Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 03. 2009 07:12
to tvsat:
jak uz bylo napsano smat se muze jen blbec a ten nestoji ani za reakci.
Ted jsem si vzpomel vloni v kempu Dole jsem vyjel s mou Hondou 250 + 5HP a take kolega s Hondou 300 + 2,3HP a jak me bral...tak jsme se tomu zasmali a v tento okamzik me napadlo....jede mu to lepe ma delsi clun slabsi motor a pritom ho to stalo vyrazne mene.A v tento okamzik jsem zacal uvazovat o zmene.Tak snad jsem to trefil.


to Tomm:
ja jsem myslel, ze uz mas parnik..nebo to bylo jen na machac?

to Standa*:
takze Pistany letos na 100%

Nemate radu cim nejlepe vycistit gumak.Zkousel jsem Cif, Jar apod. pomohl jsem si i jemnym kartackem, ale jsou tam urcite smouhy, ktere nejdou vycisti(zlute fleky apod).Je to bili clun takze je na nem vse videt, pro predstavu davam foto.Pravdepodobne uz je to jak v laminatu tak v burtech zazrane, ale treba neco existuje.Neni to hrozne, ale pokud by to slo dolu, tak proc to nesundat.


avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 03. 2009 10:32
Laďo pokud to vyjde letos tak bude asi někde spodek,možná až Pelješac.Samozřejmě přesun na více míst.Uvidím co vykouzlí do sezóny Chorvati s dálnicí a podle toho pojedu.Je toho moc a věř,že plán je plán a pak se tam rychle mění dle situace.V případě že sjedu v Brele tak to bude na chvíli Dole,Boban a nebo Čiste.A pak po aklimatizaci,která trvá asi týden smileys with beer pojedem níže.Pokud bude možné sjet s přívěsem již níže k Ploče tak pojedu přímo na Pelješac a pak nazpět zastávky,dle situace a času.Člun sbalím hned hodím do přívěsu a popojedu.Kolem Pelješace je spousta krásných míst na projížďky a koupání. Jinak pro StanduM,slyšel jsem o přípravcích co používají v profi mycích linkách u čerpaček,doporučují to i na přívěsy,pro oživení zašedlého laku.Možná,že by jsi si mohl u některé trošku vyškemrat ???!!!

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 03. 2009 16:34
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Standa*:
> takze Pistany letos na 100%
>
Ano už tam placené roční kotvení nic jiného mne nezbejvá necejtím se na to táhnout loď do HR a vůbec sedět v autě 12h ahoj Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 03. 2009 06:38
Ohledne cisteni jak jsem psal, tak nejlepe v mem pripade pomohlo Savo.Vycistilo (vybelilo) krasne vnitrky uloznych prostoru, podlahu a i castecne fleky na burtech.Smrdim sice jak Savotor, ale zabral
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 03. 2009 14:59
Co se týče čištěni přesto že to na noc většinou dávám ven tak se na tom po 4 týdnech usaděj nějaký malý šklebličky takže doma to namočím pak na to napatlám čistič na nafukvací lodě koupenej v HR v marině ( bohužel vám neřeknu jak se jmenuje protože letos budu kupovat novej a lahvičku jsem zahodil) a pak to operu wapkou krasně jdou dolů a pak na to dám normální CZ čistič na plasty a protože Jadran je moje láska už více než 30 let tak jsem s tím počítal při přestavbě baráku a mám prostor jak já říkám na druhej domov takže ji skladuji lehce nafouklou.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 03. 2009 17:13
No nevím stando stím savem bych měl trochu strach aby ti to časem nevyžralo i tu gumu .Nemáte někdo skušensti s octraněním lepidla z válcu po lepení. od puvodního majitele to mám zespodu trochu zasviněný jemným šmirglem to jde obrousit ,ale třeba nato někdo znáte nějaký čistič nebo rozpouštědlo.eye rolling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 03. 2009 19:30
savo jsem nechal pusobit cca 30min a pak oplachl vodou.Vzalo to pouze skvrny od barevnych veci, ktere tam puvodni majitel
nechal oprene o burty a ty tam zanechaly barevne fleky.
Vyzkousel jsem i neco na zpusob Cifu pro cluny, ale zatim se me to castecne dari porad Cifem.Uz finysuji, ale bila barva clunu je za trest.
Zkousel jsem nahradni flek na zalepeni ponorit do "S" redidla a po hodine se nic nestalo, tak Savo by ty PVC burty nemelo narusit.A dokonce jsem lehce zkusil i to "S" redidlo na jeden flek a bylo to hned dole.Trochu jsem to posmudlil a hned otrel solvetronem a vodou.Ale na vic jsem si netroufl a hodne daleko od spoju:-). Jeste to ojedu Cifem, pak ozivovacem a koncim.Mozna jeste neco na linku od vody.Puvodni majitel byl totalni prase, tak z toho novy clun neudelam:-)

zde lepi evidencni cisla na burty a umi to i sundat mozna ti poradi odkaz




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (25. 03. 2009 19:40).
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 03. 2009 23:41
ahoj kapitáni,

minulej rok jsem brázdil moře s elektromotrem a letos po dlouhém přesvědčování krku rodiny(hlava rodiny jsem samozřejmě já, manželka je jen krk, který s tou hlavou pěkně kroutí), jsem se ulakomil na set zodiac zoom 310 S s tohatsu 5hp, Po návštěvě web stránek zodiac.fr jsem zjistil, že letos je nový model zoom. Bohužel jsem omezen prostorem v kufru který má na šířku 1 metr a nový model 310 dle prospektu má po složení 1,1m, to bych už do auta nedostal, jelikož vozidlo měnit nehodlám, nezbývá než volit starší variantu zoom. Po konzultaci s prodejcem, kterému jsem sdělil že zodiak dělá nový model zoom, ten oponoval přesunem výroby do číny a přechodem ze svařovaných spojů na lepené a neověřeností kvality výroby v číně( přesněji vyjádřil něco v tom smyslu, že co přijde z číny stojí za h.,,). Takže výsledek je zom 310 s model 2008 v setu s tohatsu 5 hp s externí nádrží.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 06:56
Vetsinou se ti clun stejne nepovede zamotat tak jak byl od prodejce, ale zase pri peclivosti lze znej udelat mensi balik na sirku.Ja jsem to tak musel resil u male Hondy.Tento clun take byl delan v cine a spoje lepene ...ne ze by to byl ausus, ale bylo to na nem patrne..no proste nic moc.
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 08:09
Po měření šířky zrcadla, mě nezbývá než věřit údajům prodejců a sbalit člun na šířku 1 m.Poptával jsem se také na motory parsun a byl jsem z několika stran zrazován, není problém když má motor závadu, ale je problém když je to třeba půl km od břehu a začnou vlny a vítr, jeden prodejce je po téměř 30% reklamací přestal prodávat.Dnes jdu objednávat člun.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 08:44
jj, radeji si priplatit nez tzv. usetrit koupenim Parsuna.Problem muze nastat i u lepsich znacek, ale Parsun je dle me smejd.
A kde ho budes objednavat?
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 13:50
tak už mám objednáno v Brně TPScentrum
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 17:45
To StandaM: Stando, díky za tipy na lodě. Nicméně již minulý pátek jsem se stal (doufám, že štastným) majitelem Bombarda Tropika 305 se strojem Tohatsu 5HP. Díky taky všem, kdo mi při koupi radili. Člun je myslím výborný, motor kouří jako ďas. Snad to nebude nic vážného. Měl jsem kdysi babetu, tak vím, co dvoutakty dokážou, ale toto je na mě moc. Prodávající (automechanik) tvrdil, že je to normální, že prej je to hlavně tím, že to jde z toho sudu jen na horu a nerozptyluje se to. No, nevím. Motor ale naskočil hned. Dám to každopádně nejdřív do servisu a pak uvidím. Díky za tip na pana Medvěděva. Nicméně já se pohybuji na jindřichohradecku a kolem Prahy. Nezná někdo takového Medvěděva v těchto regionech?
Jinak vzhledem k tomu, že jsem ke člunu dostal další doplnky a že mi chlapík dal ještě slevu, myslím (doufám) že to byl dobrý kup.
Ještě na vás kapitáni budu asi mít další otázky, ale abych se neptal na každou blbost, poradil by mně někdo nějakou publikaci, kde bych mohl prostudovat základy kotvení a plavby po moři či po řece?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2009 18:59
Kdyz jsem testoval v sudu 2 takt tak take nehorazne kouril prestal az kdyz se voda v sudu ohrala odhaduji neco nad 20°C.
Kdyz se tedy voda ohrala pro test jsem ji vymenil za novou (studenou) a zase kouril.
Takze kdyz to zhrnu...pri pouziti kvalitniho oleje 1:50 nebo 1:100 dle vyrobce, tak v lete na vode by to nemelo nehorazne coudit:-)
Nevim zda jsi delal VMP, ale od SPS jsem dostal tyto publikace odkaz
a tato publikace neni zas tak spatna odkaz
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 20:53
tak jsem zdarne pokrocil v cisteni a docela jsem litoval, ze jsem si pri kupovani toho clunu nedal podminku at je cisty.
Padl Cif, Savo, Technicak a pet kbeliku vody, byl opravdu cely cerny.Uz jen par prkotin, ale mozna nekdo bude znat nejakou tuzku, gel na opravu barvy(laminatu)...nechci zbytecne kupovat plechovku nejakeho pripravku.Dale se me nepodarilo vycistit nejake fleky... mozna, ze me poradite.Mam v planu objednat
toto :
odkaz. Jeste se me nedari odstranit lepidlo po samolepkach Evidencniho cisla.Technicak,Lih a podobne tekutiny nezabiraji.

Zluty flek na burtu (mezi polstrovanim a pakou)


Urazeny kousek laminatu (vzadu vlevo ta mala tecka)


Dik
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 21:09
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:57).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 21:12
Taky dobře funguje perchlorethylen, ale opatrně s tím, je to docela svinstvo, rozpouští to kde co. Dají se tím docela dobře vyčistit zašlé a poškrábané bedny od počítačů.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 21:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:55).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 21:55
Samolepky byly na burtech cca 4 roky, perchlorethylen jsem pouzival na cisteni diaku :-) je me take divne, ze lih nazabira.
Zkusim drogerii(barvy - laky) a mrknu co maji na cisteni pro auta.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 22:04
Stando na ten lak zkus třeba tohle nebo něco podobné:

[auto-doplnky.com]


Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 22:32
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:58).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 03. 2009 22:49
Jirko,já jsem to uvedl jen jako příklad.
Existují kvalitnější a taky trochu dražší přípravky na opravy laku
a snad by pomohlo i na tu malou tečku jak píše Standa.thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 03. 2009 09:34
Tu tuzku muzu pouzit na opravy barvy olestene od lana apod. Ale ja tam mam odstipnuty kousek laminat(plast), takze bych potreboval neco jako tekuty kov apod. jedno/dvou slozkovy pripravek v tube a bile barvy preci neco v marine obchode musi mit.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 03. 2009 10:23
Ahoj

stando klidně bych použil dvousložkové epoxidové lepidlo, a nebo
opravarenský lakýrnicky epoxy kit.
pak lehce zabrousit a pote přetřít barvou.

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 03. 2009 14:04
to StandaM - taky jsem to jednou řešil - v OBI jsem koupil - tusim v oddeleni kde maj lepidla, barvy atd. - takovou plastickou dvouslozkovou hmotu na opravu plastů, lamina - neco jako plastelína. Opravoval jsem tím spodek clunu. Je to parádní hmota, promnes mezi prsty dve slozky, naperes to do díry kderou chces spravit, prstem uhladis. Tvrdne to ale dost rychle, tusim 10 minut, tak musis chvatat. Za pul hodiny se to da brousit. Pak to muzes hned prestrikat. Delal jsem takhle spodek na clunu - vetsi ryhu od kamene pred dvema roky a drzi to perfektne. Mej se.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 03. 2009 19:23
" stando klidně bych použil dvousložkové epoxidové lepidlo "

Pokud se jedná o sklolaminát, tak epoxy 1200. Po důkladném promíchání přidáš tak asi 30 % z objemu
titanové běloby a máš bílou. Používal jsem to na surf. prkna.
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 03. 2009 11:01
To zacatečník
není problém se s panem Medvěděvem dohodnout, že mu to pošlete PPL čí DHL nebo jinak a on Vám to pošle stejnou cestou zpět tedy neřeknu Vám na kolik Vás to přijde protože já používám se souhlasem mého chlebodárce jeho smlouvu s DHL. Co se týče kouření co máte za olej já jsem ze záčátku kupoval olej v prodejně motorek ředitelný 1:100 biologicky odbouratelný litr stál kolem 300 teď kupuji v HR je levnější.Jinak bacha na ty sudy když tam dáte třeba starej Slovinskej Tomos kde je motor chlazenej vzduchem a noha (vejfuk) vodou co tam natlačí vrtule tak v sudu to chlazení moc nefunguje.Jinak při použití toho biologicky odbouratelného oleje je dobré se ho po sezoně v motoru zbavit protéže se mrška za těch 10-11 měsícu do dalšího Chorvatska rozloží a zase... motor.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 03. 2009 11:41
epoxidove lepidlo 1200 nebo dvouslozkouvou hmotu znam a dokonce snad i je mam doma jednu z techto veci pouziju.
Stou belobou je to dobry napad odpadne nater.Jen se musim podivat zda to neni prosle :-)
Lepidlo od samolepek nejde dolu lihem, ale koupim novy ten co mam doma uz prosel v roce 2000:-) Takze mozna uz neco postrada:-)
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 03. 2009 12:58
To StandaM

švagr mě občas přinese [www.novato.cz] je to supr.
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 03. 2009 13:06
to lukas vlk
dnes už se da sehnat i tohle dvousložkové lepidlo co funguje i pod vodou
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.