Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 20:08
to Ctirad:
zde je to foto:


Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 20:21
StandaM - Díky moc , už sem díval na kotvy a 1,5kg sem viděl jen za cca 134Kč-záleží if mají osobní převzetí, což jde, k tomu si musím koupit ještě nějaké lano na kotvu + případnou bojku+ kolík if uvidím, ach jo furt prachythumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 21:34
Ze jsi nerekl drive:-) novou kotvu i nove 30m lano jsem nedavno prodal.
Kdy to budes potrebovat? Ja mam rezervni kolik (kdykoliv si muzu udelat dalsi) i dva nepotrebne pozink sekle (misto karabiny), temer nepouzita boje by se take nasla a lano take + zadarmo elekt. foukadlo (dvakrat jsem ho opravoval a uz na nej nemam nervy).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (14. 07. 2009 21:42).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 22:50
Příští týden v sobotu - jedu 25.7. směr Pelješac
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 07. 2009 09:45
Takže nejnovější informace : čluny do 3 metrů s motorem do 5HP včetně NEPOTŘEBUJÍ VINJETU !!!!
Všichni kdo vyjíždí s člunem od 0 metrů a 0HP MUSÍ MÍT VMP (řidičák) !!!!
Průkaz VPM lze udělat v Chorvatsku a PLATÍ NEOMEZENĚ !!!!
A nemusíme mít prý strach, že to neuděláme- ptají se na věci, které jsou nutné znát :, jak se míjíme, signály zvukové, kde nesmíme plout, jak míjíme plavce apod.
Tato informace je z 16.7 - kapitanát Šibenik.
V Šibeniku jsou zkoušky každé úterý, od 8,00 (9,00 ?) , je nutné mít 2 fotografie pasové !!! A stojí to cca 200 hlodavců.
V úterý to tam jdu zkusit, tak dám info.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 09:57
A tak jsem tady znovu po návratu z Grebaštice. Zkoušku jsem udělal. Stálo to celkem 340 kun. V Šibeniku to funguje takto :
každé úterý od 12,00 hod je třeba se přihlásit na zkoušku, ta je každé úterý od 14,30 hod (je lepší tam být dříve). Test probíhá před komisí, já měl tu "kliku" že jsem šel před "velkou" komisi, kde bylo 6 lidí a předseda komise profesor university ze Splitu. Otázky byly tyto : určit na mapě místo pomocí souřadnic (prófa udělal tečku na mapě a já musel určit stupně, šířky, délky a určit zda S J V Z), na další otázky vzal 2 lodičky a já musel řešit situace - kdo kam uhne, kdo má přednost, jak v kanále atd. Pak mi dal otázku do jaké vzdálenosti od břehu musím dodržovat minimální rychlost (je to 300 metrů) - tu jsem teda určitě nevěděl, ale přilétla mi nápověda. A dostal jsem papír že zkoušku jsem udělal. Legitimaci jsem dostal mezinárodní, platí furt a všude. Mám kategorii A - tj. pro člun do 7 metrů včetně, s motorem do 20HP včetně a do vzdálenosti 6Nm (asi 10 km) od břehu. Příští rok tam zkusím kategorii B. To už ale musím nadrtit z testů, cvičební testy tam mají v prodeji (80 kun) v ch, eng, de.
Podle místních když je řidičák, vinjeta tak není problém přetáhnou těch 20 HP na 40HP.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 10:13
A ja se musel tady v CZ srotit testy a muzu jen 0,75nm daleko :-) to je nespravedlive.... .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 12:23
To StandaM - doporučuji ti zkoušku v Ch. a můžeš opravdu daleko.
A zde je důkaz :


avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 18:43
Ahoj tak já mám Chorvatský průkaz bez omezení



Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 20:05
Tak jsem byl letos vyhozen ze sve kotvy a musel jsem jit na molo...presneji zadarmo na molo, ale musel jsem kazdy den kontrolovat uvazani, protoze dalsi kdo doplul me odvazal zadek a znovu neprivazal a jednou dokonce prevazali tak, ze jsem za lano vzal a zustalo me v ruce.Clovek se snazi aby mu predek nenarazel a rano prijde a ma spicu cernou od pneumatiky..v lepsim pripade a cizi padlo zaborene v burtu.

to mikin123:
Bral jsi si neco sebou? Nebo tam vse maji..myslim tim fotky apod.Co mas za parnik nebudes muset jeste udelat papiry pro CZ.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2009 20:38
jeste mala ukazka meho prilezitostniho kotveni s mou pidi kotvou:-)




Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 08. 2009 09:54
To StandaM - mají všechno, já měl fotky z Česka - pasové, lze je udělat i tam, ale tady to vyjde levněji, tam ti jich udělají 8. Pro CZ nemusím již dělat papíry, tyto jsou mezinárodní, ale to víš - záleží na policajtovi. Když ti chce dělat problém tak ti ho udělá. Mám teď ještě ten loňský parník - motor Honda 5HP, člun nafukovací Honda 2,98m. Příští rok chci rozhodně něco většího a teď nevím, zda gumák s pevným dnem a volantem s motorem 40HP, nebo nějaký laminát z Anglie. V Chorvatsku mně psrávně řekl můj domácí : " Maly brod = maly problem, velik brod = velik problem". Musel bych řešit parkování, v Chorvatsku to není moc laciné, nebo jestli převážet zpět. Ale je pravda, že jakmile chlap vleze do člunu a jede po moři, už ho to nepustí. Jsme furt malí kluci, kteří chtěli být námořníkem. Na vodě není totiž člověk svázanej se zemí, zajede si kam chce - ještě se dají najít plážičky kde je člověk sám. Jinak bacha na skluz - do 300 metrů od břehu, nebo ostrova by neměl nikdo plout. Už teď mi říkal zákazník, že ho čapla policie - a to jel od ostrova, který byl prázdný a byl už 150 metrů od něj - a chtěla na něm 5.000 lasiček. A těch 5.000 kun je u nich na moři minimální pokuta, tak pozor na skluz. Určitě si to rozmyslet u pláží, viděl jsem sám takové šílence a místní mu chtěli rozbít člun, tlamu a ještě udat na policii.
K tomu uvazování na molu - chce to se domluvit s místním, mít vlastní bóji, vlastní lana. Já používám k uvázání k molu - na železné oko - ocelový řetěz se zámkem, za zadek jsem uvázán přes bóji ke kamenu s okem, který vím komu patří a jsem s ním dohodnut. Jinak budeš mít problémy vždycky, každý tě odváže aby se sám mohl přivázat.
Jinak parník máš super - ta Yamaha má 20HP ?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 08. 2009 12:09
Na vzdalenost 300 m jsem si daval bacha a take jsem mel vlastni bojku, ale prijede vetsi parnik a musi te odsunout..co nadelas, kdyz u toho nejses proste te popostrci a hotovo. Vetsi clun vetsi starosti to ano, ale podle me az od urcite velikosti a narocnosti. Ted jsem na vode za 5min a z vody to same. Zbytek...tam uz nejake starosti jsou o proti clunu co jsem mel v loni, take Honda 5HP, 2,5m AL podlaha.
Motor mam 15HP resp. je to uskrcena 20 HP. Pro muj clun by silnejsi motor uz byl zbytecny a hlavne by to byly vyhozene penize za zbytecny vykon. Ja jezdim ve dvouch lidech cca 45km/h na 1/2 plynu a s detma ani ne na 3/4. Kdyz to smudlim kolem 30km/h. tak v plnem osazeni jsem neco pod 1/2 plynu. Jen pri tahani kruhu musim vice pridat. Je to hodne o clunu, lamin. kyl dela hodne a nejen setri penize za silny motor. Kdybych mel pouze nafuk.kyl musel bych tam dat silnejsi motor abych se vyrovnal aspon rychlosti, hold rovny zadek u clunu se bori hrne vodu a moc brzdi:-)
Take uvazuji o necem jinem (dal jsem i inzerat na prodej meho) nebo si to necham a predelam na dalku.
Rozhodne nechci 4,5m velky gumak to radeji celolaminat. Uvidim jestli zustanu u sveho nebo pujdu do neceho podobneho a cena take neni spatna :



Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 08. 2009 16:50
To StandaM : No je to pěkný laminát, ale co za to poláci chtějí ??? Jinak máš si pravdu, že než gumák 4,5 m tak je lepší laminát. Stejně to musíš tahat na vleku, do auta to nestrčíš. Jinak souhlas s dálkou.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 08. 2009 20:22
Je to tak mesic co jsem psal do PL a odpoved na cenu byla 13 500 PLN za clun Vena 450 ve standartu.
Vena odkaz
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 08. 2009 23:29
Ano panové není nad laminát gumák šel do světa a já už mám tu svoji konečně taky doma jeto Bayliner Capri 1600 s motorem Mercury 70HP .Už jsem sní byl i na vodě a jeto bomba obrovskej rozdíl, aspon pro mně oproti gumáku . V sobotu vyrážím na Dalešice nebudete tam někdo ?thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 08. 2009 10:03
To StandaM : no cena pěkná a člun také. Jaký by jsi tam dal motor ? Tady je nabídka : [www.boat007.cz]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2009 21:57
Zdravím

prosím o radu kde je možnost dat člun na vodu na Slapech.
Potřebuji vjet vlekem až do vody....
Viděl bych to někde od Benešova.

děkuji za info

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 08. 2009 14:35
to mikin123: odhadem tak 30 - 40 HP, clun je lehky.

to selva: skoda ja jsem momentalne v zahranici (kazachstan).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 08. 2009 22:04
Ahoj po změně Chorvatsko už za 12 dnů ale parník bude letos pouze v čechách zcela nevyužit uvidíme za rok
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 08. 2009 21:57
Ahoj chtel bych si udelat ten ridicak na clun. Zajimalo by me kolik to u nas stoji a kam az bych to musel jet delat. Jsem ze severni moravy. Dale by me zajimalo co se potrebuju naucit a kde tyto informace sezenu. Jestli nekde na netu nebo mi je daji az na te plavebni sprave. Diky
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 08. 2009 10:23
Tady si to prostuduj [www.spspraha.cz]
Zkoušky se mohou dělat v Přerově

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 08. 2009 10:04
to Masser:
Jak pise tvsat a cena je tusim 450,- i za mezinarodni.Dokumenty ti zaslou postou cca 600,- a trenovat muzes na netu v aplikaci.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 08. 2009 11:29
Jo dekuji vsem uz to resim a schanimsmiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 12. 2009 21:53
Ahoj kapitani!

Tak jsem asi na vzdy opustil gumak a presel jsem na celolaminat a jako kazdy rok, kdyz je cas, tak tunim a jak tak koukam
budu mit hodne veci(prislusenstvi) na prodej, tak pokud bude mit nekdo zajem napiste na SZ do tydne bych mohl mit seznam.
Budou to nove veci nebo min. pouzite, ale v naprostem poradku.
Bude se jednat o panty, petlice, vypuste, pruchodky, vika, vodni pumpu, prepinace + polep atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (16. 12. 2009 21:56).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2009 11:11
Tak tu pak muzes hodit foto toho celolaminatu pro inspiraci thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2009 11:39
To muzu i hned, foto je ilustrativni, ale v podstate je to to same, jen mirne pouzite a zaspinene.









prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2009 12:17
pěkné. jaký motor? a cena komplet?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2009 12:24
zatim bez motoru, nechavam to az na jaro.
po letosni zkusenosti cenu jen pres SZ, tak ji tam mas.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (17. 12. 2009 12:31).
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2009 13:31
díky stando za informace
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.