Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady

Autor prt 
prt
Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
22. 05. 2007 11:49
Nemáte někdo zkušenosti s půjčovnou člunů s motorem v dalmácii?
Chtěl bych si půjčit letos člun s motorem max. 100 koní a nemám žádné zkušenosti s místními půjčovnami. Loď bych si půjčil jen na jeden den.
Díky všem za příspěvky.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
22. 05. 2007 15:54
Zkušenost by byla párkrát jsem si člun půjčil než jsem pořídil svojí loď.Budou chtít po tobě průkaz VMP nebo jiný uznají téměř vše.Kolega měl půjčený člun na průkaz vysokozdvižného vozíku /vše ok. než se něco stane a má pojišťovna hradit úhradu pak je to převelice drahé/.
Budou chtít pas kauci a již zmiňovaný průkaz.Kauce je dle typu lodě od 600-??? euro poplatek za loď je tak 80-180 euro /člun/ a záleží na termínu.Počítej že takový celodení výlet + benzín nejméně 10.tis až budeš vracet loď tak jí pomálu vyndaj z vody jestly není odřená a podobně.
Při převzetí lodě se dělá zápis doporučuji každou prkotinu zapsat do toho protokolu /počet vest,fendrů,natrženou kůži u sedačky odřený lak zkrátka vše 2x zkontrolovat jak vyjedeš tak máš smůlu vše ti odečtou z kauce.
Pošlu odkaz na půjčovnu v Punatu tam je vše tak si udělej obrázek.
Jinak to co píšu je pochopitelně na rychlé motorové čluny nějakou jejich bárku s 10HP motorem půjčují taky ale to jsou jiné podmínky ahoj Standa
odkaz : [korocharter.inet.hr]
prt
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
22. 05. 2007 21:08
Díky stando za kontakt, ale měl jsem namysli spíše nějaký menší člun s motorem tak 30-50HP. VMP mám, ale omezeno do 100KW výkon motoru. Taky mě zajímá jestli se dá nějak pojistit škoda na půjčeném člunu - např. najetí na skálu těsně pod hladinou atd.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
23. 05. 2007 16:46
Když máš člun půjčen tak je pojištěn ovšem při havárce zabavěj tu kauci pojistit se dá ta kauce ovšem nevím jak to je při jednodením pučení,ale kdo si půjčije loď na delší dobu tak dělá pojistku na tu kauci loď mají pojištěnou oni,ale mají určitě nějakou spoluůčast proto ta kauce.Nemusíš poškodit pouze svojí /pučenou/ loď při vjezdu do maríny to brnkneš do nějaké velké a oprava je v tis.eur ahoj Standa
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
23. 05. 2007 16:48
Když máš člun půjčen tak je pojištěn ovšem při havárce zabavěj tu kauci pojistit se dá ta kauce ovšem nevím jak to je při jednodením pučení,ale kdo si půjčije loď na delší dobu tak dělá pojistku na tu kauci loď mají pojištěnou oni,ale mají určitě nějakou spoluůčast proto ta kauce.Nemusíš poškodit pouze svojí /pučenou/ loď při vjezdu do maríny to brnkneš do nějaké velké a oprava je v tis.eur ahoj Standa
Zbyněk V.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 06. 2007 10:02
Ve městě Hvar na stejnojmenném ostrově půjčuje několik mladých kluků motorové čluny o síle pěti koní.Nechtějí vidět žádné doklady.Na celý den (v ceně je i benzín) to stojí 400kun. Dají se ukecat i za méně.Nikdy jsem neplatil víc jak tři stovky.Hlavně se musíš podívat kolik těch lodí je v přístavu.Pokud je jich moc,můžeš smlouvat.Každý rok si půjčujeme takhle člun a vyrážíme na půl dne na blízké Paklené ostrovy.Tam je to super.Jezdí tam i loď TAXI,ale to není ono.My si na hodinku zakotvíme v liduprázdné laguně,pak zase jinde. Na ty kluky v Hvaru určitě narazíš.Už z dálky uslyšíš jak křičí RENTA BOOT .....
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
21. 08. 2007 13:16
Před 3 dny jsem si vzal ceník v Pakoštane a je to:
- člun s motorem 5 koní 400 kun za den
- dtto 15 koní 700 kun, je v tom i 25 litrů paliva zdarma
- dtto 75 koní 160 eur
Před 14-ti dny na Cresu,člun 5kW za 600kun,dřou co můžou,chtějí VMP a pozor!-jak psal kolega na prohlídku před startem,obecně lze říci, že turisty dřou!Mara
prt
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 02. 2008 16:33
Vlastní zkušenost půjčovna duče luka u omiše celý den 400kn dřevěná loďka cca 5m motor 5hp,
vypůjčil jsem na dopoledne ale byly docela vlny tak jsme dojeli jen do k mostu do omiše a pak se vrátili zpátky najeto cca 7km cena 80kn
zkušenost velmi výrazná ač to ze břehu vůbec nevypadalo tak to pěkně házelo a jízda stála za prd, muselo se proti vlnám a zpátky najíždět na vlnuy a klouzat po nich. motor byl zánovní čtyřtakt ale ty vibrace do ruky jsem poznal, ještě hodinu potom mně brněla ruka.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 02. 2008 12:41
Moje zkušenost -r.2006-Hvar-Vrboska-člun 5m motor 15Hp-600Kn/den+ palivo+ chtěl vidět VMP
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
28. 02. 2008 23:40
V Duče Luka jsme si půjčili člun se závěsným motorem. 70kn/hod na moře a 60kn/hod na řeku Cetinu.
Žádné doklady,ani průkazy nikdo nechtěl !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (29. 02. 2008 22:57).
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
19. 07. 2009 20:41
ahojte

tak dneska jsem po dovolené a přemýšlel jestli bych nepronajal lod.
Nevím jak je to dobrý napad, ale vzpoměl jsem si, když jsem neměl nic,
a hledal jsem jestli někdo takový není....a nic nenašel

jaky na to mate názor chlapy ? a žensky?

mam Bayliner bowrider 195 , vest. motor 135ks.

bob
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
20. 07. 2009 07:48
nevim jestli mas zanovni nebo uz postarsi, ale chce to poradnou kauci, ktera by te uspokojila kdyby doslo k poskozeni, nevraceni parniku a poradnou smlouvu apod.

Muj nazor je nepujcovat, ja nerad pujcuji veci, protoze vim jak muzou dopadnout, ale je to jen muj nazor.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
20. 07. 2009 16:57
Ahoj pronajmout loď nic horšího bys nemohl udělat teda můj názor to jak s ní bude někdo jezdit se Ti na opravách nevyplatí.Narazíš na 1-2 dobré kapitány ,ale pak třeba spláčeš.Už jsem zažil kde bylo více vlastníků a stejně se pohádali a rozprodali podíly.
U nás pronájem celkem bezpředmětné a v Chorvatsku to mají dobře vychytané vinětou a místní by to nepřežili,že někdo vydělává na úkor jejich moře a hned by tě práskli.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
23. 08. 2009 11:48
Ahoj

Stando a Stando díky za nazor, už jsem asi od toho upustil,
ale jen se zeptám jak to mají "vychytané vinětou?
každoročně kupuji vinětu a je na rok, ona není přenosná???
Myslel jsem že by stačila plná moc na užívaní... pletu se?

bob

ps Stando tva lod je moc pěkná, kolik váží a za čím jí tahneš..
koukam po nějaké trochu větší než co mame..tak jen pro info
tipoval jsem kolem 3t.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
23. 08. 2009 14:16
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
Stando tva lod je moc pěkná, kolik váží a za
> čím jí tahneš..
> koukam po nějaké trochu větší než co mame..tak jen
> pro info
> tipoval jsem kolem 3t.


Ahoj tahám jí NISSAN Patrol GR 3,l docela to jde jinak v papírech má loď 2,2t dost jsem jí předělal takže jsem počítal max 2,8t letos jsem jí dával na vodu autojeřábem s váhou tak mne docela sklamal váha s vybavením ale bez potravin a vody v nádržích jen plná nádrž benzín 220l
tak to zvážil a 3520kg vlek má určitě 400kg takže táhnu tak necelé 4t a to je průšvich.Jinak odkaz na přepravu v roce 2005

[album.volny.cz]
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
23. 08. 2009 14:38
To už je váha, pomalu všude na jeřáb. Naše je tuna plus vozík,
a dam ji kdekoli na řeku a přehradu a moře. Není vubec problém.
Taky je to jedna z hledisek při výběru. Např před týdnem jsem byl na Slapech,
tam by se dala i tvoje lod strčít do vody bez jeřábu, před tím jsem byl na Labi,
a myslím si , že tam naopak by byl problém strčit ji z břehu ... samozřejmě je to
o najezdu do vody...
letos v chor jsem si užil , nějak bylo malo vody a musel jsem vlek dat daleko od břehu
aby se dost potopil a pak lanem tahal na dvakrat ven, docela dost lidí se sešlo
a bylo divadlo pro ně....
je to droga mít lod, tedy jako každy jiný koníček, ale krasná

robert
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
02. 05. 2010 12:13
Ahoj všem,máme letos také touhu si pujčit malý člun,popojíždět podel pobřeží,zastavit,vykoupat,slunit se,poradte někdo kde v okoli Mimic je možnost pujčit člun na celý den a klik to stojí.Díky
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
02. 05. 2010 13:47
Ahoj

jedna mala rada :

pujč si gumák s 5hp motorem tady v čr
a nebo si ho kup a po dovolené prodej.
neproděláš, a jestli máš combi není problém.
V chor jsem si pujčoval na den a není to nic levného cca 300-400kn na den
samozřejmě dle lodi, mluvím o zakladu.
a musíš pro něj dojet a večer vratit. Nebo se dohodnout na delší čas a slevu.
A pujčovny jsou všude, neznám kam jedeš , ale bude tam určitě.

bob
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
04. 05. 2010 20:40
Navážu trochu jinak, vlastníme sice velkou loď (s kamarády potápěči), ale je zaparkovaná na Cresu a já jedu s rodinou na jih na Pelješac a nějak si nedovedu představit být u vody bez lodě. Nepůjčil by někdo za rozumnou cenu gumák s motorem? Díky moc.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 05. 2010 19:43
kdy jedes, mozna bych mel tip na clun na makarske.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 05. 2010 20:06
Poslední týden v srpnu a první v září.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 05. 2010 20:11
tak to bohuzel, clun uz tam nebude zacatkem cervence.
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 05. 2010 08:50
kluci a holky... nevíte, nebo nemáte zkušenosti při půjčení člunu s motorem 15, 20, 70hp jestli se platí i nějaká kauce? Vím že u 5hp ji nehtěj téměř nikde v HR ale u člunů s větším obsahem motoru... Dík
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 05. 2010 12:58
Ahoj

měl jsem gumový s rib s 40Hp na pět dnu, a nevím přesně pujčovné a kauce cca 200 euro.
Na jeden den nechtěl po mě nikdo nic.

bob
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 05. 2010 13:12
to bioubi:
a kolik jsi platil za pujceni den/kn - hod./kn. Tam kam jedu asi nic na pujceni nebude, ale rad bych letosni sezonu ktera bude bez parniku vyplnil pujcenim clunu.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 05. 2010 16:02
Stando

prosím tě, bylo to v roce 2007 a defacto jsem zkoušel co chceme a jestli by to vyhovovalo.
Myslím a neber mě za slovo , že to nebylo tak drastické, 5 dní 200-250Euro???
nepamatuji přesně, a nějak jsme to usmlouval tenkrat.
Dvoutakt Tohatsu a letěl jako vítr, ale uplně nám nevyhovoval člun.
Pujčoval jsem to v Tribunji, vedle Vodice u soukromníka.

bob
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
24. 05. 2010 22:24
Diky, snad letos, tam kam jezdim neco aspon s 15HP bude na pujceni, jinak matrace:-)
Uz mam taky vybrano (resp. mam dve varianty) a hlavne uz vim co me bude konecne vyhovovat, ale jeste to chce nejakou tu kacku, tak letos asi jen prilezitostne pujceny v HR nebo ta matrace.
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
25. 05. 2010 07:19
Jedem právě do Vodic, doteď jsem tahal parník sebou, ale jede nás 2 rodiny tak chcem půjčit tam. U soukromníka by mohlo být půjčení docela levný. Minulí rok v maríně ve vodicích chtěli za 15hp laminaťák asi 5m nějakých 650kn na den. Nemáš kontakt na toho soukromníka... nebo kde ho odchytit. Dík
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
25. 05. 2010 16:51
to mms,

otázka asi na mě, musím se podívat a zjistím zda je někde napsané. Neslibuji a ozvu se . bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.