Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2009 17:44
Ahoj já jezdím také okolo 110km/h a táhnu za sebou skoro 4t vozejk 450kg ale letos mne zvážily loď na jeřábu sice měla plnou nádrž ale prázdná vevnitř jinak při cestě do HR je to naopak prázdná nádrž a plná loď věcí a spadla mne čelisť jenom loď 3510kg to jsem nečekal.Jinak dostst tohle na vodu je trochu problém.






ovšem není zase problém s menšíma vlnkama
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2009 20:45
Hmmm tak tohle uz je BOMBA !thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2009 22:19
jj chlapci,z vlekem se dá pelášit o sto šest.Od roku 2002 jsem jezdil k moři s obytňákem 1200kg,papírových.Ale pozor !! Chorvati jsou vychcánci.Na dálnici nikde nikdo a před mýtnicí pěkně na bok a vybírají. Takovéhoto s člunem,který mne předjel vám povím tak skásli,že měl chudák nakrajíčku. A teď co si pořídili na příští rok lejzrovky údajně neujede nikdo.Umí to měřit i těsně za sebou jedoucí auta,prostě vychytávka. Jinak na dálnici v HR se může stovkou,ale musí mít na tuto rychlost otyp i přívěs.V opačném případě osumdesát + pár nahoru,tolerance.Navíc Rakušáci mají dobrou specialitu,vážení přívěsů a obytných aut na mobilních vahách a může se stát,že pokud není na zaplacení tak zabavují. Jo když jsou otevřené hranice tak se vydováděj jinak.

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2009 23:49
Ahoj

par fotek , na jedné je vidět těch potřebných věci....











bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 16:13
hmm.... tak to je taky BOMBA!!! tak to uz si gumak nekoupim byl bych v nem smesnej :-) na ty jedny fotce je videt jak to davas do vody tos tam zajel i s autem tak daleko do vody nebo jen trochu a pak si tak ten prives strkal? ale to by asi neslo po kamenech vid? Jeste mi rekni jak to potom vytahnes? zakotvis blizko brehu,pak pro auto prives pod lod a nejakou rolnou to natahnes na vlek? a kolik ta lod vazi a jakej mas vlek? diky!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 17:29
Nazdar Ttome, tak pokud chceš takovouto pěknou loďi tak chystej zhruba 200 000kč, ten vlek tak zhruba jetý za 40000kč je bržděný a nosnost počítám kolem 1500kg. Na vlek nad 750kg potřebuješ i řidičák E. Na každém vleku máš naviják a oddělávací zadní čelo, to odděláš a nacouveš většinou po nápravu vleku do vody a pak to přes naviják zase vytáhneš ale u některých lodí pokud jsou těžší a mají větší kýlovitost, jede do vody vlek i celý uvázaný na laně abys ho mohl za autem spustit do vody a zase vyjet, pro těžší lodě jsou vícerychlostní navijáky a jsou i zpřevodované na sílu. Kluci jak se tady vkládají fotky, já to nějak zapomněl smileys with beer



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Luky (22. 12. 2009 21:37).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 19:29
Ahoj

ttom: Proč směšný... myslím že každý to nějak zkoušel a začínal,
tak proto se prodavají rok dva roky staré, bud chce větší
a nebo pro to rodina "není", nic jim to neříka, bojí se atd...
Lod má kolem tuny, vlek je brzděný, předělaný v Agadosu z original,
jak je řečeno od Luky oddělávací světelná zadní rampa,
autem do vodyneee!!! sul a elektrika není kamoš, odpojím a popotlačím,
vysbírám největší kameny a jede se...
tady zrovna bylo pozvolé dno tak to muselo jít dal,i přes to že byl příliv
na který vždy čekám,
zvedne se zadek lodě a vypluje sama, na Labi davam a vytahuji uplně sam,
Z vody jednoduše, toto mám u apartmanu a mam to i u bojky,
tak lod na bojce dojdu pro vlek strčím do vody, přifrčím s lodí,
u mého vleku nemám rolny, tak musí být více pod vodou, jen lehce přitáhnu navijákem,
Doběhnu pro auto a musím lanem na dvakrat přitáhnout vlek s lodí, pak zapřahnu a jedeme.
Je to vždy komedie pro lidi, kteří jsou na plaži a nudi se celý den... hahahah
Sedni do auta a přijet se podívat...
Koukni co bylo naše první :

[img263.imageshack.us]


avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 19:37
Luky :návod na vkládání fotek.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 19:56
> ttom: Proč směšný... myslím že každý to nějak
> zkoušel a začínal,


Svatá pravda takhle jsem začínal já ještě dnes cejtím ty vlny člun měl pouze překližkové podlážky vyztužené lištou,ale žádné starosti a problémy s lodí.


Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 21:08
ja zase takto:


a nikde neni dane, ze se k tomu nevratim.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2009 23:10
to sem myslel "obrazne" jinak ze ja vul ze sem dneska v NOCI NEVSADIL na TIPSPORTU...... hned byc koupil tohle a bylo by vymalovano !!




Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2009 01:07
Docela by me zajimala cena takovehle jachty. Aspon priblizne pokud nekdo vieye popping smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2009 11:05
Nevím co by bylo směšný na tom ,že si pořídíš gumáček.Každej nějak musí začít ,a pořizovat si větší ,když nevíš jestli to bude vyhovovat anebo proto ,že na větší nemáš,na tom není nic směšnýho.A pokud se tady "nakazíš"(nebo chytíš lodní virus),tak stejně pozdějc budeš dělat vše proto ,abys měl větší ať gumák nebo pevný člun.Pro toho koho to chytne je vždycky lepší pohled z vody na břeh než naopak.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 01. 2010 23:47
ahoj chlapi,sem asi moc ženských nechodí,co?

pečlivě pročítám vaše názory,rady a postřehy a čerpám z nich.

loni touto dobou jsme přemýšleli nad koupí člunu. náš favorit byl Zodiac zoom a 8hp mercury motor. po lonské sezoně jsme názor změnili a ted nám doma stojí Sea Ray 175 a my se nemůžeme dočkat až na Velikonoce vyrazíme na slanou louži.

jsme dá se říct nováčci,proto tu hltám různé rady a porady.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2010 00:38
TO. fioma
mno utekl nejaky ten den a stale jasno nemam nazor se furt meni a mozna to nakonec bude gumacek slozeny do auta k cemuz mne vedou 2 duvody a sice:
i kdyz bych mel vlek s udanou rychlosti 100km tak v Rakousku ano ale v Chorvatsku 90km ! jelikoz se snazim predpisy dodrzovat a vzhledenm k vysi pokut hlavne v rakousku bych to ani nepokousel, druhej duvod je ta skladnost predstava ze se mi nekde v noci auto pos.. co s vlekem? ...auto odtahnu do servisu ale vlek? zas o starost navic.... k tomu vetsi poplatky na dalnicich, trajektech ... je to pro a proti a tezky se rozhodnout.confused smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2010 07:01
ahoj

to slunicko : tak to jste do toho spravně skočili, tak to má být.. gratuluji
a holky si to tady určitě čtou a jen nepíší...

to tom: nevybírej jen z duvodu cesty, je to jen par hodin navíc, u nás cca 3hod,
a to je nic s porovnánám dalších radostí, a nebud skeptik že se něco pos..e,
to by jsi nemohl vyjít na ulici že ti spadne cihla na hlavu... a když se něco stane
tak se to dá dohromady jako u nás!!! ps ty z toho nespíš, když vidím čas příspěvku smiling smiley

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2010 23:03
TO: bioubi
To s tim nespavcem si trefil eye rolling smiley nejhorsi je ze cim vic se v tom hrabu (hlavne v noci) vybiram vemejslim tim je to horsi, prolejzam fora, ctu postrehy a rady lidi atd.. no jo no nebylo to jednodussi za komancu mohlo se tak akorat s madrackou na machac a hotovo.
jeste tak nekdo s gumakem kdyby se ozval jaky to je jak to jezdi jak dlouho to sklada a tak ....
PS ozvete se nekdo !! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2010 10:19
Ahoj chlapi,

začínal jsem s ničím, pak koupil gumák Hondu 3m s 5Hp motorem. Teď už mám chuť na delší gumák s 20Hp motorem, potom si dám už jenom pevný člun. Ale musím přiznat pravdu svému chorvatskému domácímu Blažemu (ke kterému jezdím už 6 let) že : "Michal, malý brod malá starost - velký brod velká starost !". Když tady pročítám ty problémy kolem tonáže vleků, kolem dovolené rychlosti v Rakousku, měření váhy vleku, poplatků za dálnice, kde to zaparkuju přes zimu - kurňa on ten domací má asi pravdu! Nyní se mi gumák i s motorem vejdou do kufru mého kombíku Toyoty Avensis a můžu tam přidat manželku i s jejím kufrem a taškama všech zbytečnejch krámů. Po dálnicích to svištím dost rychle, předloni mě změřili v Chorvatsku 190 km/hod a to jsem měl ten člun i s motorem v kufru! Samozřejmě to bylo s pokutou. Ale chtěl jsem říci, že je lepší si půjčit loď v Chorvatsku. Znám lidi kteří mají loď 20m a tráví potom 14 dní v Chorvatsku v přístavu, ani nevyjedou. To už je lepší místo lodě si koupit ten hotel v přístavu a tam trávit těch 14 dní - finančně to vyjde na stejno. No ale pořád je pravda, že dovolená s projížďkama po moři nemá chybu !
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2010 14:39
Mikin,máš přesně pravdu,naši přátelé v Chorvatsku mají stejné úsloví. Jenže když se zamiluješ,tak to jinak nejde. My tak dlouho řešili,tak dlouho vybírali,ale je to nádhera. Jsme sice v Chorvatsku trochu déle než většina Čechů,ale asi i na těch 14dní bychom si ji pořídili.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2010 17:27
pro Ttoma
My jezdíme do kempu a protože jsme s ženou oba v důchodě tak poslední 2 roky jezdíme na 6 týdnů.
Po celou dobu pobytu je člun na vodě. Rozbalení člunu ( ZOOM 340 ) t.j. vložení podlážky a nafuknutí
( žábou ) trvá asi 1 hod. Na vodu ho odnesem sami dva. Potom tam odnesem motor ( Tohatsu 9,8 )
a potom další příslušenství ( nádrž, kotvu s lany, vesla, žebříček pro nastoupení s vody ).
Celkem to trvá 2 až 2,5 hod. Balení je trochu delší. Vždy se po takové době usadí na dně řasy a tak
min. 2 hod. čistíme dno, potom vše opláchnout sladkou vodou a člun zabalit do balíku původní velikosti.
Dcera se zetěm a dětmi mají YAM 430 s motorem YAMAHA 30 tak rozbalení, nafouknutí trvá přece
jenom něco déle. Odnést člun ( bez motoru ) na vodu ale musí 4 lidi. Zabalení samozřejmě taky trvá
o něco déle.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2010 17:46
to Ttom:
Ja kdyz jsem mel gumaka s motorem 5HP, tak u nas na prehrade jsem byl na vode do 20min.
Rozborka bude trvat dele...nechaval jsem clun oschnout a potom zamacknul ventily a nechal vyfouknou, pak jeste vycucnout vzduch, ktery zustane v burtech a sup do auta.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 01. 2010 00:31
ahoj

to ttom : myslím si že koukni do kapsy a kolik vytahneš to kup,
pro nás to bylo moře peněz, ale nelitujeme toho, tento rok chceme dvakrát,
na začatku a nakonci prazdnin, jednou s naší lodí, a chceme si na týden pujčit
nějakou větší, tak pro dvě rodiny, jen někoho chceme splašit k sobě.
Když to nevyjde nechame lod u domacího i na druhé kolo.
A gumák, je za chvilku připraven, ale zase to neřeš, přijedeš hodíš na moře,
první noci budeš hlídat a pak tam bude celou dobu i s motorem. Uvidíš.
Na konci opláchneš a složíš, když budeš jezdit častěji ani ta řasa tam nebude.
Hel víš jak jsem byli štastní s naším Zoom 310??? Neskutečná dovča..
Ale pak to tam vidíš a chceš víc.. hahahahah

to slunicko: a nějakou fotku nepřidáš???

mějte se bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 01. 2010 11:22
Ježíš, nechte toho tady. Po přečtení jen tak z dlouhé chvíle, jsem strávil mnoho času koumáním i jinde, protože mě to nějak chytilo. Občas se svezu na tuzemských vodách za rybkami s kamarádem od nás ze vsi, má hliníkovou loď (ne pramici) + motor do pěti HP. A ta rybařina je díky tomu taky trochu jiná. Když vidím zdejší foto....
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 01. 2010 18:42
Vidím,že už jste všichni správně načnutí i naladění.
Ttom-jezdil jsem s gumáčkem 2,85 /5 HP -ve dvou + bagáž to jede celkem slušně,ve vlnách do 0,5m,zvládli jsme v tom i vlny 1 m,ale byl to slušný adrenalin-vydrželi jsme to 4 roky.Teď už tahám vozík a bohužel měl bych dodržovat tu 80Km/hod.Přestože jsou toto stránky www Chorvatsko,tak jsme tam už roky nebyli a tu 80 dodržuji i přes Srbsko a Makedonii(jako v A).Ale to už je na rozhodnutí každého-kam,s čím a za jaké poplatky.A pozor na to Rakousko -i když máš na vozíku 100Km/HP.hod tak máš jet těch 80 stejně i SR a MK.
Ssluníčko- to už je o něčem jiném jak Zoom a 8HP.Co tam máte za motor?
Přeji všem co jsou nebo budou nakažení lodním virem hodně pěkných zážitků na vodě a můžu potvrdit ,že léčit se to dá,ale stojí to čím dál více času (no a každý ví ,že čas jsou ?????).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 01. 2010 23:08
TO: fioma
ja se koukal sem:
uamk
a z toho sem pochopil ze v Rakousku bys mohl snad tou 100km.
ale vono je to pak asi i jedno jestli 100 nebo 80.... toho ja se prave desim ono tahat se sprivesem neni nic moc prijemnyho a mam problemy s vahou takze pro mne prives za dodavku znamena ridicak "E" dalnicni znamku za bratru 7500,- (pozdeji elektronicke myto) a hlavne jelikoz mam auto na podnikani tak digitalni tachograf !! takze to sou naklady jak prase a kdovi co si vymyslej priste.... sranda je ze s taznym se pres 3500kg dostanou i kombiky jako treba kamaraduv Citroen C5 ! o SUVeckach nemluve.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 01. 2010 21:30
On už musí bejt tachograf na dodávce (firemní) s tažným. Obsoused má dodávku a já koukal, co to má za divný druhý rádio. Musí mít tachograf už jenom proto, co kdyby ten přívěs táhnul! Když jsem se ho ptal na dálnici, prý to úřady zatím nijak neřeší a stačí mu známka do 3,5 tuny. Takže v tom maj bordel. Záleží na švestce, jak to posoudí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 01. 2010 23:53
Tak jsem zjistoval dal a kazdej mluvi jinak to co se psal vis tak znamka staci do 3,5t dle MDCR je to takto:

Zpoplatnění vozidel do 3,5 tuny včetně
Motorové vozidlo (nikoli jízdní souprava), které má nejvyšší povolenou hmotnost dle technického průkazu do 3,5 tuny včetně, spádá do časového zpoplatnění a je tedy nutné při užití zpoplatněné pozemní komunikace (dálnice a rychlostní silnice označené dopravní značkou jako dálnice a silnice pro motorová vozidla) uhradit časový poplatek zakoupením dvoudílného dálničního kupónu emise 2010.

Hmotnost motorového vozidla do 3,5 tuny včetně je rozhodující bez ohledu na to, zda k vozidlu bude či nebude připojeno přípojné vozdilo, při jehož započtení by hmotnost jízdní soupravy překročila 3,5 tuny.

Ale tachograf ma byt !
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 01. 2010 12:41
jj je to správně řečeno.Tato ustanovení nabylo platnost 1.1.2010 /známka se počítá podle váhy tažného vozidla/ . Do 31.12.2009 to bylo jinak /počítala se celková váha soupravy/. Konečně někdo dostal rozum. Stejné jako teď u nás je to např. v Rakousku.

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2010 14:22
bioubi,fotku bych ráda volžila,ale neumím.

fioma, motor je tam mercruiser 3litr.

Add dálniční známka a tachograf. Takže ted platí,že dálniční známka je dle váhy auta ne dle váhy soupravy?

A ten tachograf musí mít kdo?

Když budu mít T5 së závěsem na firmu,tak ho musím mít?

Když budu mít klasické combi se závěsem a potáhnu lod,tak musím mít řidičák E?

Díky za odpovědi.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2010 18:03
Ssluníčko-3 litr -to užje o tom ,že to akorát" lítá" moc nízko.Jezdím s combi + vozík a v techničáku mám celková váha soupravy do 2800 kg,takže E neřeším.Myslím ale že to bude jak s tou dál. známkou,až od 3,5 t nahoru(auta).FM
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.