Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

soumrak nudismu

Autor vrgada 
soumrak nudismu
22. 08. 2008 12:22
Mam projetou (na kole) skoro celou Makarskou rivieru a po nahacich prakticky ani pamatky. A to ani v mistech uvedenych na orientacnich planech a viditelne oznacenymi cedulkami ci vybledlymi napisy FKK. Totez plati i o Zuljane na Peljesaci, kam jsem si zajel na vylet. Nektera mista si pamatuji z drivejska plna nahatych lidi, dnes kdyz se tam vyslecete jste jak exhibicionista na Vaclavaku. Nejhnusnejsi zazitek mam ze skal za Makarskou, dva otlapkavajici se vyzrani buzeranti a pak, kdy uz to vypadalo trochu jakztakz, tak se partnerka odmitla vyslict, pac tam byli akorat olezli cumici tipci. Nejlepsi byl opelichanej zerouci dedek v plavkach, ktery me nutil presunout kola, pac mu branily ve vyhledu na to torzo nahatych lidi.
...
Fuj hnus velebnosti, asi nejvetsi zklamani letosni dovoleny. A to ani nemluvim o tom, ze kdyz si konecne nekde po velkym usili najdete pidplazicku s hodne obtiznym pristupem, tak i tam za vama prijdou po case textilaci.
...
Duvod neznam, hadam snad jen vetsi dostupnost digifotaku ci foticich mobilu, mozna zmena slozeni navstevniku (polaci, bosnaci), proste naturismus je dnes out. Bojim se, zda se stejne nezhorsily i nadherna mista typu Konobe, co uz
Re: soumrak nudismu
30. 08. 2008 04:00
No,nevím.Co Murter,letos tam bylo super :-))
Re: soumrak nudismu
01. 09. 2008 14:40
tak tě vyvedu z omylu. Minulý týden na Murteru na FKK všichni v plavkách. Manžel zuřil, protože když odvážně odložil textil, po upřených pohledech textiláčů to vzdal. Fakt nemůžeme nikdo pochopit, že když je FKK, tak je většinou na hůře přístupných místech a přesto se tam narve textil. Nechápu, že když jsou krásně upravené pláže, ani nejsou přecpané, přesto se i na minipláže narvou rodiny z vřískajícími dětmi a všichni oblečení. Nechápu to hlavně kvůli těm dětem, které by určitě raději dováděli na upravené pláži a ne každou půlhodinku si něco sedrat na ostrých skalách. Je fakt, že mám zkušenost, kdy nás na pláži bylo celkem 6. Obrovská pláž, 6 lidí na ní. Sundala jsem si s dcerou pouze vršek, do 2 minut se ke mě přiřítila dáma v plavkách vcelku, házela rukama řvala.,, tady ne FKK....."
Soumrak nudismu/naturismu
06. 09. 2008 21:10
smileys with beerUrčitě dochází k posunu ve vztahu ke koupání bez plavek. Jediný důvod v tom nebude, a když, tak všudypřítomný tlak na jedince, požadavky na jeho výkonnost, bezpečnost, postupující amerikanizace a s tím související pocit ohrožení, at už teroristou nebo "úchylem".

Pocit ohrožení, že mě kdokoli může vyfotit, že jsem bez plavek, zneužít cokoli proti mně za jakýkkoli účelem, a že je pak velmi obtížné se bránit.

Klasické případy známe: nedávné fotky Jiřiny Bohdalové nebo film Pláž DiCapriem v hlavní roli. Americká klasika: jakékoli násilí, člověk ožraný žralokem ano, nahý člověk bez plavek - ne. (i hipíís se ve filmu koupají v plavkách). O tom je ten soudobý existenciální pocit: prostě střílet se musí - abych přežil, že mě žralok okousal - můj problém, neměl jsem tam lézt. Nahý na pláži - nepřípustný problém v nebezpečném světě, který lze snadno eliminovat plavkami......V Americe to hlídá automat - tzv. mravopočestnost.....

Zajímavá skutečnost, kterou mnozí vidíme: přírodní pláže dnes navštěvují hojně lidé v plavkách, dříve zřejmě leželi u hotelu, nebo neměli peníze jezdit k moři. Také jsme měli tento typ konfliktu: už mnohokrát se na přírodní pláži (dokonce označené FKK) přímo u nás usadili rodinky v plávkách. Jejich argumentace - nevadí jim, že jsme bez plavek. Typická bezohlednost, kterou si cení jako asertivitu. Oni přece chtějí také zůstat na hezkých místech, ale přitom dávají přednost bezpečnosti plavek.

Co s tím trendem, těžko usuzovat. Pečlivě si vybírat místa, kam člověk jede, obsadit včas vhodné místo, a takovým způsobem, aby případní návštěvníci neohrožovali naši relaxaci....A nebát se projevit svůj názor, nenechat se odbýt. Dnešní společnost je přece asertivní......Američané to řeší vlastním bazénem, uzavřenými kluby. Štestí je, že Chorvaté mají pobřeží veřejně přístupné, jinak by způsob pobytu na pláži řídil privátní majitel......

A odtud plyne ještě jeden argument. S nahým člověkem se blbě obchoduje, nemá ani, kam by strčil platební kartu nebo cash yawning smiley. Prostě v konzumní společnosti má koupání bez plavek blbou marketinkovou pověst... ....smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.ms (06. 09. 2008 21:11).
avatar
mdr
Re: soumrak nudismu
07. 09. 2008 13:12
A co plavková lobby?
Re: soumrak nudismu
07. 09. 2008 17:54
Já tak trochu přispěji naše dcera také se opaluje bez vršku a v tangáčích na pláži mezi lidmy v plavkách a nikdá neměla problém a na FKK jen nahá.Ale když odchází z pláže obleče se.Na ostrově Cres je kemp Kovalčine a ten je z poloviny pro nudisti ti tam chodí celý den nahý a váří si hrajou a zkrátka dělají vše co mi oblečený.Docela mě to dostalo ale já tu odvahu nemám ale naše děti jsem vždy učila že nahé tělo není nic sprostého a tak to tak berou a nikdy jsme se před dětmi naschovávali a tak vám přeji těm kteří mají tu odvahu krásné slunění bez plavek
avatar Re: soumrak nudismu
08. 09. 2008 16:08
S tím nudismem to tak hrozné asi nebude,podívejte se sem.[www.novinky.cz]
Re: soumrak nudismu
10. 09. 2008 16:31
no, myslim, ze s nudismem maji problem i nemci, vychodni byvali bastou naturismu, zapadni nikoliv a jejich nazor zacina na plazich prevazovat, ale to mne netrapi, do Hrvatska jezdivam mnohem casteji. Jinak to americke pokrytectvi mne taky bavi, ve filmu mohou klidne strikat potoky krve, ale nahota ci nedejboze sex je tabu. A co uz, jsou horsi veci a stejne je to slunicko karcinogenni, nakonec se budeme koupat ve slusivych plazovych satech stejne jako na pocatku stoleti. Apropo zaregistrovali jste, ze prestali strasit ozonovou dirou?
Re: soumrak nudismu
16. 10. 2008 16:45
Souhlasil bych s prvním příspěvkem, že nudistů je čím dál méně. Mohu to posoudit neboť jezdím do Chorvatska patnáct let a předtím na německý Balt, kde jsem začínal. Jsem již senior a naše nudistická generace pomalu vymírá. Nudistické kempy ještě přežívají ale je jich rok od roku méně a to hlavně díky menší návštěvnosti. A v těch kempech je právě většinou ta starší generace. Jistěže si najdete kousek pláže pro sebe ale poměrně často se tam objeví textiláci. Když je víc svlečených tak vám to nevadí, ale když je to naopak tak se cítíte trapně. Z tohoto pohledu je to nejlepší po hlavní sezoně kdy je již méně lidí. Je to jenom můj názor a nemusí se líbit každému ale od toho tady právě fórum je. Tak ahoj.
Re: soumrak nudismu
12. 02. 2009 21:38
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tím nudismem to tak hrozné asi nebude,podívejte
> se
> sem.[www.novinky.cz]
> si-evropske-nudisticke-plaze-obrazem.html

Novináři z Novinek občas plácají dost velké nesmysly. Těch pár příkladů neznamená žádný rozmach.

Pokud tu má někdo názor, že se soumrak koná a jiný, že nekoná, může jít částečně i o to, že každý jezdí v jinou dobu. Znám malé pláže na jednom málo obydleném ostrůvku v Severní Dalmácii, kde je v červnu a září více nudistů než textiláků, v červenci a srpnu je to naopak. Buď je to tím, že tam o prázdninách jezdí rodiny s dětmi, možná i tím, že tam je více např. Poláků a Srbů, těžko říci. Každopádně se tam lidé většinou vzájemně snášejí, až na pár hysterických jedinců.
avatar Re: soumrak nudismu
29. 03. 2009 12:11
Re: soumrak nudismu
25. 05. 2009 23:01
Já jezdím do gradacu, kde je Fkk pláž, ale začíná tam být taky problém s textiláky. Hodně mi vadí, že si vedle Tebe klidně vleze rodinka oblečených s ječícíma dětma... no uvidíme.

Loni tam byl úchyl ze slovenska, co všechno fotil , až jsem mu šel říct, že mu dám do zubů a zavolám policii... toho nechal.

Je to težké. Pokud chcete jet někam s Fkk a né na robinsonádu (nic proti ni).
Re: soumrak nudismu
26. 05. 2009 20:20
Gradac je fajn, ale to co píšeš couddy, to mě taky štve!!! Je mi docela jedno jestli na mě někdo kouká nebo ne, ale vadí mi ta bezohlednost.
Minulý rok se tam vyvalila jedna paní v letech avůbec ji nebylo divné, blbý, že ona je jediná v plavkách. První dva dny neměla jen vršek, ale nějak nedocenila slunce a spálila si inkriminovaný místa, takže svoje polonahé slunění vzdala.
Můj manžel byl docela namíchnutej, co to je za drzost, se vetřít někam, kam nepatří. Podotýkám jen,že opravdu nešlo manželovi o to, aby ji viděl nahou smiling smiley)) . Začínám docházet do stádia, že si to asi na vyhrazených místech pro nudisty nenechám líbit a budu jim říkat, že tam opravdu v plavkách nepatří. Na jednu stranu nechce člověk prudit, ale když si to necháme líbit, tak za chvíli se nebudeme mít kde opalovat.
Re: soumrak nudismu
28. 05. 2009 10:38
Žádný soumrak nudismu! Koupat a opalovat se u moře v plavkách by byl hřích! smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Saša (28. 05. 2009 10:39).
Re: soumrak nudismu
29. 05. 2009 21:24
Máš pravdu, byla jsem v Gradacu taky už asi 5x. Každý rok, když jedeme dolů na jih, tak se tam stavíme. Moc se mi tam líbí.
Sama za sebe si nedovedu představit, že vlezu někam, kam opravdu nepatřím, co vlezu, ale ještě tam zůstanu. A čumily taky už neřeším, je to spíš k smíchu nebo k pláči???thumbs up smiley
Re: soumrak nudismu
19. 06. 2009 14:25
Udajne to tam je s nudismem opravdu hodne spatne, bzro asi nebude kam jezdit, viz. dnesni clanek.

[www.novinky.cz]
Re: soumrak nudismu
23. 06. 2009 10:23
Já bych to neviděl tak černě. Do oficiálních FKK zařízení nejezdíme, přesto se s manželkou za naturisty považujeme. Prostě jedeme do apartmánu a najdeme si nějakou malou pláž, kde se "nudíme". A vypadáváme z oficiálních statistik.
Ikdyž je pravda, že v poslední době jsem zaznamenal víc případů, kdy oblečené rodinky napochodovaly mezi pár nudistů a ještě se "tvářily" co že se tam vlastně vyvalujeme.
Tak uvidíme letos, jedeme v "top" sezoně koncem července, snad si nějakou pláž najdeme.
Re: soumrak nudismu
17. 08. 2009 07:31
Uz ani opustene plazicky na Makarske riviere ne, ac jsme tam byli uplne sami, prochazejici chorvati zvrchu na nas volali, ze se mame oblect. Zajeli jsme si i na Hvar a za Vrboskou je sice v mape FKK, ale pouze pro hosty kempu... naturismus, ci chcete-li nudismus opravdu konci:-(
Re: soumrak nudismu
17. 08. 2009 13:22
letos sme byli v kažele v Medulinu v FKK, žádní ortodoxni nudisti nejsme ale kdyz si vybereme FKK tak predpokládáme že tam budou vsichni nalehko jako my.... jak sme se divili když v mobilhomu vedle nas se ubytovala parta mladých moravanů ...kteří nejen že v FKK části chodili oblečení ale navic na pláž chodili na nudistickou v plavkách samosebou naproti tomu ze pláž nuda od textilu oddělovala plachta a textilní pláž byla o dva roky dál než nuda pláž ..tak oni aby to meli nejbliz pro orosene pivo do mobilhomu byli na nuda pláži taky vyčůraně kvuli tomu že tam bylo méne lidi nez v textilu .... kdyz se manzel zeptal jednoho mladika jestli mu to neprijde divný že v nuda kempu a na pláži chodej v plavkách tak jen zabučel cooo??? pani delegátka nam pak na nasi pripomínku rikala ze oni chteli puvodne jet do textilní části kempu a tam uz bylo plno tak vzali FKK .... dobře ale pokud mi vadi chodit nahý nebo se slunit bez plavek tak proste do takového kempou nejedu ne? každý by mel dodržovat nějaká pravidla ne? my taky si nedovolime jit bez plavek do textilní části kempu ...tak kde teda jsme ???? nakonec se casem ukázalo ze nejen ze nedodrzujou pravidla v FKK kempu tak celkove se neumeli chovat vubec... italové sosusedi kolem nas pozdravili treba rano a oni vubec..kdyz jim delegátka vymenovala tezkou plynovou bombu ani ji nepomohli ac meli síly dost .. klimatizaci meli pustenou skoro pořád až ji nakonec zavařili a pak v tech vedrech museli vydrzet bez ni ... .no proste burani zas vyjeli k moři....
je to o lidech ....a přizpůsobení se... např. v Bunculuce v FKK na Krku po pláži chodil plavčík a upozornoval ze lidi co jsou v plavkách by se meli svléknout ... samozrejme krome zen ktere meli treba spodni cast plavek ze zdravotních důvodu a nebo pubertáky kteří mají nárok na plavky protože je rodiče vezou do nuda kempu a oni chudáci v tech letech sotva maj odvahu svleknout se....
Re: soumrak nudismu
17. 08. 2009 19:06
Moje zkušenosti z Bunculuky jsou bohužel smutné.Po kempu se venčí velké množství psů a to i na pláži.Na hlavní pláži oblečení hlavně Italové,plavčík nikde a když se ptali jedni mladí manželé na recepci,proč nikdo nezjedná pořádek,tak paní v odpověděla,že Italům se u nich líbí a že jim dávají tištěné informace,ale oni je nerespektují.Co naplačem.Hlavně,že výběrčí daní u vstupu byl velmi aktivní při výběru 15 kuna za průchod do kempu.
Ola
Re: soumrak nudismu
31. 08. 2009 11:28
Včera jsem se vrátila po sedmnácti dnech strávených u milovaného Jadranu. První část dovolené jsme strávili se skupinou přátel a druhou pouze se svým manželem a pětiletým synem. Jelikož jsme před rokem zjistili, že na osrově Pag se i v sezóně dát strávit celé dny osamoceně na malých plážičkách tak, jak jsme byli stvořeni, naše volba byla jasná a jeli jsme znovu na Pag. Je zde několik placených pláží, které mají svoji " textilní " část a konec pláže tvoří část, kterou po několik let využívají nudisti. Není to sice oficiální, ale je to tak zavedené již mnoho let a i domácí o tom ví. Jsou to opravdu velmi krásná místa a tak se stane, že sem velmi často zavítají i lidé nudismus normálně nevyhledávající, ale po chvilce se většinoou osmělí a svléknou se a užívají si volného koupání. Někteří to ovšem nepřekonají a tak se vrátí do textilní části pláže. Letos se nám ovšem stalo, že si nejpěknější část pláže zabrala jedna početná a velmi hlučná rodinka ze Slovenska. Jednalo se už o postarší lidi, kteří totálně narušili klid a pohodu nevhodným chováním, nehledě na to, že si i přes upozornění nesundali oblečení, dokonce si i fotili...
Obdobně tomu bylo i na jiných částech a místech ostrova, kde jsme se loni spolu s několika málo dalšími lidmi mohli koupat a slunit bez oblečení. Nejsme ortodoxní naturisti, ale rádi využijeme možnosti pobýt na sluníčku jen tak.
A bohužel musím konstatovat, že těchto příležitostí je na Jadranu rok od roku méně.
Re: soumrak nudismu
01. 09. 2009 09:14
To mack: Tohleto vysvětlovat člověku, který neví o čem mluví, opravdu nemá cenu (kdo je naturista, a na naturpláže chodí, by se takhle nikdy neptal). Je to jako kdybych já, který nejsem vinař a vínu nerozumím, chtěl diskutovat o rozdílu mezi francouzkým a kalifornským vínem.

To Ola: My využíváme už jenom naturkempy, a jenom takové, které opravdu naturkempy jsou. Klientela se v Chorvatsku mění, přibývá Italů, přibývá Slovinců, a co fungovalo kdysi, dneska už nefunguje. Naštěstí máme ještě pár míst, kde si Jadranu užíváme se vším všudy, snad to ještě nějaký čas vydrží.
Re: soumrak nudismu
03. 09. 2009 15:19
Nojo, ale ta otázka byla trochu jinak... on se neptal, co vidíte na naturismu, ale proč vám vadí nenaturisti...
To se spíš blíží tomu, kdybyste vy jako nevinař, co vínu nerozumíte seděl u půllitru v pivnici a rozčiloval se, proč tam lezou ti lidi u sousedního stolu, když sedí u decky bílého :-)
avatar Re: soumrak nudismu
03. 09. 2009 16:23
no, asi se to už nedozvím....yawning smiley
jinak Panda napsal do vlákna "Jemná mágia Jadranu - prečo cestujeme" opravdu krásný a jímavý příspěvek, v tom threadu špička thumbs up
přiznal se, že je pivař (Kozlík) , ale že byl v natur kempu ani slovo, hanbář jeden.....smileys with beer
Re: soumrak nudismu
04. 09. 2009 12:14
No je to opravdu čím dál horší . Letos mi připadá, že jsem se bez plavek koupali pouze s manželkou. Nebyli jsme na žádné oficielní FKK ale vždy na nějakém odlehlém místě nebo na člunu ne nějaký ostrůvek . Téměř vždy se ale stalo že za námi někdo přišel , nebo přijel většinou i s dětmi a nikdo se nesvlékl jen hloupě koukal. Pohybovali jsme se mezi Šibeníkem a Splitem. Mému švagrovi se dokonce přihodilo. že si v Kanici (malé místo u Sevidu) když byl téměž sám na pláži a jen tak si stáhnul plavky na půl zatku , tak k němu přičel nějaký domorodec a rozčiloval se ať se obleče že zavolá policii a ukazoval, že ho zastřelí. Lidé v Chor. už nejsou tak tolerantní jeko dříve. Opravdu se něco změnilo a je to škoda.
Re: soumrak nudismu
08. 09. 2009 09:23
To mack a Ifča:

Zdeněk to napsal úplně přesně. Pokud nám nebudou vadit textiláci na fkk pláži, bude jich přibývat, až se z fkk stane textilní pláž, na které ale už nudisti budou vadit. A takové případy se skutečně staly a stávají, bohužel...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil chorvatsko09 (08. 09. 2009 09:30).
Re: soumrak nudismu
25. 09. 2009 20:26
Tučepi , začátek záři 2009. Jižní strana, pěkna nudapláž s hospůdkou. Bylo nás tam bez oblečení přes padesat a možna daleko víc.Je třeba, na takové místa jezdit jak sezona konči nebo než začne.Velice se nám to tam líbilo.Doporučujem.
Re: soumrak nudismu
02. 10. 2009 09:13
Nevím, nevím.I když nejsem naturista, někdy plavky na dovolené na pláži odložím. Přiznám se, že ne "veřejně", ale na zatoulané plážičce.
Pokud jsou pláže veřejné, jsou opravdu veřejné. Pokud je pláž oficiálně FKK, tak je FKK. Ale nemůže si naturista nárokovat pláž, která je veřejná, jen pro sebe, jenom proto, že už se to tak nějakou dobu dělá a ještě se dožadovat, aby se textilák svlíknul, jak kdosi uvedl výše. Zrovna tak by si textilák neměl nárokovat místo na FKK pláži (oficiální). Vše je jen o toleranci. Tím chci jaksi naznačit, že pokud se sejde na pláži, která není FKK natur i textilák, mají oba nárok si sem lehnout, ne jen naturisti, jenom proto, že tam byli dřív a naopak.
A teď mě kamenujte.
Re: soumrak nudismu
05. 10. 2009 15:47
Je to o slusnosti, kdyz nekam prijdu, tak se ridim mistnim zvykem, proto je neslusne, pokud je na plaz FKK plavkac, moc nezalezi jestli oficialni nebo neoficialni, tak me slusnost veli se svleknout, stejne tak, jako kdyz si vezmu plavky na textilni plazi.
avatar Re: soumrak nudismu
20. 03. 2011 10:17
moje zkušenost ze Selců cca před třemi roky-uzavřená pláž od letoviska tak 500 m-FKK , konec června , chodili jsme tam celý pobyt pořád ti samí lidé ,Češi,Němci,Chorvati -cca 20 lidí , od vidění jsme se po čase poznávali všichni , bylo příjemné když Vás pozná německá sousedka o pět apartmánů dále, usměje se na vás na proměnádě a pozdravíte se , když jeden Chorvat každý den na pláži rozbalil papír a kreslící potřeby a celý den kreslil nádherné krajiny nebo uhlem portréty , , na moje děti vždy milý a usměvavý když se došly podívat , skupina německých dam které nám vždy mávaly když jsme se blížili kolem nich k našemu místečku....
Doposud úplná idylka kterou dokázali asi třikrát pokazit-nevím jak to nazvat jestli čumilové nebo šmíráci..., co si myslet když dojde skupina asi 10 lidí-dospělí a mládež 15-18 let , vidí že jde o FKK pláž kde se na textilu tak akorát leží , uvelebí se na kraji pláže a pozorují , smutné že to vždy byli češi a nepřeji Vám slyšet jejich komentáře a průpovídky skoro ke každému kdo tam byl..., když už jsem nevydržel a připomenul jim kde se nacházejí a své komentáře si nechají pro sebe tak ještě hodinku vydrželi a naštěstí příště nedošli , opravdu jsem se za ně styděl a to jsem byl rád že skupinka Němek vedle nás nerozumí českysad smiley , i když i chorvati si někdy neberou servítky , pravidelně každý den kolem desáté přijížděli dva na lodičce -asi 30 a 50 let , zakotvili v bermudách uprostřed pláže a do oběda máčeli nohy ve vodě a zálibně pozorovali všechny kdo kolem nich šel smočit tělo do vody....., tož tak
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.