Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 07. 2017 23:47
Tak při výletu na Hvar cestou zpět byl motor najednou malinko přidušený. Další výlet už začal zlobit, po chvíli ve vyšších otáčkách padal až někdy chcípnul. Jízda ve výtlaku nekonečná. Vzal jsem motor na app a kuchačka. Aby člověk vyndal karboš, odstrojení půlky motoru. Karburátor rozebrán a v jehlovém ventilu smítko, takže nestíhal dotékat benzín do plovákovky. Zborka a dnes vyzkoušeno. Z radosti, že to opět vrčí jak má, jsem to trochu natáhl, až z toho byl výlet. Doklady samozřejmě zůstali na app.
Ještě jedna perlička, na kapitanátu v Makarské jsem v pondělí zaplatil poplatek, ale techničák od člunu jsem do Drašnice nedovezl. Ruplé desky, v kterých všechno mám a vyklepal jsem ho někde mezi kapitanátem a autem. Takže po návratu domů budu muset na SPS vyřídit nový.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 07. 2017 08:38
... no tak to je pech ... jednak ten techničák a pak demontáž motoru ...
mně stačilo, když se mi mezi Hvarem a Ščedrem na vrtuli namotal igelitový sáček plovoucí v moři ... pak se pohyb člunu jevil podobně ...
P.S. ... kolik byla největší vzdálenost co jsi byl od pevniny resp. mezi pevninou a ostrovem ( kvůli té povolené n. míli ) ... resp. jak daleko bys musel dopádlovat ?
... opr. kvůli Fousovi, který je na terminologii unapetitlich ... správně řečeno ... doveslovat ...

smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 07. 2017 10:08
No, jaksi se s tím nepářu, Hvar je odsud asi 8,5 km, takže děleno dvouma,..... Více jak 4 bych musel pomocí jedné volské síly zmáknout.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 08. 2017 12:55
To Zahája počítá ,že ta druhá volská síla budu já grinning smiley jinak potom to lítalo jak nové .

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 08. 2017 15:04
... Michale, předpokládám, že bylo bezvětří .... pač 4 km od břehu už nějaké vlnky yawning smiley bývají ...
mně to stačilo vloni, když jsme frčeli podél Hvaru na jih ... byla pohoda ... od Zavaly jsme se pak pustili k jižnímu cípu Ščedra, který jsem chtěl objet ...
... na otevřeným moři ( od jihu po levé ruce byl v dáli Pelješac, nějakých 8 km přede mnou Korčula ) to chytlo vlny, že jsem si chvílemi myslel ...
... jestli vynechává motor ... to se ale jen vrtule na hřebenu vlny dostala nad vodu ... tak jsem ubral, ale to se mi zase zdálo vleklé, tak jsem opět přešel na skoky ... sice to pěkně bouchalo a trochu adrenalin, ale valilo to pěkně ... drinking smiley

Martine, Michale na vláknu sport ... paddleboard ... dalo by se to s pasažérem táhnout za člunem ... ?

smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2017 18:14).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2017 09:25
To nevím, Marťasovo prkno má vyvazovací oko nahoře, takže by z toho byla spíše podvodní plavba.
Ale k tématu, včera jsem již vše odsolil, motor se v sudu asi půl hoďky proběhnul a gumák dostal jarovou koupel. Vysušeno a uskladněno.
A ještě k těm vlnám. Mezi pevninou a Hvarem běhá hodně bludných vln. Prostě loď nikde žádná a najednou je napříč pět šest vln. Pokud zrovna člověk kouká okolo, je to nečekané poskakování. Asi jsou to vlny, které běhají v tom kanále sem tam i když velká loď proplula třeba před hodinou. Nebo zná někdo jiný důvod, kde se berou?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2017 14:25
Já již mám také odsoleno a umyto. Motor hned po dojezdu napochodoval do sudu a několikrát byl protažen. tak hoďku si pobrblal. člun dostal sladkovodní lázeň, vysušen a zavěšen v garáži. Motůrek na stojanu tamtéž. Kdy jej zase spustím na vodu, fakt nevím. Nějak se mi přestává chtít neustále skládat, nafukovat, vyfukovat, nakládat. Začíná vsouvat myšlenka na transportní vlek, alespoň pro tuzemsko....Nemám sice TZ, ale omladina ano. Za příslib svezení by se nějak pořešilo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2017 18:34
Fousi, jestli tě nebaví rozbalovat, nafukovat, skládat a pak zase vypouštět, umývat a odsolovat a pod., tak se domluvte pár lidí a můžete si v HR půjčit loď (dle gusta motorovku nebo plachetnici), já tak jezdím od r. 2001 najdřív na malou 6 m plachetku s přívěsným motorem a od r. 2009 na 12 m plachetnici (obvykle Bavaria 36). Na první pohled to není sranda, ale když zvážíš, že na Bavarii se vejde pohodlně 6, z fin. důvodů ekonomicky 8 lidí, máš to místo ubytování na souši (na plachetnici se v SO po převzetí nastěhuješ, zaparkuješ někam auto a za týden ji zase vrátíš, věci si dáš do auta a jedeš domů), tak proti dovolené na souši někde v apartmá to zase není takový finanční rozdíl. Samozřejmě můžeš jezdit na noc do přístavů a marín, kde budeš platit za vyvázání, vodu a elektriku, chodit na večeře, což cenově asi znáš, nebo si vezmeš na loď vše potřebné na týden, občas dokoupíš pečivo a zeleninu, dočerpáš vodu a budeš kotvit v zátokách a bude tě to stát jen ten pronájem lodě + nějaké poplatky. Nemluvím o cestě, stejně tam musíš dojet, ať jsi v apartmá, kempu nebo jedeš na loď. Samozřejmě jestli jezdíš k moři třeba na 3 týdny, tak je to trochu jinde, protože pak pronájem lodě na 3 týdny je někde jinde, než náklady na vlastní malý motorák (nafukovací).
Na druhou stranu dovolená na plachetnici, kdy denně pluješ, každý den kotvíš jinde a vidíš kus pobřeží a ostrovů, je o něčem jiném, než dovolená na souši s malým člunem a akčním radiusem řekněme 10 km. A to nemluvím o bezpečnosti, kdy v případě nepříznivého počasí ti ani nemusí vynechat motor, ale když se rozfouká během 10-ti minut 30 knt, tak mám obavu, že to na gumáku nedáš, zatímco na větší lodi se to dá.

Pavel (opět po letech tady ...)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 01. 2018 17:08
bioubi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další rady
09. 11. 2008 12:40
... měl jsem pujčený 430, ale pevný kýl, řízení , sedačka a myslím 40ks motor Tohatsu 2tk,
jen ruční startování, ale pro chlapa není problém ...
... kurva ja bych jel k moři..................
bob


... prosím moderátory nemazat ...
jde o citaci jen části příspěvku ... a navíc jednoho z nejvěrohodnějších ...

smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (31. 01. 2018 20:26).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 41
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.