Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromotor u moře

Autor prt 
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 19:02
hmm tak to je poradny parnik
take mam jednu fotku z ceskych vodsmiling smiley a mam dva pohony bud motor nebo rybusmiling smiley



fotka je upravena na 50KB,tak kvalita nic moc je vlozena pres tohle forum,tak snad to bude fachcit
pokud ano staci pak vkladat fotky primo do fora bez nutnosti vkladat nekam na foto album atd.
avatar Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 19:16
Moc pěkný "parníky" všichni mátethumbs up.Zájímalo by mě(teda pokud není tajné),za kolik se dá takový člun se slušným motorem pořídit.
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:05
u me to tajne neni

kupoval jsem ho jako novy set motor a clun
motor byl 2,3HP 4 takt a clun 2,5m hlinikova podlazka cena 37tis.,ale bylo to slabe,tak jsem motor prodal za 15tis.
a hned koupil novy 5HP 4 takt za 32tis. takze me to celkem stalo cca 54tis.
jinak to co mam v setu stoji cca 59tis.

mezi motorem resp.zrcadlem a valcem na sednuti mam 12lit. nadrz a vydrz je dlouhasmiling smiley jinak motor neprekonatelne tichy....teda na elektro motor samozrejme nemam

ceny se lisi podle znacky a typu clunu (vyrobce,ruzna podlazka) atd.,ale jsou si dost podobne(Johnson,Honda,Suzuky,Yamaha)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (08. 02. 2008 20:30).
avatar Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:13
Díky Stando,ještě se zeptám,jestli konkrétně na ten tvůj člun s tím motorem potřebuju "papíry" VMP ?
prt
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:17
člun 3,2 lamelová podlážka, motor, nabíječka, 100ah baterie, kotva, nafukovač - něco málo přes 20tis.
samotný člun se zrcadlem 8tis.

max rychlost dle gps cca 6,5 km/h, cestovní cca 4,5 km/h, výdrž baterie max. necelých 20 km po vodě

váha člun 38kg. motor 11kg. baterie 25kg
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:24
to michalu:
nepotrebujes nic
prt
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:30
michalu papíry nepotřebuješ
prt
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:34
papíry u nás potřebuješ od tuším 4 kw motoru nebo od celkové hmotnosti 1000kg
avatar Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 20:55
Tak jsem na netu vyšťoural tohle:Gumový člun Zodiac Zoom 310 S+ motor Tohatsu 5 HP 55.990,-
Co vy na to,kluci?? Ještě se zeptám,jak moc je to skladné?
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 22:00
jakou ma podlazku?

310 cm je uz na poplatek v chorvatsku nad 2,5m nebo motor nad 4kW se uz plati vineta nebo mela by
jinak se ti to vejde do kufru
rozmer meho clunu po zabaleni: cca 110*60*30cm a motor polozim na clun
avatar Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 22:05
Standa:píšou,že to má dřevěnou deskovou podlážku.
prt
Re: elektromotor u moře
08. 02. 2008 23:25
je to starší typ člunu, pokud chceš kupovat nový člun, běž do nafukovací vysokotlaké podlážky, kamarád si koupil jel jsem a nevěřil jsem že ta podlážka je jen nafouklá byla tvrdá a přitom netlačila. nevýhoda je pokud jsi rybář tak propíchnutí háčkem. nevýhoda dřevěných a hliníkových podlážek pokud zatížíš na jednom místě mají tendenci uhnout, vypadnout z vodících lišt, jsou tvrdé na otlačení, musíš vkládat do člunu.
ta cena je dobrá, ale jak říkám je to starší typ člunu - výprodej
jinak v chorvatsku budeš platit za všechno, časen za každý člun, proto nemá smysl kupovat člun do 2,5 metrů délky. je to moc malé nevlezeš se z rodinou malá nosnost, sbalený je skoro stejný jako 3,1.
Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 09:51
to prt,michalu:

vzdy je neco za neco
clun s vysokotlakou podlazku lepe pluje(je lehci cca o 12kg atd.), ale vim z vlastni zkusenosti, ze pevna hlinikova podlazka je lepsi
radeji ozelim 3km/h atd.
pokud lezes do clunu vzdy sebou natahnes malinke kaminky a dalsi necistoty tomu se asi neda zabranit,kdyz nekolikrat denne se ze clunu vylejzas
jsem dost opatrny, ale vzdy pri skladani nalezam po podlazkou necistoty
dalsi vyhodu vidim, ze mezi podlazkou a podlahou po nafouknuti kylu vznikne mezera a ta je dobra nato aby pohltila
pripadnou vodu v nafukovaci podlazce budes cvachtat ve vode a smudlit pisek po podlaze a to nemluvim jak bych
trpel kdybych mel dat nadrz s palivem jinam nez na hlinik. podlazku

se drevenou podlazkou zkusenost nemam,ale ma hlinikova nikam tendenci ujizdet nema
masivni vodici listy podel clunu to nedovoli a roznasi rovnomerne zatizeni a nafouknuty kyl podlazku podpira podel celeho stredu
muzu po ni skakatsmiling smiley a ani jeden ze trech dilu se nepohne
nosnost mam 440kg coz je dostatecny je pro 3 dospely a ty se tam vejdou bez problemu
jezdim bud s manzelkou nebo i dvema detma a vejdem sesmiling smiley

jinak souhlasim, ze 2,5m neni moc jsou cluny 2,6 ; 2,7 ; 3 ; 3,1m atd. staci si vybrat asi bych si dnes take vybral vetsi
pak mas moznost koupit silnejsi motor bez vymeny clunu
u meho 2,5 je max vykon 6HP u te 3,1 to odhaduji,tak na max 15HP


nechci tim rozjet dalsi diskusi, ktera by se rozjela spatnym smerem, ale jo to pouze muj nazor
prt
Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 15:53
dobře standa respektuji názor, že nechceš rozjet diskusi.

elektromotor je dobrej na klidné moře a chce to mít sebou sladkou vodu na opláchnutí motoru po slané vodě
avatar Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 16:22
Standa,prt: díky za rady.thumbs up Takže myslíte,že by ten člun co jsem vybral,mohla být dobrá volba? Nebo poraďte nějaký int.obchod na který bych se měl mrknout.yawning smiley
Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 18:42
to michalu:
zde nabizi vice znacek clunu motoru atd.odkaz

od nich odkaz mam ja clun a motor najdes zde i popis podlazek pro zodiac
navic pokud u nich budes po dobu zaruky servisovat motor mas prodlouzenou zaruku na 3 roky

jinak drevena podlazka bude preklizkova podlazka a zde pokud dojde k poruseni barvy(laku) dojde k rozklizeni
preklizky a je to v haji, treba to maj jinak osetreny, ale pochybuji

nato bych se pri vyberu zameril

nenapsal jsi jakou znacku motoru k Zodiacu
avatar Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 18:54
StandaM Tohatsu 5hp
Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 19:20
tohatsu v 5HP dela jak 2 takt tak 4 takt

4 takt je tichy a nemusis pridavat olej do paliva a tim padem se nemuze stat ze budes coudit jak pindour
2 takt je sice zivejsi, ale zavodit stim nebudessmiling smiley je jednodussi na prepravu muzes ho treba nest vzhuru vrtuli, nema olej v motoru(maze se olejem z paliva)
u 4 taktu je predepsana prepravni poloha z duvodu oleje v motoru

doporucuji 4 takt je cca o 2tis. drazsi

hlinikova podlazka:

vysokotlaka podlazka

lamelova podlazka


nepreferuji hondu jen jsem nato narazil


koukam ze maj dalsi nove stranky tak aktualizuji odkaz



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (09. 02. 2008 19:31).
avatar Re: elektromotor u moře
09. 02. 2008 21:37
Standa:narazil jsem na motory značky Parsun....kvalita nebo nebrat???
Re: elektromotor u moře
10. 02. 2008 09:32
to michalu:
tak to nevim je to u nas novinka a je to cinska znacka ne ze by japonci nevyrabeli v cine, ale tohle je primo
cinsky stroj www.neptunpraha.cz
je pravda, ze je o cca 12tis levnejsi, ale jestli se sem pak nehodi neco jako "no právě"

spis bych se drzel znace Johnson,Honda,Mercury,Tohatsu,Selva jsou u nas znamejsi
Re: elektromotor u moře
10. 02. 2008 12:07
Malou poznámku k překližk. podlážkám. Při sestavování podlážky do člunu všechny hrany před zasunutím do drážek namažu tuhou silikonovou vazelínou. Dělám to na svém člunu již 8 let, a podlážka bez problémů.
prt
Re: elektromotor u moře
10. 02. 2008 19:45
ještě jednou poděkování pro k u d u , která jedíná se rozepsala k tématu.

ostatní taky dobrý
Re: elektromotor u moře
10. 02. 2008 19:59
to prt:

tohle byl text pred upravou
"to snad ne .. neni to zbytecne
zas tak to tema neujelosmileys with beer"

po uprave:
neuvedomil jsem si, ze tema jsi zalozil ty, tak take sorac



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (11. 02. 2008 07:21).
avatar Re: elektromotor u moře
10. 02. 2008 20:24
prt:promiň,že jsem ti zasvinil vlákno.Chtěl jsem pouze poradit od zkušenějších.Uznávám chybu,měl jsem si založit vlastní vlákno.
prt
Re: elektromotor u moře
11. 02. 2008 07:53
to michalu, standam, ragu, atd
v pohodě jen mě prostě zajímali zkušenosti s elektromotorem u moře
avatar Re: elektromotor u moře
11. 02. 2008 11:40
to prt:člun máte pěkný, určitě stabilnější než náš. Takže s ním můžete klidně k moři vyrazit. Jo a ten motor jsme tam nijak zvlášť neošetřovali, až doma dostal sprchu, stejně jako člun.
Re: elektromotor u moře
24. 02. 2008 21:24
Tohle jsem našel na netu !!!! Plovací prkno na reaktivní pohon eye popping smiley
prt
Re: elektromotor u moře
15. 04. 2008 21:58
Letos jsem pevně rozhodnutý, že kvedlačce dám napít slané vody, jedeme na čiovo tak snad tam v zálivu bude moře jako olej.
po prostudování fora slovinská dálniční známka to opět vidím před maďary, sice mě to s e r e přes ty dědiny, ale letos konečmě máme klimu tak pojedeme pěkně přes den a aspoň uvidíme cestu. počítám, že pokud vyjedeme dost brzo tak se v maďarsku zastavíme u termálního jezera na vykoupání a osvěžení to pohrnem dál k moři, abychom v noci projeli tunely na dálnici, protože zase jak na sviňu jedeme v pátek.
Anonymní uživatel
Re: elektromotor u moře
01. 07. 2008 23:37
Dnes odpoledne jsem si v půjčovně ve Starých splavech půjčil čtyřmetrovou loďku s elektromotorem, nalodil sebe a pudla a za 140,- Kč na hodinu vyrazil na plavbu okolo Máchova jezera.Myslím, že ta loď byla na mmotůrek příliš velká, v podstatě jak fouknul vítr, loď skoro stála. Nu, za 420,- korun jsm objel s pudlem celé jezero. Nemůžu napsat, že by se mi to nelíbilo, ale i ten Mácháč byl na elektrokvedlačku příliš velký a vánek příliš silný. Ale- byl to úplně jiný pohled na jezero a nelituji. Bylo to hezké letní odpoledne lehce stárnoucího chlapa se starým psem( ten seděl na přídi a do čuchometru nasával tisíce nových vůní).
Bylo to fajn, už se těším na svůj "křižník" a zatím tedy sním,jak příští rok vyrazím, na \labe, na Jadran, ale s benzíňákem na zádi...
prt
Re: elektromotor u moře
25. 07. 2008 11:05
tak jsem konečně kvedlačku omočil ve slané vodě. Bylo to přesně tak jak jsem to očekával. Vcelku mě nic nepřekvapilo a tak mohu říci, že elektromotor je u klidného moře docela použitelný. Brouzdali jsme po okolí Slatine na čiovu. Dojeli jsme do arbanije k supermarketu tommy a na druhou stranu k výběžku ostrova. parkrát jsme se byli koupat se člunem na pláži hasičů. je to pohodlnější než autem, člověk vidí pěkně pobřeží a neodrbe auto na té polní cestě. Jinak ok, jen nevýhoda je malá rychlost která odpovídá na max. 7km za hodinu dle GPS. Dojezd je tak kolem 15 km dle rychlosti jízdy. Jinak moře je moře a je potřeba ho pořád respektovat a sledovat. nejlepší na výjezd je ráno, pak se to trochu rozvlní a pak zase večer, kdy se moře uklidní. celkově jsem byl docela spokojen. a příští rok to doufám zopakuji.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.