Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafukovací člun s pádly

Autor LOVA 
avatar Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 23:21
Mě se líbí od Gumotextu K2 nebo levnější Helios2
Re: nafukovací člun s pádly
23. 06. 2014 16:33
Gumak leda na takove to pohupovani u brehu. mam a vzal do Pakostane a tam jsou male ostruvky kousek bez lidi, aj trosku pisku tam. Ale dycky se zvedl vitr a docela peklo se dostat zpet. covek sedi nizko, tak pracuje jinak nez ve veslici. Pluli jsme smerem proti vetru,coz bylo skoro kolmo k pobrezi a nejak jsme se doposunuli. kdybych jel naprimo, na more by me to nefouklo, je to tam uzavrene, ale treba o 300m dal bych skoncil a pak se tahnul se clunem po brehu.

Co ty elektricke moturky, utahnou taky napor? Ja to zkousel na Slezske Harte na veslici a tam tak 4 km to dalo. ale jak ve vetru na mori?
Re: nafukovací člun s pádly
20. 08. 2014 18:51
Na jezeře Máchově jsem vloni zkusil veslici s elektromotorem... Lapidárně to lze popsat tak, že když se zvedl vítr, jalo se to couvat. Tož tak.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
01. 08. 2015 23:39
Narazil jsem na "videosrovnání" v němčině, ale pochopitelné i bez znalostí jazyka:

[www.youtube.com]

Nic objevného, ale třeba se může někomu hodit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (01. 08. 2015 23:39).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
17. 04. 2016 20:12
Co řikáte na tohle ? video: [www.youtube.com]
Re: nafukovací člun s pádly
10. 03. 2018 22:58
Tohle je asi lepší: [www.rajce.net]
Re: nafukovací člun s pádly
16. 07. 2018 10:42
Zdravím a chtěl bych se zeptat i přes to, že jsem to tady pročetl. Jedem do Ivan Dolac a napadlo mne , že bych pořídil nafukovací kajak pro dva, abychom se mohli s mladým jet podívat podél břehu. Nemíním s jezdit nikde dál od břehu. Kdo máte zkušenosti a jezdíte s kajakem k moři. I jestli má význam brát kajak do Ivan Dolac. Byli jsme tam dvakrát a tak jsem si říkal, že podél pobřeží by se dalo popojet. Případně jaký koupit?

Zdeněk
Re: nafukovací člun s pádly
18. 07. 2018 12:06
Poradil by někdo který z těchto dvou?

[www.hawaj.cz]

[www.manvel.cz]
avatar Re: nafukovací člun s pádly
18. 07. 2018 12:48
Letos jsem koupil ten Intex Challanger K2... byl v akci na Mall.cz včetně 14 dnů asistenčky zdarma.
Minulý rok jsme si ho půjčovali, a okolo pobřeží Pisak - Brela naprosto v pohodě.
Samozřejmě to není žádný zázrak, ale slušný matroš začíná někde na 20 TKč...
Ještě se zkus podívat na Intex Explorer K2.
Re: nafukovací člun s pádly
18. 07. 2018 13:59
Slavkov-díky za info. Díval jsem se i na ten Explorer K2. Nevypadá špatně. U toho Sevyloru mne akorát udivuje rozdíl ve váze. Uvádějí 8,8 kg a nosnost 180 kg. Což je poloviční váha oproti oběma Intexům a navíc vyšší nosnost.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
18. 07. 2018 14:21
Osobně bych z toho vyvozoval tenčí materiál u toho Sevyloru.. Nicméně možná porovnáváme hmotnost sady vs. hmotnost člunu. Na Heurece u toho Sevyloru mají 8,8kg a 14kg (sada?).
U toho Intexu píšou matroš 0,75mm, což je i v reálu "na omak" mnohem lepší, než klasický "Zeman" grinning smiley
Pokud to člověk porovnává s Gumotexem nebo s velkým motorovým gumákem, tak samozřejmě hrůza... ale za 2TKč na blbnutí thumbs up
Jinak pádla jsou taková opravdu "rekreační"... jako představa, že CHLAP pořádně zabere by mohla skončit destrukcí... Pozitivní je, že jdou alespoň v několika krocích naúhlovat mezi sebou L / P. My máme jedno slušné od padleboardu, tak jsem to nijak neřešil a pro ženu a děti dobré.
Jak již bylo psáno v jiném vláknu, je to na klidnou vodu... Prostě, když se zvedne vítr a vlny, tak ven na břeh...
Re: nafukovací člun s pádly
18. 07. 2018 15:02
Něco z toho snad vyberu. Ještě je asi nutné mít i vesty. Je mi jasné, že za ty prachy to nebude žádné terno, ale jde o to se nějak zabavit a také trochu pohybu.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 08. 2018 16:35
Mě láká ten Explorer K2, nevím proč, působí na mě lepším dojmem než Challenger. Na pojížďky kolem pobřeží. Akorát mám 100 kg a bojím se, ať se nezabořím do dna. Už jsem to zkoušel s člunem (něco jako Seahawk, ten malý) a to se nedalo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (02. 08. 2018 16:39).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 08. 2018 16:50
Ten se nám líbí smiling smiley


avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 08. 2018 17:11
Rosmarine: Hezký, ale dvacku nedám :-)

Jinak pro podobné váhavce jako já je zajímavé hodnocení na Amazonu (snad to nebude reklama, když sem dám odkazy).

Challenger k2

Explorer K2

V diskusích (hodnocení) na Amazonu je ovšem chválí oba stejně, takže v rozhodnutí nepomohou...
avatar Re: nafukovací člun s pádly
05. 08. 2018 19:14
pavel72, asi budu ještě "docent" grinning smiley , ale o kolik kilo, to opravdu netuším.
Explorer neznám, ale s Chalengerem (K2) jsem něco najel minulý rok (půjčený) i letos (již vlastní).
Dno je jedna vzduchová komora (takové podélné vlnky), boky a ty trojúhelníky vpředu a vzadu druhá komora. Má to ventily typu "Boston" = rychlé nafouknutí a vyfouknutí. Sedadla mají dvě komory s většími obyč. ventily s pojistkou.
Uchycení sedáků k podlaze je řešeno suchými zipy = jdou posunout v určitém rozpětí, a opěradlo je uchyceno nastavitelnými popruhy, které se zacvaknou do pevného protikusu na bočnicích (s ohledem na umístění se mi více líbí ten Explorer).
Tím, že je nafouknutý sedák připevněn na dno = cca + 8cm a bočnice nejsou až tak vysoké, tak si myslím, že v pohodě "dosedneš". Trochu problém je místo na nohy (beru, že budeš zadák), buď budeš jezdit s pokrčenýma nebo je prosuneš bokem podél předního sedadla (jako já)... s děckem v pohodě, pokud si tam naložíš nějakou "prdelatou kobylu", tak nevím, to jsem neměl možnost vyzkoušet...
Za ty peníze, opravdu dost muziky.

Nicméně, raději jsem jezdil s malou na tomto paddleboardu. V příslušenství je i sedák, tudíž pro zadáka komfort maximální. Mám pocit, že někde v Globusu (?) jsem je viděl ve výprodeji za 5990 nebo 6990, už si to nepamatuji...Plus samozřejmě jako paddleboard pro všechny = občas alespoň trochu klidu od pubertálního synka hot smiley.
V protivětru mi to přišlo lepší, než s kajakem...
avatar Re: nafukovací člun s pádly
05. 08. 2018 22:47
Už jsem to rozsekl, koupil jsem za 2300 Kč ten Explorer. Teď ho mám nafouknutý v obýváku...
Naštěstí prdelatou kobylu nemám, žena neváží ani 60 kilo. Synek má cca 40 Kg. Celý popis v podstatě sedí i na ten Explorer. Musím vyřešit sezení, mám menší pupík a špatně se mi sedí v úhlu 90 stupňů :-). Uvažoval jsem nad dětským polystyrenovým podsedákem... Uvidím.

Každopádně díky za postřehy.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
05. 08. 2018 23:15
pavel72 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Uvažoval jsem nad dětským polystyrenovým
> podsedákem...

Jako přidat ještě nad ten origo sedák? Tím si zvedneš těžiště, což např. při vlně z boku není ideální stav sad smiley
Nicméně, proč máš sedák na 90°? Pokud ti brání ten zadní trojúhelník, tak posuň spodek sedáku v tom suchém zipu o něco dopředu... a ten popruh ti opěradlo udrží v daném úhlu (povolíš, přitáhneš...) smoking smiley
avatar Re: nafukovací člun s pádly
05. 08. 2018 23:54
Já se o to bojím opřít, abych to nevyškubl...

S tím těžištěm to tak je, ale možná i není. Právě, že se víc zabořím, že jsem těžší, bych to maličko vlastně "vyrovnal do původní výšky" (možná by stačila polystyrenová deska pár centimetrů).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
06. 08. 2018 00:15
Neboj se opřít... také jsem kus chlapa smoking smiley To by jsi jinak nemohl ani zabrat tím čínským skládacím pádlem...
Pokud se bojíš, tak si zkus ten sedák umístit tak, aby jsi při daném úhlu a napnutém tom pásku měl opěradlo zároveň opřené o ten zadní trojúhelník = opěradlo budou držet tři body, ne dva.
On ten člun zůstává stále pružný... je z PVC a nefouká se to "na krev" thumbs up smiley
Re: nafukovací člun s pádly
06. 08. 2018 08:59
Zdravím,
nakonec jsem šel do Challanger K2. Ještě dotaz. Je nutné mít plavací vesty na tomto člunu?

Zdeněk
avatar Re: nafukovací člun s pádly
06. 08. 2018 09:33
Z mého pohledu je to nafukovací "hračka", něco jako matrace apod. Myslím si, že pokud jedeš těch cca 50m od břehu, tak není co řešit a vesty nepotřebuješ.
Pokud si pamatuji (rozbalovat to teď nepůjdu), tak na člunu žádný štítek s konstrukční kategorií "D" či nedejbože "C" grinning smiley opravdu není...
Re: nafukovací člun s pádly
12. 05. 2019 21:50
Tak sice po "sezóně" ale pro ty co nechtějí investovat do většího plavidla.
Mám Barumák koupenej jako druhá jakost v bazaru v 70tých letech asi za 600 Kčs. Ležel asi 20 let u našich v baráku a když jsem v 2013 vyrážel na Pelješac, tak jsem si vzpomněl a vzal ho s tím, že pokud bude zteřelý, tak ho u moře odložím do nejbližšího kontejneru. Doma se mi ho nechtělo rozbalovat. Pádlo k němu mám ještě z NDR, kajakový. Jelikož už jezdíme s manželkou sami, tak místo je pod dvojitou podlahou kufru, kde ho vozím celoročně a skoro každej rok ho vytáhnu u moře. Kupodivu je stále v dobré kondici, jen jsem musel ve dvou horních komůrkách nahradit matracové špunty zalepenými autoventilky, protože už se vydrolila guma, což sice zásadně neovlivňovalo plavební schopnosti ale blbě to vypadalo vypuštěný.
Máme s maminou dohromady asi 200 Kg - hrůza co? smoking smiley Ale co už kajak nás uveze v pohodě a na příbřežní plavbu zcela vyhovuje. Taky by jsem raději nějakej motorák (občas si půjčím na místě) ale na 14 dní v roce je to nesmyslná investice.
Jen tak pro uklidnění všech z Pelješace jme pluli na Korčulu asi 4 km napříč průlivem mezi ostrovem a pevninou. U Korčuly jsme zmokli, pak se vyjasnilo a cestou zpět se zase zatáhlo, lilo vodorovně a posledních 200m ke břehu, kdy člověk nic neviděl, jelikož jsem si nevzal ani sluneční brýle, bylo opravdu "bojem o život". Tenkrát jsme měli asi o 30kg míň eye rolling smiley .
No mohlo nás to zahnat maximálně zpět na Korčulu ale podceňovat počasí se nevyplácí. Byly to radikální změny během ani né hodiny.

Barum

P.S: Vzhledem k tomu, že odkaz na fotky na rajčeti jaksi nefunguje, tak to bude bez obrázků.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil siky99 (12. 05. 2019 22:00).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
12. 05. 2019 22:05
[www.rajce.net]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: nafukovací člun s pádly
12. 05. 2019 22:21
Než jsem to Jirko ubastlil, byl si rychlejší.
Jen doplním, je třeba ťuknout na tlačítko s řetězem a odkaz, který se objeví, případně v androidu nakopíruje do schránky, vložit sem.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
13. 05. 2019 15:00
Také jsme si loni udělali radost a poznáváme okolí z nové perspektivy. [www.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (13. 05. 2019 15:02).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
13. 05. 2019 20:20
Majko paráda smiling smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: nafukovací člun s pádly
14. 05. 2019 08:47
Maruško je to moc hezký ... jen mi není jasný, proč používáte pouze jeden motor ze dvou osazených (viz: druhá fotka) … yawning smiley

smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s pádly
14. 05. 2019 10:35
Peťane, Ty rejpale - je to "rovnoměrně" rozložené - 50:50 na pracující a flákající se thumbs up smileyspinning smiley sticking its tongue out
Re: nafukovací člun s pádly
14. 05. 2019 11:06
Přijde mi to na jednoválec- pětitakt.( sání, stlačení, výbuch, odpočinek, výfuk) Jeden pracuje a druhý se válí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.