Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
avatar Re: Autem do Černé Hory
31. 08. 2009 09:12
V Černé Hoře,že nebudou vlny.Řekl bych snad naopak,v HR klídek tam na moři bouřlivo,většinou otevřené moře a dosti často i vyvěšené vlajky na plážích.Byli jsme na pláži Utjeha a Veliká plaža a bilo to tam vůči HR uctihodně několik dní v červenci.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (31. 08. 2009 17:13).
Re: Autem do Černé Hory
31. 08. 2009 11:00
sarajevo-směr Foča-pak už jsou cedule na Durmitor a Taru- (možná i Nikšič, nevím přesně). před Fočou je taková "roztrojka": Foča x Trebinje x hranice(Nikšič) (tam jen blbě neodbočit na Trebinje). Posl.cca 40km před hranicí je to celkem úzká silnice, jelo se max.40tkou. Ale pohodová asfaltka; a hlavně ta kochačka :-) Jen vyhýbání se dvou aut bylo občas "pomalé". za hranicí je to už parádní...ale končil jsem u Piv.jezera. Dál do MNE na Nikš.nevím; ale bude to jistě ok....
Re: Autem do Černé Hory
31. 08. 2009 13:23
Díky moc lidi za pro mě důležité informace.Lion
Re: Autem do Černé Hory
22. 09. 2009 14:45
Jezdil jsem snad všechny trasy do Černé hory,ale jednu z nejhezčích a možná i nejkratších jsem jel letos v září.

Cesta autem do Ujcinu 8.-9.9 2009

KOPŘIVNICE START 6:00
Frenštát pod Rad.-Rožnov-Bytča-Pov.Bystrica-po dálnici.výjezd na NITRU a hned na Sereď ,Galantu, Velký Meder ,přechod Medvedov do MR

300 km 4 h 1 přestávka

Györ,Kisber,Szekesfehervar,Szekszard, Mohács Chorvatsko, Dakovo,Vrpolje,Slavonski Šamac do BIH,
Přejet hranici do Bosny.V Bosenském Šamacu 1. pumpa za křižovatkou po levé straně ubytovává,pokoj 1/2 s příslušenstvím 32 KM to je 16Euro. Čisté,perfektní.

670km 10 h přespání

BOSENSKÝ ŠAMAC START 5:00
Doboj,Zenice,Sarajevo,dále směr Foča,ale v Brodu na Drini do prava(před Fočou), hned po levé straně pumpa(levný benzín-VISA nebo hotově) dále přes most (Drina) na Nikšič. Asi 15km horší cesta. Přechod Hum-Ščepan polje. Dále pohořím Durmitor,kaňonem Piva do Nikšiče,Podgorice(směr Petrovac na moru),ale i do Petrovacu tunelem Sozina do Sutomore a do Ulcinu nebo Petrovou na moru.

506km 10 h


Celkem 1176 km



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivosklenar (22. 09. 2009 15:04).
avatar Re: Autem do Černé Hory
22. 09. 2009 15:37
Ivosklenar:Asi neumím počítat 300+670+506=1176km????
Re: Autem do Černé Hory
24. 09. 2009 08:28
Presne po tejto trase som isiel aj...doporucujem.
Okolie Durmitoru je nadherne,minimum aut.Tych 15km sa da zo zatatymi zubami vydrzat.
Re: Autem do Černé Hory
24. 09. 2009 08:31
ivosklenar ...............kolko stalo ubytovanie v tejto dobe?Voda bola este v pohode?
Re: Autem do Černé Hory
24. 09. 2009 13:30
.Také my jsme se vrátili z Černé Hory .Cesta tam 11.9.ve 4 hod. z Plzně.V 5:40 dotankování nádrže v Žel. Rudě a přes Passau a Linz směr Graz.Za Grazem jsme odbočili na Mureck a Lenart abychom se vyhnuli Slovinské dálnici a kolem 14 hod.Jsme si dali pauzu poblíž Zagrebu kde jsem i dotankoval plnou nádrž.
Po dobrém chorvatském kafíčku jsme pokračovali až dolů do Ravči.Cestou jsem měl celkem zaťato,protože jsem nenatankoval za Splitem benzín a potom už žádná benzinka cca 100km neni.Po kratším bloudění ve Vrgotaci jsme dotankovali a vyrazili směr Ploče.Tam jsme dorazili v cca.19 hod.kde jsme se ubytovali na privátu.Ráno jsme v 8 hod.Pokračovali směr Budva Na CH-MNE jsem měl málem infarkt když zhruba 20 aut odbavovali páni celníci 45 minut.Nedovedu si představit stát tam v červenci kdy je tu větší provoz a vyšší teploty.hot smileyMěli jsme i smůlu na trajektu kdy jeden trajekt opravovali a fungovali pouze 2 tak jsme museli také chvili čekat.Nicméně zhruba ve 12:30 jsme dorazili do Budvy, kde jsme po kratším bloudění naš apartmán našli.
spotřeba:6,4
počet km 1360.
Cesta zpět
Odjezd od apartmánu v 9:15 19.9.
Na hranicích MNE-CHorv.menší fronta ale již jsem s stím počítal a byl v klidu. 1 zastávka v Neumu ve 13:00 kde jsme dotankovali a dali si dobrý oběd.Poté jsme pokračovali směr Ravča na dálnici.Za Zagrebem dotankování a zakoupení Slovinské dálniční známky.přeci jen byla již tma a také jsme chtěli být brzy doma.Opravdu nová dálnice ve Slovinsku je super a za 25 min.jsme Slovinskem profičeli a mířili směr Linz.Od Passau nás ale brdila pěkná mlha, která trvala až do Přeštic takže jsme dorazili do Plzně v 5:30.Super dovča. Počasí celkem šlo pouze 1 den pršelo ,jinak moře čisté a teplota 23.Lidí podstatně méně a trhovci a obchodníci vyprodávali zásoby, takže ceny padali dolů.
Cena naturalu 95 1,11E .A tato cena byla na všech benzínkách v ČH,které jsem viděl.
spotřeba 6,7
Re: Autem do Černé Hory
25. 09. 2009 12:48
hm - nic nového - až na to že tak ukecanej dlouhej článek sem dlouho zde nečetl - výtěžnost informací - 0 -
Re: Autem do Černé Hory
25. 09. 2009 14:22
pro Míra F.Je vidět,že čtení Ti dělá problém a nepřelouskáš pár řádků.Nikdo Ti nenutil je číst.Potom co jsem zhlédl tvoje samé negativní zprávy z vlákna nezbývá než si myslet,že jsi chudák,který nám závidí naše dovolené na Jadranu a sám neodjede ani na Macháč,proto se nám to tady snaží alespoň otrávit.moody smiley
Re: Autem do Černé Hory
25. 09. 2009 15:45
vinklar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro Míra F.Je vidět,že čtení Ti dělá problém a
> nepřelouskáš pár řádků.Nikdo Ti nenutil je
> číst.Potom co jsem zhlédl tvoje samé negativní
> zprávy z vlákna nezbývá než si myslet,že jsi
> chudák,který nám závidí naše dovolené na Jadranu a
> sám neodjede ani na Macháč,proto se nám to tady
> snaží alespoň otrávit.moody smiley


hm spíš nemám potřebu si zde vytahovat triko kde sem všude byl
Re: Autem do Černé Hory
25. 09. 2009 16:37
Tak já tedy něco přidám, přestože hrozí, že mne někdo dá pěkně za uši, aco, někomu to snad pomůže při rozhodování, jestli tam jet, či ne.
Já jsem čerpal info kde se dalo a stejně sem neměl jistotu, jak to všechno vlastně dopadne.
Praha 14/9 v 17:00 po trase Vídeň, Graz, objetí placeného úseku dálnice cca hodina - Marribor, Zagreb, Split, ( klasická chorvatská příjezdovka ), Dubrovník, docházela nafta - nebylo kde doplnit, nakonec na výpary spása přišla ve Vragoracu, kde je benzinka mimo hlavní trasu, ani neni označena, na CH-MNE jsme také stáli skoro hodinu - 10 aut přčed náma, jak to asi bude rychlé v sezóně?Dále Herceg Novi, Budva, Buljarica, celkem 1 400 km, na místě ve 13:00. Vůz Seat Alhambra,1,9 Diesel, průměrná spotřeba 6,7 litru, cestující čtyři dospělí a 2,5 letý dítě, stávěli jsme 3x na hodinový odpočinek, jinak pouze rychlé čůrání, řídil jsem sám a měl jsem toho plné brýle, navíc od rakouska pršelo v kuse až na místo, po zaparkování vylezlo slunko a to vydrželo až do 23 s jednodením deštěm. Místo jsme neměli vybrané, jeli jsme po pobřeží a vybírali - zdržení - nabídka dostatečná, všude prázdno, přestože počasí ok, včetně teplého moře. Každý den jsme vyjeli do jiného městečka, takže jsme skoukli snad celé pobřeží od Ulcinje až po Budvu, vlny skoro pořád, jednodenní návštěva kanonu Morača, včetně kláštera a Biogradského parku. Pláže různý přístup, někde kamínky, jinde písek, mírný, někde prudký, některé uklizené, jinde nepořádek, bylo znát, že je po sezóně - uklízeli lehátka a slunečníky, některé hospody zavřené, na některých nebylo poznat jestli třeba přes léto fungovali, či ne. Taktéž jsme zaznamenali veliké rozdíly v cenách za jídlo a pití, v celku ale všude levněji než v chorvatsku. Ubytování pěkné kousek od pláže za 10 euro, čisto a příjemní majitelé, mohu doporučit. Zpáteční cestu jsme rozdělily na dva dny s přespáním ve Starigradu u Zadaru, kde jsme pozdravili staré známé ubytovatele a porovnali teplotu vzduchu a moře - velký rozdíl, hlavně teplota vody - fuj, ještě ted mám zmzlé nohy.
Cena nafty v ČH 0,96 eura.

Montenegro prima, celkové hodnocení kladné, díky dítěti jsme odkázáni se spíše válet u moře, než provádět aktivní turistiku, která nám je bližší. V létě bychom tam už znovu asi na válečku nejeli, i když nikdy neříkej nikdy. Je to ideální volba na válečku u moře na září, kdy ve zbytku chorvatska už neni tak teploučko a hrozí Bora, Neverina atd.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Esser (25. 09. 2009 16:49).
avatar Re: Autem do Černé Hory
16. 07. 2010 14:02
Re: Autem do Černé Hory
17. 07. 2010 15:25
Luboš2007 .super fotky!!!thumbs up
avatar Re: Autem do Černé Hory
17. 07. 2010 22:49
Žádné omezení oproti minulému roku jsem nezaznamenal zakoupit známku na hranicích je nutnost, cena naturalu je 1,2E
Risan až Osječenica - serpentiny nad rysanem jsou hrozné, místy se cesta propadá. (Samozřejmě se dá jet po obchvatu za vesničkou Lipci.) Obchvat není dodělaný a jede se část cesty po kamenech.
Re: Autem do Černé Hory
26. 01. 2011 11:39
Zdar
Letos jsme jeli poprvé do MN do Utjehy ( mezi Barem a Uljcinem) a cesta byla sice únavná, ale s vypětím všech sil jsme to s malými cca. 30min. přestávkami zvládli na jeden zátah. Cestou tam jsme jli trasou: Jablunkov 16:00, Čadca, Žilina, Bratislava 19:00, Rajka, Mosonmagyarovar, Csorna, Szombately(22:30), Körmend, Redics, Lendava(23:15) průjezd přes Slovinsko je bez problémů, stačí hned na prvním kruhovém objezdu odbočit vlevo a vjede se přes Lendavu podél dálnice až na hranice s Chorvatskem, Mursko Središte, Čakovec, Varaždin, za městem vjezd na dálnici směr Záhřeb benzinka ÖMV (01:30), Karlovac, Bosilevo, u Perušiče pauza do 4:00(nadopováni kávou a jinými sajraty se nedalo zdřímnou) a pak dále až na konec dálnice do Ravče. Úsek z Ravče 8:15 do Ploče byl absolutní hrůza. Hranice B-H bez problémů čekání cc. 10 min na obou. Pak už se to táhne jako smrad po pobřeží. do Dubrovíku a na hranice MN Tam čekání cca.90 min. Přímo na hranici prodávájí silniční ekologickou známku 10E. Pokračování k trajektu přes Boku Kotorskou z Kamenari do Lepetani čekali jsme na naplnění trajektu cca. 30 minut. a dokončení cesty ve směru Budva, Bar a konečně Utjeha.Na místo jsme dorazili po 22. hodinách ve 14:00. Zapoměl jsem dodat že jsme cestu absolvovali z úterka na středu. Zpáteční cesta opět na jeden tah. Výjezd v sobotu v 5:00 ráno a tentokrát jinou trasou přes Srbsko. Popis je celkem jednoduchý Utjeha, Bar, Sutomore tunelem směr Virpazar podel skadarského jezera. Už si nevzpomenu kolik jsme platili za tunel, ale sma 3E. Nevím. Podgorica, Kolašin Mojkovac, Bjelo polje, hranice se Sbrskem cca. 1h, za hranice v Sbrsku je třeba si dávat pozor na policajty. Stojí třeba na začátku i konce obce. Je třeba se držet rychlosti. Prijepolje - Zlatarsko jezero je hrozná cesta, opravovali ji a jelo se jak v kamenolomu, ale ten kus se dá přežít. Od Zlatarského jezera je super cesta až domů. Směr Nova Varoš, Mačkat, Užice, Požega,!!!!!Nejezděte zkratkou směrem z Požegy na Valjevo do Lazarevace!!!!, je to sice delší ale o to horší cesta. To je jediné místo na čem jsme se vydrbali. Jeďte z Požegy směrem na Čačak, Gornji Miljanovac, Lazarevac až do Bělehradu. Tady je to svedeno na obchvat Bělehradu(16:00) a dále směr Novi Sad - Subotica. Platí se na dvakrát úsek Bělehrad - Novi Sad 2,5E a Novi Sad - Subotica 3,5E. Do Noviho Sadu dálnice a dále do Subotice je ve výstavbě. Čekání na hranici s Maďarskem 1,5h i s nákupem H dálniční známky. Po dálnici směr Budapešť a po obchvatu Budapešti M0 směr Györ po M1. V Budapešti neč jak zabloudit. V Bratislavě cca v 23:00 a po dálnici do Žiliny a pak na Čadcu a doma v Jablunkově ve 2:00. Celkem 21. hodin. Pokud bych měl jet znova do MN tak přes Chorvatsko jen v případě že bude dálnice alespoň do Dubrovníku. Zpáteční cesta se mi zdála lepší jak finančně tak se bylo na jihu Srbska i na co koukat. Nádhera. opakuji není kde zabloudit. Jede se přes Srbsko pořád po hlavní cestě. Pokud někdo bude chtít nějaké další informace klidně napište.smoking smiley
Re: Autem do Černé Hory
29. 01. 2011 16:06
pkluz.Diky za obsáhlý článek.V jakém měsíci jste tam byli?
Re: Autem do Černé Hory
29. 01. 2011 18:54
Byli jsme tam v půlce července 2010 na 10 dní. A letos nevím. Snad někde k Jadranu na sever. Ale potřebuji nějaký tip. Chci něco blíže a hlavně pod 1000 km.
Re: Autem do Černé Hory
30. 01. 2011 07:48
Byl jsem v Č.H. také loni, jih Chorvatska kromě ostrovů mám taky projetý, tak pokud to vyjde, tak bych se podíval někde kousek pod Šibeník, myslím, že je tam co vidět - Primošten, KRKA, Vransko jezero, Šibeník apod. Je to od nás necelých 900 km.
Re: Autem do Černé Hory
30. 01. 2011 09:02
Na okolí Šibeniku jsem se taky díval, a nebo kolem Zadaru. Zaujalo mě Posedarje, ale nevím jak s ubytováním. Ale to by bylo na jinou diskuzi
Re: Autem do Černé Hory
31. 01. 2011 18:47
Nás nikdy nezklamal ostrov Pag.
Re: Autem do Černé Hory
31. 01. 2011 19:27
Díky za tip. Ale jak je to s ubytováním. Chceme mít klid žádný humbuk. Toho mám za celý rok plno. A hlavně pokud by byl nějaký kontakt na ubytování prosím pošlete.
Re: Autem do Černé Hory
11. 02. 2011 17:45
Jel jsem přes Srbsko už třikrát a jinudy už bych nejel. V roce 2009 jsem se vracel přes Chorvatsko a cesta stála za prd.Máš pravdu že se nedá moc zabloudit. Já schválně občas odbočil jen pro podívání na krajinu.
Re: Autem do Černé Hory
11. 02. 2011 18:50
A spal jsi v tom Srbsku nekdy? Pristi rok si tu cestu za poznanim chceme natahnout tamtudy a nekde kolem Uzice by se nam to docela siklo...
Re: Autem do Černé Hory
12. 02. 2011 22:48
Já nocoval v Madarsku. A dostal jsem zato dost vynadáno. Mám strýce pocházejícího s chorvatska a jeho sestra bydlí v Belehradě. Tak jsem si to vyžral,že se nestavím tam. Nocoval jsem u auta,chtěl jsem u balatonu,ale děti mš vždy vyvedly s omylu, že spát budem až u moře.yawning smiley Letos jedu zas,už jsem si odložil peníze stranou,tak pokud se nic vážného nestane,tak jedem. Mám sice ted auto v servisu(repase motoru nové turbo a vyfuk s kat) oprava cca 40 ale to mě neodradí,letos jedině tam. Jezdím do kempu Oliva u města Bar.
avatar Re: Autem do Černé Hory
13. 02. 2011 09:29
jj krásný kemp u "MODRÉ" pláže. Hned vedle kemp Uťjeha,tam jsme trávily krásné chvilky v roce 2009.Tyto dva kempy patří mezi nejlepší v MNE. Minulý rok vyrostl nový soukromý kemp na Velika plaža za Ulcinjem,doufám,že jej letos otestujeme,je na něj samá chvála.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
13. 02. 2011 10:52
My bysme chteli nejaky termaly u/v Szegedu a pak dolu. Mozna, ze Srbsko jen projedem a spat budeme v Zabljaku. Utjehu po lonskych zkusenostech navstivime i letos, jen nespime v Olive, ale v tom mensim vedle a moc se nam tam libi.
Re: Autem do Černé Hory
14. 02. 2011 01:36
Jaké,jsou ceny vedle,pro srovnání?
Re: Autem do Černé Hory
14. 02. 2011 01:44
V jakém měsíci jste tam byly. My od 26,6 do 12,7 2009. Ten kemp v Ulcinju by mě zajímal,jak to bude vypadat a také cena,co si budem vyprávět. Dětem se na plážích v Ulcinju líbylo víc jak u kempu. Tak bych nemusel dojíždět. Koukal jsem tam na jeden kemp poblíž pláže skoro na hlavní silnici,ale sociálky mě tam moc nezaujaly. Docela děs. Kdysi tam byl obrovský kemp,jsou tam po něm pozustatky,ten kdyby někdo opravil,tak super místo,ale od domácího jsem se dozvěděl,že zato chtějí snad kolel 2milionu eur a to je slušná darda. Letos tam někam určtě jedem,tak třeba některé z vás potkám.
Re: Autem do Černé Hory
14. 02. 2011 08:24
Ctyri dospeli, dva stany, auto na pet dni (sest? ted nevim...) 78€ v zari (15.-21.9.). Vedle nas byli ctyri dny nejaci Polaci s dvema malejma deckama (byly hodny) a vzadu asi tri dny Nemci s obytnakem velikosti domu, jinak skoro nikdo. Az na jeden den, kdy byla bourka (vetsi jsem nezazil, trikrat svihnul blesk tak, ze svetlo a zvuk sly soucasne) bylo teplo a slunecno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.