Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
Re: Autem do Černé Hory
15. 08. 2012 20:31
To Jožka:
My vyrážíme někdy nad ránem z Vizovic, a myslela jsem, že do podvečera budeme v Žabljaku, kde chceme nocovat. Pokud budeme muset nocovat někde výš, nenaděláme nic, ale máme na to celý den. Budeme se střídat dva v řízení, já jsem zvyklá jezdit po ČR i do HR v klidu, tak myslím, že když se s mojim vystřídáme, bude to dobré. Naše hlavní heslo zní, jedeme na pohodu smoking smiley
avatar Re: Autem do Černé Hory
15. 08. 2012 21:22
jj my také v sobotu ráno,ale přes Vsetín na Slovensko a dálnicí do Bratislavy,pak na Budapešť a dále jak píši.Počítám,že v Žabljaku budeme až v pondělí ?? v kempu Ivan do [www.avtokampi.si] pak asi den tam pobudeme a jedeme tu trasu kaňonů.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (15. 08. 2012 21:24).
Re: Autem do Černé Hory
16. 08. 2012 00:40
To pivisko: vyjíždím z druhé strany Syrákova. Slovensko, Maďaři, Srbsko na Bělehrad, a pak dolů. A jak popisuje digisis a tvsat: kaňony Tary a Morači jsou fakt nezapomenutelné. Tomu věř. Zpět jezdím pro změnu vždy po pobřeží a v HR se napojuju na dálnici.
Jak pokračuješ Srbskem? V Žabljaku máš domluvený někde nocleh?
Re: Autem do Černé Hory
16. 08. 2012 06:54
HU je tak na tri hodiny, SRB+MNE tak na osm, nevim kudy jedete na zacatku. Pokud vyuzijete slovenskou dalnici, jedete ve vic pruhach az po Novi Sad (minimalne) Pokud po tomhle dokazete obdivovat krasy okoli, jste dobri. Ja mam nacestovano dost, taky jsme se stridali dva a stacila mi ta lonska cesta jen ze Szegedu :-)
Re: Autem do Černé Hory
16. 08. 2012 07:44
To Ivan143:
V Srbsku se rozhodne. Buď sjedeme v Novim Sadě a pojedeme na Ruma a Šabac. Nebo sjedeme před Bělehradem. To uvidíme podle situace až tam. Tu první variantu tu taky nekdo popisoval na jiném vlákně. ubytko nemáme domluvené. Pokud budeme unaveni a nedojedeme do Žabljaku přespíme jinde. Tohle bude podle situace.
Re: Autem do Černé Hory
16. 08. 2012 09:55
Tu prvni variantu jsem popisoval ja, mel jsem obavy z okruhu Belehradu, ktery byl ve vystavbe, takze by se delsi cesta po dalnici vs. delsi vzdalenost plus husta doprava mohly vyrusit tak, ze bych si nepomohl. Taky mne zajimal venkov.

Letos je nejakym zpusobem otevren, ale na zkusenosti doporucuju "Reky"
Re: Autem do Černé Hory
23. 08. 2012 00:33
Jaká je aktuální cena nafty , ví to někdo prosím. V červnu byla 1.05 ale od té doby i Chorvati zdražili a myslím že do MNE se dováží z HR.
Re: Autem do Černé Hory
23. 08. 2012 06:44
V cervnu byla mozna 1.05, ale tezko letos, loni jsem platil v zari tusim 1.27, ted je 1.33, aspon podle stranek srbskeho a bosenskeho automotoklubu.
Re: Autem do Černé Hory
23. 08. 2012 11:34
Máš pravdu, díval jsem se do poznámek k cestě do Budvy z června letošního roku. Když jsme přijeli tak byla 1,30 a během pobytu spadla na 1,25. Ale chystáme se znova v září tak chci vědět aktuální. Dík za info.
avatar Re: Autem do Černé Hory
23. 08. 2012 16:49
Dnešní cena nafty v MNE je 1.33E/l,ale čerpal jsem i u LUKOL a tam byla 1.15E.Cestou někde byla i 1.55E.Tak že je třeba se dívat na ceny.Jinak v MNE je benzinek snad více než u nás.Platba jen kartou,nikde i v horách nebyl sebemenší problém,karty jsou samozřejmostí.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
27. 08. 2012 00:31
Děkuju za info když se přijíždí od Dubrovníku hned za Debel... tak ten LUKoil je první čerpačka v MNEsmiling smiley
avatar Re: Autem do Černé Hory
28. 08. 2012 20:13
Cčny stale stejne,zadna krize jak u nas,asi zde nejsou tak nenazraqni.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
01. 09. 2012 06:48
ahooooj

tak se tady dívám že si povídáte o cestě přes Srbsko , já po letech přes Bosnu chci také vyzkoušet tuto trasu a chtěl bych se zeptat jak je to nejlepší přes maďary, po dálnici placení a pak dále přes Srbsko po dálnici , já jsem zatím jezdil Maďary po staré mimo dálnici , jezdím vždy v září takže provoz je v pohodě na jedinou dálnici jsem vždy najel až před Sarajevem , letos chceme dojet do Žabljaku a tam přespat v kempu Mlinski potok a z ránem pomalu sjíždět dolů k moři , jak je to tedy nejlepší a nejrychlejší abych se v pohodě na večer dostal do Žabljaku , placení dálnic v Madarsku a v Srbsku co je výhodnější karta, euro ??? postřehy a doporučení , prostě rada jak na to ))) budu vyjíždět z Kroměříže )))
Re: Autem do Černé Hory
01. 09. 2012 19:23
hoj pepos krajane :-) máme to za sebou, vylíčím v soukromce.
Jinak potvrzujiu cenu nafty 1,33 oproti našim cenám krása. To samé platí i pro Srbsko. Pro nás levná nafta, ubytko i jídlo.
Re: Autem do Černé Hory
01. 09. 2012 19:37
Jo a ekologická známka zrušena, někde chtějí krom zelené karty i techničák, to se nám stalo jednou. Největší zdržení tradičně s hranicema v Madarsku. Tím že končí Schengen, tak dělají kontroly a otvírají i auta a probírají kufry. Při cestě zpět jsme v noci kolem půlnoci stáli víc jak hodinu a to byl vcelku provoz.
Někde se tu psalo o pokutách. my jsme od jedněch znalých poměrů dostali poučení, že případné pokuty neplatit na místě. Oni prej černohorci nesmí vybírat, mají vám dát poukaz či blok a ten zaplatíte na poště nebo na nějakém úřadě. My nic neplatili, tak nevím, ale prej to tak je ....
Značení podél cest je někdy v Srbsku nebo MNE opravdu velká šifrovací hra, ale o to větší zážitek :-)
Re: Autem do Černé Hory
01. 09. 2012 20:59
Ahoj,tak to píšeš dobře. Seberou ti řidičák a vrátí po zaplacení pokuti v bance. Já vjel do Ulcinu před 20 h a vyjížděl 22.30,no a hned jsem ráno běžel,v den odjezdu,do banky a pak na policii pro řidičák. V Bosně jsem večer o osmé uplatil 10euro,policajta,jinak bych musel přespat a ráno do banky.
Re: Autem do Černé Hory
01. 09. 2012 22:42
Lubos v Bosně to funguje taky tak ? to jsem netušila. Jeli jsme tama jen jednou, průjezd na Pelješac.... Aspon pro příště vím.
Re: Autem do Černé Hory
02. 09. 2012 10:33
Ano také. A to mi tu pokutu dali za to že jsem v zatačce přejel středovou čáru. No prostě si najít duvod aby turista zaplatil.
Re: Autem do Černé Hory
02. 09. 2012 13:33
Ahoj,
tak jsem letos zase platil pokutu v Bosně taky- z původnich 50marek jsem to ukecal na 16éček sebrali mě všechny papiry a že se mám vrátit do bankomatu pro marky.Bylo to kousek za hranicemi Chorvatska za Bosenskym Šamacem vyjížděl jsem od benziny a hned jsem nerozsvítil světla až už mě brali.Za tu dobu co jsem tam stál,stavěli s větší radostí chorvaty.MNE jsem prokřižoval křížem krážem a policajti akorát dohlíželi na provoz a řídili dopravu nikde žádná buzerace.To bosnáci pravý opak za každým snížení rychlosti stáli s radarem.Tam mě to připadalo,že každý chlap je policajt a po16tý hlídce jsme to přestali počítat. takže bacha.
Re: Autem do Černé Hory
03. 09. 2012 06:56
pepos:

my jeli loni v zari, protoze jsme vyrazeli pomerne pozde z Brna, tak Slovensko jsem jel mimo dalnici a v Madarsku jsem kupoval znamku pri tankovani, platil jsem kartou. Pak jsem jel po dalnici az do Szegedu, dva dny na to (to bylo pondeli) rano normalne pres Horgos a po dalnici na Novi Sad (zaplaceno €), odtamtud zase po normalni silnici. Vzhledem k rocni a denni dobe jsem na hranicich vubec necekal a vzhledem k minimalni cene bych karta/prachjy vubec neresil. A az budete v kempu Mlinski potok a majitele tam budou mit dcerku (asi tak 10 let) co si rada povida s turistama, tak ji pozdravujte a vyridte, at si dava bacha na vosy. Loni nam predvadela, jak ji vyjizdi zihadlo a samozrejme ho dostala :-)
Re: Autem do Černé Hory
08. 10. 2012 08:37
Tak kolego Jar 2004.Byl jsi letos v Černé hoře?Jak bylo napiš.Je to tady mrtví.
Re: Autem do Černé Hory
08. 10. 2012 21:15
Taky mě chybí informace,byl jsem v MNE naposledy v r.2010, letos jsem se chystal, bohužel nemoc to překazila.Čekám trochu oživení diskuze, neboť přesto, že je to daleko, stále si myslím, že je to země krásná, kde lze stále něco nového objevovat. A to mě motivuje zde stále jezdit, je to droga v tom nejlepším slova smyslu.Snad přes všechny nesnáze se zde v příštím roce zase vrátím.
avatar Re: Autem do Černé Hory
09. 10. 2012 09:55
Na letošní dovolenou v MNE se můžete mrknout zde [tvsatchybny-odkaz-rajceCesta_po_Balkane_2012] . Není zde vše z cest,poněvadž v některých částech spolujezdkyně odmítala fotit,poněvadž prostě nesnesla pohledy dolů,které byly zrovna na straně spolujezdce !!! Cenově se to nedá z HR srovnávat,je zde mnohem levněji.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
09. 10. 2012 10:05
My jsme se taky letos chystali jako každý rok do Monte Negro,ale bohužel Kalousek s Nečasem byli protiangry smiley a náš rodinný rozpočet by byl po příjezdu hodně napnutý.Proto jsme letos po 7 letech za sebou u Jadranu museli dovolenou vypustit.Místo toho jsme jeli do Jeseníků, ale i tam bylo nádherně.
Re: Autem do Černé Hory
09. 10. 2012 10:19
tvsat moc děkuji nádherný fotky.Úplně jsem měl husí kůži,když jsem zase viděl tu nádhernou přírodu a místa kde jsem byl v minulosti s rodinou.Kdy jezdíte k moři taky po sezóně ?
avatar Re: Autem do Černé Hory
10. 10. 2012 09:31
Letos poprvé po sezóně,v září.Poněvadž jsem od 4.srpna důchodce a před tím jsem pracoval ve školství a to mimo sezónu nepřipadalo v úvahu. Jediné co je "-" jsou krátké dny.Jinak počasí vyšlo na "1" . Stále slunečno,teploty neklesly pod 30-ku.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
10. 10. 2012 21:33
Já jezdím většinou v září a počasí je také vždy exelentní. Ještě jednou díky za super fotky udělali mi velkou radost.
Re: Autem do Černé Hory
13. 10. 2012 17:02
Ahoj, zdravím všechny z Montenegra. Jelikož tu zítra budou volby, tak tu otevírají plno nových silnic, železnic a já nevím, co ještě. Takže otevřeli novou silnici Vilusi - Petrovići. Jak zde někde píši, jezdil jsem kvůli tomu ze Stolacu přes Ljubinje a Trebinje. Teď to zpět prubnu z Vilusi na hraniční přechod Vračenovići-Deleuša a pak přes Bileču a Berkoviči do Stolacu. Je to asi o 30 km méně než přes Trebinje. Tak uvidím. Pak podám informace. Kdo si to chce přečíst v originále, tak je to na [www.pobjeda.me]
Tož tak
Mike
Re: Autem do Černé Hory
26. 12. 2012 09:03
Pokud pojedu příští rok do MNE chtěl bych zkusit trasu přes Maďarsko ( Barcs), Chorvatsko (Daruvar), pak do Bosny přes Banja Luku, Jajce a pak se rozhoduji, zda odbočit na Sarajevo nebo jet rovně na Mostar a pak na Trebinje a sjet pak dolů do kotorského zálivu. Co je lepší? Popř. potřebuji sehnat někde v Bosně nocleh na 1 noc pro 4 lidi za rozumnou cenu. Cesta ze Zlína mě do MNE bude trvat min. kolem 20 - ti hodin a nechci jet po tmě.
avatar Re: Autem do Černé Hory
26. 12. 2012 11:38
Podle mne asi lepší trasa je na Mostar,jel jsem to přesně jak popisuješ v roce 2009 a pohoda.Letos jsem jel trochu jinak na HU po dálnici,pak na Sarajevo,kousek po placené dálnici,před Sarajevem a pak na Soču do MNE,hrůza,už nikdy,naše polňačky jsou v lepším stavu,někde silnice i chyběla.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.