Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pravidla, povinnosti související s provozem lodí

Autor Míra1 
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
05. 04. 2013 08:32
Jak jsem psal, 0,75 od břehu. A počítá se to od obou břehů a je jedno, jestli se jedná o pevninu či ostrov. Takže pokud jsou dva ostrovy do 1,5míle od sebe, můžeš plout menzi nimi.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
05. 04. 2013 09:28
tak to su klidný,díky
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
19. 05. 2013 12:41
Ahoj

nechystají nějaké novinky chlapci z chorvatska pro provoz lodí? Něco jsem zaslechl,
ale nevím jestli je nějaká zněna. A zda mám pátrat.
Přemýšlel jsem, když jdou do unie, zda něco chytrého nevymyslí.

dík za případné odpovědi k tématu.
bob
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
19. 05. 2013 21:35
Něco se píše zde. Ale to se bude týkat jen lodí cizinců, zaregistrovaných v HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (19. 05. 2013 21:36).
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 05. 2013 07:25
Ahoj Michale

tak to by se nás nemělo týkat. Kdyby jste někdo něco "vyčuchali" tak se tu podělte.

dík
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 05. 2013 18:51
Bobe, koukal jsem na yachtinginfo a tam není žádná zmínka o novinkách, kromě této. A asi by se už něco profláklo, pokud by něco uvařili.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 05. 2013 23:34
Zatím dodanují neproclené lodě.Kdo koupil např.v USA a neproclil ale příhlásil pod naši vlajku a lod používa v HR tak daní pouze 5 %. U nás by to měl dražší a Chorvati si tuto příležitost nenechali ujit a raději zpaušalizovali a prachy budou domathumbs up
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
01. 06. 2013 20:04
Tak se vám pochlubím co jsem spáchal. Přes inzerát jsem koupil člun Pezal 360 a v pátek jedu pro motor Parsuna 15. Tak snad nebudu plavat někde ke břehu z důvodu závady smiling smiley
Mám na vás pár dotazů jestli mohu . Sestavu musím přihlásit na SPS to je jasný. Ale ,pořebuju ještě nějaké osvědčení do zahraničí ? Nebo prostě jen přihlásím na SPS a papíry ukážu v HR a koupím vinětu. Moc prosím o radu jak tohle vlastně funguje. Co po mě chorvati vlastně všechno chtějí ??¨
Děkuju moc
VMP-C mám



Upraveno 3krát. Naposledy upravil kenty.t (01. 06. 2013 20:16).
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
01. 06. 2013 21:10
To jsi spáchal moc dobře :-)
Je to jak píšeš, sestavu přihlásíš na SPS kam dle bydliště patříš dostavit se musíš s lodí a motorem (zkontrolují výr. čísla) v úředních dnech.
potřebovat budeš faktury nebo jestli to není nové tak kupní smlouvy a mam dojem že po mně chtěli prohlášení o shodě.
kolek 100,- vystaví ti mezinárodní osvědčení rekreačního plavidla . je tam nějaká doba vyřízení tak pozor jdi tam co nejdřív !
a v chorvatsku budeš tohle ukazovat až budeš kupovat vinětu spolu s VMP-C a pravděpodobně budou chtít osiguranje (modrou kartu) ta snad jde vyřídit přímo na kapitanátu (seznam kapitanátu tu někde byl to si najdi předem ať pak nebloudíš) Já si teda tu modrou kartu vyřizuju u nás u Alianz protože nechci někde v chorvatsku hledat pojišťovnu a trávit tam čas...je pravda že je to v ČR o dost dražší ale zas to mám vše.
Někdo ti bude tvrdit že to pojištění je od 15kw motoru a má pravdu ale já ma 20Hp což je 14,7 Kw a chtěj to po mně taky nejsem typ co se hádá protože s tim stejně nic nedokážu a objíždět kapitanáty kde to nebudou chtít nehodlám.
Tak snad sem na nic nezapomněl ať mně někdo kdyžtak opraví.yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (01. 06. 2013 21:28).
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
01. 06. 2013 21:24
Ttom > Díky moc za odpověď. Motor bude nový tak tam nebude problém. Člun je rok starý a mám kupní fakturu ( z obchodu kde ho majitel koupil) + návod + záručák (nemám prohlášení o shodě) takže myslím že snad to prohlášení nebudu potřebovat ani na motor ani na člun ? (když mám fakturu z obchodu)



"To jsi spáchal moc dobře :-) " myslíš opravdu nebo si děláš legraci smiling smiley
Neznám nikoho kdo má s Parsunama nějaké zkušenosti ,ale všichni mi říkaj ,že není čeho se bát. Konkrétně s 15 hp prej nejsou problémy



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kenty.t (01. 06. 2013 21:25).
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
01. 06. 2013 21:38
né to myslim vážně jakejkoliv čluns motorem je lepší než žádnej uvidíš !
Já bych se dnes ani Parsunu asi nebál hlavně servis aby byl a díly.
Blbý teda asi budeš mít že pokud je to nový tak by se měl po cca 30motohodinách vyměnit olej - tak to hlídej
Já to měl u novýho motoru taky tak poprvé jsem ho dal do vody až v chorvatsku a ten rok jsem to hlídal jel jsem radši dvakrát a mezitím servis v ČR :-)
nebo najezdi něco tady v ČR ale to víš za dva tři dny toho moc nenajezdíšsad smiley a pokud nebydlíš přímo u vody tak tu furt skládat a rozkládat...je taky vopruz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (02. 06. 2013 13:28).
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
03. 06. 2013 07:57
Mě pojištění udělali vždy na kapitanátu zároveň s vinětou.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
03. 06. 2013 12:46
Taky jsem slyšel a znám lidi že jim to vyřídili na kapitanátu ale taky jsem slyšel že někoho odkázali na pojišťovnu a pokud přijedeš v sobotu v neděli tak pojišťovna může mít zavřeno. Tak pro klid to dělám tady v ČR.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
03. 06. 2013 12:56
Ono je to jak kde. Třeba na Makarsé, tě na kapitanátu pošlou nejdříve si sjednat pojistku do pojišťovací kanceláře, která je naštěstí 30m od kapitanátu.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 10:09
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 10:14
V clanku je sice par nesrovnalosti ale jinak bohuzel velice pravdivej a myslim ze sem urcite patri, rad bych pripomel ze vedle cervenobile potapecske vlajky se muzete setkat jeste s modrobilou pota. vlajkou - platej u ni stejna pravidla jako pro cervenou, bohuzel i ja se uz setkal stim ze tyto vlajky sou ignorovany - nastesti se nic nestalo. Tak si uzivejte plavbu po Jadranu a davejte prosim pozor - ten pruser za to nestoji.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 10:37
Bohužel tuto špatnou zkušenost mám i já nepotapěč. Možná pro šnorchlisty je to ještě nebezpečnější, protože se pohybují na hladině ale neviditelní. Najel mi skutr na záda. Od té doby za sebou tahám alespoň červeného nafukovacího kačera.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 11:00
i jako snorchlar mas za povinost oznacit misto bojkou urcenou primo pro snorchlovani - bojka ma specielni tvar aby se dala pohodlne tahat za sebou a platej pro ni stejna pravidla jako pro potapecskou jen stim rozdilem ze je pouze v kombinaci cervena bila ( jako bezna pota. vlajka ktera je videt nejcastejc ) ...

Omlouvam se za prizpevky o potapeni do diskuze o clunech ale podle meho to sem patri :-)
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 17:54
Ono je to oboustrane, mnoho lidi snorchluje i dost daleko od pobrezi bez bojky a pak se divi, ze je nekdo prejede. Videl jsem na Hvaru jednoho dobrodruha se snorchlem, i kdyz s bojkou, ale u usti pristavu.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2013 18:30
tady plati pravidlo ze se nesmi koupat - potapet - snorchlovat 100m od kotvist, nebot jakekoliv plavidlo je povinno minout bojku v okruhu 100m tudiz by blokoval vjezd do kotviste, neplati pro vymezena mista pro koupani ( ohranicena sadou bojek na provaze ) ...
avatar
mdr
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
24. 07. 2013 13:55
V tom článku se píše, že do určité velikosti plavidla není potřebný žádný průkaz. Já si naopak z tohoto fóra pamatuji, že průkaz je v HR potřeba na všechno, co má motor. Tak jak to je? Už se to tady probíralo, ale jaká je nynější situace?
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
24. 07. 2013 13:57
Situace je pořád stejná. Vše co má vrtuli, tak papíry.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
24. 07. 2013 16:41
tak tak i na nafukovaci madracku s mixerem musi bejt prukaz ( novela zakona z roku 2009 )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (25. 07. 2013 10:12).
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
24. 07. 2013 20:27
Štíre, je dobře že jsi to sem napsal. VMP mám, ale na tuhle bójku jsem zapoměl. Asi bych na ní čuměl jak půlpr... z křoví.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2014 06:46
4 Zahajskej & Bessy

Michale nebo Peťo, a je nutná k získání papírů VMP nějaká praktická zkouška? Popř. jak je to v případě, že nevlastníš svůj vlastní člun? Za tmavých zimních večerů se chci vrhnout na testy a pak vyrazit do Přerova. Případné detaily doladíme na Studních. yawning smiley
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2014 07:36
Pokud ti stačí výkon motoru do 100kW, tak praktická zkouška není.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2014 08:55
4 HonzaD

Díky. thumbs up Takže stačí test na kategorii M100 a C. yawning smiley
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
22. 07. 2014 17:05
to skanes

udělej si i praktickou, bude tě to mrzet,
každý skutr je nad 100....
a ta praktická je pohoda, nepotřebuješ vlastní lod.

bob
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
30. 07. 2014 20:17
Co jsem slyšel tak by se to mělo měnit a praktická bude povinná vždy. zatím ale není.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
06. 01. 2015 15:51
Víte, že by měla platit nová prováděcí vyhláška, v jejímž navrhovanemém znění je jak úprava získání VMP, tak i úprava stávajících v jejich rozsahu? Nově VMP (lépe řečeno VRP, neboli vůdce rekreačního plavidla - moře) 1 míle od pobřeží, už nebude skupina M100, ale jen M20 a M s tím, že z těch, co mají M100 se touto vyhláškou stanou M? Bude změna i v lékařských prohlídkách, bude to podobné jako u řidičáku, tj. v 50-ti, poté pak každých 5 let a od 65 interval kratší? Je možno nakouknout zde do návrhu, který měl být v platnosti již od 1.1.2015, ale asi to ještě neprošlo. Pro potencionální kapitány o něco více práce k získání VMP, pro stávající malé vylepšení.
Jdu se kouknout po nějakém motoru na 100kW, teď už tím nejsem omezengrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.