Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Grebaštica

Autor Míra 
Grebaštica
07. 03. 2008 18:16
Ahoj
jedu v srpnu do Grebaštice s rodinou a mot. člunem 4,5 m.Nejede někdo také s lodí do této oblasti.Plánuji výlety na Murter,Krka ,Šibenik.......
Více lodí více zábavy.
Čau Mirek






Ohodnoťte tento příspěvek:



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (09. 05. 2018 00:19).
Re: Grtebaštica
18. 03. 2008 07:44
Jsem tam s rodinou každý rok minimálně 2x. Ten Murter je pro loď co máš už relativně dost daleko. Lepší to je kolem Šibeniku, proti produ řeky Krky , přes Prokljansko jezero do Skradinu. Je to sice asi stejná dálka, ale nejsou tam vlny. Kde tam budeš ?
Re: Grtebaštica
18. 03. 2008 11:16
Ahoj!
Mám dotaz na Rostu1,jak je to vhodný pro plavbu s gumákem (motor má 15 koní) okolí Grebaštice do Šibenického zálivu a nebo jestli to znáš severněji kolem Vodice,směrem k Šibeniku. Podle mapy mi přijde že na Zlarin, Prvič a okolní ostrůvky by jsem i s takhle malou lodí měl klidně doplout. Pokud tam nějak moc nefouká.Chceme se letos podívat do okolí Šibeniku mezi Tribunj a Grebašticu. Díky za odpověď Šimako
Re: Grtebaštica
18. 03. 2008 16:49
Šimako. Z Grebaštice se můžeš klidně pustit na Zlarin a ostrůvky před a okolo něj. Chce to ale vybrat bezvětrný den. Já jsem tam byl několikrát s gumákem 3,40m / 10k. Vyjížděl jsem z kempu před Primoštenem. Ale !!! Vždy vozím sebou lehké větrovky, čert, tedy počasí nikdy nespí.
Re: Grtebaštica
18. 03. 2008 17:33
No mám to tam projeté celkem dost dobře, To co psal Ragu je samozřejmě pravda. Co se týče okolí Vodice tak je tam větší koncentrace lidí. Záleží co preferuješ. Mimochodem na ostrově Krapanj je takové malé muzeum potápěčů a sběratelů mořských hub. Před Šibenikem je pěkná pevnost přístupná zatím bezplatně, Dá se u ní zakotvit. No a na ostrově Zlarin v městečku Zlarin je nějaké muzeum. Ještě jsem ho nenevštívil, ale chystám se na to letos. Co se týká hospod tak cenově bezkonkurenční je GUŠT u výjezdu z Šibeniku na Primošten a co se týče výletu lodí tak před Skradinem na levém břehu řeky je pěkná hospůdka, kde se dá kotvit a najíst se. Na Kornati asi nepojedeš tak to nemusím rozebírat. No a co se týká potápění, myslím tím se šnorchlem do 5-10m tak je to pěkné kolem kolem ostrůvku Komorica. Hvězdice, chobotnice, pěkné ...
Re: Grtebaštica
18. 03. 2008 19:02
Ahoj
v Grebaštici jsem ubytovaný od 4-21 srpna.Co se týče plavby z Murteru do Grebaštice je jasné ,že můžu plout pouze za stálého počasí . Již jsem tuto plavbu absolvoval,ještě sYamahou 3,80 motor 25ps a bylo to docela v pohodě.Je jasný,že musí být pěkné počasí. Je pravda,že tam jsou místa(jižní část Murteru),kde jsou vlny stále.Jinak děkuji za radu na pěkný výlet. Jestli bude někdo v tomto termínu poblíž,tak se můžeme domluvit a setkat se.Na Murteru budu mít ještě dva kámeše ,také s lodí.
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 08:38
Míro, já tam budu v srpnu asi 8-25. Kde nebo u koho tam jsi ? Já tam jezdím s přestávkami asi už 10let a je to co se týká lodě perfektní.
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 11:38
Díky za informace,chystáme se tam začátkem července.Ubytování doufám seženeme na místě,snad to nebude problém. Trochu rozhodování bude jestli nad Šibenik nebo pod něj. Preferujeme klidnější místa, takže asi pod něj i když je jasný že blízkost velkého města se projeví stejně,hlavně o víkendu.Podle mapy i podle vašich zkušeností to vypadá že pro člun je to ideální místo. Š
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 12:21
No ubytování samozřejmě seženeš, ale pokud chceš bydlet přímo u moře a parkovat loď před apartmánem tak si myslím , že je nejvyšší čas na rezervaci.
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 13:09
Myslíš že se v tomhle termínu v první řadě nechytím? To by bylo nepříjemný. Spoléhám taky trochu na ME ve fotbale,hodně lidí bude v A a CH. Snad alespoň něco do 50ti metrů. Předloni v Rogoznici majitelé apartmánů stáli u silnice. Nemám moc na vybranou nemám jistý datum odjezdu. Projedu internet jak to vypadá s ubytováním. Š
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 13:31
Rosťo v Grebaštici jsem ubytovaný v apartmánu,majitel p.Banovac ,č.p. 85.Já jsem byl 8x na Murteru ,ale Grebaštici neznám,takže nevím kde to tam je. Když budeš chtít tak ti dám e-mail a pošlu ti fotku lodě,potom mě najdeš v CHorvatsku podle ni, ukotvení mám 20m pod apartmánem.Jsem rád,že jsi mě potvrdil informaci ,že pro lodě je to tam super.
Re: Grtebaštica Míra
19. 03. 2008 17:16
No leze na mně stařecká demence, ale pokud si pamatuji tak v 58 bydlí Zelko Banovac v 78 Damir Banovac. Mimochodem toto příjmení je v této vesničce dost časté. Zkus to na můj e-mail rostislav.ruzicka@seznam.cz
Re: Grtebaštica
19. 03. 2008 19:45
Rosťo tak jsem ti poslal fotky lodě a ještě jsem našel fotku apartmánu,třeba si vzpomeneš .Jestli se ti bude chtít ,tak mě pošli fotku tvé lodě,rád se pokochám.Tvoji adresu jsem si uložil a před odjezdem na dovolenou se ozvu,ale bohužel to budeš ještě několik měsíců trvat.
Míra
Re: Grtebaštica
20. 03. 2008 13:49
Rosťo díky za fotky,moc pěkné,určitě je tam více ostrůvku něž u Murteru a to je pro menší lodě zajímavější.S tím ,že budeme na dovolené sousedi jsmě opravdu překvapil,to jsem nečekal.
Tak čau sousede!
Re: Grtebaštica
22. 03. 2008 17:12
to: Rosťa a Míra
Vidím hoši, že jedeme všichni ve stejnou dobu na stejné místo. Loď sice nemám, ale to nevadí. Ubytování jsme v apartmánu u Lenky Banovac (těch Banovců je tam teda hodně). Letos tam jedu po šesté, takže Grebaštici znám celkem dobře. Budu tam v termínu od 10. do 23. srpna. Jestli se potkáme tak dáme pokec. Čuste
Re: Grtebaštica
22. 03. 2008 19:24
Ahoj poznáš nás podle vlajek na lodích,kotvíme skoro vedle sebe.Určitě pokecáme
Čau Míra
Re: Grtebaštica
13. 04. 2008 16:44
Ahoj všichni znalci Grebaštice.Taky o tom uvažuji.Dá se tam sehnat apartmán začátkem září na blind?
Re: Grtebaštica
13. 04. 2008 18:45
Začátkem září to už nebude tak velký problém. Vesměs se vracím 25.8. a i v této době se dal sehnat volný apartmán za 40 - 50 eu.smileys with beer
Re: Grtebaštica
14. 04. 2008 09:24
Apartmán určitě seženeš, řekl bych, že cena záleží na velikosti a kolik Vás bude. Řekl bych tak od 30 euro výš.
Re: Grtebaštica
13. 05. 2008 14:44
Něco málo fotek pro ilustraci












Re: Grtebaštica
18. 05. 2008 10:16
Miro, až pojedeš na Krka dej bacha v Šibenickém zálivu- nesmí se jet ve skluzu. Já jsem tam jezdil sice naplno, ale kámoš tam po mě platil dost mastnou pokutu. Oni tam mají jakési sádky na ústřice či co. To platí taky pro to jezero u Žaboriče, jak se tam podjíždí most s magistrálou. Tam to přímo svádí jet naplno, nejsou tam totiž vlny. Ahoj
Anonymní uživatel
Re: Grtebaštica
22. 05. 2008 08:45
Mohl bys mi napsat něco víc o možnosti plavby na Krku(řeku) a jezero u Žaboriče? Tomm
Re: Grtebaštica
23. 05. 2008 18:28
Díky za informaci ,co se týče rychlosti na Krka,myslel jsem si ,že tam asi nějaké omezení bude,těch sítí jsem si všiml,koukal jsem na ně z mostu .Díky moc Míra
Re: Grtebaštica
02. 08. 2008 19:33
Ahoj Rosťo,zítra odjíždím a těším se na společnou plavbu
Čau Mirek
Re: Grtebaštica
04. 08. 2008 17:03
Ahoj. Byl jsem v Grebaštici 13 - 27.7 s gumovým člunem HONDA : 3m / 5k. Je to takové lechtátko, ale když jsem jednou jel od zadního přístavu v G. a objížděl celý poloostrov dokola směrem k Bodarici, tak cestou zpět nás chytla změna počasí, okamžitě 2 m vysoké vlny a byly bobky v gatích. Jinak cesta z G. na ostrov Tmara a tam skvělééééé koupání, potápění apod. Doporučuji. Letos v červenci bylo zkrátka počasí na moři hodně proměnlivé. Jinak na kapitanátu říkali, že gumák do 3m a motorem 5k nemusí nic platit ani se registrovat. Ale hned řekl , že nezná člun který by byl do 3m !!!! Jinak pozor policie letos jezdila a kontrolovala dalekohledem, pár jich v G. chytla a vybrala na pokutách za den 40.000 kun !!! Pozor na : přetěžování (max. počet osob na člunu), kotva jako nutná výbava. Soused s pevným člunem 6m/ 140k jel z G. do Murteru a tam uvízl 2 dny, protože tam byly tak 5m vlny a to se nedalo vůbec jet. Pěkný výlet je do Šibeniku (pozor na skluz - chytají) a odtud po řece Krka až do Skradinu, tam už dál nelze - mají tam síť přes záliv a tu zvednou a člun "uloví".
Re: Grtebaštica
05. 08. 2008 23:40
No Mikine možná to každý vidíme jinak, ale ve zhruba stejném termínu jsem tam byl také a vlny u Oštrice bych při té buře klasifikoval max na 0.5m a kdyby se na Mutrer hnaly 5m vlny tak by byl celý pod vodou a bylo by to v HR televizi.
Re: Grtebaštica
08. 08. 2008 09:57
To Rosta1. Taky hned zkazíš každé dobrodružství. To není od tebe pěkné !!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.