Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
lk
Autem do Černé Hory
07. 06. 2009 18:47
Hledáme partnery s vlastním autem pro cestu do Č. H. (Ulcinj) v červenci 09.
Re: Autem do Černé Hory
07. 06. 2009 20:31
3koda že aš v červenci,my jedem 21 června
avatar Re: Autem do Černé Hory
08. 06. 2009 10:06
3.7. vyrážíme směr MNE - Ulcinj a budeme tam cca do 18.7.
Jedu ze ZC, takže moje trasa je Landau-Salzburg-Villach-Ljubljana-Karlovac-Ploče-Dubrovnik-Ulcinj.
Kdyžtak pošli SZ - můžeme se domluvit !!!smiling smiley
Re: Autem do Černé Hory
09. 06. 2009 21:44
My vyrážame 24.6. zo Žiliny, Lipt. Mikuláša a Levíc, trasa Komárno, Székesfehérvár - M7 - Goričan- A4,A1 - Ravča, Ploče, Dubrovník, Tivat, Budva, ubytovanie cca 5 km od Budvy, takže 72LUBOS sa tam niekde môžeme vidieť. Scenic, Fiesta, Megane, Peugeot 307SW.
Re: Autem do Černé Hory
10. 06. 2009 06:57
To. vrto-To se asi nepotkáme. Jedu 21 v noci a 24.6 už budem druhým dnem v Ulcinju na pážismileys with beer
Přeji příjemnou cestu bez nehod.
Re: Autem do Černé Hory
13. 06. 2009 23:30
Trasa – výpis větších měst – směru jízdy

Česko: Otrokovice, Spytihněv, Uh Hradiště, Nedakonice, Mor, Písek, Bzenec, Strážnice, Petrov.
Slovensko: Skalica, Holíč, Kopčany, Kúty, Sekule, Velké Leváre, Malacky, Lozorno, Bratislava Lamač, Bratislava Jarovce, Rajka,
Maďarsko: Mosonmagyarovar, Janossomorya, Czorna, Szilsarkany, Rabakocel, Kemenessentmárton, Nemeskeresztur, Súmeg, Vindormyafok, Balatonszentgyorgy, Nygytad, Lábod, Barcz.
Chorvatsko: Virtovica, Daruvar, Pakrac, Okučani,
Bosna: Bosanska Gradiška, Banja Luka, Jajce, Donja Vakuf, Bugojno, Gornja Vakuf, Jablanica, Potoci, Mostar, Buna, Stolac, Ljubinje, Mostaci, Cicevo, Grab, Hercek Novi, Bao š i č i

My jezdíme takto a nestojí to na poplatcích ani haléř.
Re: Autem do Černé Hory
14. 06. 2009 12:28
Ještě by mě zajímalo, kolik času na projetí této trasy potřebujete.
Re: Autem do Černé Hory
14. 06. 2009 14:00
To Jar2004: s těmi poplatky bych si nebyl tak jistý. A co čerhohorská ekologická viněta?
lk
Re: Autem do Černé Hory
15. 06. 2009 09:27
To wtak: Jedeš tedy 12. 7.?
Re: Autem do Černé Hory
16. 06. 2009 19:11
Nevím ,jaké poplatky máš na mysli. Faktem je, že od loňského července se platí v ČH ekologický poplatek. Já ho chytl až na podzim protože v červnu jsem tamjel 15.6 takže jsem nic neplatil. Co se týká nějakých poplatků za dálnice - nikde nic.Na mou duši.
Re: Autem do Černé Hory
16. 06. 2009 19:13
Vyjíždím v 4.00 ráno, a s drobnýma zastávkama na jídlo toaletu / znáte ženské/ kolem 20.00 jsem na místě.
avatar Re: Autem do Černé Hory
17. 06. 2009 18:29
jar2004 Prosím tě ještě upřesnění ke trase přes Slovensko. Díval jsem se na mapu v navigaci a zdá se mi,že by šlo celé Slovensko projet po modré 2-ce,nevím,ale jak tato vede přes Bratislavu,ponědaž někde se mi to kryje s červenou D2, a dále mne to navádí přes most na Petržálku a na starý přechod Rusovce-Rajka ?? Pak v HR není město Virtovica,ale Virovitica . Jinak fakt se jedná asi o jednu s nejkratších tras na jih k moři. Díky

Tato krásná trasa se dá v pohodě použít na cestu na Pelješac

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (17. 06. 2009 18:31).
Re: Autem do Černé Hory
17. 06. 2009 21:44
Ahoj. Tak teď jsi mne dostal. A věř, že čumim jako blázen. Tolikrát jsem tam jel, čestně - 2x za rok a nikdy mě nenapadlo, že bych špatně četl název města. Samozřejmě je to Virovitica. Omlouvám se. Sám to nechápu. No a co se týče jízdy přes Slovensko, jezdím defakto podél dálnice po vyznačených městech, u Bratislavy najedu na dálnici přesně je to Bratislava Lamač, přes Bratislavu se totiž neplatí za dálnici a kousek za Bratislavou sjíždím směr Rajka ano na starý přechod a dále již podle popsané trasy. Přes Bosnu je kousek dálnice, ta se neplatí, jinak je to cesta fakt dost slušná, není to sama jama ale normální cesty.Další případné info na svenda66@centrum.cz nebo 773270255 nebo klidně zde. Čau
Re: Autem do Černé Hory
17. 06. 2009 21:54
Ještě jedna věc. Nedoporučuji v Mostaru pokračovat podle výpisu viz výše ale z Mostaru pokračovat směr Neum.
Tedy takto: Mostar, Neum, Dubrovník, protože přechod Bosny do ČH nebývá otevřen stále. A navíc ty kopce.....
Dan
Re: Autem do Černé Hory
18. 06. 2009 11:07
Ahoj všem, letos cca 13.7. vyrážíme se ženou již podeváte na Pelješac, poprvé zvažuji cestu přes Bosnu. Trasa je celkem jasná - Bosanská Gradiška Banja Luka - Jajce - Jablanica - Metkovič, mám jedinej problém, žena je proti, má obavy z neznámé krajiny a civilizace. Mluvili jsme s lidmi, kteří cestou bez problému projeli a chválili, málo platný. Proto se chci zeptat, zda někdo nejedete v podobný čas, abychom spojili síly, předběžně předpokládám vjezd do Bosny ráno v úterý 14.7.2009. Bosnou chci projet, pouze zastávky na jídlo, wc a pokoukání přírody. Díky Dan
Dan
Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 11:08
Ahoj všem, letos cca 13.7. vyrážíme se ženou již podeváte na Pelješac, poprvé zvažuji cestu přes Bosnu. Trasa je celkem jasná - Bosanská Gradiška Banja Luka - Jajce - Jablanica - Metkovič, mám jedinej problém, žena je proti, má obavy z neznámé krajiny a civilizace. Mluvili jsme s lidmi, kteří cestou bez problému projeli a chválili, málo platný. Proto se chci zeptat, zda někdo nejedete v podobný čas, abychom spojili síly, předběžně předpokládám vjezd do Bosny ráno v úterý 14.7.2009. Bosnou chci projet, pouze zastávky na jídlo, wc a pokoukání přírody. Díky Dan
avatar Re: Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 13:33
jar2004 Tak ještě jedno upřesnění jestli můžu. Kde najíždíš na dálnici v Bratislavě,až za tím tunelem ?? A vyjíždíš na nájezdu Jarovce ? Porovnávám to na www.mapy.cz . Díky předem.


Dan Cesta přes BiH je bezpečná,není třeba se obávat ničeho,stejné jako HR a nebo MN. Je to hornatá krajina a mám ji projetou výletama a jediné co je mít v pořádku tak podepsanou zelenou kartu. Malé přechody jsou zajímavé tím,že tam jsou tak dva celníci,kteří většinou sedí venku na židličkách.Benzínek plno,PHM platím kartou a bylo v dobré ceně. Jinak jen je potřeba dodržovat omezení rychlosti,aspoň na úseku Mostar-Metkovic,tam to láká,poněvadž je cesta dobrá a široká. Cesta se tímto velice zkrátí,u mne víc než 100km.Ještě dopiluji průjezd Bratislavou a nemám co řešit.Samozřejmě projedu BiH přes den,poněvadž v noci není nic vidět. Průjezd je prakticky po jedné cestě tak skoro nelze ani zabloudit.Také jedeme na Pelješac,ale kdy ještě nemáme upřesněno.

MirekŠi
Dan
Re: Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 13:44
MirkuŠi,
díky za Tvá slova, shoduješ se s těmi, kteří tu cestu jeli. Přeposílám mamině, aby měla čas vstřebávat. Pokud bys jel v mém čase, třeba napiš. Dan
avatar Re: Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 17:52
Dane,pošli ženu vyčůrat do houští,kde zapomněli minu a uvidíš jak rychle bude hotova hot smiley Toto mamině nepřeposílej angry smiley jinak ji přes Bosnu nedostaneš smiling bouncing smiley
Ne fakt není se čeho bát,BiH je bezpečná a rozvíjející se krajina,akorát Mostar působí na srdce,když se prochází.Tam si člověk uvědomí co je válka,je to tam ponecháno jako památka pro další pokolení.Zastavte se tam,je to malé Turecko,myslím hlavně ta muslimská část za řekou.

MirekŠi
Re: Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 21:21
Čau. Najíždíme z Hodonínské ulice doprava pod viadukt - pod dálnici je to dálniční nájezd myslím 56 Bratislava LAMAČ a potom normálně tunelem a dále přes celou Bratislavu. Výjezd z dálnice tak jak jsi říkal, a to Jarovce a dále na starý přechod Rajka. Nejsem si jistý, zda se náhodou neplatí za sjezdem na Jarovce tak raději sjíždím už na Jarovce. čauky
Re: Autem do Černé Hory
18. 06. 2009 21:27
Ještě dovětek - cesta přes Bosnu je rozhodně pomalejší než přes HR ale je to o dost kratší. Takže to myslím vyjde na stejno. Také jsem jezdil přes Chorvaty kolem Plitviček.V Bosně je co vidět, ta cesta kolem řeky a kaňonama, opravdu hezké. Jinak pro ostatní, není se tam vůbec čeho bát. Jsou to lidi jako mi. Jenom v restauracích pokud nemají ceníky, je třeba zjistit cenu předem. A policajti? Naprosto stejně úplatní jako Chorvatští a jiní. A je jich tam dost a dost. Placení kartou normálně bez problémů. Hezký den.
Re: Autem přes Bosnu
18. 06. 2009 21:34
Dane, moje paní také protestovala když jsem tam chtěl jet poprvé. Ale v obci máme Chorvata, který mne na cestu navedl, no a už jsem tam jel totuo trasou myslím 5x a až na jedenkrát neskutečnou objížďku - kvůli spadlé skále byla cesta vždy fajn. Tak se tam měj.
Re: Autem do Černé Hory
18. 06. 2009 21:48
Prosil bych pány, kteří jezdí na Pelječac, zda by mi nemohli říct ceny ubytování např v apartmánech. Díky.
avatar Re: Autem do Černé Hory
18. 06. 2009 22:55
Já jezdím do kempů,ale u většiny jsou součástí i apartmány.Tak stačí si najít nějaký kemp a podívat se na ceny. Jinak ceny přímo jen apartmánů neznám.Tímto ti děkuji za tu cestu,je již v navigaci a myslím,že průjezd bude OK .

MirekŠi
Dan
Re: Autem do Černé Hory
18. 06. 2009 23:48
To MirekŠi a jar2004
zdar pánové, Mirkovi díky za detailní informace včetně návodu, kam poslat ženu na wc po cestě přes Bosnu. Musím říct, že to zabralo a snad i polevuje.. (asi je na miny). V Mostaru jsme byli v r. 2006, jako výlet z Orebiče, smutná vzpomínka, ne na Mostar, ten byl super, ale návrat do kempu - přijeli jsme zpět po silné boře a stan byl v troskách. Ale přežili jsme. Pro jar2004 - taky jezdíme do kempu (mezi mravence, jak říká můj kamarád), ceny oproti severu poloviční. Bohužel ceny apartmánů neznám, ale mohu eventuelně zkusit zjistit. Ze zkušenosti vím, že se mohou lišit, třeba apartmány v našem kempu na kraji Orebiče byly vloni o dost levnější než přímo ty ve městě..
Dan
Re: Autem do Černé Hory
19. 06. 2009 08:47
Čau Dane. Do Chorvatska jsme jezdili do soukromí, potom začali rapidně zdražovat, tak jsme si se ženou řekli-popojeďme 60 km a uvidíme. Od té doby jezdíme do soukromí na jedno místo do ČH de fakto už ke známým. Na ceny v HR se ptám více méně proto, abych zjistil rozdíl mezi cenami v HR a v ČH, jak se asi pozměnily za tu dobu co do HR nejezdím. Není tajemství, že díky stálým návštěvám u jedněch lidí máme ceny poněkud nižší a to 27 E za apartmán. K moři cca 30 metrů, na štěrkovou pláž cca 50 m. Dodělávám webové stránky, pokud se někdo bude chtít podívat, dám tam pár fotek z ČH. Zkusím dodělat alespoň kousek webu a dnes ho zprovozním. adresa je www.jar2004.ic.cz bude to ale nedodělané, nenadávejte na kvalitu.
Re: Autem do Černé Hory
19. 06. 2009 09:34
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosil bych pány, kteří jezdí na Pelječac, zda by
> mi nemohli říct ceny ubytování např v apartmánech.
> Díky.

Tak díky za ty červené barvy, no nic jiného jsem nečekal. Snažil jsem se jen nastínit ceny. Pro toho kdo se ptá bych tedy poradil ať se obrací na ty kterých se chce zeptat přes soukr. zprávu. Dík pro příště, tedy.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alien (19. 06. 2009 19:53).
avatar Re: Autem do Černé Hory
19. 06. 2009 15:24
...ceny na Peljesaci jsou ruzne a to podle osob,terminu a mista vubec. Koukni pro orientaci na Orebic Tours.hr a mas hned prehled o cenach.
Napr. ja platim letos za 4 osoby v Orebici necelych 100m od plaze Trstenica 40,- € .
Ale to vse patri do jineho vlakna!!! Tady je Cerna Hora!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (19. 06. 2009 15:25).
Re: Autem do Černé Hory
19. 06. 2009 18:37
Čau Fanky. Díky ti za info. Jenom velká škoda, že jsi si nepřečetl celou diskusi. Možná by jsi zjistil, že jsem se věnoval pouze tématu Černá Hora. Dokonce s dvěma pány současně, kteří jezdí na Pelješac. Já, jakožto vcelku odpůrce Chorvatska jsem se těchto dvou pánů zeptal, kolik že platí na Pelješaci za ubytování. Snad jsem neporušil morální kodex, když jsem se zeptal těch, s kterými jsem diskusi vedl. Přesto i tobě dík za podání info. A věřím, že až se vydáš na cesty, budeš mít lepší náladu. Dík za to třívykřičníkové upozornění !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jar 2004
Re: Autem do Černé Hory
21. 06. 2009 15:27
Zdravím všechny,konečně jsem narazil na živé fórum o naší milované Černé Hoře.Byli jsme v Budvě v letech 06,07.Ale vždy busem a to byl opruz zvláště s dětmi.Hlavně poprvé když cesta trvala 27 hod.Ale k věci ,letos v březnu jsme koupili nové auto, na které nam přidala moje máma a protože podniká tak kvůli slevě na daních jsme auto napsali na ní.Tudíž auto i zelená karta je na její jméno.A v diskusi jsem si přečetl,že celníci v ČH tuto kartu na hranicích požadují.
Vystaví my pojišťovna mojí kartu když s autem pojedu já.Nebo musím mít nějáké čestné prohlášení ale to nevim kdo my to napíše srbsky .Pochybuji,že celníci umí anglicky.Má s tím někdo zkušenost?
díky za rady.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.