Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
Re: Autem do Černé Hory
28. 09. 2011 08:00
To Jozka,

Jen pro představu - když jsi odbočoval z hlavní cesty ke kempu Crvena Glavica na konci Štefanu, tak si projížděl kolem apartmánového domu, je to takový dlouhý barák jako u nás řadovka. Právě v něm vždy bydlím - z balkonu je krásný výhled právě na ten historický ostrůvek a i moře, táhnoucí se k Bečiči.
Někde jsem četl, že snad kemp Crvenu Glavicu mají rušit a snad tam chtějí stavět hotel. Jinak s tím velkým převýšením k moři máš pravdu, ale zase je tam klid. Zvlášť večer je to tam romantické.

Karel
Re: Autem do Černé Hory
21. 12. 2011 22:53
To si piš že vrátil. Zlaté Česko. Jenom ten praotec Čech mohl jít ještě kus na jih. Trouba. Mohl jsem se někde v klidu na pláži válet - jak zpívá Nohavica.
Re: Autem do Černé Hory
31. 12. 2011 16:42
Tak Černohorci Štasný a Veselý nový rok a ať nám na naší milovanou druhou zemi zůstanou v roce 2012 nějáký penízky v kapse a můžem ji opět navštívit. to samé samozřejmě přeji i kolegům z Chorvatského fóra.
Zdraví Vinklar
Re: Autem do Černé Hory
19. 01. 2012 21:21
Platí se ještě "ekologická" známka za 10 Eur na hranicích Č.H.? Někde jsem slyšel, že ji snad od nového roku zrušili.
Re: Autem do Černé Hory
20. 01. 2012 19:01
To Karel M.: Važi, tedy platí. Jel jsem do ČH teď v lednu a ženská to kontrolovala. Já mám platnou do srpna.
Fox
Re: Autem do Černé Hory
23. 01. 2012 23:43
Jak to tam v lednu vypadá? A kde jsi byl konkrétně?
Re: Autem do Černé Hory
24. 01. 2012 09:29
To Fox. Střídavě oblačno. Pár dní bylo nádherně, modrá obloha, přes noc ve vyšších polohách sněžení (Nikšić), teď je už druhý den hnusně a ještě asi dlouho bude. Přišlo jugo, takže déšť, nízká oblačnost a teploty okolo 5. Pohybuji se mezi Podgoricí a Nikšičem.
M
Re: Autem do Černé Hory
30. 01. 2012 09:47
Ahoj všem. Prosím moji informaci o placení ekologických známek ze dne 20.1.2012 hoďte za hlavu. Ekologické známky jsou v Černé Hoře opravdu zrušeny od termínu 01.01.2012. Prý kvůli evropské unii (kam se chce Černá Hora dostat). Před chvílí jsem to ověřoval na místním automoto klubu. Takže do Černé Hory opět bez poplatků. Tímto se ještě jednou omlouvám za zavádějící informaci
a z prosluněné Podgorice zdraví
Mike.
Re: Autem do Černé Hory
10. 06. 2012 17:46
Má někdo zkušenosti s cestou do Boky Kotorské Směr-Česko- Maďarsko -Beograd- Žabljak až do Baošiči?
Re: Autem do Černé Hory
11. 06. 2012 07:04
Jo mam. Cesta je to hezka, ale zdlouhava. Az po Novi Sad (pripadne za Belehrad, podle trasy) je to po dalnici. A jak moc to frci po dalnici, tak moc to nefrci na dalsi ceste. Cesta nadherna, ale na polykani kilometru to neni.
Re: Autem do Černé Hory
14. 06. 2012 15:39
dagg.marr.do Baošiči bych to raději vzal raději klasicky,přes Rakousko ,Slovinsko a Chorvatsko potom co jsem si přečetl články a prohlédl fotky na tomto fóru o stavu silnic v Srbském a Černohorském vnitrozemí .Já tak tedy každoročně jezdím a jsem spokojenej.Jinak Jar2004 kamaráde, letos tam budeš mít asi hodně krajanů za sousedy jak to tady na fóru vypadá.thumbs up
Re: Autem do Černé Hory
01. 07. 2012 01:02
Ahoj, koncom augusta sa chystam autom do Ciernej Hory, cez Bosnu a Hercegovinu kde chcem ostat par dni v okoli Mostaru alebo priamo v
Mostare, a potom v Ciernej Hore pozriet Boku Kotorsku a az dole po Ulcinj. 22. augusta by sme mali vyrazit, chysta sa vtedy este niekto? nejdem tadial prvy krat, uz som bol aj v Ciernej Hore aj v Bosne, iba tak zistujem ci ma niekto podobne plany ... :-)
Re: Autem do Černé Hory
04. 07. 2012 17:29
Letos jsem do MNE jel od Vrgorace přes Ljubuški,Stolac,Trebinje....Zkoušel jsem,zda to nebude rychlejší než přes Dubrovník.Bylo to 21.6.,ve čtvrtek kolem poledne.Ačkoliv tu většina lidí píše,že celníci na této cestě jsou pohodoví,já měl smůlu.Na každé celnici jsem sice byl tak 2 - 3 auto,ale kontrola dokladů těch předemnou a pak našich se vždy protáhla na 20 - 30 min.Neprohlíželi auta,pouze pasy a techničák + zel.kartu.Dodělal mě celník při výjezdu z BiH,začal na nás anglicky řvát,jak je možný,že nemáme v pasech vjezdové razítko.Česky jsem mu řekl,že nás lustrovali půl hodiny a je to jejich věc,zda dali či nedali razítko.Volal tam,popisoval auto,posádku.......Další půlhodina v p....
Jinak cesta Bosnou pohodová,mírný provoz. 2x měření rychlosti.Černou horou taky v pohodě.Zpět jsme jeli v sobotu 30.6.,tentokrát přes Dubrovník.Výjezd z Buljarice v 10 hod.,celkem provoz,dost Čechů.Kdo teprve pojede: u Čilipi ( za, směrem tam) dělají nějaké výkopové práce,dva úseky jsou štěrkové, řízené semafory,další úseky mají odkopané krajnice.V sobotu se asi nedělalo,v týdnu to může být větší zdržení.Jinak cesta dobrá,menší zdržení nad Dubrovníkem(vyšetřování malé DN).Na hranicích kolona,auta před námi šacovali,česká ne,nás také jen odmávli.Nájezd na dálnici a tradá domů.V září jedeme znovu.

Karel
Re: Autem do Černé Hory
08. 07. 2012 13:23
Vyjel jsem 1.7. z Prahy do Ulcinj. Ve 4:20 z Chodova, v Mikulově v 6:45 a první přestávka. Přejezd Rakouskem rychlý a bez problému přes Vídeň. Přejezd do Slovinska v 10 hodin a v 11 hodin jsem již byl za chorvatskou hranicí Macelj. Přes Slovinsko jsem jel po dálnici. Poté až na konec dálnice ve Vrgoracu, kde jsem byl v 16:30. Směr Dubrovník přes Metkovič a Neum a příjezd na hranici s Černou Horou ve 20:15, zdržení asi 20 minut. Trajekt v Kotoru po deváté a ve 22 hodin malá přestávka v Budvě. Přes Bar a do Ulcinj příjezd kolem 23:30.
Fox
Re: Autem do Černé Hory
08. 07. 2012 21:53
Jedeme v srpnu. Taky do Ulcinj. Za kolik je tam teď nafta? Díky za odpověď.Už se tam moc těšíme. Loni jsme vynechali.
Fox
Re: Autem do Černé Hory
08. 07. 2012 21:56
Re: Autem do Černé Hory
08. 07. 2012 22:09
nafta 1,25
Fox
Re: Autem do Černé Hory
08. 07. 2012 22:14
avatar Re: Autem do Černé Hory
21. 07. 2012 19:54
Jedinou "chuťovku" po cestě do MNE připravili opět chrabří Chorvati ...eye rolling smiley
15.7. jsme za odbočkou na letiště Čilipi narazili na "nevaren odsek" a pokračovali po šotolině zbylých cca 8km až na přechod Debeli Brijeg.
Tím chtěli HR činovnici snad naznačit, že za HR hranicí končí civilizace i asfalt ? Nebo nás všechny, kteří jsme jim narvali do chřtánu tisícikorunu za projížďku po jejich autoputu jen naposledy chtěli nasrat a naznačit, že ONI tranzitní zemí teda nebudou ?
Atˇ jdou do hajzlu !!!angry smiley
Fox
Re: Autem do Černé Hory
21. 07. 2012 22:52
Asi nerozumím "nevaren odsek"???confused smiley
Re: Autem do Černé Hory
21. 07. 2012 23:31
Tepelně neupravený úsekconfused smiley
avatar Re: Autem do Černé Hory
22. 07. 2012 18:45
nevaren odsek slovinsky = nebezpečný úsek
Používám to, protože jezdím durch celým Slovinskem po dálnici i po jejich okreskách (Kranj-Ljubljana-Novo Mesto-Netretič) a tento slovní obrat z jejich dopravních značek mne natolik zaujal, že ho používám i doma ! Je to lepší, než popisovat symbol chlapíka (zřejmě cikána), opírajícího se o lopatu ! smiling smiley
Re: Autem do Černé Hory
22. 07. 2012 18:57
Re: Autem do Černé Hory
28. 07. 2012 17:28
Zdárec
Tak jak píše Modena tak ten usek u Čilipi ten byl fakt luxusní kolem toho 14.7-15.7
Dnes jsme se vrátili a ten usek už byl z 80% hotov tak se trošku snažej.
Zbytek o cestě v jiném vlákně
Re: Autem do Černé Hory
14. 08. 2012 15:53
Letos prvně (po deseti letech ježdění do HR) jedeme zkouknout Černou Horu. Myslím, že nás snad nemá co překvapit, po lonské cestě napříč Bosnou dolů k Peješacu od Madarska. Letos do MNE chceme zkusit zmiňovanou cestu vnitrem začínáme u Zlína, Slovácí, Maďarsko dálnice, Srbsko kus dálnice a pak dolů vnitrem MNE. Je to opravdu tak hrozný jak tu píšete ? Jede se přes hory, to je jasný, ale chceme taky něco z hor vidět, případně tam i přenocovat třeba v Žabljaku. Je to reálné nebo to máme vzdát a valit po HR dálnici, která mi za ta léta přijde už nekonečná :-) . díky za info
Re: Autem do Černé Hory
14. 08. 2012 20:34
To Pivisko:

Není to sice cesta pro každého, ale jak píšeš o loňské cestě, pro vás to jistě nebude problém.Zajisté to předpokládá nocleh po cestě.
Jel jsem to vloni, Budapest,Beograd,Čačak,Podgorica a dolů pobřeží.
Co uvidíš, je nezapomenutelné, řeka Tara a kaňony, v MNE pak kaňon řeky Morači, nelze popsat slovy.
My nocovali pod Čačakem, našel jsem nádherné místo a již několik foristů také použilo-viz stránka zpět.V případě zájmu poradím.
Re: Autem do Černé Hory
14. 08. 2012 21:47
Budu ráda za info o ubytku - o přespání. Právě pro tu nádheru z cesty tudy chceme jet. Dálnice jsou nudné a přítel je zatížený na hory a když loni se mnou projel Bosnu, byl nadšen. Proto jsem i letos vymyslela cestu opět takovou. Klidně mi můžeš písnout i na mejla: pivisko@seznam.cz Díky moc.
avatar Re: Autem do Černé Hory
14. 08. 2012 22:05
Odjíždíme v sobotu 18.8. přes Slovensko, Maďary,Bosnu a Hercegovinu,přes Sarajevo a horama /Foča/ až do Žabljaku,pak dolů kaňony řeky Tara a Morača na Podgoricu a dále na mauzolejum Njegoše a pak dolů těmi serpentinami dolů do Boky Kotorske a dále po pobřeží do Ulcinje.V loni to jel podle této mé trase kamarád a byl nadšený po všech stránkách. Nezapomenutelné zážitky z cesty,podle jeho slov nejde popsat,je nutno to vidět a projet.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (15. 08. 2012 21:16).
Re: Autem do Černé Hory
15. 08. 2012 10:11
pivisko:

Neni to strasny, jen dlouhy, v kuse ani omylem, v tech nejkrasnejsich mistech uz je clovek rad, ze kouka. My to loni jeli pres Szeged a spali tam, pak to slo. Z Brna jsme vyjeli kolem osme, o pulnoci byli v Szegedu, tam jeden den prokorzovali a dalsi den v devet rano vyrazili pres Novi Sad, Sabac, Uzice, Jabuka do Zabljaku.
Re: Autem do Černé Hory
15. 08. 2012 20:27
To TVSAT: tak my vyrážíme také v sobotu 18.8. ráno. Protože start jsou Vizovice ,tak naše cesta je stejná s vaší. Akorát Bosnu jsme si sjeli loni, letos tedy pojedeme dál na Srbsko. V Žabljaku nocování. Třeba se někde po cestě potkáme smileys with beer
Přeji příjemnou a ničím nerušenou cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.