Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
avatar Re: Autem do Černé Hory
12. 05. 2013 10:27
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (12. 05. 2013 10:39).
Re: Autem do Černé Hory
12. 05. 2013 17:33
autem jsem byl v Černé hoře již 6x vždy klasická trasa přes Rakouskou, Slovinsko (tam pochopitelně objíždím draze placenou dálnici přes Ptuj), Chorvatskem po dálnici kam až to jde přes Dubrovník do Černé hory. Z Plzně to jezdíme v průměru kolem 22 hodin čisté jízdy. Vzhledem k tomu, že jezdím autem i do Řecka, nevím jak se přišlo k tomu, že dálniční poplatky přes Maďarsko a Srbsko vyjdou levněji. Je nutné zakoupit dálniční známku pro Slovensko minimálně měsíční (14 euro), virtuální dálniční známku pro Maďarsko od r. 2012 již také měsíční (17 euro) a pak 2x mýtné v Srbsku (Subotica-Novi Sad = 3 eura a Novi Sad-Beograd=2,5 eura). Proti této trase nahrává již několik let budovaný obchvat kolem Budapešti kde jsou v sezoně zácpi a popojíždí krokem )zdržení v průměru 1 - 3 hod) no a potom vzpomínaná hranice a přechod Röszke / Horgoš=HU-SRB kde právě vzhledem k prázdninové migraci západoevropských Turků se stojí v koloně někdy až 6 hodin, Tento se sice nechá objet přes hraniční přechod Tompa, ale ne vždy člověk rozumí maďarskému rozhlasu a hlášení o situaci na dálnici.
No tato trasa je věcí názoru každého z cestovatelů.
Re: Autem do Černé Hory
13. 05. 2013 18:16
Ja vam nevim s tema horama (poplatky uz rozebrali). Pres Srbsko jsem jel jednou, ale jako rovinu bych to rozhodne neoznacil... Szeged - Zabljak, cca sedm hodin cesty, od Valjeva v horach (do cca 1200 m.n.m), zadna dalnice. Cesta je krasna, ale dlouhaaaaaa... Pokud to chcete jet v kuse Praha - Ulcinj a jedete to poprve, jedina rozumna moznost je Wien - Graz - Zagreb - Ploce - Herceg Novi - Ulcinj, v zari cca 16 hodin.
Re: Autem do Černé Hory
16. 05. 2013 20:32
Já letos táhnu karavan a poplatky se docela liší,když chorvatsko učtuje skoro jak za kamion a Madaři mají i kratší známky než na měsíc.
Re: Autem do Černé Hory
16. 05. 2013 21:00
72LUBOS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já letos táhnu karavan a poplatky se docela
> liší,když chorvatsko učtuje skoro jak za kamion a
> Madaři mají i kratší známky než na měsíc.


to all: jo to je fakt, hlavně co se týká těch dálničních známek. Slovensko má také 10 denní a co se týká Maďarska, tak tam v r. 2012 zrušily oblíbenou 4 denní známku a je k prodeji jen 10 denní, měšíční a roční.
avatar Re: Autem do Černé Hory
16. 05. 2013 22:18
Auto s přívěsem je II.kategorie,tak jak za kamion to zase není grinning smiley a co se týká známek tak je výhodnější měsíční než dvě 10 denní. U nás lze koupit známky třeba ve směnárně v Tescu,i to elektronickou pro Maďarsko.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
17. 05. 2013 08:28
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Auto s přívěsem je II.kategorie,tak jak za kamion
> to zase není grinning smiley a co se týká známek tak je
> výhodnější měsíční než dvě 10 denní. U nás lze
> koupit známky třeba ve směnárně v Tescu,i to
> elektronickou pro Maďarsko.


Virtuální dálniční známka pro Maďarsko se nejlépe nakupuje přes internet a mám osobně odzkoušeno z několika cest do Řecka, že tak vyjde i laciněji. Známku lze nakoupit přes: www.virpay.hu
Re: Autem do Černé Hory
17. 05. 2013 13:11
Zdravím, Mike.
Byly by nějaké podrobnosti o úseku Stolac-Bileča-Vilusi ?
Zatím jsem jel vždy na Trebinje ( úžasné a bohužel opomíjené město ).
Nikdy jsem ale cestu na Bileču nezkoušel.
Díky.
Re: Autem do Černé Hory
18. 05. 2013 05:22
To Randy:
Jezdím tamtudy pravidelně, naposledy ve čtvrtek. Přes Stolac vede úzká rozbitá cesta (asi 2 km), pak pozor nad Stolacem, jednostranné zúžení (asi 200 m), Dále široká, před dvěma rokmi opravená cesta. Ve vesnici Berkoviči benzínová pumpa, za ní vlevo policejní stanice. Tam vždycky počítám policejní auta. Pokud tam jsou tři, vím, že je vzduch čistý a cliftoni jsou zalezlí. Za Berkoviči, kvůli škole snížení rychlosti na 30 (200 m). Potom úsek asi 1,5 km, úzká cesta, plno zákrut. Dále na křižovatku nad Bilečou nová široká, krásná cesta. Ta křižovatka je pár km za obcí Plana. Dáš se doprava a za několik km jsi v Bileči. Projedeš ji téměř celou a asi 1 km za jedinou světelnou křižovatkou je nenápadná, ale značená, odbočka vlevo na Nikšič. Vpravo jsou kasárna a starý MiG. Na hranice cesta široká, pěkná, za hranicemi pěkná cesta do vsi Vračenovići. Pak asi 10 km úzká, klikatá cesta. Od křižovatky na Petroviči a klášter Kosirejevo, úplně nová, krásná cesta až do Vilusi.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Autem do Černé Hory
19. 05. 2013 15:19
Já nenapsal,že to táhnu Mercedes Vito,myslím,že jsem v 3 třídě. Dnes jsem koukal a za projetí chorvatska cca 600 kun. Jestly se pletu budu jen rádwinking smiley,ale příbuzní budou ve stejný čas někde kolem Omiše,tak přeci jen pojedu přes chorvatsko a zustanu 2-3 dny někde kolem nich.
Re: Autem do Černé Hory
25. 07. 2013 14:50
No tak jsem přečet pár stránek zpět a už se těším na serpentiny nad Kotorem. Jedu do Sutomore. Tam Olomouc, Blava, HU po 86, HR po staré. 2 dny v HR, 10 dní v MNE a 2 dny v Albánii. Tady řeším cestu zpět. Chci jet přes MNE, Srbsko a HU. Nedočetl jsem se k nějakému návodu a případným úskalím. Poraďtě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (25. 07. 2013 14:51).
Re: Autem do Černé Hory
26. 07. 2013 06:01
ahoj ahoj , cesta domů zpět přes Srbsko a Maďary v pohodě a vůbec bych se nebál USKALÍ ))) v srbštině pismeno U je v překladu V to znamená když to tak nějak převedu tak to bude veskalách hot smiley takže se vůbec neboj protože když to vezmeš cestou směrem na Plužine a tam za Pivsko ozerem, za mostem ,odbočka do tunelu ve skale tesaném na Žabljak ,uvidíš pohádku na kterou nikdy nezapomeneš , prostě cesta přes Durmitor ja kouzelná )))
Re: Autem do Černé Hory
28. 07. 2013 18:49
Pojedu z Albánie. Takže Podgorica, Nikšič, Plužine. Potom za vodou doprava na Žabljak?. Opravdu ta cesta stojí za to. Kolik hodin si mám vyčlenit? Potom asi na Jabuka, Prijepolje a na sever? Pokud se nepletu, tak u Žabljaku jsou nějaké chrámy se skalách.
Re: Autem do Černé Hory
28. 07. 2013 21:13
Jen si to nesmíš zkracovat(jako já letos)kolem města Čačak,já přes něj nejel a to byla chyba.kratší to sice bylo o 80 km ale zato dvakrát stoupaní cca o 600m,chvilku jsme byly přes 1100 mspinning smiley sticking its tongue outAle zas sme alespon neco vyděli
Re: Autem do Černé Hory
28. 07. 2013 22:30
ano za mostem pivsko ozero uvidíš směrovku na Žabljak přímo do tunelu a nebo spíše do díry ))) s těma hodinama je to těžký v momentě kdy se dostaneš do hor budeš pořád zastavovat protože to jinak nejde a budeš mačkat fotak až Ti dojde baterka spinning smiley sticking its tongue out jasně a potom na Jabuka a Prijepolje .......... já musím ještě měsíc a půl počkat už se nemůžu dočkat spinning smiley sticking its tongue out
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 14:03
No tak potěš kule. Už se vidím. Když jsem jel z Mostaru podél Neretvy, tak jsem měl průměr 22 km/h. Až mi moje nařídila " Jeď. Budem si to pamatovat. Fotit všechno nemusíš". Ne Už se se asi těším. Možná to udělám solo jeden den výlet.
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 16:17
určitě je lepší si na to udělat čas , jak spěcháš pak to mrzí , já to řešil loni tak že při cestě k moři jsem jednu noc přespal za Žabljakem v autokempu Mlinski potok u Miny Šamšala super típek , spát můžeš u něj v domě kde má pokojíčky a nebo venku ve stanu , ale postel je postel zvlášť po cestě kdy je člověk unavený , ráno jsem se mrknul na Černé jezero a pak odpočinutý vyrazil přes Durmitor do Plužine , samozřejmě člověk může jet přímo na moře ale ty hory jsou super , a zpět jsem tam také zakotvil a byl jsem tam dva dny prubnul jsem cestu na Bobotov Kuk ale vylezl jen kousek ale letos budu stát na vrcholu , mrkni na video no není to super spinning smiley sticking its tongue out

Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 16:33
Tak jo. Měním plány. Původně jsem chtěl dva dny v HR. Jezdím tam 17 let a ještě jsem nebyl v Zadaru a Dubrovníku. To mám cestou tam. 10 dnů mám Sutomore v hotelu a zpět jsem chtěl na dva dny do Albánie. Měním tedy definitivně plán a místo Albánie dám ještě 2 dny v kempu. Můžeš mi prosím poslat něco blíž k tomu kempu? Ten výšlap se mi líbí. Hory mám rád.



Upraveno 5krát. Naposledy upravil pacesol (29. 07. 2013 16:37).
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 17:15
super , jistě nebudeš zklamán spinning smiley sticking its tongue out ten autokemp je přímo za Žabljakem , prostě projedeš městečko po hlavní silnici bude končit zástavba , sjedeš dolů z kopečka silnice je lemována pouličními lampamy, asi 500m a pak je tam ukazatel doprava nahorů kolem starého hotelu který budeš mít po pravé ruce a stále na horů tak 500m a jsi tam po pravé ruce budeš mít už stání pro stany a karavany a jeho domek , ještě dále je autokemp Ivan Do ale já skončil u Miny má dobrou slivku spinning smiley sticking its tongue out samozřejmě také poradí jak a co ohledně hor , hlavně s ním nechoď na kamziky na pytlačku spinning smiley sticking its tongue out tady je telefon +38269497625 , domluva je s ním v pohodě srbsko česky rusky , ale také umí perfektně německy kdysi tam byl dokonce ženatý ))) jestli s ním budeš mluvit tak mu řekni že Tě posílá Josef z Česka co mu dovezl od moře kytu pršutu ))))))
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 17:17
autokemp se jmenuje Mlinski potok a pokud by jsi bloudil tak Ti Mina pojede naproti jako mě v 9hodin v noci )))
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 17:19
pepos, kolik € chce Mina Šamšal za složení kostí (vlastních) u něj v domě?
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 18:07
Nevím, jestli se to tady už řešilo, ale zeptám se - je na průjezd Srbskem potřeba měnit ty jejich dináry nebo se dá běžně platit kartou, případně eurama? A jak se platí za dálnici? Předpokládám, že normálně na mýtnicích jako v Chorvatsku?
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 18:36
To mdr: Platit se dá Eurem ale vrátí ti jejich smrady v docela špatném kurzu. Navíc podle nálady vyžadují papírové Eura a neberou mince. Než se hádat, tak je lepší platit kartou. To lze na každé mýtnici. Mám info od známé, která jezdí takto do Grečke. Já beru kartu a jejich neměním.

To pepos: Tak už mám souřadnice kempu. Cena by mne také zajímala. Ať vím kolik odložit. Na hory se upřémně těším. Sice říkám, že nejhezčí pohled z hor je na moře, ale i vnitrozemí musí být úžasné. Navíc bych chtěl ještě kouknout na Taru.
[www.rajce.net]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil pacesol (29. 07. 2013 18:44).
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 22:20
na cestu a mýtné mám vžd hrst drobných eček víc tam potřeba není a karty jsou samozřejmostí , loni chtěl Mina 7euro za osobu za spaní v domě což si myslím že je pakatel , myslím že každy kdo tam byl se tam rád vrací , byl jsem velmi překvapený vřelostí a otevřeností , jel jsem nablind měl jsem nějaké info z netu a také jeho telefon.číslo , já mu volal až před Žabljakem v 9hodin v noci unavený a ospalý , on hned reagoval a naváděl mě , poprve jsem minul odbočku na Žabljak to už mi i volal jestli jsem se neztratil a tak jsem se vracel a našel ho v autě staré volvo kombi , jen zablikal světly a rozjel se do tmy , divný to pocit , jedeš někam za někým a nevíš kam ale mě to bylo v ten moment uplně jedno , dojeli jsme na místo a přivítání bylo jako by přijela rodina a hned bylo po únavě )))) zrovna vařil ve velkém hrnci raky ale to byli raci jak langusty a my ten hrnec celý spořádali a decentně i zapili spinning smiley sticking its tongue out TARA je úžasná , přijde den a já si ji sjedu na raftu )))
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 22:31
super fotky , a kdy vyrážíš ? já mám být 11.září na moři a budu tam do konce září , přespávám ve vile na pláži v Buljarici , mám sebou gumák s motorem tak se toulám po celém pobřeži MonteNegro prostě idylka a září je super )))
Re: Autem do Černé Hory
29. 07. 2013 23:03
Ale pozor na některých pumpách nejde kartama platit. Mám visa a visaelektron a ani jedna nešla.(a mám na učtě peníze,tak tím to nebylospinning smiley sticking its tongue out )
Re: Autem do Černé Hory
30. 07. 2013 07:38
Odjíždím 10.8. do HR. Musím navštívit dobré známé. Od 12.8. do 21.8. mám v Sutomore hotel Zlatna Obala. Cestou zpět nespěchám. Do rachoty musím až 27.8. a to jen teoreticky. První MNE chci hlavně zkoumat. Jak jsem psal. 17 let v HR stačilo. Následujě MNE. Snad se do konce života dostanu až do Řecka.
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
17. 08. 2013 18:28
Přátelé, mám dotaz - to potvrzení od majitele auta, když auto není moje, vyžadují i Albánci? Nechal jsem si ho totiž vystavit od lízinkovky pro HR, BiH, MNE a SRB, ale na Albánii jsem zapomněl, tak nevím, jestli mám žádat, aby tam připsali ještě Albánii nebo se na to vykašlat.

Mimochodem se velice divili, že to od nich chci, prý to béžně vystavují pro Ukrajinu, Moldávii a ještě něco dalšího, ale že pro Černou Horu to ještě nikdo nežádal confused smiley
Re: Autem do Černé Hory
23. 08. 2013 15:14
Tak Žabljak se nakonec nekonal. Viz vlákno Zlatna Obala.
avatar Re: Autem do Černé Hory
25. 08. 2013 12:15
Zdravim mohl by sem nekdo dat dobrou trasu z Prahy do Cerne hory pres Madarsko? Rad bych jel tam cca 6.9 pres Madarsko a zpatky pres Chorvatsko. Nevim zda pres Bosnu nebo Srbsko. Poradte zkuseni cestovatele. Chtel bych nekam okolo Ulcinj tam doufam sezenu nejake ubytovani a potom pomalu kolem pobrezi nahoru pres Dubrovnik a Chorvatsko domu. Dekuji.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil petr70 (25. 08. 2013 12:16).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.