Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Google Earth a Chorvatsko

Autor Libor. 
Google Earth a Chorvatsko
20. 04. 2006 15:35
Pro všechny příznivce programu Google Earth - na satelitních snímcích Chorvatska přibylo několik dalších oblastí naskenovaných ve vysokém rozlišení. Jen škoda, že oblast Makarska - Podgora byla focena v zimě a Biokovo je pod sněhem sad smiley. Ale kus Hvaru s úžasnými políčky a zídkami to vynahradí cool smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
20. 04. 2006 20:02
No já se doma dívám jen na [maps.google.com] (mám staré WIN98). Tam to bohužel není vidět - už se nemůžu dočkat do práce, tam mám klasický Google Earth !!!
Díky za zprávu.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
21. 04. 2006 07:43
Libore a když už mám doma google earth, tak se to akualizuje samo, nebo si musím nějaké aktualizace stáhnout?
Re: Google Earth a Chorvatsko
21. 04. 2006 09:14
Data aktualizovat nemusíš, doma máš jen program, snímky se tahají online z internetu...
Re: Google Earth a Chorvatsko
21. 04. 2006 13:58
Docela by mě zajímalo, jak často se tam snímky aktualizují. Schválně jsem se podíval do Thajska na Banda Aceh a snímky jsou z období po tsunami. Je to docela síla.eye popping smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
22. 04. 2006 20:53
Už jsou doplněné podrobnější úseky i na Google Maps [maps.google.com] !!!!!!!!!thumbs up smiley
je tam i velký kus ostr. Čiovo a Trogir. Kdo tam jezdí, svůj domek určitě najde.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda (22. 04. 2006 20:56).
PP
Re: Google Earth a Chorvatsko
22. 04. 2006 23:06
na maps.google.com je i kus Makarské riviery thumbs up,od Bašky Vody až po Podgoru-Čaklje.
Re: Google Earth a Chorvatsko
23. 04. 2006 08:16
Milovníci ostrovů Cres, Lošinj a Krk budou taky potěšeni - jsou tam skoro celé, je to málo výrazné, ale je to tam !!!
A navíc elé Slovinské pobřeží.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
26. 04. 2006 21:57
Škoda, že to není tak podrobné a ostré, jako třeba teď nově centrum Las Vegas. To už jsou parádní detaily....
Re: Google Earth a Chorvatsko
28. 11. 2007 18:09
Po dlouhé době opět několik podrobných snímků HR - je tam celá Pula i s okolím a Rjeka. U Rjeky je vidět, hlavně v západní části, co za sajrajt tam hoši pouští. Je to vidět už při výšce pohledu (údaj vpravo dole) cca 10 km.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
26. 12. 2007 11:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 20:29).
Re: Google Earth a Chorvatsko
11. 01. 2008 09:23
nemusíte hledat, na mých stránkách je google earth .)


http//www.mojechorvatsko.názory.cz/



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Niki (11. 01. 2008 09:24).
Re: Google Earth a Chorvatsko
11. 01. 2008 09:46
Tak to asi nevíš, co je to Google Earth - je to samostatný program, jenž si data stahuje z webu. Je mnohem komfortnější, než ta jednoduchá obrazovka na internetovém prohlížeči. Jen ta data jsou stejná.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Google Earth a Chorvatsko
13. 01. 2008 20:29
Niki:Hopkirk má na mysli tohle [earth.google.com] to je jiná káva,než to co máš na svém webuyawning smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
14. 01. 2008 16:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 20:29).
Re: Google Earth a Chorvatsko
02. 04. 2008 12:24
Od včera (pro mně) je na Google Earth další podrobná plocha HR - Šibenik a blízké okolí. thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Google Earth a Chorvatsko
02. 04. 2008 15:22
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není to sice o Chorvatsku, ale těm co používají
> Google Earth se to může hodit:
> Dopravní situace v ČR
> Zobrazuje to aktuální uzavírky na našich silnicích
> v Googlu.


Super a díky za návod. Už v běží. yawning smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
19. 04. 2008 10:48
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:28).
Re: Google Earth a Chorvatsko
19. 04. 2008 18:09
Bohužel do Dalmácie žádný meteoradar nedosáhne.
Navíc, když porovnám situaci nad českou republikou, tak jim to moc nesedí. Radar na www.chmu.cz je pravidelně aktualizovaný a to co zobrazuje google je sice trochu podobné, ale tím to končí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (19. 04. 2008 18:14).
Re: Google Earth a Chorvatsko
28. 04. 2008 20:27
Našel jsem odkaz na Chorvatskou mapu www.croatia-map.net,něco podobného jako pro Slovinsko www.geopedia.si.
čerpá to info asi z googlu.maps a podobných programů,ale dají se tam nalézt restaurace,hotely,turistbira atd.
Re: Google Earth a Chorvatsko
07. 05. 2008 12:49
Satelitní mapa Chorvatska je i zde (http://ochorvatsku.cz/pro-vas/satelitni-mapa-4), poznám tam dům, ve kterém jsme bydleli v Mali Rat, ale Omiš o 5 km dál je ve vysokém rozlišení blbě.
Re: Google Earth a Chorvatsko
02. 09. 2008 11:35
Koukám, že google zase přidal kousek ve vysokém rozlišení
[maps.google.com]
Re: Google Earth a Chorvatsko
23. 10. 2008 19:16
Už vidno cez Google Earth aj cez www.maps.google.com cele Chorvátsko, len niektoré oblasti sú zatiaľ viditeľné len v menšom rozlíšení. Ale dá sa to celkom blízko priblížiť.
Re: Google Earth a Chorvatsko
21. 01. 2010 22:49
Trošku opráším toto téma a možná že jsem i "objevil Ameriku", ale zkusil jste si někdo v Google Earth vyhledávač tras a pak si tu trasu "zkušebně" projet? Pokud si nastavíte koukání dopředu (né z vrchu), je to jak trenažér.
Re: Google Earth a Chorvatsko
30. 01. 2010 11:07
koukání z hora znám, ale kde se nastavuje to koukání zepředu ? celý jsem to projel a asi jsem slepej yawning smiley
avatar Re: Google Earth a Chorvatsko
30. 01. 2010 11:44
Vpravo nahoře v obraze jsou nad +- dva kurzory (joysticky), jeden potahuje mapu do všech směrů a ten nejvýš je na sklápění obrazu. Chytíš levým tlačítkem myši, držíš a táhneš pomalu třeba nahoru a obraz se naklápí.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Google Earth a Chorvatsko
04. 02. 2010 10:30
To je funkční jen při normálním koukání - stejně jako příp. klávesový zkratky , ale při trase kterou zkušebně projíždíš se ti to permanentně neukládá - buď ti to při změně výšky pohledu kopne zase zpět na fix výšku, nebo při změně úhlu pohledu ti to opět po změně směru přehrávání prohlídky nastaví úhel a výšku fix. Jen mě zajímá jak tvrdí Zhajskej : Pokud si nastavíte koukání dopředu (né z vrchu), je to jak trenažér. Buď je to pro permanentní pohled při prohlídce někde dál v nastavení, nebo jiná (starší verze) confused smiley Ale vše jsem prošel a nic sad smiley
Re: Google Earth a Chorvatsko
04. 02. 2010 11:18
pro Dala: nastavení naklonění, výšky a rychlosti prohlídky nastavíš v Google Eart v nástroje, možnosti, prohlídka.

Jde v google eart nastavit trasu přes město, které chci jet? Vždy mi to najde trasu, kde jet nechci.
Re: Google Earth a Chorvatsko
04. 02. 2010 14:17
elo67: Zatím jsem to nenašel. Takže jedině trasa z bodu A do bodu B, pak z B do C... Ale pokud to jde i jinak, tj. zadat průjezdní bod(y), rád(i) se poučím(e).
Re: Google Earth a Chorvatsko
04. 02. 2010 14:19
to : elo67 - díííík , já to zkoušel v těchto možnostech, ale již při plávané prohlídce, netušil jsem, že je to nutný nastavit předem.Jakákoliv změna se projeví až po restartu prohlídky. S tou změnou trasy bojuji taky, ale zatím bezvýsledně.Snad v dalším upgrade od NASA to bude lepší winking smiley . Třeba se dočkáme a v budoucnu zobrazení bude ON-LINE smiling bouncing smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.