Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
confused smileyPotřebovala bych vědět, JAKOU je třeba mít vestu na malý gumák?!

Nemůžu nikde dohledat, jestli je povinnost mít záchrannou(tu s límcem),nebo stačí jenom vodácká, obyčejná
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 07. 2008 16:16
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> confused smileyPotřebovala bych vědět, JAKOU je třeba mít vestu
> na malý gumák?!
>
> Nemůžu nikde dohledat, jestli je povinnost mít
> záchrannou(tu s límcem),nebo stačí jenom vodácká,
> obyčejná


Musíš mít jednu gumu na sobě a druhou v kapse. Pak je to bezpečné

Nechceš koupit známku do Slovinska? Je nepoškozená i s dokladem o koupi. Dám ji levněji než levně.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 08. 2008 11:56
Zdravím
letos už po několikáté jsme prožili dovolenou s člunem, nejdříve rent, poté gumový, ale vlastní
a letos poprvé s větším a taky vlastní. Těch informací , které jsem potřeboval vědět, jsem ruzně
tahal z internetu a ptal se lidí. Tímto jsem chtěl poděkovat za každé info, které jsem získal
od super lidí, děkuji, oni vědí.
A na oplatku jsem ochoten cokoli budu vědět odpovědět.
Nebaví mě tady číst radoby vtipné připomínky, nejenom že mě to združuje, ale i nasírá....
A většinou je to o ničem.
Nemám zkušenosti s plachtama....tak o nich nevím skoro nic.
bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2008 09:54
To Tynda
vesta asi povinná není, ale já takovou tu vodáckou z minuleho století vozím pro ženu když na gumáku jedeme někam dál už parkrát se mě stalo, že se změnil vítr i proti předpovědi za pomorce a propracovával jsem se 3 hodiny s gumákem proti velkejm vlnám pár km když i nádrž neleží na dně ale plave ve vodě. Žena sice plave, ale jak já říkám stylem paní radová takže věrím tomu, že pár vln do obličeje a jde ke dnu takže ji dám vestu a do ruky lano přivázané k zrcadlu.Ono i když Jadran vypadá velmi přívětívě dokáže pěkně potrápit před 2 roky jsem zachraňoval dva pošetilce kteří za Bory na malém člunu na vesla jeli na ostrůvek cca. 1,5 km tam v pohodě po větru ale zpátky ani za nic.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 09. 2008 14:44
Na počasí je potřeba dát si pozor. Je ovšem velký rozdíl, na čem jedete (bavíme se pořád o gumových člunech). Když jsme měli 2,4metrový člun s 3,3koňovým motorem a byly půlmetrové vlny, tak to byl sakra adrenalin a loď plná vody. Teď s 3,8m člunem a 15HP motorem to je úplně něco jiného - po vlnách se jede ve skluzu, sice to skáče, až pod dětmi praskla lavička, ale o nějakém nabírání vody nemůže být ani řeč. Nicméně každý den pečlivě zkoumám moře, vítr a počasí a až pak rozhodnu, jak daleko na člunu pojedeme, i když se s tím větším člunem ve vlnách jet dá, moc pohodlné to teda není.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 09. 2008 12:38
to Míra pohodlné to není s žádnou lodí o metrových vlnách skoro nevím ale ví o nich moje peněženka při koupačce v zátoce cca 20km od maríny cesta tam proti větru vlny 1m /zhruba 1h cesty 35l naturalu/ cesta zět bezvětří klidné moře 1/2 h cesty tak 12l naturalu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 09. 2008 08:08
Standa*: ahoj Stando. Z tvých příspěvků vím, že znáš důkladně marínu Punat. Já jsem tam byl po okolí jen na procházce. Kde je tam benzínová pumpa pro lodě? Díky.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 09. 2008 15:24
Ahoj Honza D benzínka v Punatu není nejblíže je ve městě Krk,Cres,Rab.Na Krku se špatně tankuje,dost lodí a málo místa.Když to trochu fouká tak jezdíš dokola a nadáváš na malé lodě co předbíhají.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 11. 2008 13:35
Omlouvám se, třeba to sem nepatří, ale chci se s Vámi poradit, letos sme byli na Pelješacu moc se nám tam líbilo a řekli sme si že bychom si pořídili gumák. Takže paípry sem si ted pořídil jak na VMP, zahraničí+plachetnice.
Co by ste mi doporučuli za gumák mě se líbí Zodiac 310 s motorem Tohatsu 5HP, u tohoto motoru ted nevím přesně má to mít také externí nádrž a krátkou nohu.
Co vy na to. Za každé info budu vděčen. S tím, že předpokládám, bych si to koupil na výstavě co bude v Phe v unoru 2009
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 11. 2008 14:09
Motor Tohatsu 5HP pro tento clun bude mit kratkou nohu.
MFS5B S, interní nádrž 1,1 litru
MFS5B SS, externí nádrž 12 litrů drazsi cca o 2 tis.

Kup si to, co se ti libi a pro co to budes vyuzivat. Zodiacem nic nepokazis:-) muzes jeste mrknou na cluny: Selva,Arimar,Suzumar,Honda,Yamaha,Allroundmarine,Adventure ...atd. porovnej si ceny a uvidis.
Bacha na ceny i na vystave to maji predrazene!!! porovnej si prvne ceny na netu.
A hlavne od toho clunu s 5HP neocekavej nic prevratneho ... .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 11. 2008 14:23
Díky a myslíš, že je nějaký lepší člun s motorem +- do 60,000Kč. Vycházím z toho, že ten zodiac 310 je dobrý a s tím motorem správně jak si napsal "Tohatsu MFS5B S" tj on tak bych se měl ted vejít do 50,000. Tak na výstavě sem počítal zamín, vím kolik stojí s motorem cenově. A co myslíš ty na ty ostatní Selva,Arimar,Suzumar,Honda,Yamaha,Allroundmarine,Adventure.
řeknu to takhle nechci do toho dávat statisíce kvůli 3týdnům u moře a +-2x na řece. Rozumíš mi.
na zodiacu nebazíruji, ale je něco "lepšího" z tvého pohledu - kvalita/cena
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 11. 2008 22:36
Osobne bych uz nebral Hondu lepeny nekvalitni japonsky clun vyrabeny v cine:-)
Mel jsem ho a po dvou sezonach prodal.Po pul roce hledani a premysleni jsem si dovezl zatim bez motoru Arimar 3,6m laminatovy kyl + prepravnik je sice z druhe ruky, ale v perfektnim
stavu.Tento clun je uz sice trozku jinde, ale hlavne jsem potreboval vetsi a uz me nebavilo vozit nalozeny kufr a porad to skladat:-)

Ono je tezke napsat, ktery clun je lepsi nebo horsi. Zoom 310 S je takovy normalni clun pro zabavu diky tomu, ze ma kyl
budes drzet smer i ve vlnach, ale tuto vlastnost maji i ostatni cluny s kylem.
Mas cluny lepene(zjednodusene receno lepeno chemoprenem:-) nebo svarovane (jsou lepene za studena tj.naleptaji se spoje)
Zalezi take hodne na podlaze, pokud mas hlinikovou tam je to bez debat az na tu spici..ta je z preklizky
Pokud si vyberes clun s preklizkovou podlahou, ktera je osetrena pouze barvou, tak ti bude barva praskat a mas hned vodu
v preklizce toto je nutne hned za cerstva opravit.(Delal jsem to trikrat za dve sezony) a to jsem mel jen preklizkovou spicu
zbytek byl hlinik.
Jizdni vlastnosti budou u vsech asi stejne jen si zvas podlahu.
Jeste zvas jestli by pro tebe nebyl lepsi delsi clun +-3,4m nebude o moc drazsi v kufru ti zabere stejne misto, ale hlavne
bude mit lepsi jizdni vlastnosti nez 3,1m i se stejnym motrem.

Favoritem v teto tride je u me Adventure.Nejlevnejsi bude asi Suzumar.

nahodou jsem narazil na tento 3,1m + Johnson...a pokus se nepletu tak Tohatsu dela i motory pod znackou Johnson
teda delalo Johnson pozastavil vyrobu, ale v tomto pripade je to jedno.



Základní parametry člunu T-300K:
Délka ... 3.10 m
Šířka ... 1.45 m
Počet komor ... 2 + 1
Průměr tub ... 0.38 m
Nosnost ... 450 kg
Max.osob ...4
Max.výkon motoru ... 7,3 kW / 10 k
Hmotnost přepravního vaku ... 44 kg
Záruka ... 5 let
MOC ... 31 600 Kč
Cena po slevě 10% ... 28 440 Kč


Základní parametry motoru Johnson:
Typ motoru: 4-taktní OHV
Obsah motoru: 138 ccm
Počet válců: 1
Max.výkon: 2,96 kW / 4 k
Max.otáčky: 4 500 - 5 500 rpm
Startování: ruční
Řazení: R-N-F
Převodový poměr: 1,92:1
Objem olejové náplně: 0.7 lit.
Hmotnost: 25 kg
Délka nohy motoru: 381 mm (S - krátká)
Původní cena ... 33 000 Kč
Cena nyní ... 23 990 Kč

Čtyřtaktní motor Johsnon J4R4S o výkonu 4 koně se zvýšeným obsahem odpovídající výkonu šest koní má vynikající akceleraci a více kroutícího momentu než "obyčejné" pětikoňové motory, přitom hmotnost motoru je pouhých 25 kg. Jednoduchý na užívání a servis, velmi odolný a spolehlivý. Integrovaná nádrž na 1,5 lit. vystačí cca na hodinu jízdy pod plným plynem. K motoru lze připojit i externí nádrž. Možnost nastavení trimu v pěti polohách umožňuje nastavit ideální sklon motoru pro každou loď a do každých možných podmínek.

Bez ztráty záruky lze motor vyladit na výkon 5 nebo 6 HP (zvýšení výkonu o 25%, resp.50%)!!! Cena za úpravu na výkon 5HP je 500 Kč, na výkon 6HP je cena 2 500 Kč.

Abych nezapomel pokud to mas kousek do brna, tak 6 - 9.11. je tam veletrh.Ja tam jedu omrknout motory abych mel pradstavu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (07. 11. 2008 22:43).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 11. 2008 16:59
Já bych z překližkové podlážky neměl až takové obavy. Používám ji na člunu již 8 sezón a v pohodě.
Ale ! Po sezóně hrany důkladně namažu silikonovou vazelínou a před samotným skládáním na místě
je ještě namastím třeba Indulonou. Člun mívám vkuse 4 až 6 týdnů na vodě, a pohodlně ho zase rozeberu.
Co se týče výběru člunu, tak to je opravdu těžké. Já mám ZOOM 3,40 a Tohatsu 10 k, jezdíme s tím
sami s manželkou a jeví se mi tak akorát. Menší bych určitě nechtěl. Někdy, zvláštˇ na vlnách by to
chtělo samozřejmě větší. No hlavně štestí při výběru.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 11. 2008 20:39
to Ragu: Preklizku, kterou ma Zoom bych taky strach nemel..dnes jsem se o tom presvedcil na vystave.Povrchova uprava je uplne
o necem jinem nez ma Honda nebo Suzumar.
to Ctirad : Vyber si co se ti bude libit, jen dej duraz na podlazku. Zoom ma dobrou, ale zvas delku.
Suzumar a Hondu bych nebral (spatna uprava podlazky).

Zde je nejake foto z vystavy:

Zoom 310 - Tohatsu

Podlazka Zoom

Suzumar - Suzuki (spatna spice a sedak)


Adventure - Mercury




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (08. 11. 2008 20:40).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 09:50
Ahoj

měl jsem ZOOM 310 plus Tohatsu kratká noha s vestavnou nadrží, a měl jsem Hondu 3,5m s alu podlahou,
a krátce YAM 340 s Mercury 2takt 15ks a řízení.
a kamarad ma Suzumar plus Suzuki 6ks myslím,
je pravda, že nevím ktery je lepený a svařovaný, měl jsem dojem že Zoom i Honda byly vařené....
oba jsou s nafukovacím kýlem a tak lépe ovladatelné, samozřejmě pevný kýl je někde jinde,
nejenom s cenou a dopravou ale hlavně v jízdních vlastnostech, takový člun jsem si loni pujčil na 10 dní.
Určitě bych doporučil v případě Zoom kratkou nohu a vestavěnou nadrž, bude stačit na ty pojížky, a motor 4takt asi počítáš,
nikdy mi nedošel benzín, rezervičku litrovou jsem si ale vozil. Do takto malého člunu bych nedaval externí nadrž.
Podlážka u Zoomu výborná, kupoval jsem jako starší cca 3 roky a netknutá!!!! 0 problému.... U Hondy Alu je lepší,
a špička taky Alu!!! Ale nejsou to čluny do větších vln, jezdí po vlnách a neumí to "řezat" vlny jako pevný kýl,
Taky Zoom je menší a špička není tak nad vodou jako u Hondy,
ta je stabilnější a má větší pruměr buřtu, taky zabere více místa v autě!!! Mam metrák a stoupnul jsem si na jeden
konec buřtu a člun se ani nehnul, zoom se nadzvedával. Jinak jsme byli nadšený z obojího....
Souhlasím s výše uvedeným, podlažka u Zoomu výborná a ostatní mají překližku horší,
ale Honda alu podlažka je super, dokonce jsem na ní viděl přidělaný volant a držel velmi dobře.
Zoom byl první náš člun, tak mam k němu vztah..... udělal nam jinou dimenzi dovolené.
Yam byl hodně starší a tím padem ne tak skvělý, ten si myslím že je lepený.... a překližka horší kvality než zoom.

to Standa: kolik je cena u fotky toho Zoomu a Motoru? nevidim to díky

měj se klidně napiš
bob



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (09. 11. 2008 10:04).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 10:14
to bioubi:
nepletes se nahodou stou spici u hondy? je mel podlahu Alu a spici preklizka.Koupena 2007 jako nova.
Mozna, ze jsi mel starsi model.Jinak jak pises stabilita vyborna, ale nekvalitne odvedena prace.

Cena u Zoomu 29900,- a motoru 29900,- je to drahe set koupis pod 50000,-





Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (09. 11. 2008 10:19).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 10:19
ahoj

Stando jsi mě docela nahlodal.......... ted nevím, měl jsem Hon 3,5 Alu rok výroby 2004-5???
Opravdu nevím, jestli se pletu tak se omlouvám...
Měl jsem ji dva roky a byla jak nová, co se ti stalo? a proč nekvalitní? myslíš jako provedená prace?

A co ta cena u toho Zoomu???
jsem tam ještě dopisoval..........

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 10:26
zrovna jsem ji tam dopisoval, kdyz jsi psal:-)

u hondy nekvalitne odvedena prace u podlazky a i burtu.Ostre hrany na Alu podlazce a zbytky spon v dutinach podlazky a spice pouze nalakovana a preklizka me praskala ve vrstvach.Burty lepene popatlane spoje od lepidla.Zrdcadlo...drevotriska oplastena plastem.

Standa
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 10:37
a ještě ke standovi

tak to jsem vubec neměl, jsem docela všímavý a jsem pečlivý na věci......
Mě překvapuješ.t.... pravděpodobně šetří jako všichni, jsou to lotři
jj vím že set je jinde, jen mě to zajímalo,
kupoval jsem dva nebo tři starý zoom s motorem 5ks 2tk a netknutý, dobře skladován
(nafouklý) prostě super , motor super a nějaké příslušenství, samozřejmě orig vše
a kupoval jsem ho kolem 35..... si myslím. sezonu pojezdil a předal nějaké věci
a prodal za to samé.....
ten Arimar je pěkny, p.Vlk ma krásné stranky....
kupoval jsi nový?
bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 11:28
p.Vlk ma Arimar zase o nejaky stupinek jinde nema chybu:-) ja mam Arimar Top Line 360 ma laminatovy kyl ve spici dva ulozne prostory sedacka je soucast podlahy(jeden odlitek).Bohuzel dnes jako novy se uz s uloznyma prostorama a sedackou neprodava.Sedacku si musis dokoupit.Je 4 roky stary, ale pekny.Koupil jsem ho i s prepravnikem.

Stary typ

Novy typ


ja mam neco mezi, burty a vse okolo z noveho podlahu se sedackou ze stareho:-) vypada pekne a i zpracovani se zda byt OK.

Psal jsi, ze jsi mel pujceny clun s pevnym kylem.Muzes popsat vlastnosti apod.Ja jsem snim jeste na vode nebyl, tak by me to zajimalo.Chci jit do motoru 15HP spice do 20HP cenovy rozdil je maly, 25HP uz je zase jinde jak obsahove tak hlavne cenou sice uz ma vstrik, ale ta cena:-( favoritem je asi tohatsu



cena na obr je zase premrstena da se koupit levneji



Upraveno 4krát. Naposledy upravil StandaM (09. 11. 2008 11:48).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 12:40
a Standovi

měl jsem pujčený 430 no @#$%&, ale pevný kýl, řízení , sedačka a myslím 40ks motor Tohatsu 2tk,
jen ruční startování, ale pro chlapa není problém,
velmi živý člun obratný a příjemný pro jízdu i ve středních vlnách, naprosto jiné oproti nafukovacímu kýlu
a i velikosti. Je tam špice vysoko nad mořem a s mořem si to hraje. Rano po "oleji" letěl jako střela.
A díky hmotnosti i spotřeba byla fantastická, i když jsme jezdili hodně a rychle... jak dovolovalo moře.
V každém směru pokrok od toho co jsem měl a i Ty co jsi měl.
Jen jsem to měl pujčený pro srovnání.... v té době jsme měli už laminatový se zabudovaným motorem.
No a stím to opět nejde srovnávat, hlavně v prostoru na lodi.... mame cajků kolem a když někam jedeme
na celý den tak se musí s místem počítat, nebot ty buřty něco seberou...
a dal bych silnější motor, nevím jak je to daleko od sebe finančně, ale tu 20 jestli je možné...


kurva ja bych jel k moři..................
bob



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (09. 11. 2008 12:42).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 19:35
cenovy rozdil mezi 15 a 20HP je "minimalni" u tohatsu, 25ka uz je o 20tis. drazsi:-(
cenovy rozdil je minimalni proto..., ze rozdil mezi 15kou a 20kou je ve tryskach v karbecu.

take bych uz jel
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 11. 2008 21:52
Díky všem za odpovědi, tak to vypadá tedy, že koupím větší asi Zoom 340, když říkáte, že 310 je malá nebo spíše tak nedrží. Ted budu řešit kde koupit, ono kupovat starou je risk-ještě k tomu když vůbec nerozumím tak raději novou je to dražší, ale jistota je jistota.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 11. 2008 07:21
Mas recht novy je novy.U clunu by to jeste slo tam jses schopen vadu odhalit, ale u motoru? tem neznas historii a jses
odkazany na to co ti prodavajici nakeca.
Jinak sleduj ceny pod 56tis.Nekde maji set za 60tis jinde za 56tis.Ale myslim si, ze pujde najit levnejsi.
Je dobre, take sledovat ceny samotneho clunu a motoru jsou akce kde to vyjde levneji nez set.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
10. 11. 2008 07:56
Díky StandoMthumbs up smiley, ted budu sledovat ceny nejen setu, ale i motory a čluny samostatne , chci se ještě zeptat-zase žesmiling bouncing smiley na motor značka tj celkem jasná-snad tedy, ale sílu nebude těch 5HP malý není lepší silnější třeba jak má ragů těch 10HP, ale to už se dostávám s penězma zase vejš-ach jo to jsou starosti
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
10. 11. 2008 08:01
Zrovna ted sem se díval na Navysport.cz a tam mají set : ZOOM 340S Tohatsu MFS5B S, 4 takt 56 900, no budu to sledovat
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 11. 2008 09:30
se clunem se muzes dostat do zavislosti a pak ti 5ka nebude stacit:-)
samozrejme, ze bude silnejsi motor lepsi, ale zalezi na financich a zabere to vice mista v kufru.
osobne bych sel do silnejsiho.
Tohatsu 5 a 6 HP jsou stejne motory rozdil +- 6 tis.
Tohatsu 8 a 9,8 HP jsou stejne motory rozdil +- 3tis.

Cenovy rozdil mezi 5 a 9.8HP +- 15tis tento rozdil by stal za uvazenou.

rozdil cen je orientacni
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 11. 2008 09:54
Díky, ale také sem se díval a mě ty rozdíly třeba na navysport.cz vychází více Tohatsu 5 - 32 900, Tohatsu 6 - 38 900
Tohatsu MFS8A3 S - 55900, a Tohatsu MFS9, 8A3 S - 58 900. Viz tady: -všiml sem si, že to sem nemohu dát tak ti pošlu SZ. Silnější motor by stál za to, no uvidíme. Ale díky moc za všechny rady
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 11. 2008 10:03
navysport znam, ale je potreba brouzdat vim o Tohatsu 15HP za cenu 9,8ky 59900,-, ale je z dlouhou nohou
chce to hledat a vyckat.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 11. 2008 10:31
JJ neboj já vyčkám a budu brouzdat, ale přeci když je to s dlouhou nohou tak to nemohu dát na zrcadlo když tam patří krátká noha. Ja sem myslel, že tj daný a že když tam patří krátká tak jedině krátká-ono si mohu vybrat?????
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.