Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 07. 2014 14:52
... Bobe díky, zdálo se mi to jako nějaký záchranný prostředek ...
plavíš se ?
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 07. 2014 15:02
Taky nevím přesně co to je ale něco co psal bioubi nějak se tím přivazuješ aby jsi nespadl z plachetnice do vody. Maj to tady na co to chceš? na gumáku to nepotřebuješ hlavně používat výtrhovku.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 07. 2014 17:04
našel jsem to náhodou, když jsem sháněl nějaké doplňky do člunu ...
... taky mě napadlo, že se tím někdo uvazuje v lodi aby nevypadl ... zřejmě tedy opravdu u plachetnic ... ale pak jsem našel více úvazy, jako by tím bylo spojeno více lidí ... dvojitý, trojitý ...
tak mě napadlo jestli třeba děcko za vestu, aby při jízdě, byť na gumáku nevypadlo do vln ... nějakým vlnám se člověk asi nikdy nevyhne ...
takže blbost ... dobrá ... eye rolling smiley

P.S. ... dokonce trojitý ... [www.marinesport.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 07. 2014 17:40).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 07. 2014 17:18
Jasný, děti posaď na podlahu, správně se nesmí sedět na buřtech ale to asi víš yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 09:53
... no tak je to první jízda s člunem, tak se nedivte mořští vlci ...
má význam s sebou brát náhradní konektory k hadici na benzin ?
... musel jsem koupit novou nádrž paliva, protože u té, co jsem koupil s člunem, byl překroucen závit hrdla nádrže a benzin při pohybu cákal ven ... původní koncovku s kuličkou, co byla na staré nádrži ... do níž se zasunuje konektor od hadice paliva jsem přehodil na novou nádrž ...
... náhradní svíčky mám, litr motorovýho oleje pro strýčka příhodu beru taky ...
ještě Vás něco napadá, resp. co berete do zálohy ... ?
P.S. náhradní motor neberu ...
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 12:36
Když píšeš o té koncovce s kuličkou a chceš být stopro vybaven, tak loni úplně poslední den mi ta gumka přestala těsnit. Né, že by se prodřela, ale jakoby tak do půlky zešikma praskla. Takže za mě, ten malý gum. kroužek co je nad kuličkou.
Kdo je připraven není ohrožen.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 13:07
a výtrhovku kdybys jednu utopil smiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 13:30
Náhradní konektor na hadici, i když starý, ale funkčí, mě letos zachránil. Rupla mi ta gumička hned první den. Konektory jsou lisované, tak jak tu gumičku vyměnit? Výtrhovka se dá ošálit namotáním něčeho pod ten čudlík. Zradil mě taky ventilek u kolečka, zůstal mi v ruce. Příště si sebou vemu i jednu náhradní duši. Jenže kdyby si sebou měl člověk brát vše, co by se mohlo potentit, musel by doma nechat manželku s dětma, aby to všechno do auta nacpal. Je třeba improvizovat. Už jsem viděl jednoho maníka jezdit bez krytu motoru, protože měl nádrž napíchnutou rovnou u karburátoru. Rozbil se mu konektor na motoru.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 14:05
Skoro vo všetkých prístavoch v Chorvatsku sú Marine obchody a tam určite je dostať takéto drobnosti. Alebo nie?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 14:23
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
Výtrhovka se dá ošálit
> namotáním něčeho pod ten čudlík.

šprýmaři... pak to končí takhle
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 17:02
Ttom ... tak to video, to je dílo ... eye rolling smiley
orry, Zahajskej i Ttom... mám zamluvený oba konektory ( budou sice neoriginální, ale prý pasují ), plus výtrhovku ...
v Avar Yachtu ... originál hadici ( průměr 11 mm ) s konektrory ... mám vzít s sebou ...
díky ...
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2014 18:51
to Ttom: Samozřejmě myšleno jako nouzovka na dojetí. Ten cvok na videu měl ještě bloklej plyn. Byl určitě rád, že neskončil nasekanej jako potrava pro ryby.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2014 11:00
Bessy když se to vejde do auta... tak to vzít můžeš ale konektory by měly stačit.
Pomalu aby si člověk dělal seznam já doma jednou málem nechal lišty grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 07. 2014 11:01).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2014 11:24
... Ttome .. však víš, to je krámů ... náhradní hadici do HR neberu, koupím jen náhradní konektory, budou li je mít ... tu originál hadici s původními konektory mám vzít jen na zkoušku do obchodu ...
... jo jo, nezapomenout doma lišty a vesty a vesla a pumpu a nádrž a náhradní kanystr a lana a kotvu a 4 sady samolepících čísel ( všechny 4 za 150,- Kč ) a ... a vůbec ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 07. 2014 12:21).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2014 23:26
Na výtrhovku odporúčam dať nejaký korkový špunt aby plávala. Nejadna skončila cez palubu! yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2014 08:40
... pupi ... každá taková rada je pro začátečníky k nezaplacení ... thumbs up
náhradní konektor na hadici k motoru jsem sehnal, náhr. výtrhovou pojistku taky,
jen jsem nesehnal náhradní konektor ( rychlospojka ) od palivové hadičky pro připojení k nádrži
... ten dávám na kovové originální kolínko z Hondové nádrže, kterou jsem z důvodu špatného závitu na hrdle zrušil ...
toto " kolínko " jsem namontoval na novou neoriginální nádrž z níž jsem odmontoval plastové ( to má jen zúžený profil na nasunutí hadičky bez konektoru ) ... v případě potřeby bych to asi řešil tak, že bych na nádrž našrouboval ... zpět ... to plastový kolínko ( má uvnitř jen sítko na nečistoty v palivu ) hadici ( bez konektoru ) bych natáhl na to a stáhl to objímkou ...
... jak jsem se tady dočetl ... větší malér by asi byl špatný konektor od hadice na motor ... ale i to se zřejmě dá provizorně řešit ... připojením hadičky na tvrdo ... ? ( Honda BF 15 )
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 07. 2014 08:43).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2014 09:46
Ber to tak, že na auto si sebou nebereš hromadu náhradních dílů a to se nadře cestou tam i zpět o hodně více, než motor od lodi na dovolené. Taky spoléháš na to, že auto musí vydržet a nic ti z auta neupadne. Jen se nesmí sejít den blbec, jako mě toho 13.6.v pátek. A to nejsem pověrčivej.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2014 18:58
Ešte ako skúsenosť odporúčam tento trhací systém na kotvu, keď sa niekde šprajcne a hrozí strata. [www.youtube.com]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2014 22:40
Ahoj

tak to tedy pupi nevím , zda by nebyla ztráta celého člunu...
Myslim, že toto je velká hovadina, kterou vymyslí jen v rusku...

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2014 23:43
Ahoj bob,
ja to takto(len tam mám ešte 2m reťaze) používam min. rok a to som na vode v priemere každý tretí deň. Na Dunaji a v Chorvátsku to prešlo poriadnou skúškou a ešte nesklamalo! Ak to používaš s rozumom a vieš zhodnotiť použitie, na menších člnoch je to v pohode. Viac krát sa nám v Chorvátsku kotva šprajcla a museli sme sa pre ňu potápať za nie moc príjemných okolností. Jasné že kto tomu neverí a nevie ako, tak nepoužívať! yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2014 12:10
Nechce se mi tady nějak dohadovat, ale to očko,
které osobně nepoužívám, je tam pro slabé lanko,
za které můžeš kotvu v případě šprajcnutí vytáhnout,
ale to jistě víš.
Mám člun cca deset metráků a dle videa
to nikdy neudělám. Za více jak deset let v chorvatsku
jsem se potápěl pro kotvu jednou... :-).
bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 05. 2015 10:09
... loňský problém ... impeler a termostat byl odstraněn ...
... tak jako před rokem ( pojedeme li ) pojedeme s nafukovákem opět tzv. " z čisté vody " ... tak abych něco nezapomněl ...
... člun byl slušně přezimován, napůl nafouklý ... motor po servisu ... vyndal jsem membránu ze zrcadla ...
takže nezapomenout ...
membránu yawning smiley , loď, motor, vesla, osvědčení VMP, techničák ... lepení, náhradní svíčky, nějaké klíče, vesty. lana, kotvu, nožní pumpu, podlážku, přepravní kolečka, sedačky, taška do člunu, benzinová nádrž plus rezerva, benzinová hadice s balonkem a náhradními konektory a rychlospojkou, bójku, karabiny, litr oleje, 2 fendry, pojistky pro vypnutí motoru raději 2 ...
... jo čísla se odlepují ale mám náhradní samolepící sadu na oba boky ... no, možná nechám čísla nastříkat ...
... provazový můstek nevydržel, koupím hliníkový ... a stříška ( bimini ) ? ... asi by se mi nevešla do kufru nebo boxu Passatu Variant ... borci ... vlezla nebo nevlezla ? ... nebo nemá vůbec smysl ? ...
... co ještě ?
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (23. 05. 2015 10:43).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 05. 2015 19:58
ahoj

bimini je dobrá věc, jestli ji máš tak vzít s sebou...a je to pár tyček
určitě vlezla. Poslouží hodně dobře.
Maly hasičák vozím, v autě a pak i v lodi.

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 05. 2015 21:18
Žebříček nevydržel? Já už ho mám několik let a je v cajku. A to jsem minimálně o jednu váhovou kategorii výše. Co si s ním vyváděl?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 05. 2015 10:26
... výrobní vada yawning smiley ...
... člun jsem loni parkoval pár desítek metrů od pláže Lučište
... cesta z vody do něj, po žebříku, který mi na srazu na Mácháči po domácku vyrobili dva kamarádi z vodovodní trubky a silonového lanka holt nevyšla ...
uzlíky, které které měly zabezpečit vzdálenost mezi příčkami, projely dírkami v příčkách ... jako nůž máslem ...
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 05. 2015 13:57
Koupit šňůru a znova navlíknout. Udělat třeba dva i tři uzle. Má uzel jen jeden a drží to. Nedělal uzle náhodou Trosečník?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 05. 2015 16:24
... Trosečník ? ...
ale napsal jsi to Ty ...
smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 05. 2015 17:51
aby vás husa kopla plantážníci thumbs up smiley Asi jsem netušil, že se Bessy tak vyžere yawning smiley Asi byly velký dírky na slabý špagát....nedělal dírky Zahája? thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 05. 2015 18:22
... chlapi ... žebřík je pouze úsměvná epizoda a tím, jak diskuze od špatných uzlů přechází na mou váhu ... tak už to s parametry člunu a příslušenstvím nesouvisí ...
... Vaše zásluha je naopak a především v tom, že jste se mnou byli toho Bushe vybírat, poradili mi, že se kotva neváže na vlasec, jaké potřebuji papíry na loď ... a vůbec ...
... ostatně, nebyli jste sami, ale radili i další ... např. Selva, Bioubi aj.
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 05. 2015 18:23).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 05. 2015 10:56
Bessy já Ti taky poradím ty čísla jestli máš z nějaký samolepky a je jedno z jak kvalitní tak Ti nevydržej nikdy je to tak na jednu sezonu, nastříkat barvou by to asi šlo ale pak je problém při případném prodeji co s tím nový majitel bude dělat. Já jsem volil variantu tuto to vydrží. pokud seženeš ten Valmex tak si je můžeš vystříhat i sám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.