostatní značky. Řekl bych že síť je hustá. Nebudeš mít problém natankovat. Kde je možná ta sít řidší je v horách.
Já natankoval před Břeclaví plnou a pak jsem tankoval až někde za hranicema v Bosně. Pak v pohodě na pobřeží Černý Hory a to mám spotřebu 7,5/100 km.
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 10:42
Jen pár postřehů.Ze Sarajeva jsem se chtěl na výše uvedené rady vyhnout objížďce a použít trasu E 761,ale ta mi připadala příliž dlouhá a od
zkratky na Pale a Uskotina mě zrazoval majitel penzionu,takže nakonec E 762 přímo do Foče.Zával je odstraněn,ale opačný směr to je z Foče-
Sarajevo je stále odkláněn na objížďku.Co se týče samotného přechodu a přejezdu do MNE,já osobně bych nedoporučoval tuto trasu pro
karavany nebo přívěsy,protože posledních 15 km je opravdu trochu méně dobrých,skoro nevhodných.A vůbec bych tudy nejel v noci,už jen samotný most a z něho čnící kusy prken či čehokoli,jsou dost velkým problémem.A na straně MNE pak již zmiňované kameny na vozovce i v
tunelech.Pominuli trochu se vztekající celníky na straně BIH z fotografování,scenérie dál opravdu úchvatná,je třeba si uvědomit,že zde platí
jiné zákony,zákony přírody a zákony dané země.V obou těchto zemích skutečně stačí náš OP,je skutečností,že probíhají lustrace osob,takže
nutno počítat s určitým zdržením,zelenou kartu chtěli jen jednou,jinak dotaz-máš zelenou kartu?-da a tím to celé končilo.Jinak bych doporučil-kousek za tímto přechodem Ščepano Polje,je po pár kilometrech po levé straně venkovská restaurace,kde porce masa počítají na kila,žádné přílohy,uždibovat jen kousky chleba nebo nějakého zeleninového salátu,ty porce se skutečně nedají sníst a to vše za několik málo KM.
A obdobné zkušenosti a poznatky mám i z venkovských restaurací při cestě po BIH.Všude lze platit €,v Sarajevu ne!!Proč,to skutečně nevím.PHM v obou zemích naprosto bez problémů i na malých městečkách lze platit kartou.
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 10:47
Já jsem jim dával radši pas, oni někteří rádi razítkují a občanku ti nemá kde orazítkovat thumbs up smiley připouštím, že občanka může stačit, ale nespoléhal bych na to, AL, BiH, MNE a SRB nejsou v EU a tak je to na nich, jestli občanku uznají nebo budou požadovat pas.

Jednu věc bych ale rád připomenul - na výjezdu z MNE do Srbska od nás chtěl chlapík v budce potvrzení, kde jsme byli ubytováni (taková bílá kartička). Tvářil jsem se nechápavě, i když jsem to předtím věděl, ale zapomněl jsem o to požádat. Tak se zeptal, kde jsme byli ubytováni. Řekl jsem Ada Bojana a pak nás pustil. Ale úplně klidný jsem nebyl. Co kdyby byl neústupný? Takže v MNE nezapomenout na to povrzení. V ubytovně na nádraží Mokra Gora v Srbsku nám takové potvrzení dali automaticky, ale na hranicích SRB / H to nechtěli.
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 11:08
Ano,máš naprostou pravdu,pas mám v každém případě sebou.Co se týče potvrzení o ubytování,tak pokud vím,tak to mají ve svých regulích
všechny státy tam dole včetně třeba Itálie,ale málo kdo to dodržuje a pak zpětně při kontrole vyžaduje.Po synovi to loni chtěli na hranicích při
výjezdu z HR,zájezd kolařů,Tranzit plný lidí,dost problém,naštěstí někdo měl u sebe písemnou objednávku na ubytování.Bych pravdu děl,tak
mi dávají doklad o ubytování a zaplacení jen v Sarajevu,jinak po nikom nic nechci.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 16:23
BiH - MNE přechod E762 . Ten most je v pohodě. Proč strašíte ,že tam nejsou trámy? Tady je letošní video - most

Můžu poprosit někoho kdo psal o objížďce mezi Sarajevem a Fočou kde přesně to má být nebo bylo? Jel jsem letos v červnu tou cestou a nikde nic na tomto úseku nebylo. Vím ,že někdo (asi Karel ) psal snad 14km po šotolině.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (23. 08. 2014 16:29).
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 18:26
Petře nikdo se nezmiňuje,že tam chybí trámy,ale celá vozovka je tvořena vrstvami prken,z nichž některé chybí,tím není myšleno,že je tudy vidět na vodu,tak jako je fakt,že po pravé straně míněno směrem na MNE jsou prkna vyvrácena a vyčnívají.To je holá skutečnost ze čtvrtka 14.8.
Z uvedeného videa není možno udělat žádný závěr,ale realita je poněkud odlišná,ale nikdo netvrdí,že most je nesjízdný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (23. 08. 2014 18:31).
Re: Vítejte v Černé Hoře
23. 08. 2014 20:42
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> BiH - MNE přechod E762 . Ten most je v pohodě.
> Proč strašíte ,že tam nejsou trámy? Tady je
> letošní video -
> [url=https://www.youtube.com/watch?v=y9rlNNvzIQE&f
> eature=youtu.be]most[/url]
>
> Můžu poprosit někoho kdo psal o objížďce mezi
> Sarajevem a Fočou kde přesně to má být nebo bylo?
> Jel jsem letos v červnu tou cestou a nikde nic na
> tomto úseku nebylo. Vím ,že někdo (asi Karel )
> psal snad 14km po šotolině.


Petře, neumím Ti to popsat, kde ta objížďka začínala, ale do Foči zbývalo asi 30 km, pak zatarasená silnice, jeli jsme nejdřív po asfaltě na objížďce také dalších cca 30 km, ale pak směrovka a 14 km přes les po šotolině, v noci.Viděl jsem dokonce ve světlech i lišku, a další zvěř... jen jsem se bál, abych náhodou nepíchl, protože by to znamenalo v té tmě vyházet obsah kufru, což si nedokážu představit.Dobře to ale dopadlo.., kolem půlnoci motel Bavaria u Foči to jistil, naštěstí....
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 10:22
Vašek - můžeš prosím napsat kde je přesně ta restaurace kterou zmiňuješ za přechodem Ščepano Polje. Díky.
Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 10:57
Petře je to asi 10 km za přechodem vlevo trochu na svahu a nad ní jsou dřevěné chatičky.Já sháním účet z placení,ale mám pocit,že na něm název nebyl uveden.Není to nic velkého,ale opravdu to stojí za to se tam zastavit.S tou objížďkou to už možná bude vyřízené,toho 14.8 směrem dolů už to bylo průjezdné,ale jak jsem koukal směrem nazpět na Foču to odkláněli.Tam sjel celý svah a bylo to hodně zúžené,jistili to betonovými bloky.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 11:05
Vašku je ta restaurace na straně BiH nebo MNE? Mám celou cestu na videu a nemůžu to najít na straně MNE. Přehrál jsem si to až k Plužine a nic.
Měl bych jet teď v září tak bych se cestou nadlábnul. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (24. 08. 2014 11:08).
Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 15:50
Je to už na straně MNE,proti ní vedle silnice malé parkoviště,zatím marně hledám račun,zda na něm najdu název.Ve směru od přechodu to bylo ještě před Plužine,řeku jsme měli po pravé straně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (24. 08. 2014 15:55).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 16:05

Není to ona?
Re: Vítejte v Černé Hoře
24. 08. 2014 20:56
Ne není to byla nízká stavba v pravo nebyly žádné domy
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 08. 2014 09:50
Ahoj,zítra vyjíždíme.Chci se zeptat jestli má někdo čerstvé informace o situaci u Sarajeva.Dík
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.