Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kolik vám to uhání? smoking smiley

Autor Míra1 
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
11. 05. 2010 20:41
Ahoj

To LibotT
občas se tam jedu projet, dej vědět a mužeme kousek spolu
jsem kousek od Kutné Hory

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
11. 05. 2010 20:51
Ahoj bob, ozvu se.
Příští týden půjde motor na prohlídku po 20hod. poté ji opět projedu. Pak už konečně dovolená v Chorvatsku.
Kde spouštíš loď na vodu?
LiborT
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
12. 05. 2010 08:51
Ahoj

už jsem dával na třech místech, přímo v campu v Týnci , luxusní vjezd,
pak Veletov, bývalý přívoz, pod komorou taky vcelku ok jen vytahnout je na 4x4 auto,
a ještě Velký Osek , cesta cca 1Km po špatné silnici(cestě) k řece a zámek na vjezdu
musíš si pro klíč za 100kč dojít.
To jsi najel 20hod???

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
13. 05. 2010 21:30
Ahoj bob,
chtěl jsem mít najeto a první prohlídku před Chorvatskem a tak jsem za tři projížďky najel 20hod. Vždy jsem dával na vodu v Týnci. Je to tam super, po vpuštění lodi na vodu ji stáhnu na lanech k molu přivázat. V klidu uklidím auto s přívěsem, přenesu věci do lodi a vyjíždím. Nazpět přistát u mola, uvázat, přívěs do vody, na lanech loď dotáhnu k přívěsu, natáhnu navijákem na přívěs a hurá domů.
LiborT
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
13. 05. 2010 23:03
Ahoj

předpokládám , že v campu v Týnci. Nezavírájí se tam nějaká vrata.?
Byl jsem tam předloni a bylo nějak zavřeno...jestli si dobře vzpomínám.
Napiš jestli někdy pojedeš. Mám v infu i mail.
At tady někdo nás nenapadne naší rozmluvou.
A byl jsi na soutoku s Cidlinou?

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
16. 05. 2010 17:30
Ahoj bob,
doufám, že nás nikdo nenapadne, když se bavíme o tom, kde dáváme loď na vodu. Pak alespoň můžeme napsat kolik nám to jede smiling smiley a možná to bude zajímat i ostatní, kteří mají lodičku.
Jak jsem jezdil minulý víkend, tak jsem jel okolo soutoku Labe s Cidlinou. Moc pěkný místo, restauračka a bylo tam plno kolistů (všichni vypadali dost vášnivěyawning smiley), podél Labe vede asfaltová stezka do Poděbrad - jezdili tam i rodiny na kolečkových bruslích a plno lázeňáků z Poděbrad.
V Týnci nad Labem dávám loď na vodu v campu pod komorou, nad mostem směrem ke Chvaleticím je taky nájezd k vodě, ale pro mně se nedá využít. Pouze pro gumák nebo loď na vodu jeřábem. V campu musíš být předem domluvený nebo přijet, když bude otevřeno. Mám slíbené telefonické kontakty, ale zatím jen slíbené. Spuštění lodi na vodu je za cca 150,-Kč.
LiborT
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
16. 05. 2010 18:03
Ahoj pánové jsme v tématu jachting na Jadranu,ale to pro jachtaře nic neznamená protože každý z nás jachtařů vydá na vodu i u nás.Myslím si,že jakékoliv informace ohledně lodě kde dát na vodu a podobně si každý rád přečte protože mu to dá nějakou informaci.Co se děje poslední dobou na foru,slovní napadání a urážky je ubohé.Jachtaři si pomáhají a chovají k sobě lépe než například řidiči na silnici a řekl bych lidé k sobě vůbec.
PROTO PROSÍM OSTATNÍ NELOĎAŘE A TY KTERÉ TO NEZAJÍMÁ o nezasahování do našich diskuzí protože pro nás ostatní jsou to informace k nezaplacení.
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
16. 05. 2010 18:27
Ahoj

tedy dneska jsem líný a tak si tady čtu a něco i napsal.
Díky Stando. Už máš okouklé místo na svuj parník? Psal jsi že to pojedeš okouknout.
Libore : chtěl jsem tento víkend na Labe, ale to počasí mě nebaví. Mimochodem v uterý jedu na prohlídku s lodí
tak jsem se motal kolem lodi a a vleku. V Týnci nad komorou je krasný vjezd do vody , ALE končí "zubem" ve vodě,
a od tamtud bych nevytáhl možná ani vlek, natož s lodí. To jsem už okukoval předloni.
A telefon na majitele campu někde mám, když tak řekni a budu hledat.
Soutok je krasný a hodně lidí se tam občerstvuje. Jinak kolečkové brusle a kola jsou tady
hodně oblíbená.A v Týnci je nějaká partička která jezdí s lodičkama, neznáš?

bob

ps : dneska v AHA, noviny, prohlížel jsem si je u známých, je čtyřstrana o Chorvatsku.
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
19. 05. 2010 10:36
Tak když už teda jste mi zaplevelili vlákno o rychlosti spouštěním lodí smoking smiley, tak se taky přidám. Neexistuje někde nějaká mapa vjezdů do vody třeba na Labi, na Vltavě apod.? Už jsem se na to v jiném vlákně kdysi ptal, někdo mi na to napsal, že je to napsáno v knize, co se prodává ke zkouškám VMP, ale v tom jsem nic nenašel. Mám sice jenom gumák, ale i tak to má svou váhu.
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
19. 05. 2010 18:46
Ahoj Mira1,

tak se nezlob , že píšeme do Tvého vlákna, ale taky je tam rychlost, nezapadne dolů,
a něco se dozvíš. Pozitiva !!!
Nevím o nějakých takových seznamech a ani mapach, taky jsem hledal.
Okolo Kolína jsem si to projel a našel sám. Taky jsem se ptal a žádna odezva.

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
22. 05. 2010 08:35
I já přidám pár rad i když to není o rychlosti.grinning smiley Se sjezdama je všude problém.Určitě to opravdu nevím,ale myslím si,že žádná mapa ani není.Mám osobně obšlapán úsek Poděbrady-Lysá-Přerov nad Labem a sjezdů je tam asi 10,ale použít se dají jenom 2 a to jeden v Lysý a jeden v Přerově a ten jen pro menší lodě.Jinak jízda po řece má taky své kouzlo a je moc pěkný když řeka takhle žije.Což nám ostatně potvrdili i říční policajti z Nymburkathumbs up smiley
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
23. 05. 2010 07:08
... přátelé, já ještě nevím jak rychlo mi to jede ... dostal jsem v březnu nafukovák Seahawk 300 a zatím nemám motor ( tedy pro letošek ) ... ten ovšem bude stejně ... možná do nějakých 2 ... 3 koní ...
... takže rychlost bude daná podle toho ... jaká bude snídaně a tudíž ... jak zaberu do pádel ...
... pokud ovšem uvidím ve vodě trojuhelníkovou ploutev ... odhaduji se na dobrých 30 námořních mil v hodině ... grinning smiley
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
06. 06. 2010 18:23
Ahoj

dneska konečně sluníčko a čas kdy jsem mohl na vodu,
zatím jen Labe, ale Jadran se blíží.
Po udržbě jak lodi tak vleku, jsem dal na vodu lod mezi Poděbrady
a Velkým Osekem. Jen jsem se projel do Poděbrad, minul jsem soutok s Cidlinou,
kde je velmi živo, hodně cyklistu a vyznavaču inlinebruslí.
A ta výtlačná plavba nic moc a chvilku jsem zkusil tedy kolik to uhání po té volné hladině,
výsledek byl při cca 4000ot/min kolem 33 Mph proti proudu. A na navigaci to ukazovalo trochu méně. Uhaní to. Málem jsem přišel o čepici.
Jen v řece to byla samá větev a sem tam i kláda... žadná sláva.

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
06. 06. 2010 20:57
Bioubi napiš prosím tě podrobnější popis místa kde si dával člun do vody.Já to znám od Poděbrad do Přerova,tak když budeš potřebovat tak dej vědět.Díky
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
06. 06. 2010 22:34
Ahoj

Juro tentokrát jsem dával na přívozu v Osečku,
je tam možno i z druhé strany od Velkého Oseka,
udržované, dobrý vjezd, pujčovna loděk a možnost posedět a popít,
přívoz funguje, všude stezky pro kola.

bob
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
25. 06. 2010 23:10
tak já vloni (a doufám, že i příští týden) na skůtru Sea doo 115 km/hod. ! Zrychlení se udává z 0 na 80 km za 3,5 s a tutově je to pravda. Když jsem z toho slezl dolu, vsadil bych se, že mám o kousek delší ruce grinning smiley
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
26. 06. 2010 08:58
letos mam v planu v HR skutr testnout, tak jsem zvedavy o kolik vyrostu:-)
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
26. 06. 2010 09:29
neměj strach, běžnej skůtr ti ruce neutrhne. To Sea doo byl ještě do nedávna pravděpodobně nejsilnější skůtr na světě (255 koní), ale snad vloni nebo předloni udělali u Benelli ještě o 100 koní silnějšího. Kolega si ho chce koupit, ale je to příšerná raketa. Myslím tedy finanční.
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
28. 12. 2011 21:29
Opravdu se tady na foru krásně čte.Poskytne někdo informaci ohledně spotřeby gumák 410cm motor 20hp zatížen 3.dospělými kolik to bude cucat benzínu a jaká asi bude rychlost.Díkas za odpověd
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
29. 12. 2011 12:23
.KOLIK takovej skůtřík žere ???
prt
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
04. 01. 2012 09:23
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> informaci ohledně spotřeby gumák 410cm motor 20hp
> zatížen 3.dospělými kolik to bude cucat benzínu a
> jaká asi bude rychlost.

u mě 20 hp 4t má spotřebu cca 2-3l za hodinu, skluz kolem 20 km/h a max. 30-35 km/h. podívej se na uživetele Jenda685 má podobnou sestavu.
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
14. 01. 2012 14:57
Ahoj
Chlapi jakou mám koupit startovací baterku na hondu bf20.budu ji používat poze na nastartování.výkon alternátoru co píšou u motoru je 12A
prt
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
17. 01. 2012 18:49
ja používám 16 ah malou baterku ze zahradního trakturku, taky pouze na startování a na nafukování, stačila by i menší.
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
25. 01. 2012 19:56
Takže muže být z motorky v návodu je napsaná 34ah ale to už je velká kráva koupím 16ah.Jinak dík za radu
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
07. 02. 2012 20:39
Mirek_b
zalezi co mas za gumak, pravdepodobne Zodiac s nafuk. kylem
Ja mel lamin. kyl a 4T 15HP Yamahu, spotreba cca 4litry a mene (byl novy) a skluz okamzite a drzel do 15km/hod. max. rychlost 43km/hod.
V plne nalozi (rodina) cca 35km/hod., tuto rychlost budes mit i ty (zalezi na rozlozeni vahy), skluz bude horsi. Pokud pojedes sam bude to neco jineho
Pokud mas nafuk. kyl, hrnes hodne vodu a to te bude brzdit

Jeste kte spotrebe, pokud se dostanes na konstatni rychlost, tak uber plyn, budes mit min. 1/3 do sily o toto uber a spotreba bude mala (rozumna)
Pokud budes jen kvedlat vodu nadrz nevyjedes
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
12. 09. 2012 14:52
tak ať vám to uhání, ale né zas tolik jako tady thumbs up smiley
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
12. 09. 2012 20:52
Mam gumaka 4metrového pohaní to 20ti konova honda tahal jsem stim rodinu na kruhu a ted se zeptam co na lyže je šance že ma muší vaha 101kg mohla se za člun zapřahnout a pokud ano má s tím někdo zkušenosti.Dík
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
16. 09. 2012 23:26
Moc bych tomu šancí nedával. Kdysi jsem měl YAM380 s 15ti koňovým motorem a dcera (50kg, uměla lyžovat) vyjela na lyže s velkými problémy. Říkala, že jí dělalo i problém se udržet. Na 25koních to už bylo v pohodě. Tenkrát neměl nikdo v rodině papíry, takže já to nezkoušel. Bohužel.
Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
31. 01. 2013 22:52
Zajímalo by mě kolik by jezdil gumák s laminátovým kylem délky 450 a na zrcadlu zavěšena honda 50kon.nema s tim někdo zkušenosti
avatar Re: Kolik vám to uhání? smoking smiley
01. 02. 2013 10:59
To bohužel nevím. Můj pohyb v časoprostoru je max do 15HP
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.