Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem

Autor Míra1 
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 13:10
to fioma:
ja pouziju dalsi lanko na uvolneni na kotevni spojku se vykaslu ... moc tomu neverim
bojku mam, tak to misto bude videt a bud ke spodni casti privazu lano s kotvou nebo lano privazane na betonovy kvadr s okem tech je u kempu a stredisek spousta viz. predchozi fotka

vyvazuji to na dvakrat
vezmu lano s karabinou zahaknu za oko bojky
vemu druhy konec lana kde mam take karabinu a provlecu ji za oko v bet.kvadru a zase zahaknu za oko bojky
prislo me to nejednodussi nez to pod vodou dlouhou dobu uvazovatsmiling smiley dech a bricho me to nedovoliyawning smiley

jinak poplatek za clun "lukas vlk" spada do kategorie c. 2 viz.Poplatky
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 13:17
to fioma - poplatky za tazeni takovyho clunu jsou priblizne o 60% vic oproti osobnimu autu. To plati i pro trajekt. Clun vazi cca 160 kg i s prislusenstvim a motor dalsich tusim 95 kg. Prives dalsich asi 140 kg. Postrehy jsou popsany na: www.arimarseapioneer430.atlasweb.cz . Jinak mit takovyhle clun je proste parada. No az na ty poplatky... A dalsi taky na kapitanatu
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 14:20
Ahoj používám tuhle sklopnou kotvu také ale pouze jako pomocnou /zadní/ při kotvení při koupačce v zátoce.Hlavní kotva 10kg je na motor s řetězem a pro tuhle pomocnou /aby se loď netočila/ jsem musel už i skočit a vyprostit jí z kamenů.
Přes noc jsme vždy někde u městského mola a nebo v maríně nejsem odvaha na zátoku.Být více lodí tak ano ale jsme v lodi jen dva a nerad bych se ráno probudil na břehu. Když jedem do ČR tak je loď vyvázaná dobře viz foto ahoj Standa.


Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 16:06
to Standa*:
to ji tam parkujes i mimo sezonu reps. i na zimu?

rekl bych, ze nejbezpecnejsi parkovani je tohle:


Zde je odkaz na vetsi rozliseni

pak tohle:

Zde je odkaz na vetsi rozliseni

a zde je to tak na kotvu, ale asi by me nestacilo lanosmiling smiley:

Zde je odkaz na vetsi rozliseni



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (07. 02. 2008 16:22).
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 17:32
No prosím, pár dní tu nejsem a zatím tu jsou příspěvkové orgie drinking smiley. Mám člun gumák 380 s 15HP motorem a na 4kg kotvu mám malou fintu a tou je 3metrový řetěz. Kotva se zasekne na dně, řetěz se položí taky na dno a pokud nejsou extra velké vlny, tak veškeré pohyby člunu zachytí ten řetěz svou vahou a kotva se ani nehne. 2x se mi taky na dně zasekla a protože se mi do vody nechtělo, zkusil jsem zase následující: přitáhl jsem nás nad kotvu, vytáhl jsem provaz s řetězem, co to šlo, a pak jsem pomalu 2x omotal řetěz okolo ramena kotvy, co bylo směrem nahoru, a pak jsem jen škubnul a kotva byla venku v obou případech na první pokus. Ale to malé lanko s plováčkem je asi nejjednodušší způsob, i když si myslím, že se to musí trochu motat s hlavním kotevním lanem, hlavně ve člunu.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 17:36
fioma - kroužek samozřejmě drží kotvu otevřenou, ale vždy se mi podařilo kotvu vytáhnout. Byla tu taky zmínka o předřeném lanu, v r. 2006 na to doplatil zeťák. Silný vítr, vlny a člun značně poškozený skončil na skalách. Lano předřeno asi 60 cm nad kotvou. Po této zkušenosti jsem si pořídil 1 m nerez řetězu mezi kotvu a lano. Samozřejmě že mluvím o kotvení u opuštěných ostrůvků a hloubce 4 - 8 m. U kotvení u mola, nebo v hloubce do pasu atd. není co řešit. Ale i tam pozor. Loňská zkušenost - kotvil jsem trvale u kempu v hloubce po kolena, a jednou jsem tu malou hloubku přehnal a ráno jsem šel ke člunu a člun se maličko ale přece šupal po kamenech. Zespodu 2 pěkné rýhy. Musím tam dát preventivně záplaty. Zapoměl jsem na uklidnění větru přes noc a byť nevelkém ale přeci znatelném odlivu.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
07. 02. 2008 18:01
Ragu-podobnou zkušenost mám z Rabu-Gonar,je tam malá mělká zátoka,kde se běžně vyvazují malé čluny.Vyvázal jsem to asi 20m od břehu mezi dva železné kolky,které jsou tam trvale umístěny.Ráno ,když jsme přišli k vodě tak člun seděl na břiše(při odlivu),ale bylo to v pohodě protože je tam měkké dno.Při přílivu se tam zase muselo dávat bacha na ty kolky,protože některé byly jenom tak 10 čísel pod vodou.
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
09. 02. 2008 21:02
StandaM nekotvím ji celý rok jen od 15.6. do 15.9. pak jede do ČR ovšem ta cesta není o co stát ahoj Standa



avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
09. 02. 2008 21:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 13:20).
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
09. 02. 2008 21:59
Bessy,tohle téma řeším s klukama o vlákno níž.Taky toužím po člunu s motorem a jak se v tom celý dnešní den hrabu,tak už mám trošku o cenách přehled.Použitý komplet se dá pořídit tak od 30k a nové sety od 50k.yawning smiley
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
10. 02. 2008 10:06
to Standa*:tak to ti verim, za preprava bude krusna,ale stoji to pak zato ne?

to Bessy: dalsi vybava neni zas tak narocna:

koupit:
kotvu (taky jsem ji nemel letos uz ano) cca 450,-
retez pozink (taky jsem ho nemel letos uz ano) cca 200,- 6mm; cc 370,- 8mm
nerez spojky 8mm (na retez) cca 70,-
lana cca od 20,-/m
bojku cca 250,-
flendry cca 250,- ks (jen pokud parkujes mezi dalsima parnikama je to proti odreni)
vylevku cca 150,- (u nas v CR ji chce videt pobrezni policie uz me brali u nas na prehrade,ale ukazal jsem jim ze si vylevku vyrobim s pet-lahvesmiling smiley
nerez prasky 8mm (zalezi jen na tobe) cca 70,-
vestu (pouzivam je pro deti) cca 500,- ks

z duvodu pohodli:smiling smiley

male hlinikove shudky (lepe se leze z vody nebo do vody o no pokud pod sebou nemas pevne dno, tak to da fusku vylest do clunusmiling smiley) cca 1000,-
gumovy valec na sednuti (je to pohodlnejsi nez sedet na bocnim valci nebo klecet na podlaze) cca 1000,-
nepromokavou tasku (na piti,fotak,telefon,doklady atd.) na doklady jsou i samotny pouzdra cca od 200,-
prepravni kolecka (zalezi jen na tobe) cca od 5000,- silene drahe (vyrobil jsem si je sam z nerez trubky a kolecka jsem koupil v Bauhausu celkem cca 1000,-)

snad jsem na nic nezapomel

ceny starych clunu a motoru jsou tak vysoke a neklesaji, ze bych sel do noveho,ale zase jen pokud si ho nechas
clun na dve sezony bych asi novy nekupovalsmiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (10. 02. 2008 10:27).
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
10. 02. 2008 17:32
Ahoj všem k cenám a vše to co tu píšete ohledně gumáků jde pořídit v Praze u Imramovskýho ovšem pro toho komu je jedno co za to zaplatí. Z mojí zkušenosti když jsem se pohyboval na obdobném parníku co tu prezentujete je lépe navštívit výstavu lodí ne ovšem v česku Prahu,Brno na tom nic moc nezískáte Dusseldorf už je pryč a je to daleko ale od 6-8.4 nevím přesně jde to najít je výstava lodí v Tullnu u Vídně nejen že seženete vše co tu popisujete, ale uděláte si hezký výlet prohlídnete lodičky a ušetříte minimálně 10.tisíc i po odečtení nákladů na cestu.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
10. 02. 2008 20:01
Standa*:
souhlas ceny je nutne na netu porovnavat staci www.seznam.cz a hledat podle zbozi a porovnat podle ceny
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
10. 02. 2008 21:26
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 12:25).
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
11. 02. 2008 07:50
Já mám dobé zkušenosti s czmarine . cz. Zatím jsem všechno nakupoval (a prodával při upgrade) tam. Ono s lepším vybavením požadavky zase rychleji rostou. Až jsem ve fázi přechodu mezi člunem co se ještě vejde do auta a tím na vozíku. Sakriš - co s tím? Kdyby se za rozumné peníze dal půjčit rozumný člun s cca 25HP na 14 dní dovolené - a't už u nás, nebo lépe v HR, tak není co řešit. Takhle se mi nelíbí, že budu mít na zahradě příves se člunem za cca 120.000,- se kterým pojedu 2 - 3x za rok k moři.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
11. 02. 2008 09:53
HonzaD-"¨těší" mě ,že nejsem tímto" problémem" postižen jenom já.Už to řešíme od loňské dovolené .No a podle toho co jsem zatím zjistil,tak těch 120 je tak na hranici mezi tím co ještě do auta vleze a co musí na vozík.Já si říkám ,že když už vozík,tak pevný dno.Jestli to nakonec neskončí jenom silnějším motorem.Nakonec i to menší přibližovadlo stojí za to .Jak říkáš-"dojedu tam, kam druzí nedoplavou" a o tom to je.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
11. 02. 2008 10:17
s tim pujcovanim je to napdr drou jak muzou, ale taky by jsme asi drelismiling smiley

ma vybava vcetne motoru a clunu je tak na muj kufr vice si uz nemuzu dovolit osobni veci putuji do boxu a do auta
mam dlouhu garaz, tak porad ve me je, ze takova mala kajutovka s vlekem by se tam vesla, ale jde taky hlavne o finance
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
11. 02. 2008 14:23
Ahoj StandoM až koupíš malou kajutovku s vlekem zjistíš že je malá že by byla lepší větší třeba s Wc a koupelničkou a zase budeš tam kde jseš žádná loď když jí máš není dost velká a jsou to neúměrné peníze mít svojí loď když nepočítám oleje,filtry a ostatní do lodě co je na sezónu, pojištění,kotvení,benzín auto které jí může tahat atd. tak je to někdy o ničem MOC MOC starostí a peněz nejlépe bylo na mojí první lodi viz foto a jelo to také ahoj Standa


Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
11. 02. 2008 15:04
Standa*

souhlasim s tebou, uz jenom z toho duvodu, ze nato nemam ( to me vzdy uzemni)
vsechny penize jdou a pujdou do baraku a pujcovat si na to nebudu
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
12. 02. 2008 16:15
Ahoj ono u nás je problém jezdit z člunem jak legislativně tak i bordel co ti plave pod vodou /jak kde strom atd./ a oprava Z nohy nejsou jen tisícové položky a na tři měsíce v HR je loď opravdu přepych.
Jinak i sebelepší loď omrzí někdy už se ženě ani na ní nechce a říká pojeď jinam ovšem při cenách za kotvení v HR to nedá nechat ji tam práznou - nevyužitou a letět do Řecka nebo na jinou dovolenou.
Prosím, je tu někdo, kdo má zklušenost s číísnskými lodními motory PARSUN? Prodává je yukymarine.
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
12. 02. 2008 21:51
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 12:26).
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
13. 02. 2008 09:32
to bessy:

tim ehm myslis, ze na stitku ma 3,7kW tj.5HP a ve skutecnosti ma vic koniku?
na tak malej clun nedavej silnejsi motor nez co ma predepsano jako max vykon neni na to konstruovan a pro
silnejsi motory je potreba i delsi clun

bacha nato od vseho by jsi mel mit doklad staci ofocena faktura atd. narazis v chorvatsku na blbce a jses bez clunu/motoru
znamy to tam resil tri dny nez dokazal ze ho nekomu nesbalil nekde u plazesmiling smiley

tech 10cm bych asi neresil
slysel jsem, ze kdyz potom jdou tak hlavne po 310cm co je pod 300cm ignoruji, ale zase zalezi na ko narazis

to arisik:

jak jsem jiz nekde psal je to novinka a vyrobce je cina
je cca o 10 - 12 tis. levnejsi nez ostatni (tohatsu,honda,johnson atd.)
ja sdilim nazor co je moc levne neni kvalitni, ale tim te nechci odradit.....PARSUNEM nemam zkusenosti



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (13. 02. 2008 10:41).
Stando, protože se mi nechce bůhví jak utrácet, právě o tom Parsunuuvažujeme s manželkou. Jsme dva, takže 260 cm gumák by měl stačit. No a jak jsem zjistil, parsuny prodává kromě jiných i yukimarine v Průhonicích a prodávajíi gumový člun yuki. Cenově to vychází zajímavě, ale přece jen mámnedůvěru k čínským výrobkům. Víš něco víc jak o parsunech atk i člunech yuki? Mám pocit že jsi informovaný o spoustě věcí.
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
13. 02. 2008 19:24
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 12:26).
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
13. 02. 2008 20:55
to Bessy:

souhlasim, ze je to mozne jednoduse se to prestitkuje
poridime si stejne ID a treba se na jadranu potkame

to Tomm a Arisik:

co jsem zjistil tak Parsun je okopcena 4 roky stara Yamaha 4HP
ted uvedu srovnani:

Parsun 4HP
zdvihovy objem 112 ccm
vykon 2,9kW/4HP pri 4500 ot.
integrovana nadrz 1,3 litr
max spotreba 1,6 litr/hod.
chlazeni nevim

Parsun 5HP
zdvihovy objem 112 ccm
vykon 3,5kW/5HP pri 5000 ot.
integrovana nadrz 1,3 litr
max spotreba 2 litr/h
chlazeni nevim

Yamaha 4HP
zdvihovy objem 112 ccm
vykon 2,9kW/4HP
integrovana nadrz 1 litr
max spotreba nevim
chlazeni nevim

vaha a rozmery jsou u Parsunu shodne

nevyhody:
1.integrovana nadrz (pri plnem vytizeni to neni ani na hodinu,ale je to potreba brat s rezervou)
2.brat sebou kanystr s benzinem
3.vykon "3,5kW" je vyhonen otackama (dochazi k rychlejsimu opotrebeni)
4.podle me je ubrano i na materialech aby se cena stahla

vyhody:
1.cena
2.nebrat

jen pro nazornost hodnoty meho 5HP
vykon 5 HP (3,7 kW)
zdvihovy objem 127 ccm
externi nadrz 12 litru
chlazeni vodou

dle meho nazoru solidni motor o vykonu 5HP by se mel pohybovat se zdvihovym objemem od 125 ccm
johnson ma tusim 4HP i stimto objemem

srovnani necham na tobe

co se tyce clunu YUKI, tak ten nedela 260cm clun nespletl jsi se? (240 nebo 270)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (13. 02. 2008 21:22).
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
13. 02. 2008 23:33
Rozhodně bych nechtěl být kilometr od břehu ve chvíli, kdy mi lehne čínský motor, to je poměrně nevhodné místo pro reklamaci. Lehnout může samozřejmě i Mercury, ale přeci jen bych tomu důvěřoval víc a radši si koupil trochu starší motor, ale dobrou značku, než Číňana. Mimochodem můj kamarád šéfuje strojírenské firmě, která to, že jim Číňani bez skrupulí do mrtě kopírují jejich stroje, řeší jednoduše: do strojů úmyslně dává chyby, které potom slušným zákazníkům samozřejmě odstraní a Číňani si to zkopírují i s těmi chybami - bude to asi trochu složitější, detaily neznám.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
14. 02. 2008 07:34
Rozhodně se nechci zastávat čehokoli, co se jmenuje YUKI. Pokud vím, tak kromě tady uvedených lodních motorů kopírují i motorky Yamaha. Motorku můžeš dotlačit, nebo dojít pěšky. Na gumáku se na vesla daleko nedojede, zvláště ve vlnách. Já mám originál Yamahu 9,9HP a taky se mi podělala - to si zkrátka nevybereš.
Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
14. 02. 2008 11:55
Já mám Johnsona, zatím vždy OK (radši si zaplatím údržbu od profíka než se v tom hrabat sám), ale když jsme s dětmi dál od břehu, taky mám lehké mrazení, co kdyby najednou přestal fungovat. Dokonce uvažuji o tom pořídit si nějaký pidimotor jako záložní, i 1 HP je asi lepší než vesla. Zase ale je fakt, že tam, co jezdíme my, je vždycky dost jiných jezdců, kteří by nás asi ke břehu dotáhli, manželka bez podprdy by určitě někoho stopla smoking smiley. Nicméně to, že Číňani šidí materiály apod. je jasná věc a tak bych do toho nešel, koupil bych si ho snad jedině jako ten záložák ...

No ale že otravuju a ne že by tato diskuze nebyla zajímavá - už 50 příspěvků sem nikdo nic nenapsal o nějakém dobrém člunovém revíru a když už se toto téma už jmenuje "místa, která navštívit ...", tak by se snad někdo další s námi mohl podělit o své zkušenosti.
avatar Re: Místa, která (ne)navštívit s malým motorovým člunem
14. 02. 2008 12:08
Jak Standa psal má na vlas stejné parametry jako Yamaha,takže se velkou pravděpodobností bude jednat o plagiát. Tak jak je to pro číňany typické. Už z principu bych radši volil originál.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.