Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky za člun v HR

Autor raschi 
Re: Poplatky za člun v HR 2014
11. 07. 2014 10:08
Platil jsem na Makarsé celkem 146 kun člun 3,1 m motor 9,9 Hp . Žádná známka ani seznam osob . Platnost na rok . Pojištění nechtěl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrag (11. 07. 2014 10:11).
Re: Poplatky za člun v HR 2014
11. 07. 2014 20:43
Povinné ručení u chorvatského Allianzu vyřízené za 5 minut (v Šibeniku pár kroků od kapitanátu), cena 180kn za člun s 30hp motorem.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
12. 07. 2014 19:19
Ahoj

pro info :
mám 19,5 délku a 95kW dneska platil 396 Kun,
vyřízeno vše do 5ti mimut, Vodice.
Loni při 20% popust 440 Kun, pro srovnání.
Pojistku mám od rakušáků.

bob

dopisuji (i pro Petra) 19,5 stop, necelých 6 metrů :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (13. 07. 2014 15:25).
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
13. 07. 2014 09:11
... bioubi
Re: Poplatky za člun v HR 2014
12. 07. 2014 19:19 :
Ahoj
pro info : mám 19,5 délku


Bobe, no tě pic ... točit se s tímto korábem ... starosti s naším 3,5 gumákem jsou tady úsměvné ...
smileys with beer
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
13. 07. 2014 20:24
... Bobe, tak to je jiná ...
už jsem chtěl začít měřit slivovicu v boxu ... na galony ...
P.S. nebál ses na moři v těch bouřkách nebo jsi vždy stihl do chráněného přístavu ... ?
... zažili jste někdo po cestě, jak taková bouřka, nebo nenadálé vlny přijdou rychle ... ač je před tím krásně ? ( myslím na gumáku )
smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR 2014
16. 07. 2014 16:42
Bessy já to zažil, tak rychle jsem ještě ke břehu nejel yawning smiley
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
16. 07. 2014 16:56
Ttom ... takže " zčistajasna " ...
kolik jsi měl času na dojetí ke břehu ? ... a byl to ten břeh, kam jsi chtěl, nebo nebylo jiné volby ?
smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR 2014
16. 07. 2014 17:13
přišlo to rychle, teda ráno trochu zatažená obloha.... ale jinak teplo tak jsem vyrazil se vykoupat po cca 2 hodinách nejednou, mraky, vítr, vlny byl jsem cca 10min od břehu kam jsem chtěl, takže vše dobrý. jinak bych asi musel počkat na břehu a doufat že to neutrhne kotvu, ale takto jsem to zažil fakt jen jednou. že počasí nebude ideální bylo tak nějak jasný nejel jsem daleko....
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
04. 01. 2016 18:38
... nemá smysl zakládat nové vlákno pro poplatky ... když jde o poplatky za čluny, jachty či lodě v roce 2016 ...
... prý jsou změny v " Námořním zákoníku " a s tím související poplatky, snad pro místní ... údajně vlivem toho, že byli před vstupem do EU zvýhodněni ... ale to jistě nezůstane jen na poplatcích pro Chorvaty, když se obecně poukazuje na to, že společnost Plovput, která zajišťovala pomůcky pro navigaci a tedy bezpečnost plavby se dostala vlivem macešského přístupu státu do úzkých ... a někdo to bude muset asi zaplatit ...
v závěru článku se snad píše o tom, že ...

... " Plovput " v souladu s nejvyššími mezinárodními standardy musí zajistit bezpečnost plavby jménem Chorvatské republiky s přihlédnutím k ochraně života a majetku na moři ...
[www.slobodnadalmacija.hr]
smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR 2014
05. 01. 2016 09:22
Myslím, že to vyjadřuje tento zákon/vyhláška s platností od 1.1.2016. Moje chorvatština na tom není nijak dobře a překladač tomu taky nedává příliš rozumu, takže poprosím někoho, kdo by to upřesnil. Pokud dobře rozumím, jedná se o poplatek pro všechny kocábky, od malého člunu po obří tanker, určuje se podle druhu a velikosti plavidla. Cizinci ho platí v eurech, domácí v kunách. Nějak jsem z toho nepochopil jeho výši.
Re: Poplatky za člun v HR 2014
05. 01. 2016 16:30
Ty odkazy se týkají obchodní plavby a lodí nad 12m délky a 15tun výtlaku. Nemyslím, že by zase předělávali podmínky pro rekreační plavbu, když je měnili v roce 2014 právě kvůli vstupu do EU (aby srovnali podmínky pro místní a cizí)
Re: Poplatky za člun v HR 2014
05. 01. 2016 19:38
Nevím nevím, ta tvá definice je v paragrafu 2, bodě jedna, ale co body dva až dvacet? Netýká se např.gumáku bod osm?
Re: Poplatky za člun v HR 2014
06. 01. 2016 08:15
"Brod" je velká loď pro obchodní plavbu, malé lodě pro rekreační plavbu jsou "brodica" nebo "jahta". Tak to mají v zákonech definované.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
06. 01. 2016 13:06
... v článku se uvádí ...
... koju plaćaju vlasnici brodica i jahti i brodica za korištenje ...
smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR 2014
06. 01. 2016 14:24
Bessy: ano, ten článek v novinách je o tom, že budou muset kvůli rovným podmínkám místní platit svetlarinu stejně jako cizinci (což může znamenat pro cizí stejně jako dosud nebo klidně i méně, stejně jako když se předloni zavádělo, že budou vinjetu platit i místní a původní částky pro cizí se tím znatelně snížily).
Ten odkaz na zákon, který uváděl Zahajskej se nicméně rekreační plavby netýká.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
06. 01. 2016 18:15
Raschi ... napsal jsem to proto, že jsu skeptik v tom, že finanční problémy Plovputu nechají sanovat pouze Chorvaty ...
... logikou ENC byla také sleva na dálnicích to především pro domácí, protože většína turistů si kvůli jedné dovolené v roce ( bez ohledu na průjezdnost Chorvatskem a uvedenou slevu ) elektronické zařízení nepořídí ...
tím chci říct, že pokud přiznali, že i na vodě zvýhodňovali místní, tak neosolí jen je ...
smileys with beer
Re: Poplatky za člun v HR 2014
07. 01. 2016 08:23
Je to sice OT, ale Chorvati mají vícero výhod oproti "cizincům", třeba cenu trajektu.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
07. 01. 2016 10:01
Zahajskej - v čem mají Chorvati výhodu u cen trajektů? Nikde v ceníku Jadrolinije jsem nenašel dvojí ceny ani nabídku nějaké předplacené karty, která by byla výhodnější.
Re: Poplatky za člun v HR 2014
07. 01. 2016 12:47
Oni to přece nebudou ventilovat veřejně. Stačí si u pokladen všimnout, co se děje. Né jednou jsem viděl, jak domácí při koupi vytáhl šrajtofli, z ní něco jako kartičku, či je to jejich OP nebo slevová karta, nevím. Ale platili méně. Buď se na ně nevztahují ceny letní sezóny, nebo pokud pracují na pevnině, tak mají nějakou slevu, nevím. Je to postřeh z trasy Sučuraj - Drvenik.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
07. 01. 2016 18:57
Slevu na trajekt místní opravdu mají. Pokud je jejich bydliště na ostrovech, tak všechny trajektové linky z ostrova, kde žijí a zpět mají za zvýhodněnou cenu. Říkal nám to náš domácí z Hvaru, on jezdí často do Splitu za dětmi a má s manželkou levnější jízdenku včetně auta. Ale jestli musí mít na to zvláštní průkaz nebo občanku, to nevím. Také, když jede katamaránem na Brač tak to má levnější. Naopak ti, kteří bydlí na pevnině, tak platí plnou cenu.
avatar Re: Poplatky za člun v HR 2014
08. 01. 2016 10:27
tak to jo a děkuji za vysvětlení.
vinieta v Chorvátsku
22. 11. 2017 20:13
Urobil som si v Chorvátsku Voditeli brodice "B" a kúpil som čln. STORM STK 330E+kýl , pevné dno, 51 kg, dl.330cm. Chcel by som kúpiť motor Selva Naxos 5xs New 2017(15HP) -2takt.( certifikát sa vydáva na 3,7 kw, ale skutočný výkon je 11,2kw)-viď.[www.eclny.sk]

1.V Chorvátsku sa platí poplatok podľa novej legislatívy vypočítavaný podľa výkonu motora a dl. člna za 5HP alebo 15HP - v prípade Selvy Naxos 5xs ( 15 HP) ?
2. Mal som na mysli, že nemám problém zaplatiť vinietu za 11,2 kW/15HP/, veď rozdiel medzi 3,7 kw a 11,2 kw je podľa vzroca (2x3,7 alebo 2x11,2)-rozdiel len 15kún=2 €/, ale vzhľadom, že motor nie je registrovaný, nebude to problém v Chorvátsku ? Neviem presne aká je chorvátska legislatíva, lebo na Slovensku je povinná registrácia na SPS od výkonu motora nad 4 kw, t.z. že na Slovensku nie len 4taktné, ale ani 2taktné motory do 4 kw nepodliehajú registrácii.

Ďakujem za skorú odpoveď
Re: Poplatky za člun v HR
23. 11. 2017 08:31
Myslím, že jsem ti již odpovídal na jachting.info. Bez dokladů ke člunu ti vinjetu nevystaví. Musíš si člun zaregistrovat u Lloydu, stojí to cca 550 Kč. A vinjetu ti vystaví na to, co máš v dokladech, tj.5hp. Pak už si musíš vybojovat u případné kontroly na vodě, že máš silnější motor. Nejsou blbí.
Re: Poplatky za člun v HR
25. 11. 2017 18:31
Dík za reakciu:
Úprimne povedané, začínam sa v tých reakciách trochu strácať. Mám nafukovací čln STORM STK 330E (pevná podla, nafukovací kýl, váha:51 kg, dl. 330cm) a záujem o kúpu nového motora Selva Naxos 5xs s certifikátom na 3,7 kw, ale skutočným výkonom 11,2 kw + som držiteľom preukazu Voditeli Brodice "B".Mám teda obavu, či, na takýto čln a motor( bez registrácie-nakoľko na Slovensku nepodlieha registrácii ) mi vystavia v Chorvátsku vinietu.
V následujúcich 3 rôznych reakciách na diskusnom fóre:
1. V Chorvátsku sa musia registrovať plavidlá, ktoré majú motor s výkonom 5 kW a viac. Ale tie už musia byť registrované v SR či v ČR (od 4 kW vyššie). Predpokladám, že vignetu radi predajú hocikomu, kto si o ňu požiada.
2. NEVADÍ že člun nemá registraci /mezinárodní papíry/ viněta bude vystavena na vaše jméno budou tam údaje o lodi.
3. Jenže čluny (s motorem do 4kW) u nás/ČR, aj SR// nepodléhají registraci a doklady k němu žádné nejsou. SPS vám člun nezaregistruje, protože je mimo jejich kompetence.

sa popisuje, že vzhľadom, k tomu, že sa jedná o motor s výkonom 3,7 kw a tieto motory na Slovensku ( a pravdepodobne aj v ČR) nepodliehajú registrácii- mi podľa rôznych reakcii vychádza, že nie je potrebné ísť na Llyod a nechať si zbytočne vystavovať doklady k registrácii motora ( mám na mysli motor Selva Naxos 5xs),ale že mi v Chorvátsku vystavia vinietu na moje meno, kde budú údaje o lodi alebo mi snáď bez registrácie vinietu v Chorvátsku nepredajú ? Alebo som si to celé mám správne vysvetliť ?
Máte s prihlasovaním takéhoto motora v Chorvátsku niekto aj osobné skúsenosti ? Nestačí k vystaveniu viniety faktúra a certifikát od člna a motora ? Ak by bola potrebná registrácia jedine cez Lloyda, musíš im fyzicky doniesť motor k nahliadnutiu alebo mi to vystavia len na základe zaslania im faktúry a certifikátu od motora ?
Ďakujem za každú praktickú osobnú skúsenosť a radu, nakoľko s plavbou na mori ešte len začínam
Re: Poplatky za člun v HR
27. 11. 2017 12:37
Člun s motorem v HR neregistruješ, jen platíš vinjetu. Vinjeta se vystavuje na základě dokladů vystavených k člunu s motorem. Nějaká faktura od člunu či motoru je nezajímá. Vešleré údaje se zapisují do jejich systému, od majitele lodi, registračního čísla, typu a výrobce člunu, značka a výkon motoru, max.počet členů posádky atd. Loď je tímto v jejich systému zaznamenaná, ale není to registrace. Veškeré tyto údaje jsou vytištěné na dokladu o zaplacení jako identifikátor při případné kontrole na vodě, protože se již nevydává a nelepí známka. Další rok při platbě stačí jen předložit účet z roku předešlého, zeptají se na případnou změnu a vytisknou doklad.
U Lloydu chtějí prokázat vlastnictví, např.fakturou, kupní smlouvou, případně čestným prohlášením. Zavolej si tam, řeknou ti to. Nejde tam jen zajít a říct, co mám. Je to kvůli tomu, aby si tímto někdo nezlegalizoval čórku. Dostaneš doklad, v kterém jsou uvedeny údaje podobně, jako u registrace u SPS. Je to popsané na jejich stránkách, přečti si to.
Je to možná komplikované, ale jiné řešení, kromě registrace lodi jinde ve světě, např.Holandsko či Belgie, kde se dost často dělají registrace lodí u nás neregistrovatelných, není. Jdeš do motoru, který je legislativním podvodem, tak musíš akceptovat to, co je.
Re: Poplatky za člun v HR
28. 11. 2017 11:20
Dík za upresnenie.

Chcel by som sa ťa opýtať, ak mám v dokladoch pri max. počte prepravovaných osôb zapísané 3 osoby. znamená to, že aj v Doklade o zaplatení v HR budú uvedené 3 osoby ?( čln Storm STK 330E- pevná podlaha+kýl, dl. 3,3m, váha 51kg, max. nosnosť 500 kg). Musím pri plavbe v HR dodržať počet prepravovaných osôb: 3 alebo max. nosnosť 500 kg ? Bol by problém pri kontrole na mori, ak by sa v člne nachádzalo 4 -5 osôb?

Ďakujem
Re: Poplatky za člun v HR
28. 11. 2017 11:40
Auto máš pro pět osob. Když jich povezeš 6 a zastavěj tě poliši, bude to problém? Už se ptáš na voloviny. Nezapoměň, že ta nosnost je komplet, tj.včetně motoru, haraburdí, plné nádrže.
Re: Poplatky za člun v HR
28. 11. 2017 11:58
Mal som skôr na mysli, či máš s tým osobnú skúsenosť z HR., ak bol na člne prekročený počet prepravovaných osôb-či to polícia v HR kontroluje ?
Re: Poplatky za člun v HR
28. 11. 2017 13:26
Nechtěl bych mít tuto zkušennost.
avatar Re: Poplatky za člun v HR
28. 11. 2017 18:44
... ano, ptal jsem se v Jelse na kapitanátu na to samé ... v technickém osvědčení Bush, nosnost 600 kg, max. 5 osob ...

říkám, že jde o teorii ... co kdybych vezl třeba 6 dětí a celková hmotnost by byla i se mnou jen 350 kg ... ? (samozřejmě, kdybych měl 6 dětských vest)
... odpověď ... v žádném případě, kdyby jela kolem Hvaru námořní policie, nebo chlapi z Kapitanátu ze Splitu, tak se nedoplatím ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.