Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Speedoboat

Autor Hadour 
Speedoboat
29. 05. 2012 23:02
Nevíte někdo jak je to s www.speedoboat.cz, kde na svých stránkách popisují, že do chorvatska na speedoboat není potřeba vůbec, ale vůbec nic! Moc se mi to nezdá. Díky za info
Re: Speedoboat
29. 05. 2012 23:16
No nevím ať mně někdo opraví ale myslím že vinětu mít nemusíš ale mezinárodní průkaz vůdce malého plavidla jo.
avatar Re: Speedoboat
30. 05. 2012 06:48
V HR musíš mít VMP určitě. Na všechno co má motor a je nad 2 metry.
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 09:25
Na toto musíš mít v HR průkaz Vůdce rekreačního plavidla - moře. Tam je třeba tento průkaz mít na vše, co je poháněno motorem, ať spalovacím či elektrickým. Vinjeta netřeba.
avatar Re: Speedoboat
30. 05. 2012 10:11
Teď jsem koukal na ten ceník. Ta lod i s motorem vyjde stejně na sto tisíc. Pak nějakou tu nástavbu na přívěs nebo rovnou celej přívěs. Za ty prachy máš krásnej Adventure s 15HP Suzuki. Vůbec bych nad tou plastovou hrůzou nepřemýšlel.
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 10:41
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teď jsem koukal na ten ceník. Ta lod i s motorem
> vyjde stejně na sto tisíc. Pak nějakou tu nástavbu
> na přívěs nebo rovnou celej přívěs. Za ty prachy
> máš krásnej Adventure s 15HP Suzuki. Vůbec bych
> nad tou plastovou hrůzou nepřemýšlel.

Asi tak ! Já se jen divim že to má kategorii "C" cool smiley
avatar Re: Speedoboat
30. 05. 2012 10:43
Připadá mi to dost vysoké. Asi to má vysoko těžiště.
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 15:32
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stenly.stenly napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Teď jsem koukal na ten ceník. Ta lod i s
> motorem
> > vyjde stejně na sto tisíc. Pak nějakou tu
> nástavbu
> > na přívěs nebo rovnou celej přívěs. Za ty
> prachy
> > máš krásnej Adventure s 15HP Suzuki. Vůbec bych
> > nad tou plastovou hrůzou nepřemýšlel.
>
> Asi tak ! Já se jen divim že to má kategorii "C"
> cool smiley


"Motorový člun Speedoboat RXS na dovolenou u moře "

ale oni tam přece píšou u moře ne na mořespinning smiley sticking its tongue out, rád bych viděl co to udělá, když proletí kolem jachta plná rusáků a nadělá metrové vlny..hot smiley
avatar Re: Speedoboat
30. 05. 2012 20:51
Mrknul jsem na nějaká videa na youtube a docela pěkně jim to jede. Maj tam hondu 20hp. S tím pětokoněm tam moc videí nejni. Spíš žádné. Furt mi nějak nesedí ten tvar! A hlavně ty prachy!
Ta dražší varianta je na tom stejně jako dobrej gumák. Nehledě na to, že je to jen dvoumístný.
Stejně bych v tomto případě šel raději do laminátky. S 20 nebo 15 budou mazat po vlnách stejně a jěště se tam vejde víc lidí(dětí).
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 21:13
Nechci dělat těm neckám reklamu ,ale mají pravdu.Nepřrekročíš li 2,5 m délku plavidla nebo motor o větší síle než 4,5 kw nepotřebuješ vůbec nic ani vinetu ani papíry vmp.Nepřekročíš li délku plavidla 5,m a motor do 4,5 kw platíš pouze vinetu a papíry nepotřebuješ. To by ty jejích pojčovny sly na buben. Mám tam takovou klasickou chorvatskou lod ,délka 4,6m a motor 5 ps ,platim pouze 80 kn.za rok.Je pravda že je v chorvatském registru.
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 21:34
Já bych si to nepořídil, za ty peníze vůbec, ale zajímalo mě jestli mají klamnou reklamu či ne? Pokud to nemají nějak ošetřeno v dokumentaci při zakoupení, mohl by pak každý na ně chtít proplácet pokuty které na moři obdrží. Stejně tak by bylo asi zajímavé co s tím udělají vlny jezdí to tam jen po klidném moří, ale přijde mi že s tou Hondou 20hp nic moc na výkon motoru, viděl jsem v Chorvatsku nafukovací čluny s 10hp a šlo to do skluzu, zde mi přijde trochu nevyřešené těžiště, bude to asi také tím, že je to krátké a jen pro dvě osoby které sedí na středu tím se to dost zatíží a nezvedne jinak by to ta síla motoru na tak krátkou loď musela převrátí. Viděl jsem videa i s 5ph a jede to krokem a za ty prachy - dle mě neprodejné!!! Jsem zvědav, kdy se názor konečně sjednotí a bude celkem dost jasné, zda je potřeba VPM na malé plavidla do 5ph v Chorvatsku či ne - což si myslím že pořádně nikdo neví, jen tv NOVA ve svém vysílaní rozvířila dost zajímavou diskuzi?
Re: Speedoboat
30. 05. 2012 22:00
Z překladu HR zákona:
Cizí občan může řídit člun nebo jachtu chorvatské státní příslušnosti pokud je k
tomu způsobilý v souladu s předpisy Chorvatské republiky. Ministerstvo moře,
dopravy a infrastruktury uznává i zahraniční osvědčení o způsobilosti řízení
plavidla, vydaná oprávněnými orgány jeho země, v míře v níž jsou tato shodná
s podmínkami pro získání odpovídajících oprávnění podle chorvatských směrnic.

dále pak je uvedeno:
Plavidla, která se nezapisují do rejstříku, a která mají výkon pohonného motoru
stejný nebo nižší než 5 kW musí řídit osoba, která má osvědčení nejméně jako
vůdce člunu kategorie A.


Z toho vyplývá, že na jakékoliv plavidlo poháněné motorem musí být odpovídající oprávnění, i na na plavidlo s motorem do 5kW (neplést s 5HP). Chorvati uznávají náš průkaz VMP pro moře.
Takže jídla bez "kapitánského průkazu" je v HR zakázaná. Pokuta je 5 tis.kuna a muže být zabaven člun do vyřešení ve správním řízení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (31. 05. 2012 09:20).
avatar Re: Speedoboat
30. 05. 2012 22:03
Tak je to tu opet, vpn ano nebo ne? Zjistovaljsem to na abasade a vpm musi byt na kazdou lod s jakymkoli motorem. Teda nemusis dokud te nezkontrolujou nebo se neco nestane. Pokud ale prejedes nekomu po zadech a nemas vpm, policie nic neresi a zadrzi te na dobu vysetrovani coz muze byt i dost dlouho. Pokud vpm mas, zjistuje jestli tam plavec mohl byt nebo ne atd. Drive to bylo do trech metru lode nebo vykonu motoru do 5 koni, ale to uz par let neplati!!! Dnes neni problem si vpm udelat a stoji to par korun tak proc riskovat.
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 00:01
pokud se v HR zeptáte/ jestli je něco třeba ,tak to určitě tak bude.Nechci zde rejpat do vosího hnízda ,ale znám jejich zákony ,přebejvám tam 1/2 roku.
Po žádném občanovi nejsou vyžadovány doklady k VMP při řízení lode do 5,m a 5 ps motoru.Jsou vyžadovány doklady od plavidla a případná viněta ,pokud není z pujčovny ,kde nikdo žádný VMP nevlastní a jezdí kam je libo.Naše SPS udává vlastnit VMP od 3 m délky plavidla to Vás matespinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Speedoboat
31. 05. 2012 07:00
Tak a teď kde je pravda? Počkáme až letos někoho chití nebo zkontrolujou. A ten nám sem napíše. Osobně bych nic neriskoval.
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 08:41
Taky se kloním k názoru že VMP být musí. Nesrovnávejte to s půjčovnami v Chorvatsku ty maj asi jiný předpisy /vyjímky/ protože třeba vodní skutr s výkonem třeba 100 a více kw jem si tam běžně půjčoval a nechtěl po mně nikdy VMP. A to jsem samozřejmně nebyl sám. Je pravda jezdí se s tím pod dohledem a po "určené" trase
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 09:17
Prosím přečtěte si to, co jsem vložil, ještě jednou. Začíná to "Cizí občan......" Jestli domácí mít na malou loď průkaz nemusí, po cizincích se vyžaduje. A na vše, co má motor. Odkaz na překlad HR zákonů k plavbě je zde. Originály najdete zde



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (31. 05. 2012 09:20).
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 09:48
Kurna, zase zmatky, resilo se to zde uz peknych par let na zpet a zase porad dokola, je zde na foru plno odkazu na HR stranky se zakonem + pripadna obnova

Zahajskej to zde nevlozil jen tak

to ze nekdo nekde z HR domorodcu rika, nic neni potreba ani vinjeta apod. je snad jejich sport
citace "klidne jed bez vinjety, zde jsem nikdy kontrolu nepotkal" a sup druhy den, radeji az po zaplaceni kontrola :-)

jinak v HR a zahranicni turista musi mit nas VMP + mezinarodni bez ohledu zda mas elektro kvedlacku nebo 100kW
VMP+mezinarodni max. 0,75Nm od brehu

lze udelat prukaz na mista za jedno dopoledne, zde je max. neco kolem 20kW a je mozne plout dale od pobrezi
po case se automaticky zveda max. povoleny vykon

takze bud nas VMP+mezinarodni nebo jejich prukaz min. typu A nebo tak nejak

vinjeta je snad jasna ne ?!
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 11:20
Stando ano řešilo se to tu a bude se bohužel řešit pořad, na to stačí aby někdo někde napsal že řidičák mít na tuto loď nemusíš mít a debata je na svetě. No dá se to pochopit - prodejce když chce prodat tak naslibuje hory i s horníkama že :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (31. 05. 2012 11:21).
avatar Re: Speedoboat
31. 05. 2012 18:18
Ach jo ...! Tome máš pravdu...prodejce je ale fikanej. V prvním odstavcu informuje, že na jízdu není potřeba VPM (nezmiňuje se kde)... v posledním odstavci je napsané, že se hodí na vyjížďky i na moři...to je taky pravda. Jen se tyto informace nesmí spojit...! Pujčování kocábek v Ch, kapitola sama pro sebe. Oni pujčujou člun, to se může...druhá věc je jestli s ním osoba která si ho pujčuje může jezdit. Funguje tam ale jakási "dohoda" s policií a ti to tolerují (dokud se nic nesane). Čím přivírají provozovatelé policii oči, to ať si každy představí sám...:-) Mě bylo řečeno, že s tim jet mohu ale ať si dám pozor a kdybych viděl policii nebo kapitanát, ať raději jedu ke břehu.
Skutečnost je taková, že prostě kdo chce jezdit a nechce příliš riskovat, musí si VPM udělat a hotovo.
Re: Speedoboat
31. 05. 2012 20:39
Ttom
jj, jasne, osobne je take chapu , ale co nechapu je, ze i tento zmatek muze vlozit nekdo kdo leta brouzda po mori :-)
a take chapu, ze se nikomu moc nechce procitat stara temata, sice to mohlo vyznit jako rozcileni, ale opak je pravdou
Re: Speedoboat
09. 08. 2015 08:54
Vlada
Re: Koupě člunu
08. 08. 2015 22:55 Datum registrace: 6 roky (let) nazpět
Příspěvků: 191

Ahoj všem,
má někdo zkušenost s člunem Speedoboat na moři? Třeba jako tender k jachtě? Popis člunu je na www.speedoboat.cz.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.