Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

soumrak nudismu

Autor vrgada 
Re: soumrak nudismu
31. 07. 2011 15:43
To je tak, když se svoboda oddělí od respektu a odpeovědnosti. Mnoho textiláků prostě nedokáže pochopit, že do prostoru naháčů se prostě v textilu nechodí, protože by to znamenalo ztrátu respektu k nim a jejich svobodě. V sučasné společnosti každý trouba chce svobodu a žádnou povinnost - třeba ten respekt k jiným (k jejich svobodě). Vyhledávali jsme proto vždy malé plážičky, kde se prostě textilák navíc nevešel. Jenže člun má textiláckého kapitána, který si to také ještě nerovnal v hlavě... Takže všem, kdo udržují na Jadranu tradici naturistické svobody, držím palce. Snad zase příští rok vyrazím...
Re: soumrak nudismu
10. 08. 2011 22:18
Zdravím všechny co mají rádi nudismus.
Je to týden co jsme byli v Chorvatsku na Krku kemp fkk konobe.Byli jsme pod stanem,vařili jsme si sami,lidi milí většinou němci a italové.Kemp na úrovni-klid,teplo,moře teplé azurové.Líbilo se mi,jak lidi byli přirozený a v pohodě a hlavně tam nebyli žádný šmíráci.vždy jsme vyhledávali fkk pláže,protože nesnášíme mokré plavky,ale fkk kemp je skvělá věc.
Leo
Re: soumrak nudismu
14. 08. 2011 22:12
Jsme nyní v FKK kempu Valalta. Hojně se tu vyskytují skupinky omladiny, které jsou zásadně v plavkách. Přemýšlel jsem proč tomu tak je a nepůjde asi o stud, ale o módní záležitost. Všiml jsem si totiž, že když šla skupinka tří dorostenců k bazénu v textilu (do bazénu se v plavkách nesmí a hlídá to i plavčík) tak jim rodiče řekli ať se vysvléknou a bez problémů se vysvlékli. Odpoledne jsem je potkal u moře a celou dobu byli v plavkách. Možná se však už blíží změna, protože v kempu jsou cedule, že od roku 2012 se budou plavky tolerovat pouze u dětí do 12 let. Otázkou je jak moc to budou hlídat.
Re: soumrak nudismu
15. 08. 2011 09:31
Letos na Pelješacu i na místech která dříve byla plná nudistů jsme za celou dovolenou neviděli jediného člověka se koupat bez plavek (nepočítáme konec pláže Trstenica, ale do takového mraveniště by nás nikdo nedostal :-)). Možná to je osazenstvem, hodně poláků a pak bosenců, ti asi koupání bez plavek příliš neholdují. Nějaký postarší pán dokonce vyhrožoval, že na nás zavolá policii, a to bylo na odlehlé pláži.
Re: soumrak nudismu
21. 08. 2011 21:35
Ve Valalte opravdu omladina bez plavek temer neni, coz muzeme tolerovat u pubertaku cca do 16let veku , ale pozorovali jsme tam tlupy dost prestalkych pubertaku v plavkach cca. 25 let starych. To uz je pak dost na povazenou.
Celkem jsem nepochopil to avizovane zprisneni podminek pro uzivani plavek na vyhrazene plazi pro deti do 12let, ty podle me nemaji jeste takovy problem se svleci, myslim, ze by to melo byt hlavne pro ty starsi.
Leo
Re: soumrak nudismu
22. 08. 2011 22:04
Starší 12 let v plavkách nebudou smět být vůbec. Dětem navlékají plavky rodiče z nejrůznějších důvodů (mají na nich oblíbený obrázek a děti je chtějí, aby je ochránili před sluncem v koupacím úboru nebo, aby se při hraní nedostal písek kam nemá).
avatar Re: soumrak nudismu
27. 08. 2011 15:17
Na Ada Bojaně to mají udělané velmi dobře - stále tam stráží Spasilaci a všechny, kteří by rádi korzovali v plavkách před naháči posílají tu nahatou část obejít zadem !
Re: soumrak nudismu
02. 12. 2014 17:19
Upjatost, falešná morálka a nejčastěji pouze špatné zkušenosti vedou k postupnému zahalování se. Vžyť je to právě kulturnost, která dovoluje lidem pobývat společně bez šatů na místech nejbližších k přírodě, jakým je právě mořské či jiné koupací prostředí. A kulturní člověk je kulturním i proto, že se umí ovládat... Když ale za vrcholl kulturnosti se má oblek od Bosse, pak se nelze divit. Faleš a pokrytectví jsou znaky současnosti. Což je důvodem se to pokoušet změnit.
avatar
mdr
Re: soumrak nudismu
07. 12. 2014 15:54
"...naturismus je ze strany liberální společnosti sice tolerovanou, ale nikoliv preferovanou aktivitou, kterou nelze zcela volně provozovat, a která mimo určená místa může být i sankcionována"

[naturista.cz]
Re: soumrak nudismu
15. 01. 2015 07:01
to mdr: nemyslím si, že tato kauza a její důsledky najdou cestu na fkk pláže/kempy v chorvatsku ;-)... Ale bohužel, nahota - naprostá přirozenost - je pro moderní společnost nepřípustná...
Re: soumrak nudismu
03. 08. 2015 07:31
Uplynulo 7 let, co jsem toto tema zalozil a bohuzel vystihlo trend. Krome digitalnich fotaku, filmuje a foti dostatecne kvalitne temer kazdy mobil, svetla je na plazich dost. Nastal boom socialnich siti a asi nikdo neni zvedavy, aby se nechtene objevila jeho nahata fotka na netu. K tomu zmena skladby turistu (polaci, bosnaci), kteri naturismus opravdu nemusi. A ani tech opustenych plazicek, jaksi neni tolik, co byvalo, protoze i tech clunu je jaksi vice. A pravdepodobne naturismus ani neni v mode. Takze zbyvaji pomalu jen kempy jako je Konobe apod. Tento rok se zadarilo sundat plavky tak asi na jednu hodinu, nez nekdo prisel, pravda nebyla to nikdy oficialne FKK plaz (letos dokonce pribyla cedula se skrtnutim FKK), ale drive byvala plazicka uplne opustena a vhodna i na jine aktivity. Skoda, proste vyvoj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (03. 08. 2015 07:41).
avatar Re: soumrak nudismu
03. 08. 2015 12:28
Je to smutne to mas pravdu. My s manzelkou inam ako do FKK kempou nechodime. Proste sme si odvykli mat mokre plavky na sebe. Je pravda, ze mimo FKK kempou je to opravdova bida. Mladi ludia su tam vidiet zriedkavejsie ale nemozem povedat, ze je to tam sama geriatria. My nie sme najmladsi ja mam 37 a zena 32r. ale najdu sa aj mladsi ale je to skor nahoda. Pritom sa tomu cudujem nakolko je to omnoho lepsie zaplavanicko bez plavek. Kto raz skusi potom sa mu velmi nece obliekat studene a mokre plavky.
Re: soumrak nudismu
04. 08. 2015 18:27
Úplně mi vaše příspěvky pokazili náladu, jedeme s manželkou druhý týden v září na "naši" plážičku mezi Podgorou a Tučepi. A teď mám strach, že místo našich známých které tam pravidelně potkáváme narazíme na textiláky. No snad ještě nebude tak zle i když nevím proč se roztahují čím dál víc i tam, kde je nikdo nezval. Tak nám držte palce smiling smiley
avatar Re: soumrak nudismu
06. 08. 2015 14:04
Ideální řešení je loď a odplout si do nějaké blízké či vzdálené zátočinky kde je člověk sám. Pak plavky dolů a je to.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: soumrak nudismu
07. 08. 2015 22:35
To už fakt bude takýto problém dať si dolu plavky aj v HR ? tak to nie je dobrá správa !
Re: soumrak nudismu
08. 08. 2015 07:24
....nevím proč se roztahují čím dál víc i tam, kde je nikdo nezval....
Nechci vyvolávat žádný konflikt, ale zkušennost mám opačnou. Z Hvaru. Na plážích, kde je jasně vyznačeno NO FKK, tak to nudisté nerespektují. Na jiných plážích, které jsou dostupné jen z vody, přifrčí na lodi a vmačkají se mezi textiláky.
Jak psal MotoMoto - dofrčet si na malou plážičku kocábkou a textil dolů. Tak to dělám já.
avatar
mdr
Re: soumrak nudismu
08. 08. 2015 12:13
Každý máme svoji zkušenost. Já zase častěji zažívám situaci, že přifrčí textiláci a vmačkají se mezi nudisty. A ještě se pohoršují, i když jsou to oni, kdo porušují "dress code" yawning smiley
Re: soumrak nudismu
10. 08. 2015 22:43
Je třeba vybírat pro dovolenou "garantovaná" místa, např. CK Natur-Travel či naturista.cz a je to v pohodě. Za x let nás nikdo nevyháněl, nekřičel, ani neházel kamínky...
avatar
mdr
Re: soumrak nudismu
11. 08. 2015 16:04
Ani naturista.cz už není úplně aktuální. Letos jsme byli na Murteru, ubytování jsem vybíral v blízkosti pláže Podvrske, kterou uvádí jako FKK, ale tam jsme na nudisty téměř nenarazili, celá pláž byl textil. Pak jsme chodili za zátoku Čigrada, kde je dost místa a většinou nudisti, tuto lokalitu ale naturista.cz neuvádí. Na Murteru je jistota kemp Kosirina, který sice není označen jako FKK, ale jezdí tam hodně Němců a Holanďanů, zvyklých kempovat bez oblečení.
Re: soumrak nudismu
10. 09. 2015 09:25
Ahoj,

od 7.9. jsme v Podgoře - na naši malé FKK plážičce (směr Tučepi) všechno jak má být, opět jsme se tam sešli všichni staří známí a textiláci neobtěžují. Zato vedle v Tučepech to prý není nic moc a textil dál postupuje. Sluníčko stále ještě opaluje a moře je vyhřáté tak akorát smiling smiley
Re: soumrak nudismu
10. 09. 2015 11:53
Letos v Černé Hoře na Ada Bojana na naturistické pláži všechno bez problémů, čisto, plavčíci hned vykazovali všechny oblečené, spousta místa a příjemných lidí...
[goo.gl]
Re: soumrak nudismu
11. 09. 2015 13:44
A ti co mají mozek mezi nohama nejsou naturisté...
Re: soumrak nudismu
17. 09. 2015 20:47
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A ti co mají mozek mezi nohama nejsou naturisté...

přesně tak Milane, to nejsou. Jaká pohoda je na "přeplněné"naturistické pláži, můžete vidět z fotky z naší letošní Ady Bojany. A nikdo tam neřeší sousedy...
Ada Bojana 2015
určitě lepší, než tady (náhodně vybrané foto u rajčete

avatar Re: soumrak nudismu
19. 09. 2015 23:40
Co je pro koho lepší, to nech na lidech. Rozhodnou se sami.
Někomu systém "sardinky" a organizování zábavy nevadí, jinému třeba vadí nafoukaný písek kdekoliv.
Re: soumrak nudismu
21. 09. 2015 07:06
Ano, přesně... Jeden holky, druhý vdolky... To je ten nekonečný řetězec "pomlouvání". Ti co mají rádi přeplněné pláže, mumraj, plavky, kritizují jejich pravý opak a naopak. Přitom ať si každý dělá co chce a jeden druhému nechá prostor pro realizaci svých přání...

Já sám jsem důkazem přerodu plavkaře na bez-plavkaře... Ale musel jsem k tomu dojít sám a postupně. Ovšem pravým naturistou rozhodně nejsem. Nemám potřebu být nahý i v kempu, chodit po horách jen s baťohem apod. ;-)... Ale tímto nikoho takového nekritizuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (21. 09. 2015 12:05).
avatar Re: soumrak nudismu
21. 09. 2015 08:25
Martin 77 - thumbs up
Není nad koupání bez plavek a i ten opálený zadek vypadá lépe než neopálený. A je pravda, že možnost opálit si ho se na plážích v Chorvatsku se dost zmenšila. Asi proto, že textiláci klidně vlezou i s dospívajícími dětmi mezi skupinu nahuláčů a vůbec se necítí trapně, že mladí jsou z toho úplně vedle, oči jim lezou z důlku a budou mít nejspíše z některých odhalených těl "noční můru".
Re: soumrak nudismu
21. 09. 2015 12:14
Jsem bez plavek na místě (pláži) k tomu určeném, ať se stydí ten co je v plavkách... Já se můžu jen stydět za to jak se chovám (pokud se chovám nevychovaně, zle). Jinak za to jak vypadáme, za to přece může příroda, ne? A pokud mi vadí, že mám kupříkladu nadváhu, nevzhledné tělo ;-), tak proč s tím něco neudělám, že?

Já bych byl moc rád, kdybychom se místo vzlyků na tím jak nám lezou oblečení do rajónu začali bavit o tom, kde najít pěkná místa na koupání a bydlení. Sám hledám nějakou fajn "robinsonádu" ale zatím jsem našel vždy nějaké "komerční" a předražené nabídky...
avatar
mdr
Re: soumrak nudismu
24. 09. 2015 15:15
Když má někdo nadváhu, tak se to plavkami stejně nezakryje
avatar Re: soumrak nudismu
05. 10. 2015 11:59
Ne jenom soumrak nudismu , ale i bikin a tomu podobných oblečků:
[www.prvnizpravy.cz]
Re: soumrak nudismu
09. 01. 2016 16:35
Zdar
no dufam ze kym budem zit tak to aspon v CHR nebude tak ako v taliansku kde sme sa pocas cyklotury na opustenej plazi na sardinii s manzelkou ovlazili BEZ a to pohorsilo jedinu pani co tam bola asi 100m od nas tak ze sa pobrala prec a kricala na nas ze posle policiu a tak nam pokazila prijemny zazitok

no a ak to dopadne tak ze uz nebude kde - tak to isti ta lod yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.