Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!

Autor Míra1 
Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 11. 2008 15:14
K založení tohoto tématu mě vyprovokovala nedávná debata s manželkou "kam teda příští rok pojedeme". V Chorvatsku jsme už byli snad 7x za sebou a tak bychom rádi někam jinam. Myslel jsem si, že ten závislý na lodích u nás doma jsem hlavně já, i jsem se vnitřně trochu smířil (nerad), že by se jelo bez člunu, a tak jsem navrhl, že poletíme do Řecka. Manželka vykulila oči a vyděšeně pravila: "A co tam budeme dělat, když nebudeme moct nikam odjet? To budeme jako ležet na pláži?"

Jak jste na tom vy, ostatní kapitáni? Taky si dovolenou bez parníku neumíte představit?
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
19. 11. 2008 19:36
Ahoj je pravda,že dovolená bez lodě je někdy pohoda a klídek taková bezstarostnost žádné honění předpovědi počasí,mytí lodě po návratu do maríny.V březnu lítáme do Egypta kde místo lodě se potápíme a to má také něco do sebe.
U nás jezdit z velikostí lodě co máme je skoro blbost ani jsem to nezkoušel a Chorvatsko je pořád ještě a bude těch 980km daleko.Za sezónu to stihnu 5x ale nějak mne začíná vadit ta cesta.
Když pak spočítám cenu kotvení v maríně tak to nedá jet na dovolenou jinam když stojí loď v Chorvatsku za 25euro/den.Už několik let říkám nechám jí tam 1,5 měsíce a přitáhnu jí zpět a pojedeme ještě jinam stejně to dopadne že jí táhnu koncem září.Příští rok měním lokalitu maríny takže to bude zase trochu jiné tak uvidíme.
Ale úplně bez lodě to zřejmě ne ahoj Standa
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
20. 11. 2008 11:38
Ja zavisli na parniku asi uz jsem, protoze vybiram mista kam jet podle pristupu do vody a take zda to je vhodne i na vylety.
A take abych na nej videl.
Do letoska jsem to mel jednoduzsi...vyndat z kufru, nafouknout a sup na vodu.Ted mam clun uz s vlekem, tak budu muset
vybirat vice.To, ze jsem sel do vetsiho clunu...to uz je take zavislost.Co si budem povidat pohled z vody a volnost je k nezaplaceni.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
21. 11. 2008 07:04
Jo jo, je to jak píše StandaM.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
22. 11. 2008 08:35
Ahoj

tak to jsem a ma rodina na tom uplně stejně, neřeším kam jezdíme, mimochodem po několikáte na jedno místo k super lidem (Vodice)-Srima,
kde je neuvěřitelně ostrovu a ostrůvků. Vjezd do moře mam u baraku, úvaz na lod od domácího, molo u baraku a od baraku vidím na lod. A první ostrov bez lidí 750metru..... i třeba s pískem v moři. Moje milá mi zdělila už cca pět let zpět, že nepojede k moři do Chor bez lodě.Také to tak cítím. Je hodně pro ale i proti a tu cestu a starání o lodičku se zvladne....

bob
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
15. 12. 2008 07:47
Ahoj,
do Chorvatska jezdíme už od války. Pravda na začátku člun na pádla, pak lehký člun a první benzínový motor a pak větší člun a větší motor.
Ale vždy dovolená kdy se koukáme z moře na břeh, objevujeme nové zátoky a ze souše a nepřístupná místa. Je v tom romantika a dnes trošku i dobrodružství. Stojí to za trošku námahy se s tím vším vláčet více jak 1 000 km. V zimě se člověk zasměje nad vzpomínkami a fotkami a už se zase těší až to tam spustí zase na vodu..... a tak říkame dokud můžeme zase pojedeme, kde by se tak člověk opálil jako na moři a na člunu...

čaute
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
17. 01. 2009 18:54
Jo, dovolená u moře - po letech stavby domu (dovolená na maltě a na betoně) jsme jeli poprvé na dovolenou k moři v r. 2000. Měl jsem aspoň staršírobustní windsurfing, na kterém jsem mohl vozit i děti nebo manželku. A další rok na malou plachetnici do Chorvatska. Když ji za větrného počasí (a vln) manželka viděla u mola, tak se zděsila. A když vlezla do nízké kajuty - okamžitě vystřelila ven a chtěla jet nejbližším autobusem zpět domů. Spolužačka ji ale přesvědčila, manželka si zvykla a dnes si dovolenou jinde než na lodi neumí představit (pokud jedeme k moři). To, že máme vodu všude kolem sebe, doslova na dosah z paluby, kdykoli se můžeme vykoupat nebo vyvlát za lodí, kotvíme obvykle v zátokách mimo civilizaci (čím dál obtížnější, ale stále proveditelné), navečer západy slunce z vršku ostrova - prostě kouzelné.

Pavel.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
03. 02. 2009 00:16
Pavle moje řeč,nic lepšího jsem od roku 1999 nepoznal.Do té doby na pláži .ale tenkrát to snad nebylo tak hustý jako dnes.Začínal jsem na gumáku 270 cm ,dnes mám kajutovku na ,které bydlím 75 dní v sezoně.Jinou dovču si dnes s mamčou nedovedem představit.Jinak zdravím Standu a chci se ho zeptat kam emigruje do maríny? Knám na Solaris? Ahoj
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
03. 02. 2009 00:16
Pavle moje řeč,nic lepšího jsem od roku 1999 nepoznal.Do té doby na pláži .ale tenkrát to snad nebylo tak hustý jako dnes.Začínal jsem na gumáku 270 cm ,dnes mám kajutovku na ,které bydlím 75 dní v sezoně.Jinou dovču si dnes s mamčou nedovedem představit.Jinak zdravím Standu a chci se ho zeptat kam emigruje do maríny? Solaris ? Ahoj
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
03. 02. 2009 13:44
Ahoj lada ano letos po 5ti letech měním marínu chci do Solarisu loni jsem to tam měl převést,ale první zpuštění na vodu bylo v Punatu a už to byl problém s autem a zároveň přejet s lodí,Letos tam jedu tam už v dubnu s kolegou který tam má Sesu už 3 rokem a pak jako každý rok 15,6 dorazím já s mojim Glastronem už jsem tam byl dvakrát v Solarisu,ale bez mojí lodě.Kotvení mne dají denní ale pořád je to levnější než v Punatu měsíční tak snad na sebe narazíme marína je tam malá.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
05. 02. 2009 16:22
Ahoj Stando máš pravdu Solaris je levný a dobře krytý.Šéfuje tomu chlapík jménem Marián.Dá se snim skoro na všem domluvit.Dokonce nemusíš v sezoně platit za dny ,kdy tam nekotvíš.Negativum je ,ale poměrně malá hloubka vody a v parném létě kvete a začíná problém s komáry.Takže sítky a spraye s sebou.Jak se stane situace neunosná začnou práškovat kemp aji marinu.Já jsme raději zahl na tu dobu na Kornati a když jsme se vrátili bylo vše ok.Je to opravdu dobrá poloha na výlety po ostrovech ,Kaprije,Kakan,Žirje,Zmajan atd.Na Kornati je to asi hodinu jízdy.Letos chceme pobejt na Kornatech aspon 5 dní hlavně v zátoce Telaščica ,je tam super teplý jezero Mir ,kde jsme naměřili teplotu 32 C.Já tam taky jedu s lodí 15.6 tak se možná potkáme už na cestě..Však do tý doby ještě splknem.Ahoj
PS. zítra se jedu podívat na možná novou lod, mám nutkání ,že bych koupil větší.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 02. 2009 17:00
Uvažuji o koupi nafukovací lodě pro použití v Chorvatsku, proto prosím o zodpovězení následujících začátečnických otázek:

Jakou byste mi doporučili nejlevnější možnost pro dva dospělé a dvě děti (7, 9)?
Uvažuji o lodi cca 3m s motorem do 5hp. Na ten, pokud se nemýlím, nepotřebuji „papíry“, je to tak?
Je takový člun vhodný pro projíždky např. okolo ostrova Rab, kam se chystám na dovolenou?
Na jak dalekou vyjíždku se s ním mohu pustit?
Jaký je rozdíl mezi použitím 4 taktního a 2 taktního motoru?
Jaký je rozdíl mezi dlouhou a krátkou nohou?

Uvítám jakékoliv další rady a tipy. Díky
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 02. 2009 17:29
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
05. 03. 2009 20:53
Ahoj chci se zeptat nějakou radu letos jsem si koupil nafukovací člun selva 410 s laminátovím kýlem s motorem SELVA 70hp vždy jsem jezdil na HVAR do vesničky ivan dolac výborná lokalita na výlety a perfektní hospudka na ostrově ščedro ,ale vždycky jsem měl skládací člun který jsem každý večer vytáhl z vody zduvodu toho ,že tam není žádná zátoka ani přiístaviště a při větší bouřce se člun lehce utrhne .neví někdo o nějaké podobné lokalitě z možností kotvení někde v zátoce ?? díky Paveleye popping smiley
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 07:03
Ja vim o peknem a levnem molu cca 1,- EU na den. Ale neni to na Hvaru, ale hned naproti na pevnine Zivogosce - Blato. Na Hvar Sucuraj je to cca 4km.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 20:12
Stando díky za tip koukal jsem na net a na hvar jeto fakt kousek akorát dole na makarské není tolik pěkných zátok jako je na hvaru.nemáš ještě nějaký tip třeba o něco výš třeba jak jsou kornati ,ale nechci velkou marinu něco menšího a kam jezdíš ty?díksmileys with beer
Pavel
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 21:10
Nevim jake uprednostnujes ubytovani, ale pri ceste z Zivogosce na Krk jsem nafotil par fotek a na Murteru smerem na Kornati je to moc pekne a na druhe strane smerem k pevnine je Tisno a tam ani snad poradne vlny nejsou.







Byl jsem v Pule, Basce na Krku, ale porad se vracim do Blata (kemp) a takovy je pohled na Hvar:


Jeste se mrkni na vlakno "Zivogosce-Blato" je tam dost fotek a i nejaka zatoka, ale neni to jak na ostrove.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 21:59
Ono jak na ostrově to asi není nikde na pevnině ,ale je něco za něco když pojedu ze splitu trajektem tak cesta tam a zpátky i z lodí mě vyjde na 7200kč což už jsou peníze navíc proto také hledám něco na pevnině ,ale ještě jednou jsem se díval na to živogoště a nevypadá to věru zle i pro tu lod je tam pěkné stání u mola a jak říkáš za 1 euro jeto super a ubytování potřebuji nějaký apartmán blízko u vody kvuli tomu ,že mám malé dítě. a coty pojedeš tam letos? a jaký termín jezdíš ?tongue sticking out smiley
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 22:15
V ale nevim kolik stoji molo v Blatu, mozna nic, kdyz si tam vezmes apartman, ja ale budu hned vedle v kempu Dole kde mezi timto kempem a kempem Boban je molo o kterem jsem psal, ale i tak je to kousek do Blata.
Jedu tam 20.7. do chatky v kempu.Na Hvar si se svym parnikem asi netroufnu, ale podel pobrezi a nejaka zatoka take staci.
Mam jen 15HP, 360cm clun (laminat. kyl)
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 22:39
to už nebude asi tak velký rozdíl za kotvení nebude,ale moc díky za radu a tip na pěkné místo .My ještě pevný termín nemáme ,ale také jezdíme kolem července kdybychom tam jeli tak se určitě ozvu a mužem někam vyrazit.Stando někde jsem četl ,že jsi z Třebíče nevíš jak jeto z ledem na Dalešicích a jak se dostanu k vodě? thumbs updíky pavel
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 22:50
ahojte

to je camp Kosirina, ve kterém jsem byl několikrát. Býval tam za Jugoslavie
hodně divoký camp.Do dneška se tam jezdí za naturismem.
Loni jsem tam byl lodkou. Pěkný výlet a vzpomínka na dětství.
A murter je ostrov spojeny v Tiesnu zvedacím mostem.
Zeptám se to se platí za molo? mame domluvený uvaz u domacích
a neplatím nic...

bob
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 03. 2009 23:01
Ale asi zalezi na domluve, ale pokud jeden vlastnik v osade ma cele molo treba pro 20 lodi tak si asi bude uctovat.
Pokud ma nekdo udelane parkovani u(k) apartmanu, tak to bude vetsinou v cene.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
07. 03. 2009 02:47
SELVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj chci se zeptat nějakou radu letos jsem si
> koupil nafukovací člun selva 410 s laminátovím
> kýlem s motorem SELVA 70hp vždy jsem jezdil na
> HVAR do vesničky ivan dolac výborná lokalita na
> výlety a perfektní hospudka na ostrově ščedro ,ale
> vždycky jsem měl skládací člun který jsem každý
> večer vytáhl z vody zduvodu toho ,že tam není
> žádná zátoka ani přiístaviště a při větší bouřce
> se člun lehce utrhne .neví někdo o nějaké podobné
> lokalitě z možností kotvení někde v zátoce ?? díky
> Paveleye popping smiley

Správný přístup, v Ivan Dolci mi předloni vyndala bouřka člun z vody i s bójkou a šutrem, na kterém byla přivázaná, protože povolil šekl. Není nic příjemného vyndavat člun ze skal, když ti vlny házejí další přívaly vody na záda, o ztrátách vybavení ani nemluvím.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
07. 03. 2009 09:25
To me odplaval pres noc i se sutrem.Rano jsem se sel podivat jestli je clun OK a ejhle byl fuc.Prvni co me napadlo, ze me ho nekdo fouknul, ale pak jsem se podival po cele plazi a byl v dali zaseknutej v lanu a bojkach tam kde je hranice pro koupani.
To co ho drzelo bylo lano se sutrem kousnute v te hranici.Od teto doby jedine oko v betonu a pres noc molo nebo sous.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
08. 03. 2009 22:02
StandaM napsal : Hvar si se svym parnikem asi netroufnu, ale podel pobrezi a nejaka zatoka take staci.
Mam jen 15HP, 360cm clun (laminat. kyl)
Tak s takovým spřežením na Hvar kamarád jezdí za pár minut s kempu Boban, a ne jenom na Hvar,dokonce kolem jeho pobřeží. Samozřejmě musí být pěkné počasí a to tam většinou je,vlny jsou až v podvečer.Kolem pobřeží jezdím ze svou mini skořápkou s 2,5 HP.Mít to co máš ty tak tahám lyžaře grinning smiley

MirekŠi
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
10. 03. 2009 22:04
Selvo, všude v marině budeš muset platit, bojky v zátoce taky většinou mají své vlastníky .Na Brele Jakiruši mám 2 vlastní bojky na 5 m gumák,který už nemám.Mám ,ale kontakt na místní penzion ,kde jsem pečenej vařenej a 23.3 tam frčím.Na protější Brač je to 9 km ,ale chce to ráno a návrat nejpozději do 15 hod.Potom přijde maestral a v kanále s 4,1 m gumákem trochu pruser.V Pisaku asi 5 km vedle je krytá zátoka a dá se udělat vlastní bojka /moc pěkný místo/ Kemp Dole v Živogošče má takový malý molo ,ale v plné sezoně asi narvaný.Krásně je v Šibenické oblasti ,konkrétně Srima u Vodic.Pokud budeš každý den jezdit na protější ostrovy ,kterých tam je opravdu hafo ,tak ti nebudou vadit místní přelidněné pláže.Mám tam kontakt na ubytko aji s bojkou před nosem.Pěkně je taky na Rabu kotvení v písku na vlastní bojce v kempu San Marino v Loparu , je tam tak hezky až přelidněno ,sám jsem tam byl 7 x.Dále už znám pouze ostrovy šibenické oblasti Kaprije,Prvič,Kakan,Zmajan atd,trochu Dugi Otok a Kornaty,Lošinj,část Hvaru dobře Brač a Vis.Pokud někdo chce investovat do trajektu tak Vis stojí za to.Letos se chystám na Lastovo a Mljet.Ahoj
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
11. 03. 2009 07:29
to tvsat:
opozdene reaguji, ale okolnosti a HR me donutily udelat si po letech papiry, tak jsem v tom o vikendu lezel:-)
Uvidim jak se ten muj clun bude chovat, ale s detma na Hvar urcite nepojedu.Dalsi vec je ta, ze pri ceste se ocitnes na kratkou dobu mimo dovolenou vzdalenost od pobrezi.Muze to 10× projit bez problemu, ale pokud bych potkal hlidku, tak si myslim, ze bych to neukecal.


to lada:
v sezone jsem v kempu Dole byl 2× a je pravdou, ze molo je tak max. pro 8 -10 clunu a ale vzdy jsem tam dostal flek.
Letos si to radeji zamluvim 2 tydny pred prijezdem.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 03. 2009 11:58
Ahoj založil jsem nový web cose týká moji lodi SELVA 410 .ted již má nový motor EVINRUD 35HP. rád vám zodpovím všechny otázky které vás budou zajímat ohledně člunu.postupem času budu doplnovat fotky ze všech výletu ze člunem. přeji všem hodně zdaru a krásných chvil strávených na palubě . www.selva410.freepage.czthumbs up smiley
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
19. 03. 2009 10:05
A copak 70 HP 2takt ti nesedel, ze jsi sel do noveho? Spis clun nebyl dimenzovan na takovy vykon.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
19. 03. 2009 15:16
Stando nevím kdo tam ten motor dával ,ale to se fakt nedalo já to takhle vzimně koupil a ted jsem to skusil na vodě a řeknuti ,že vjednom člověku se stím nedalo skoro rozjet pořát se to stavělo .Možná nešlo ani tak oten výkon protože když se lod dostala do skluzu tak to byla nádhera frčeloto jako blazen,ale ten motor vážil 108kg a jak si psal tak ten člun nato není vubec stavěnej hrozně se topila zád člunu a člun nebyl vubec vyvážen, šak se podívej na mu Web a mám tam fotky z ježdění stou sedmdesátkou myslím ,že těch 35HP bude optimální výkon vzhledem ktomu že má lod povoleno max 50HP.grinning smiley[url=http://selva410.freepage.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.