Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vodopády Kravica

Autor roma 
Re: Vodopády Kravica
24. 08. 2010 15:50
Tak to já mám zase opačný případ. Byl jsem v pondělí 23.8. kolem 9.30 - 10.00 hod. Lidí snad 20 z toho 5-6 ve vodě. Několik hospůdek - pár lidí. Jinak vedro neskutečné. Do zákazu jsem neměl odvahu jet a parkoviště není zdarma ale za 2E.
Velmi se nám tam líbilo a příště nechám plavky někde po ruce a ne vespod báglu (byly jsme na odjezdu domů).
Pro ty co by měli chuť tam zajet přikládám menší nasměrování.
Vzhledem k totální nedostupnosti internetových map BiH, přikládám screen z IGO8 - mapa BiH 2010.03 Navigo systém.

modrý špendlík - odočka, červený parkoviště.
GPS odbočky
GPS parkoviště
Parkoviště
Cesta dolů se zákazem
Pohled z hora
z lávky přes vodu
téměř prázdný jeden z bufetů
Re: Vodopády Kravica
25. 08. 2010 13:09
No jo, neděle se ukázala. Takto prázdné to je o něčem jiném. To se dá i užít vodopádů. Ale je třeba mít boty do vody.
Re: Vodopády Kravica
27. 09. 2010 13:38
Byli jsme tam minulou stredu (22.09.) Oproti lonsku jak uz se tu objevilo funkcni parkoviste, nic po nas nikdo nechtel. Baba v bufetu rikala, ze dolu "nekdo jezdi, nekdo ne". Nechali jsme to na parkovisti ve stinu (krome nas tam jeste byla auta s MPZ PL, B, D) a sli dolu. Dole byla auta bosnaku. Cesta dolu je rekonstruovana. Lavka byla pryc, bufet fungoval. Lidi par. Hupsli jsme do vody, preplavali na druhy a breh a pak hura pod vodopady. jde to i bez bot, ale samozrejme to chce jistou opatrnost. Pak navrat na breh a tam uz bylo plno. Prijely dva, tri busy Polaku z Medjugorje, takze jsme si jen vychutnavali jejich reakce pri prvnim kontaktu s vodou :-) a za posledni KM koupili sendvice (3KM za kus) a poobedvali.
Re: Vodopády Kravica
28. 09. 2010 21:29
Ahoj všem,
letos jsem učinil poznatek, který by mohl zajímat i ostatní. Při návratu z Mostaru jsme se rozhodli,že se podíváme na vodopád Kravica. V Čaplijině jsem odbočil na Trebižat a Ljubuški. Podle starší mapy jsem za Trebižatem odbočil do leva na obec v mapě zvanou Stubica. Silnice byla velmi úzká tak pro jedno vozidlo. Po cca pěti kilometrech jsme dojeli do nějaké vesnice, ale název jsem nepostřehl a ani nevím zda tam byl. Na jejím konci byl ukazatel do prava „Vodopád Kravica“. Cesta byla pouze štěrková a po dvou či třech kilometrech byla ostrá pravotočivá zatáčka a přechod na velmi starý asfalt. Následovala obydlená samota a serpentinová cesta dolů. Dole jsem se musel autu v duchu omluvit. Díky tomu jsme se dostali k vodopádu z druhé strany - od rozpadlého mlýna. Jsem rád za toto poznání. Vlastní vodopád byl krásný,lidí málo,ale to ostatní bylo horší. Začíná být znát vliv pojetí turistiky v Chorvatsku a v BIH. Každopádně doporučuji se tam podívat. Zdraví Mirek
Re: Vodopády Kravica
25. 06. 2011 23:38
Máte už někdo za sebou letošní návštěvu? Díky
Re: Vodopády Kravica
15. 07. 2011 17:00
Letošní návštěva na Kravice už je za námi, je to tam pořád super místo a v hospůdce moc dobré "mješané maso" smiling smiley
avatar Re: Vodopády Kravica
17. 07. 2011 11:16
Chtěly jsme naštívit také vodopády Kravice.Nevíte jaké jsou letos ceny a jak dlouho se tam jede. My jedeme z Igrame

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Vodopády Kravica
17. 07. 2011 22:34
Z Igrane to odhaduji tak na hodinu a půl.Záleží,jak dlouho se zdržíš na hranicích.Jeli jsme přes Metkovič a trvalo to tak půl hodiny než jsme se dostali do Bosny.
Na hranicích si připrav zelenou kartu.Parkovali jsme nad vodopády na novém parkovišt,vstupné ani parkovné nikdo nevybíral.
Dole u vodopádů docela dost koupajících se lidí.
Fery
Re: Vodopády Kravica
18. 07. 2011 09:34
My jeli z Trpanje takže nám to trvalo déle, ale taky přes Metkovič, letos v pohodě, jeli jsme v půlce týdne. Loni jsme jeli v pátek a strávili jsme snad hodinu a půl popojížděním na hranicích angry smiley, zelenou kartu chtěli vidět.Na Kravici jsme chtěli zaparkovat nahoře na parkovišti a místní kluk z parkoviště nám řekl že můžeme jet níž. Na parkovišti už byly 2 autobusy ale dole to až tak poznat nebylo, s přibývajícím časem se to začalo zaplňovat. Dali jsme si v hospůdce oběd a pokračovali do Mostaru. Ceny za jídlo i pití byly stejné jako jinde.
avatar Re: Vodopády Kravica
06. 08. 2011 01:45
Tak jsme to zvládly naštívily jsme vodopády Kravice nebylo to špatné asi lepší než vodopády Krka které jsme taky naštívily.Co mne zarazilo že byla studená voda necelých 20 stupnů.Děkuji za informace na tomto vláknu pomohly mě ty vodopády najít
avatar Re: Vodopády Kravica
11. 07. 2012 11:41
Letos jsme tam byli, konkrétně 5. 7. 2012 a bylo to tam super. Lidí pár, voda perfektní na schlazení - asi 23 stupňů. Cesta tam trošku složitější, ale jeli jsme od HR Vrgorac - směr Ljubuški, přes vesnici Banja, Orah - přechod do BiH a dále přes městečko Ljubuški a za 42 km směr Chapljina (nebo tak nějak) :-) doprava směr Kravice. Cca 3 km a byli jsme tam. Parkoviště zadarmo. Nakonec jsme sjeli téměř dolů. Pohodička, doporučuji všem - nádhera.

Moc děkuji lidem na foru za krásný tip na výlet.
Re: Vodopády Kravica
30. 07. 2012 16:02
Taky jsme letos zavítali na tyto krásné vodopády při cestě z návštěvy Mostaru (mohu doporučit, hlavně manželka si libovala v nakupování drobností a dárků v "hlavní" uličce města k slavnému mostu - a za hubičku...). Takže klasicky jak popisuje mmirousek - v Čapljině odbočit směr Ljubuški, pak odbočit vlevo na Kravica(dobře značeno) a rovně až na parkoviště, byli jsme odpoledne místa bylo dost jen pár autobusů, pak pěkným nově zbudovaných chodníkem až dolů. Koupání super krásná čistá tekoucí voda, mě teplota vzhledem k okolnímu vedru úplně vyhovovala (jako doma :-) ) . Zpět jsme jeli přes Ljubuški na Mali Prolog a Ploče - super nová cesta podél budoucí dálnice, volný přechod.
Re: Vodopády Kravica
15. 01. 2013 12:16
Protože módně řečeno,pocházím z prvé poloviny minulého století a i v tomto století jsem byl v Sarajevu i Mostaru,paměť tudíž ošemetná,můžete mi někdo sdělit poznatek s ubytováním v Sarajevu?Nabídek na netu je dost,ale není nad skutečnou realitu.Díky.Samozřejmě vodopády Kravica jsou na programu.
avatar Re: Vodopády Kravica
24. 02. 2013 04:48


Kdo už byl na vodopádech Kravica asi použil zde výše popisované cesty přes Ljubuški, ale dá se tam zajet i jinudy! Zkusil jste už někdo cestu z druhé strany přes Staje-Dodiži nebo Trebižat-Stubica ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (26. 02. 2013 05:44).
Re: Vodopády Kravica
26. 02. 2013 09:54
Milošhr - zkusil jsem to a cesta je popsaná o deset příspěvků nahoru. Mirek
avatar Re: Vodopády Kravica
26. 02. 2013 15:44
mjlh/ díky za info, zapomněl jsem dodat jestli tu tvou cestou zkusil ještě někdo další. Byl jsem tam naposledy asi v r.2007 - 8 a z nových videí vidím, že se tam na klasickém příjezdu dost změnilo. Velké parkoviště tam ještě nebylo a s autem se sice trochu krkolomně, ale dalo sjet až dolů k vodě smileys with beer
Re: Vodopády Kravica
27. 02. 2013 07:50
Je tam zákaz vjezdu, ale místní se toho nebojí a jezdí až dolů na louku. Já jsem se bál trochu a zaparkoval jsem v řadě na kraji silnice tak v půlce kopce.
Re: Vodopády Kravica
01. 03. 2013 18:15
Je jedno odkud na Kravice přijedete, každopádně to stojí za prohlídku a za zážitek. Mirek
Re: Vodopády Kravica
17. 03. 2013 18:06
Zdravím,
můžete mi to někdo osvětlit...???? Četl jsem na netu, že se ve vodě pod vodopády občas vyskyují nějácí hadi....???? Koupající pak honem rychle opouští vodu...??? Je to pravda, nebo opět nějáký blábol????
Děkuji
JAVI
avatar Re: Vodopády Kravica
18. 03. 2013 04:44
Kde je voda jsou i neškodné užofky..se zmijí se potkáš spíš na kamenech smoking smiley
Re: Vodopády Kravica
20. 03. 2013 02:09
Zdravím JAVI,
potvrzuji vodní hady - předloni jsem jich tam viděl několik, ale jsou to prcci a taky si myslím, že jsou naprosto neškodní.
avatar Re: Vodopády Kravica
18. 07. 2013 11:38
Chci se zeptat jestli někdo neví jak vypadají silnice na této trase nebo na té alternativní trase co nabízí Google k vodopádům Kravice jestli není lepší jet přes Metkovič (tudy jsem už jel) nebo navrhněte jinou trasu předem děkuji

Jirka
Re: Vodopády Kravica
18. 07. 2013 12:00
Letos jsem to jel úplně stejně, ale přes Ljubuški. Až na menší čekání při vjezdu do BiH celkem v pohodě. Trasa
Re: Vodopády Kravica
20. 07. 2013 16:52
Byl jsem tam ve čtvrtek 18.7.
Cety jsou vesměs ok.
Tam jsem jel přes Mostar a zpět přes Vrgorac do Tučep.
V pohodě.
Zdarec
smileys with beer
Re: Vodopády Kravica
09. 09. 2013 09:51
čau, tak první návštěva vodapádů proběhla 2.9.2013 byla to nádhera.. jsem rád že jsem toto místo navštívil.. akorát jsem tam zahlédl dva hady.. ve vodě.. asi úžofky.. jinak parkoviště nad vodopády je placené cena na celý den 2eura
jinak jsem si dali v hospůdce před lávkou.. talíř pro dvě osoby jedna grilovaná kotleta jedno steak z kuřecího masa čeváby klobáska a chléb.. cena 7euro. takže super výlet.. ještě předtím sme se zastavili na jezerech v imotski.. také super..
avatar Re: Vodopády Kravica
09. 09. 2013 12:00
My sme tam boli 20.7. a na parkovisku nikto nevyberal parkovne. Vela aut islo az dole k vodopadom a stali popri ceste. Zazkaz nezakaz, vsetko jedno. Fungovali dva bufety. Bol som sa aj okupat vo vode, ale ked som zbadal uzovku, presla ma chut. Som spanikaril. Cesta tam cez Metkovic a Capljinu, cesta spat presne taka ista ako popisuje pepe75 o tri prispevky vyssie. Hranicny priechod Mali Prolog, bez zdrzania a bez kontroly, co sa neda povedat o priechode Metkovic, kde sme sa zdrzali cca 20 min.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil figaro (09. 09. 2013 19:58).
Re: Vodopády Kravica
09. 09. 2013 15:52
to my si udělali výlet z nemiry u omiše..přes imotski - cesta do vnitrozemí přes šestanovec dále lovreč a po 60tce až do imotski prohlídka jezer a pak přes grude až k vodopádům.. přijezd kolem půl jedné .. skoro prázdno.. myslím 2.9. ... cca dvě hodiny u vodopádů a následně odjezd.. proti nám šly davy italských návštěvníků... starších ročníků.. šíleně narváno bylo pak.. ale zdálo se mi méně vody v řece... jo a jinak hrozně studená voda.. nedovedu si troufnout kolik ale dvacet určitě neměla.
Re: Vodopády Kravica
14. 07. 2016 19:57
Ahoj,jak se nejlépe dostat k vodopádům Kravica z Orebiče po souši?
Dá se tam platit eury?Kolik to asi stojí?
Dík
avatar Re: Vodopády Kravica
14. 07. 2016 20:22
Jedna z možných cest je odbočit v Neumu na semaforech do hor, za Hutovem se dát vlevo a pak sledovat směr Čapljina a Ljubuški, prostě tudy. Výhodou je jen jeden hraniční přechod.
Třikrát přejedeš hranici přes Metkovič stejně jako po dálnici, kde to je za drobný poplatek, také přes tři hraniční přechody, o několik km dál, ale o nějakou minutu rychleji.
A toto platí pořád.
Re: Vodopády Kravica
01. 08. 2016 08:47
Včera výlet na Kravice. Přes V.Prolog bez čekání,hlavně je zajímala zelená karta k autu. Dá se i na občanku. Parkovné 2€, vstupné 2€/osoba. Čevapi malé/velké 2,5/5€. Pivo 1,5€. Berou € i kuny. 1KM=0,5€. Vody hodně, i lidí, byla neděle. Cena nafty 1,81KM. Zpátky přes Metkovič bez zdržení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.