Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pojištění plavidla -Osiguranje??

Autor Lada 
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 20:14
Jo je to tak, mně taky pokaždé pojišťoval chlap v uniformě::spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 20:45
sunrider napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo je to tak, mně taky pokaždé pojišťoval chlap
> v uniformě::spinning smiley sticking its tongue out


Promiň možná mi to uniklo, ale jak silný máš motor?
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 20:48
elan 495 a suzuki DF 70 čtyřtakt se vstřikováním, je to někde výš popsané...platil jsem myslím 360 kn,protože je to už těsně přes 50 kw



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (29. 01. 2011 20:50).
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 20:57
Dík, nějak mi to uniklo. Já mám Tohatsu 5HP a gumák 3,6m. Doufám, že se mě to pojištění netýká. Ale stejně jsem rád že se tu ujasnilo.
Ještě mám jednu otázku. Jak je to s jejich pracovní dobou? Na apartmán přijedu v sobotu večer. Zajímá mě zda v neděli mají zavřeno? Na jednu stanu si říkám, že je to kapitanát a tím pádem celní ůřad. Měli by mít tedy nonstop?
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 21:21
mám obavu že ne, já vždy přicházím do Zadaru v pátek ráno a čekám, kým dopijou kafe a v 8.15 začínají.. nikde v seznamu kapitanátů nemají pracovní dobu, co si pamatuji v Bolu na Brači frajer sedl v uniformě v jednu odpoledne vždy na mopeda a odplul... přes víkend jsem ho vídal v civilu v kavárně...
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
01. 02. 2011 07:16
to stenly stenly: na kapitanátech se rozhodně nepředřou a jejich pracovní dobu taky neberou moc vážně. Každoročně přihlašuju člun na Pelješacu v Trpanji a musím si nejdřív svého kapitána najít na nábřeží kde většinou pije kafe a čte noviny, pak počkat až milostivě přijde na svůj velectěný úřad a dál čekat přibližně 3/4 hodiny než mi vyplní papíry který jsou úplně stejný každej rok - akorát se tam mění datum. A to mi nezapomene vždy k tomu říct že člun můžu taky přihlásit na Korčule nebo v Orebiči.... Loni mi dokonce sdělil, že nemá čas, že mu přijede velkej trajekt a že mám přijet další den. Až po mém sdělení, že si na něj budu stěžovat se probral a začal něco dělat. Takže asi tak....thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (01. 02. 2011 07:17).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
01. 02. 2011 12:23
Tak tak. Jednou jsem čekal v Bašce na Krku 2 dny a kapitán vůbec nepřijel. Tak jsem pak jel do Punatu a tam to bylo hned. Na Pelješacu přihlašuji v Trpanji - na dveřích tam má napsané telefonní číslo a když se mu zavolá, tak příjde.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
01. 02. 2011 14:58
Tak to je paráda. To bude asi pěkná bojovka.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
02. 02. 2011 01:08
Tak vidím že mám štěstí, vždy přihlašujeme loď v Makarské a kapitanát tam jede jak hodinky včetně sobot a nedělí. Je tam strašně fajn mladší pán a vždy vychází maximálně vstříc a ještě nás vždy po roce vítá jako bychom byli rodina thumbs up smiley
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
02. 02. 2011 09:00
to Luky:
jj, na makarske, cestou na ubytko jsem si tam zasel bylo kolem 8:00 rano a behem 15min. vse vyrizene a jeste jsme si cesky pokecaly a pak hned ubytovat a na vodu.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
02. 02. 2011 19:52
Tak už jsem konečně zjistil nějaké info ohledně kapitanátu ve Stonu. Kapitanát ve Stonu má otevřeno jen v pracovní dny a to cca do dvou odpoledne i v sezóně. Další kapitanát je v Trsteniku a tam prý ordinují každý den klíďo i v podvečerních hodinách. Prostě nema problema na dveřích je tel. číslo, tak zavolej.
Nemáte někdo prosím zkušenosti s tím kapitanátem v Trsteniku?
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
03. 02. 2011 07:03
Já jo.
Blbě se tam parkuje. Nechal jsem auto před sousedním domem a paní nelenila a šla mi nadávat ke kapitánovi. Podotýkám, že jí auto nijak nepřekáželo. Kapitán jí uklidňoval, že za 10 minut budu pryč. A opravdu zvládl za 20 minut vinětu i pojištění !
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
03. 02. 2011 07:21
Super dík. Konečně nějaká pozitiva.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
03. 02. 2011 21:16
Ahoj

kupuji známku ve Vodici a je tam mořský vlk, velký vousatý šedivý pán,
a je taky líný, kouří a pije kávu,
neskutečné vedro , na chodbičce je nával ,
a pak přijdu a postavím před něj krabičku "amerik"
najednou se probudí a jsem za 5 min venku.....

bob
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
09. 02. 2011 12:26
Já kupuji vinětu ve Slanu. Když jsem poprvé kupoval vinětu, tak jsem na kapetanátu ten den nikoho nezastih.
Na druhý den mi místní řekli, že ho najdu někde na břehu lovit ryby. Na otázku, jak ho poznám mi řekli, že je
v uniformě. Tak jsem jako blbec jezdil na kole kolem břehu a nic. Tak zpátky na náměstíčko a ptal jsem se,
kde jako bydlí. Tak mi ukázali do dáli, že tam má svoji kuču. Tak jsem vyrazil a po troše hledání jsem kuču našel.
Bohužel nebyl doma a asi jeho žena ( supruga ) mi řekla, že až večer. No tak znovu večer za kapetanem,
domluvili jsme se na ráno v 8 hod. Samozřejmě dorazil o půl deváté ( z domu to má 1 km a jezdí autem ).
Při vypisování mi najednou řekl, že do posádky když chci napsat moji ženu, že pořebuje její pas. Byl to šok.
Já musel sednout na kolo a fičet do kempu ( 2 km ) pro pas. Celkem asi po 1a půl hodině bylo vše hotovo.
Když jsem držel papíry v ruce, tak jsem ho upozornil, že mi udělal chybu v jednom písmenku v příjmení a nesedí
to s pasem. A on nato, že to nebude všechno přepisovat a že je to jedno.
Teď když příjíždím na místo, tak automaticky chodím večer do jeho kuči se domlouvat s kapetanem, na čas kdy
bude ve svém úřadě.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
23. 12. 2011 15:41
Na novou sezonu potřebuji koupit lodní motor.Potřeboval bych radu.Mam gumak 410 nafukovací kýl dřevěná podlaha.Motor bych chtěl budto hondu 20 nebo suzuki 15hp.Pár prodejcu jsem navštívil u některých mě připada že vychvalují to co právě prodávají.Tak pokud bude někdo tak hodný a dá radu budu rád a ještě jak je to s tim pojištěním jestli to je až od 15kw



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirek b (23. 12. 2011 17:06).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
24. 12. 2011 07:20
Suzuki 15 (44 kg) je skvelý motor, ale na Tvôj gumák bude slabý. Kúp si tú Hondu 20 HP (46 kg) váží iba o 2 kg viac ako Suzuki. Keď budeš gumák prevážať na vleku tak si kúp niečo silnejšie, napr. Suzuki 25 DF. Je to dvojvalec do "V" a má úžasné jazdné vlasnosti, ale je už ťažší. Neviem čo je pri tom gumáku max. povolené. Tá poistka je v Chorvatsku asi od 15 kW. Odomňa napr v Rogoznici pýtali poistku keď som kupoval vinjetu a mám iba 11 kW. U nás na Slovensku musí byť poistená každá prihlásená loď, takže nám je jedno.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
24. 12. 2011 13:55
Na vleku to převážet nebudu vše balím do auta a do boxu na auto.Taky se přikláním k té Hondě myslim si že to je spolehlivý motor nevim nemam s ním zkušenosti měl jsem dřív Mercury 8.hp



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirek b (27. 12. 2011 08:37).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
28. 12. 2011 20:45
Takže pokud koupím motor 20HP nepřesahuje 15kw nemusím mít pojištění z odpovědnosti nevim přesný název,
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 12. 2011 14:33
No pojištění asi budeš muset mít aspoň po mně ho v HR za motor 20Hp chtěli, ano můžeš tam zkoušet oponovat tím že je to 14,7 kw ale... potřebuješ vinetu a když ti ji neprodaj co budeš dělat objíždět kapitanáty v tom vedru ? Tak jsem si udělal pojištění už tady v ČR (i za cenu že je to tu dražší) ale zase jsem byl na kapitanátu odbaven za 5 minut :-)
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 12. 2011 20:41
U které pojištovny to máš pojištený a za kolik dík
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
30. 12. 2011 05:06
ona to snad dělá jen Allianz
[www.allianz.cz]

A tolik zaplatíš v Chorvatsku
[www.allianz.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (30. 12. 2011 05:31).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
30. 12. 2011 08:16
Allianz je pěkná vyžírka. Do země, kam jezdí s lodí nejvíce Čechů, účtují nejvyšší pojistné. Že by tam byla voda jinak mokrá?
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
30. 12. 2011 16:24
Už jsem to myslím jednou uváděl, u našeho Allianz je v té pojistce ještě pojištění na způsobené mat. škody, chorvatská pojistka je jenom na ujmu na zdraví třetích osob, což mají v zákoně, naše zkrácená na měsíc je myslím za 70% roční.. Jednou jsem to zkusil a pak to pojišťuji už jenom u nich.
prt
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 01. 2012 10:01
Přihlašoval jsemloni v ploče 20 hp a bez problému, žádnou pojistku nechtěli.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
06. 06. 2016 17:02
Ahoj, zkušenost z loňska (2015) v
Pule po mne za 20Hp chtěli také pojistku, prý že nemají v registračním programu možnost u výkonu psát desetiné čárky a zaokrouhlují nahoru na celé kw, nakonec mě ale po delším dohadování potvrzení vystavily.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milda (06. 06. 2016 17:05).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.