Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady

Autor prt 
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2010 07:02
Hmm, tak to jsou moc pěkný fotečky. Ta poslední lodička je mooc pěkná.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2010 07:25
dik, byla uz ji nemam.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2010 08:19
A proč šla pryč ??

MirekŠi
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2010 09:22
vyskove byl problem ji dostat do garaze (duvod konzole) a za autem uz byla dost citit, tak sla pryc (dobre jsem koupil, tak byla hned prodana). Navic delam rekonstrukci baraku, tak se penize hodi. Parnik bude, tak pristi sezonu asi gumak s lamin. kylem delka kolem 420cm - HP motoru ?? jeste nejsem rozhodnuty.
Anonymní uživatel
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
27. 06. 2010 22:30
MMS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Právě že... viněta je od 0m Já vím je to nesmysl,
> ale právě že pokud řešej tak řešej i 2,5m že ji
> nemá. Jediný o čem vým že mají toleranci je
> pomocný člun k jachtě pokud slouží na dopravu z
> jachty. Nechci tady psát o něčem co patří do
> jiného tématu, ale je to tak že se snažej
> protláčet spíš své půjčování než aby si každý
> vozil svůj člun. I proto nesmyslný poplatek a
> vyřizování viněty i za 2m nafukovák. Jěště
> jednou... nechci tady rozebýrat téma Viněta. Tyhle
> info mám od příbuzných z novigradu. I proto já
> netahám tenhle rok svoji 380-ku protože přepočet
> PHM s vozýkem, plus drncání max 100km/h, plus
> silničný poplatky, plus kotvení, viněta,
> pojištění, případný skluz do vody, a jiné
> drobnosti... tak pujčení 5m laminaťáku s 15hp
> vijde jen o něco dráž a bez starostí. A to
> nepočítam třeba minulí rok ze 7 dnů 3dny plus
> mínus 3 stupně Bf vítr, tak že i tá 380, byla k
> ničemu. Tak bez starostí půjčím dle chuti a potřeb
> a počasí.


Panebože, jazyk český a jeho pravidla...
Je to k pláči!
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
02. 07. 2010 19:55
Ahoj Tomm jestli nám tu na jachtingu chceš kontrolovat pavopis a psát přitroublé citace tak se prosím zaměř na jiné téma pro nás jsou tu dosti cenné informace a pravopis je na moři až na posledním místě děkuji Standa
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
19. 07. 2010 12:16
Dobrej chci se zeptat jestli se někdo vrátil už z Chorvatska s malým gumakem a nejsou nějeké problémy jako každej rok.
A jestli se dá koupit vinjeta na člun od někoho nebo až na kepitanátu jedu poprvé s malým gumákem a registraci mám.
Děkuji za každou radu
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
19. 07. 2010 13:53
Vinjetu od jineho nekoupis, musis zajit na kapitanat. Ona neni dulezita nalepka, ale papir s cislem a jmenem a seznamem posadky, ktery musis mit sebou na vode.

Ted vyrazim, tak se zde mejte.
Anonymní uživatel
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
27. 07. 2010 09:33
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Tomm jestli nám tu na jachtingu chceš
> kontrolovat pavopis a psát přitroublé citace tak
> se prosím zaměř na jiné téma pro nás jsou tu dosti
> cenné informace a pravopis je na moři až na
> posledním místě děkuji Standa


Zřejmě s pravopisem máš výrazné potíže, když Tě irituje poznámka o něm.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
01. 08. 2010 23:20
Jasně, nejlépe je kašlat na pravopis, kašlat na dopravní předpisy, hlavně se umět chlubit, kolik krýglů s pivem jsem navzpíral. Ti, kteří si pletou měkké I s Ypsilon, si potom klidně pletou pravou s levou, hlavní silnici s vedlejší a podobně. Proč se taky namáhat, že?
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
01. 08. 2010 23:43
co to tu resite ?! drzte se vlakna

jdu se podivat co ted pribylo noveho ve vlakne "Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady" a zde takove kecy

Ja zatim vim jakou rukou drzet volant nebo paku motoru a to nepatrim k nejsilnejsim v pravopisu.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
04. 08. 2010 22:46
Ahoj všem,

vím že to sem nepatří, bohužel nemůžu nikde nic najít a ani na velvyslanectví mi nejsou schopni dát kloudné info.
Dotaz zní:
Jaké jsou podmínky provozu člunu (3,1 m, 8hp motor) v Bulharsku, je tam potřeba nějaká jejich viněta, pojištění atd?

Dík moc a omlouvám se za sem nepatřící dotaz.

Martin
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
05. 08. 2010 19:19
Zkus hledat tady

o lodích a revírech je tam toho hodně.
Pokud tam nic nenajdeš, tak tam napiš. Jsou to ochotní lidé a ty ti rádi poradí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (05. 08. 2010 19:21).
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 08. 2010 07:36
Neřeším pravopis... ne tady. Když píšu někam na úřad tak si to nechávam zkontrolovat. Mluvím plynule Česky, ani nepoznáš že jsem cizinec žijíci na území ČR 7 let.

Tak poznatek z půjčoven ve Vodicích: Pujčovna na promenádě kolem pláží (Blíž k Tribunj) Kluci jsou v pohodě.. udělali slevu tak že 5,2m 50hp mě vyšlo mě to na den 450kn, Měli tam nové přírustky do půjčovny, tak jsem jim to tam testoval a 4,2m 25hp 380kn, Pak jsem jim řekl že půjdu vyskoušet konkurenci... že chci 100hp tak že půjčovna v centru z pohledu k moři je to první z prava. Z klukem se tam dá dobře dohodnout jelikož půjčení není od rána do večera ale i na noc. Tak že na 24h ( vraceli sme to ale po 20h) 6m 100hp 800kn Dam foto.. Jinak v té první půjčovně kluci ani nechtěli vidět VMP jen se zeptal jestli je... Ale...!!! Člun který jsem testoval 4,2 25hp byl hodně nízky a tak i při max rychlosti hodně cákalo do člunu nárazema na vlny. Na druhý den si ho půjčil pán kterého se taky zeptali jestli má VMP, řekl že jo (neměl, neměl ani zkušenosti) a tak na druhej den se vracíme ze zátoky Zaton kde jsme přečkali BORU a pán co měl člun půjčený vyjel na otevřene moře a jasně že při Bore vlny člun zaplavyli, držela ho pak nad hladinou jen vzduchová kapsa a naštěstí motor zůstal taky nad hladinou (zítra dodám foto- jsem v práci a mám to na flešce) . Člun a posádku zachraňovala Rybářská loď (kluci si pak šli člun vyzvednout poniže Šibeniku) Rybářská loď za záchranu požadovala 500kn a posádku to stálo jěště dalších 1500kn za dotažení člunu do domovského přístavu plus vysoušení člunu. Pan který si to pujčovaj byl bledý ještě druhej den. Asi mu nic neříkalo počasí. Kauci nechteli žádnou, nechávali si jen pas, nebo občanku ale to jen první 3 dny, pak už to šlo bez, ale bylo to i tím že když viděli zajíždění k molu a připlouvání tak řekli že většina lidí jim čluny hodně obouchá.

PS: jelikož je můj příspěvek několika řádkoví tak předpokládam, že je tam víc pravopisních chyb, ale tak jako každý vyznavač motorových člunů, když vidím že v tehle sekci přibyla reakce na "půjčovna motorových člunů" tak jdu hned klikat tak mě o to víc mrzí že místo nového poznatku o půjčování mě překvapí příspěvek nenavazujíci na téma.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 08. 2010 08:36
To je zajímavé čtení. Zdá se mi to nějaké levné. Já si půjčoval 5metrů a 8HP se stříškou za 500kn na 3hodiny. Bylo to v Plava Laguna v Poreči. No nic, jestli můžeš tak sem prosím hoď ty fotky.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
15. 08. 2010 09:57
Je možnost si půjčit člun, aniž by na ni byl průkaz?? Prostě malý gumový člun, motorek...a jet?? Existují na to půjčovny v CHr nebo musí být vždy "řidičáků"?
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
15. 08. 2010 10:15
Možnos si půjčit člun bez řidičáku samozřejmě je. Většina malých půjčoven to nevižaduje. Ale pokud tě zastaví policie, tak ty to vyžadovat budou. Já si letos půjčil loď dohromady třikrát v Novigradu a ani jednou mě nekontrolovali. Ale to může být náhoda.
V HR potřebuješ papíry na každé plavidlo s vlastním pohonem.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
26. 08. 2010 19:09
Kocábka lamináták s 5hp 1h-150kn 4h-300kn den 500kn celkem zloději confused smiley
Ted sem se vrátil zlatej gumáček thumbs up
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
21. 11. 2010 13:50
Bažinák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kocábka lamináták s 5hp 1h-150kn 4h-300kn den
> 500kn celkem zloději confused smiley
> Ted sem se vrátil zlatej gumáček thumbs up


Mam otázku, na tyto male čluny je potřeba také nějaké osvědčení pro řízení?
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
21. 11. 2010 14:44
V půjčovně nic nechtěj do5hp co se týče mojeho gumáčku s 5hp taky nic nemám a celkem v pohodě za 5let ke mně jednou přijela policia loni a koukali jestli nechytám na černo nic jiného je nezajímalosmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bažinák (21. 11. 2010 14:45).
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
21. 11. 2010 15:12
V půjčovně do 5hp nic nechtěj nic většího bez průkazu nepůjčí.V případě vlastního člunu s jakýmkoliv moterem i elektrickým nutno osvědčení Standa.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
21. 11. 2010 19:40
Jj, můžu potvrdit. Letos v Novigradu jsme půjčovali čtyřmetrovou laminátku se 4hp a nic nechtěli. Druhý den jsme si půjčovali v Poreči pětimetrovou laminátku s 8hp a chtěli průkaz. Na téma co je v HR potřeba k vedení brodice, je zde posáno mnoho. Projdi všechny téma.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2011 15:10
Zdravim, chci jet letos v cervenci na Peljesac, na blint - nevim kam, zatim jen pokukuji.
Da se pripadne udelat nekde na Peljesaci ridicak (v Cechach ho asi jiz nestihnu)? Jak se zde pohybuji ceny pujceni malych clunu do 5hp?
Díky za reakce, fm72
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
10. 06. 2011 19:26
Na den je cena kolem 400 kn a řidičák pokud si půjčíš člun do 5hp nic nechtěj je to jejich kšeft a dělat ho tam tak to je škoda peněz a času pokud neumýš chorvatsky to je ovšem jen můj názor já sem tam jezdil s člunem asi 5let bez řidičáku a nikdy sem nemněl problém letos jedu zase a už se těším vodě zdar!
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
11. 06. 2011 21:23
nazdárek fm72 v HR je to asi tak někde si nepůjčíš ani maly necky s motorem třeba 5hp ale popojedeš jinam a půjčí ti 6m loď pro 11 osob s motorem 95 hp a necháš jim tam jen pas oni dobře vědí že na moři za plavidlo odpovídá jeho vůdce tzn že případné problémy či škody jdou na tvoje triko, někde ti půjčí lod bez povinné výbavy jinde nemájí zaplacenou vinětu aj každopádně za jakékoli necky chtějí celkem ranec lodku s motůrkem kolem 5hp jsem neviděl nikde pod 5OO kuna na den o něco větší kocábky s motrem 20hp klidne 1000 kuna den loni jsem měl gumák s pevným kýlem pro 8 lidí motor 25 hp za 250 euro+kauce 500 euro+benzin+VMP potom je na zvážení pořídit člun vlastní nebo si ho půjčit v čr. Co se týče řidičáku udějí ti ho na každém kapitanátu(lučka kapetanija) já ho mám dělal jsem ho někdy v 96 na malim lišinu už tenkrát mě stál na koruny asi 1500 a je to jen na tý nejmenší necky snad do 4,5m lod a motor do 4kw platí jen v HR ale byl jsem hotovej asi za čtvrt hodiny a půjčoval jsem si na něj deset let lodě i větší, nikdy mě ale nikdo nekontroloval....... no ale stejně jsem si udělat VMP u nás na SPS asi za 450kč a je klikd tak mnoho zdarů na moři....
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
13. 06. 2011 15:21
OK, díky za rady. Pokusim se ho udělat tady v ČR, jen kdybych se probudil trochu dříve a než až v červnu, to jsou terminy na SPS plné ;-(
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
03. 08. 2011 10:24
Ahoj.
Letos zkušenost ze severní dalmacie, charter, rychlý motorový člun, 7m, 260HP.
Dobrý charter, v porovnání s jinými mladé a spolehlivé lodě.
Pokud máte zájem o rychlé laminátové čluny v dobrém stavu poblíž Kornati, za rozumné peníze, ozvěte se.
Dám detailní info co a jak, mohu doporučit i ubytování s kotvením, apod.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
30. 10. 2011 17:07
TO: Taubmann
Akorát že za to zaplatíš celkem raketu :-)
já bych souhlasil s majkl32 to už je lepší pořídit si vlastní.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
30. 10. 2011 20:14
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO: Taubmann
> Akorát že za to zaplatíš celkem raketu :-)
> já bych souhlasil s majkl32 to už je lepší pořídit
> si vlastní.


Toť otázka!!!

Nutno spočítat pořizovací cenu+náklady na dopravu+ustájení doma+kotvení a poplatky+výbava lodi=starosti.

Záleží jestli je člověk nemocnej nebo si chce jen užít.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
01. 11. 2011 21:17
No záleží co máš za loď já mám gumáka, te´d jsem uvažoval o laminátu ale asi na to dlabu tahat to za s sebou cca 1000km je na prd... no a ten gumák to sou náklady minimální i spotřeba ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.