Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 03. 2009 19:58
Ctirade Mercury je ok motor a cena kompletu taky.Trochu bych váhal nad Zoom člunem to není Zodiac.Cenově dostupnější a kvatitnější je QuickSilver a volil bych délku min.3,6 m,při této délce stačí bohatě motor 15 hp. Někdy stačí delší člun a slabší motor a je to rozhodně lepší než opačně , celkový efekt je stejný.Taky je třeba vědět kolik lidí na tom bude jezdit.To že je třeba servis 2 x , ti píše StandaM ,většinou po 20 hodinách provozu se dělá první a zazimování je ten druhý .Já bych to neřešil a pokud na tom nenajezdíš 50 mth tak stačí až vše na podzim při jednom zazimování.Je to pouze o penězích .Stejně budeš většinou jezdit v pruměru 1 hod za den a některý dny se na moře ani nedostaneš.Pokud pojedeš na měsíc tak není co servisovat po 20 hodinách.Samozřejmě hlídat náplně atd je nutné.Večer se strácí tlak vzduchu ze člunu a pře den zase leze nahoru tak se nelekni že jsi píchl tubus.Já jsem měl černý Bombardy/taky od Zodiac/ a vždy přes den by si oněj člověk rozbil hlavu a večer byli na měko.Takže dobré rozhodnutí :-))
pro StandaM -to místo znám ,ale není to ono,je tam na tebe vidět z mostu :-))a nikdy nevíš kdo za tebou přijde v noci na návštěvu.
pro Standu brzkou zotavenou a přijed za námi na Dalešky .-))smileys with beer .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 03. 2009 23:11
Dávám návrh SJEZD LODÁKU NA DALEŠKÁCH-...sjezd yacht fora na Daleškách???
Občerstení zajistíme a sjezd lodí je legální A ZDARMA ,pro větší lodě máme silnější auta.
Majitelé menších člunu mají možnost přenocovat v kempu a majitelky u mě :-))
Co vy na to ,lodáci????
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 03. 2009 23:11
Dávám návrh SJEZD LODÁKU NA DALEŠKÁCH-smileys with beer...sjezd yacht fora na Daleškách???
Občerstení zajistíme a sjezd lodí je legální A ZDARMA ,pro větší lodě máme silnější auta.
Majitelé menších člunu mají možnost přenocovat v kempu a majitelky u mě :-))
Co vy na to ,lodáci????
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 03. 2009 23:17
Občerstení zajištěno v plné míře!!!smileys with beersmileys with beerhot smiley s hudbou
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 03. 2009 23:47
ahoj SRAZ NA DALEŠKÁCH určitě bych přijel pochopitelně bez lodě,ale nevím co bude zatím jsem neschopnej cesty nad cca20km možná příde operace ???? ale plánujte termín třeba to vyjde.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2009 00:09
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (12. 03. 2009 11:16).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2009 07:09
Kdyby sem měl lodku a vyšel by termín nebyl bych proti, jen nevím s tím přespáním majitelek u Tebe, tady by byl asi problém-manželka nesouhlasíspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 03. 2009 15:29
Poradte prosím: mám možnost koupit Bombard 3m, Tohatsu 5 HP, prý asi 5-6 let starý, laminátová podlaha, nafukovací kýl, lano, kotva, 4 fendry, 2 vesty za 30.000,-. Smozřejmě chápu, že záleží na opotřebovanosti, ale obecně - je to dobrá volba?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 03. 2009 18:30
Jen by bylo asi vhodné doplnit na co to chceš používat, řeka, moře atd.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 03. 2009 19:37
Já si myslím, že je to dobrá cena a dalo by se s tím jezdit i po moři. Pro začátek dobrý.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 03. 2009 20:06
to zacatecnik:
Pravdepodobne se jedna o clun Bombard AX Compact 500 ten dnes stoji cca asi 58tis.Nepises zda se jedna o Tohatsu 2 takt nebo 4 takt.Jestli jsem trefil typ clunu pocitej, ze podlahu a i clun (dava se do jednoho pytle) budes muset dat na zahratku.
Jinak cena je dobra, ale zalezi na stavu.Chtelo by to fotku.Jinak more s tim take zvladnes.Pokud vyrazis na more radeji si vyrit registraci na SPS aby jsi mel doklad, ze je tvuj.Nejaka smlouva od prodavajiciho nemusi nekomu stacit.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 03. 2009 21:05
Ahoj

5 až 6 let? nemá nějaké puvodní papíry? člun ma štítek a motor také, kde je rok výroby.
Motor asi bude 2takt s vestavěnou nádrží.
V případě nepoškozeného, nelepeného a vcelku dobrém stavu je to dobrá cena,
tu dostaneš za rok až budeš prodávat a chtít větší...

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 10:38
Díky za rady a připomínky!!!
to Ctirad: lod chci především na moře
to HonzaD: přesně proto to chci koupit - zkusit co a jak, trochu se to naučit a pak řešit další sezonu, jestli jít do něčeho dalšího
to StandaM: dole jsem se pokusil dát odkazy na foto, snad se to bude zobrazovat.
to bioubi: tak jsem poprosil prodávajícího, aby se šel do garáže mrknout na rok výroby. Bohužel se ukázalo, že lod i motor jsou starší: r.v. 1999. Ale prý by mi kvůli tomu dal slevu.
Motor je dvoutatkt s 5l intgr. nádrží. On sám ji měl prý asi 5 let a byl s tím 2x na moři a párkrát na řece, dohromady prý asi 10 hodin. Ale mám pocit, že údržbě moc nedal, prý to po moři jen projel ve sladké vodě a promazal.

Zítra se na to jedu podívat, tak uvidím.

[mail.google.com]
[mail.google.com]
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 11:10
to zacatecnik:
fotky nejdou
az budes prohlizet motor mrkni na vrtuly.Pokud bude i mirne osoupana barva nema najjeto 10 a ani 30hodin, ale vic.
Pomlacena od dna apod. byt muze tomu se nekdy neubranis.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 11:38
to začátečník. no jak to tady čtu tak majitel ti napřed tvrdí ,že člun má 6 let a nakonec je to 12. Myslím ,že tě trochu tahá za nos.
Celková cena kompletu je ok .Člun je vhodný pro začátek aji na moře .Pokud není zničený a není kritický unik tlaku ,tak proč ne..
S motorem je to trochu sázka do loterie.Pokud ho má udělaný k prodeji asi na něm nic nepoznáš.To že má pouze za 12 let najeto
10 hodin .........????? hlavně ,že ti dá vesla:-)) dej sem nějaký fotky.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 14:26

Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 14:29
[zacatecnikchybny-odkaz-rajceNew_Folder]

Asi jsem levej... nejde mi to sem vložit fotky. Můžete poradit?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 15:09
na fotkách nevypadá zle a jak tady už někdo psal za ty peníze ho vždy prodáš.Motor bych nechal před sezonou pořádně prohlídnout u pana Medveděva v Brně .Vyplatí se za ním skočit osobně ,ale předem se tel.domluvit,kontakt mám.Přeji dobrý kup.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 21:07
ahoj

dojed se podívat a okoukni osobně.
Motor nemá 10 hodin, na noze jsou zašlé čmouhy
ty se mi neudělaly za celou sezonu, měl jsem přesně takový.
Chytnul vždy na jedno zatahnutí. A byl cca 5 let starý.
Propeler je hodně bílý, ale noha ze spodu otlučená.
Buřty vypadají super, jsou čisté. Zrcadlo nezvyklou barvu.
Koukni ze spodu a nafoukni a změř tlak a za chvili znova.
Hodte ho do sudu a zatahni, musí na volnoběh se sitičem hned naskočit
a v připadě kvalitního oleje a dobreho poměru nezakouří ani studeny...


bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2009 22:03
biobi-promin ,ale neznám dvoutakt ,kterej nezakouří .To zrcadlo na Bombardu -Tropic má orig. modrou barvu.
Píši to proto ,že jsem měl 2 gumáky Bombard ,4,3,m a 5 m a max.spokojenost.Motory Tohatsu nic moc,hlavně ta starší verze do roku 2002
Dnes je má v koncernu Yamaha .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2009 07:22
to zacatecnik:
tak to neni laminatova podlaha jak jsi psal, ale skladaci a mozna polaminovana podlaha.Tak to stou cenou za novy beru zpet.
Jinak nevypada spatne, ale ma asi vice nakroucino nez jsi uvedl.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2009 12:16
ahoj

Ládo , měl jsem Tohatsu a Mercury oboje zánovní do 5 let a nekouřil ani jeden
Mer byl třívalec a oboje na první zatáhnutí. Daval jsem přesně olej a kvalitní vždy.
jsem na takové věci docela pořádný.
Ta modra se mi nezda odstínem, tak jsem to myslel...

jen to berte vše jako muj nazor ...

bob
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2009 13:53
To začátečník
mám cca. 12 let Bombarda Tropika 305 ještě ten starší model než je ten Váš každý rok 4 týdny v HR na vodě 8 let kotvení i přes noc poslední 4 roky jsem koupil kolečka na zrcadlo na noc ho dávám ven jediný co jsem kupoval po 10 letech ty ventily protože ty membrány a tesnění v tom víčku šlo do háje tedy ty v buřtech to v kýlu je v poho dávám na příď tu kapsu takže na něj sluníčko nesvítí. Jedině co mě vadí, že to nemá ocelové oko na kotvení na přídi, ale jen na buřtech takže když to necháte na vodě a přijde bouřka máte to uvázené za ty oka po straně tak i ve stavu kdy máte na lanu kus řetězu to vlna nadzvedne a protože ta špička je dost zvednutá vitr to podfoukne a loď dostává dost na prde... takže protože mě přestalo bavit s plouvema a baterkou na potápění v noci zachrańovat loď tak jsem koupil v HR (stojí tam půlku co u nás) kolečka na zrcadlo a noc ji dávam ven.Co se týče motoru jak píše lada múžu doporučit pana Medveděva nesnaží se člověka natáhnout radí i po telefonu sice je trošku roztržitej takže třeba zapomene dotáhnout svíčku nebo vymění hadičku na benzín a nedá tam sponku ale protože na to si přijdu a opravím sám tak mě to zas tak nevadí. Jinak je to slušná loď s kterou se dá jezdit při trošce citu k vodě i v poměrně silném větru a vlnách.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2009 09:26
to zacatecnik:
mrkni sem pro zacatek to bude stacit a nevypada spatne odkaz nebo dalsi odkaz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (22. 03. 2009 20:12).
D33
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 03. 2009 13:12
No Stando z mého pohledu je lepší ten Bombard ten YAM (mám nožnost s ním občas jet má ho v kempu kámoš z NL) je to loď na klidnou vodu ve vlnách se chová jako koňská noha v kýblu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 03. 2009 13:21
To budou asi vsechny, ze sirokou spicou.Bombard je na tom lepe.
Ja chtel jen ukazat, ze se da za podobne penize poridit novejsi set.Pokud to chce jen na vyzkouseni...bude se mu to pak lepe prodavat.Co si budem povidat 80% z nas to chytlo a po sezone ci dvou sel pryc
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 03. 2009 18:43
Vše se točí kolem peněz a bohužel v současné době problém největšíthumbs down Určitě by tady každý šel do velkých člunů,ale pak závratně jde cena nahoru,tak je někdo rád,že nemusí ležet na lehátku,ale obeplouvá si kolem břehu,dívá se na tu krásu pobřeží,někdy i krásu co nadělila příroda v podobě vnadných linií a je rád že má i takového svého "špunta" o rozměrech málo přes dva metry a motorek 2.5 HP.Doufám chlapy kapitáni že se nám nebudete u toho moře vysmívat angry smiley

MirekŠi
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vše se točí kolem peněz a bohužel v současné době
> problém největšíthumbs down Určitě by tady každý šel do
> velkých člunů,ale pak závratně jde cena nahoru,tak
> je někdo rád,že nemusí ležet na lehátku,ale
> obeplouvá si kolem břehu,dívá se na tu krásu
> pobřeží,někdy i krásu co nadělila příroda v podobě
> vnadných linií a je rád že má i takového svého
> "špunta" o rozměrech málo přes dva metry a motorek
> 2.5 HP.Doufám chlapy kapitáni že se nám nebudete u
> toho moře vysmívat angry smiley


Myslím, že se podařilo třefit hřebík do hlavičky. Myslím, že smát se Tui bude případně jen hlupec.
Ano, je to o kapsea taky o tom, co opravdu chceš. Já už chtěl letos taky jet se svým, leč některé události přesměrovaly tok peněz jinam...
Takže až 2010....
Jen nevím, jestli to bude gumájk, nebo něco laminátového.
tvsate,věř, že jsi mi napsal z duše, jako bych to psal já.
Tomm
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 03. 2009 22:06
TV SAT- napsal to co mu vyhovuje a jelikož jak je mě známo, je vášnivým karavanistem .Ahoj Mirku kam jedeš letos ?Já odjíždím ve středu na týden,ale myslím ,že dostanu od počasí na frak :-) Jedeme na výstavu lodí do Splitu a na Brele snad chytnem zase pár rybek.Chytáme na PARANGÁL. .Karlovačky samozřejmě na lodi ,bez toho se nejede:-)) Hodně zdaru a pozdravuj v Lipníku.smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 03. 2009 22:27
Ahoj pánové tak opouštím gauč a pomaloučku nastupuji plavání elektrolečby masáže a útlum prášků.Už jsem byl na lodi nabít akumulátory,ale mohu jen tak na 3 h. a zase na postel.Když jsem se prošel po palubě tak jsem úplně zapoměl na tu plotýnku.Po 3 měsících hurá do ulic.Alespoň si mohu prohlédnout mojí letošní marínu v Píšťanech.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.