Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mořská nemoc

Autor flame 
Mořská nemoc
15. 08. 2012 15:54
Zdravím,
jak se bránit mořské nemoci?
Mám jet poprvé na týdenní plavbu na jachtě - asi 12m, 8 lidí, plavba poblíž pobřeží Dalmácie.
Trochu se bojím, protože nesnáším ani pouťové houpačky.
Děkuji předem za rady zkušených mořských vlků.
Re: Mořská nemoc
16. 08. 2012 08:57
Mořské nemoci bych se nebál, při plavbách v Chorvatsku to ani moc nehrozí. Návod jak předcházet mořské nemoci:

[www.navigatour.cz]
Re: Mořská nemoc
17. 08. 2012 07:51
Díky. Koncem září napíšu, jak do dopadlo.
Re: Mořská nemoc
21. 08. 2012 12:57
Také jsem měla tento problém loni, protože je mi špatně i v autě, tak jsem se toho děsila. Ale kynedril - nasazený už po cestě / protože jsme jeli autem/ to zvládal.Když byla některé dny bura, tak to byly kinedrylky dva.Ale zato celý týden bez zvracení.A i ta ospalost po prvním dnu povolila.Takže jak já od té doby říkám,slabší kusy zvládnou lod s kinedrylem, ale v pohodě. Taky fakt pomáhá koukat do dálky.No a v druhé polovině týdne už jsem kinedryl potřebovala minimálně. Tělo si zvyklo.Hlavně během plavby, zvlášť když je neklidné moře je lepší nechodit dolů do salonu a do kajut ale být stále venku. Jo a hlavně je to úplně fantastický zážitek- být na lodi.Mě to teda dostalo!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Sharka (21. 08. 2012 12:59).
Re: Mořská nemoc
24. 09. 2012 11:57
Slíbil jsem napsat, jak to dopadlo s mořskou nemocí. Takže týden na 14-ti metrové jachtě, posádka 9 lidí včetně kapitána, plavba ze Šibeniku přes Hvar na Korčulu, zpět Drašnice, Brela, Split a Šibenik. Všichni v pohodě, jen jedna plavčice zvracela první den plavby. Dál už bylo všem dobře s výjimkou jedné bouře, kdy bylo špatně třem děvčatům, ale bez zvracení.
Moc pěkná dovolená, doporučuji zkusit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.