Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
"Řidičák" na loď
28. 02. 2007 12:34
Nemáte zdání na jak velký nafukovací člun s motorem již musím mít řidičák (VMP) v Chorvatsku? Vím, že je to ohraničeno výkonem motoru a délkou člunu, ale nevím jak. Vejdu se s gumákem 3,10 metru a motorem 5ps,abych průkaz VMP apod. v Chorvatsku nepotřeboval?
Re: "Řidičák" na loď
28. 02. 2007 13:21
Pročti si vlákno "Viněta na člun" smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: "Řidičák" na loď
01. 03. 2007 17:26
Řidičák určitě nebudeš potřebovat ani žádné pojištění ale budeš muset zaplatit za vinětu /známku pro plavbu v HR vodách/ ahoj Standa
avatar Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2007 11:25
Ahojte ostřílení kapitáni,
chtěl bych si letos v Chorvatsku půjčit gumák (tak kolem 3m). Prosím o pár informací. Např. půjčují se přímo v marínách, nebo někde jinde ? Kolik to zhruba stojí, co k tomu potřebuju, a vůbec všechny formality okolo.

díky Kaštánek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kaštánek (07. 03. 2007 11:25).
Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2007 13:15
Jenže nákup viněty má jeden háček, o kterém jsem nevěděl a jedině díky rozumnému "kapitánovi" mi ji prodali: člun musí mít technický průkaz !
Mám tak yjen 3m gumák, tak by mě v životě nenapadlo, že má mít techničák.
Re: "Řidičák" na loď
22. 04. 2007 17:56
je to o tom, jestli ten člun podle pravidel SPS u nás evidenci podléhá nebo ne. Malý plavidlo, nepodléhající evidenci je u nás do celkové hmotnosti (i s posádkou a nákladem) 1000 kg.
Re: "Řidičák" na loď
22. 04. 2007 22:07
Chorvata naprosto nezajímá, jestli člun někde jinde podléhá nebo nepodléhá evidenci. (můj člun ničemu nepodléhá). Zkrátka při koupi viněty je třeba mít techničák.
Re: "Řidičák" na loď
23. 04. 2007 07:34
no tak jestli ho v žádný evidenci nemáš, nemůžeš mít logicky žádnej techničák. To máš blbý, jestli ho tam po tobě někdo chce. Tak trochu neřešitelná situace, narazíš-li na vola.
Re: "Řidičák" na loď
23. 04. 2007 09:25
Prý by mi i techničák tady vystavili, ale musel bych doložit fakturama nákup člunu i motoru a hlavně bych musel zajet do Prahy, což se mi nechce. sad smiley
Re: "Řidičák" na loď
23. 04. 2007 10:05
V lučce v Zadaru není problém, loni jsme to řešili. Chteli vidět člun a motor, tak chlapi naložili člun a motor na auto, dovezli to tam a vinětu dostali.
Podrobně- místa v Chorvatsku - vlastní příběh - nekonečný příběh. thumbs up smiley
Re: "Řidičák" na loď
23. 04. 2007 15:24
no jenže oni chtějí většinou krom papírů od člunu a motoru taky vidět průkazy toho řidiče, na kterýho bude viněta napsaná.
Re: "Řidičák" na loď
23. 04. 2007 21:08
Jo, to ten náš známý náhodou měl, ale neměl žádné papíry od člunu a motoru. A nám dávájí vinětu každý rok na gumák 3,6 m s motorem, a kapitánský průkaz nikdo nemáme thumbs up smiley
Re: "Řidičák" na loď
24. 04. 2007 17:20
no jo Míšo, ty si tam určitě lepíš nějaký viněty od červenýho. thumbs up smiley
Re: "Řidičák" na loď
24. 04. 2007 22:28
Chacha, zasmála se tramvaj a podrbala se zadní kladkou napřední plošiněthumbs up smiley je to fakt.
Re: "Řidičák" na loď
03. 06. 2007 14:20
Míša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo, to ten náš známý náhodou měl, ale neměl žádné
> papíry od člunu a motoru. A nám dávájí vinětu
> každý rok na gumák 3,6 m s motorem, a kapitánský
> průkaz nikdo nemáme thumbs up smiley

a na kterým kapitanátu vám vinětu prodávají?
Re: "Řidičák" na loď
03. 06. 2007 22:43
V lučce v Zadaru
Zdravím, nevíte náhodou jak je to letos s papírama na člun, včera jsem byl v Pardubicích a tam my obchodník tvrdil že i na člun 3,2m a motor 5HP po mě budou chtít nějaký doklad o tom že jsem zpusobilý v vedení plavidla.
Dík
Meda
Re: "Řidičák" na loď
12. 08. 2007 16:59
Čluny s motorem do výkonu 4.41 kw (6 HP) nepotřebují pro provoz na moři v Chorvatsku "Mezinárodní průkaz způsobilosti k vedení rekreačního plavidla"
Re: "Řidičák" na loď
23. 08. 2007 23:30
A kde jsi to vyčetl?


Meda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čluny s motorem do výkonu 4.41 kw (6 HP)
> nepotřebují pro provoz na moři v Chorvatsku
> "Mezinárodní průkaz způsobilosti k vedení
> rekreačního plavidla"
Re: "Řidičák" na loď
28. 08. 2007 08:00
Moje 14dní stará zkušenost s gumákem 3,3m + 5HP :
před odjezdem jsem si vyřídil redistraci u Českého lodního a průmyslovýého registru za 300,-Kč.
Ta měla sloužit pro získání nálepky v Chorvatsku.
Bohužel po návštěvě dvou kapitanátů mi bylo řečeno že musím mít "řidičák".
Můj známý ho naštěstí měl (VMP) tak jsme zaplatili celkem 330,-CHK a získali roční nálepku.
Na kapitanátě nám ještě sdělili, že vinětu musí mít všechny lodě s motorem nad 1HP !!!!
Re: "Řidičák" na loď
28. 08. 2007 08:17
Moje 20 dní stará zkušenost: gumák 298cm + 9.9HP, Pelješac - Trstenik
cca 300kn viněta + cca 100kn technická prohlídka + chtěl vidět můj průkaz VMP.
Říkal, že všechno je to dané tím, že motor má více než 6kW.
Vloni to bylo bez technické prohlídky za cca 300kn.
Zdá se, že v tom mají truchu bordelyawning smiley
Re: "Řidičák" na loď
08. 10. 2007 20:18
To HonzaD.Tvoje email adresa nefunguje ,tak píši dotaz sem.Jak se chová tak malý člun s takovým motorem na vodě (ve vlnách).Mám něco podobného ,ale pouze 5HP.Bylo mě řečeno,že silnější motor jak 8HP mě utrhne zrcadlo,proto tento dotaz .Zajímaly by mě tvoje zkušenosti s touto kombinací.Díky za odpověď.
Re: "Řidičák" na loď
09. 10. 2007 12:06
Mail mi funguje. Dříve jsem měl na stejném člunu motor 6HP. Na každém člunu je štítek (nebo něco takového), kde je napsaný maximální přípustný výkon motoru - stejně ale bude lepší to ukázat a zeptat se někoho, kdo tomu rozumí. Já jezdím do marinecz v Budějovicích.
Ve vlnách je to blbý. Řekl bych, že je to daný spíše velikostí člunu, než silou motoru. Když jsou vlny takový, že se už všechny lámou, tak už mám strach vyjet. Asi je to i tím, že to moc neumím. Ono i v menších vlnách jet ve skluzu není nic příjemného - mám sice hliníkovou podlážku, ale jen nafukovací kýl.
Re: "Řidičák" na loď
09. 10. 2007 19:52
Dík za odpověď.E-mail se mě minule vrátil,tak jsem se domníval že nefunguje.Já maám podle papírů max.8HP.proto mě zajímalo,jak ti to funguje.Při skluzu ve vlnách je dobrý sedět na podlážce a na něčem měkým,jinak tomu říkám ,jízda na tragaču,a je dobré při jízdě nemluvit aby sis neukousl jazyk.Už jsme absolvovali cestu ve vlnách do 1m ,ale těch 5 HP je málo(2 osoby).U břehu ,kde se vlny lámaly,byli podle mojí tak 2 m ?? ale strach má velký oči.Nikdy neriskuju,ale když není kde zakotvit,tak jsme to projeli,silnější motor by si stím poradil snáze.Dík za odezvu.
Re: "Řidičák" na loď
14. 01. 2008 21:17
No jo, zarputilí motoráři. Není nad plachetnici. Ale chápu to, že gumák si bez problémů dovezete a zase odvezete, s plachetnicí to tak jednoduše nejde.
Re: "Řidičák" na loď
15. 01. 2008 07:25
Přesně jak píšeš - je to nejsnazší způsob, jak se dostat tam, kam ostatní nedoplavou a je klid. Není to tím, že bych miloval motor. Naopak - mám z něj hrůzu, že se podělá někde daleko (zatím jsem měl kliku a podělal se už při výjezdu z maríny thumbs up).
Re: "Řidičák" na loď
15. 01. 2008 17:56
Pavle, máš pravdu.Plachetnici do auta nenacpu.Stožár by mě čouhal z kufru ven.No a když jsme se koukali na videa z yachtingu,tak moje prohlásila,že bych ji na to z životě nedostal.Musím teda ještě počkat.A to co píše Honza,tak to "štěstí" jsem taky ještě neměl.
Re: "Řidičák" na loď
15. 01. 2008 21:16
Taky jsem absolvoval týden na pronajaté plachetnici s přáteli a byla to neskutečná pohoda - holt každý má svoje + a -.
Re: "Řidičák" na loď
29. 02. 2008 18:59
Nemá někdo z Vás zkušenosti jaké doklady pro "Vedení plavidla" v Chorvatsku akceptují. O dokladech VMP asi není co řešit, co takhle doklady od "České asociace námořního jachtingu" nebo od "České unie námořního jachtingu".
avatar Re: "Řidičák" na loď
09. 03. 2008 12:01
...každý policista musí pochopit, že jste duší...námořník...a plavba je pro Vás ...drogou...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 03. 2008 18:17).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.