Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 07. 2017 23:47
Tak při výletu na Hvar cestou zpět byl motor najednou malinko přidušený. Další výlet už začal zlobit, po chvíli ve vyšších otáčkách padal až někdy chcípnul. Jízda ve výtlaku nekonečná. Vzal jsem motor na app a kuchačka. Aby člověk vyndal karboš, odstrojení půlky motoru. Karburátor rozebrán a v jehlovém ventilu smítko, takže nestíhal dotékat benzín do plovákovky. Zborka a dnes vyzkoušeno. Z radosti, že to opět vrčí jak má, jsem to trochu natáhl, až z toho byl výlet. Doklady samozřejmě zůstali na app.
Ještě jedna perlička, na kapitanátu v Makarské jsem v pondělí zaplatil poplatek, ale techničák od člunu jsem do Drašnice nedovezl. Ruplé desky, v kterých všechno mám a vyklepal jsem ho někde mezi kapitanátem a autem. Takže po návratu domů budu muset na SPS vyřídit nový.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 07. 2017 08:38
... no tak to je pech ... jednak ten techničák a pak demontáž motoru ...
mně stačilo, když se mi mezi Hvarem a Ščedrem na vrtuli namotal igelitový sáček plovoucí v moři ... pak se pohyb člunu jevil podobně ...
P.S. ... kolik byla největší vzdálenost co jsi byl od pevniny resp. mezi pevninou a ostrovem ( kvůli té povolené n. míli ) ... resp. jak daleko bys musel dopádlovat ?
... opr. kvůli Fousovi, který je na terminologii unapetitlich ... správně řečeno ... doveslovat ...

smileys with beer
30. 07. 2017 10:08
No, jaksi se s tím nepářu, Hvar je odsud asi 8,5 km, takže děleno dvouma,..... Více jak 4 bych musel pomocí jedné volské síly zmáknout.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 08. 2017 12:55
To Zahája počítá ,že ta druhá volská síla budu já grinning smiley jinak potom to lítalo jak nové .

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke
05. 08. 2017 15:04
... Michale, předpokládám, že bylo bezvětří .... pač 4 km od břehu už nějaké vlnky yawning smiley bývají ...
mně to stačilo vloni, když jsme frčeli podél Hvaru na jih ... byla pohoda ... od Zavaly jsme se pak pustili k jižnímu cípu Ščedra, který jsem chtěl objet ...
... na otevřeným moři ( od jihu po levé ruce byl v dáli Pelješac, nějakých 8 km přede mnou Korčula ) to chytlo vlny, že jsem si chvílemi myslel ...
... jestli vynechává motor ... to se ale jen vrtule na hřebenu vlny dostala nad vodu ... tak jsem ubral, ale to se mi zase zdálo vleklé, tak jsem opět přešel na skoky ... sice to pěkně bouchalo a trochu adrenalin, ale valilo to pěkně ... drinking smiley

Martine, Michale na vláknu sport ... paddleboard ... dalo by se to s pasažérem táhnout za člunem ... ?

smileys with beer

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2017 18:14).
06. 08. 2017 09:25
To nevím, Marťasovo prkno má vyvazovací oko nahoře, takže by z toho byla spíše podvodní plavba.
Ale k tématu, včera jsem již vše odsolil, motor se v sudu asi půl hoďky proběhnul a gumák dostal jarovou koupel. Vysušeno a uskladněno.
A ještě k těm vlnám. Mezi pevninou a Hvarem běhá hodně bludných vln. Prostě loď nikde žádná a najednou je napříč pět šest vln. Pokud zrovna člověk kouká okolo, je to nečekané poskakování. Asi jsou to vlny, které běhají v tom kanále sem tam i když velká loď proplula třeba před hodinou. Nebo zná někdo jiný důvod, kde se berou?
06. 08. 2017 14:25
Já již mám také odsoleno a umyto. Motor hned po dojezdu napochodoval do sudu a několikrát byl protažen. tak hoďku si pobrblal. člun dostal sladkovodní lázeň, vysušen a zavěšen v garáži. Motůrek na stojanu tamtéž. Kdy jej zase spustím na vodu, fakt nevím. Nějak se mi přestává chtít neustále skládat, nafukovat, vyfukovat, nakládat. Začíná vsouvat myšlenka na transportní vlek, alespoň pro tuzemsko....Nemám sice TZ, ale omladina ano. Za příslib svezení by se nějak pořešilo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 17
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.