Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 09:39
Koukal jsem do mapy, kapitanát by měl být v ulici Kralja Tomislava 1/a a Lidl je zašitý až na konci Makarské. Nešlo by to nějak upřesnit?
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 10:54
Do mapy jsem se nedíval, ale když jsme na Makarské,tak parkujeme u Lídlu. Od tama to je kousek na cestě do centra. Ten úřad jsem nikdy nepotřeboval, ale je blizko trajektu. Vnuk mi to vloni předčítal a chtěl vědět co tam píšou. On si myslí že všechno vím a rozumím všem ja
zykům. Nelze to minout.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Košík (10. 02. 2017 10:55).
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 13:01
Ahoj zkus GPS 43.2939069N,170198497E snad to bude co hledáš, jinak Lídl je od centra pěkně daleko
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 14:07
PEALPE bingo!! Na mapy.cz to dokonce ukáže i fotku cedule kapitanátu. Moc díky.
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 18:58
700 metru od Lidlu je kostel sv.Marka. Tem úřad bude asi 1 km. Považuji to za centrum Makarské. Jestli to je pěkně daleko, tak bych od počítače ani nevstával a vše bych si prohlídl virtuálně.
prt
Re: viněta na člun
13. 02. 2017 18:51
Je to kousek od trajektu směrem ke kostelu na nábřežní promenádě, kapitán v pohodě, umí pár slov česky, je ochotný a vstřícný, pokud sebou vezmeš naši tvrdou měnu (pivo, stačí dvě plechovky) tak ti udělá co ti na očích uvidí. trochu problém s parkováním zvlášť pokud jedeš s vozíkem, postavil jsem to na prasáka na chvilku na chodník až při výjezdu z nábřeží, jinde se nedalo.
Re: viněta na člun
14. 07. 2017 17:31
Letos vinjeta v Šibeniku o 40kn levnější, zdá se, že přestali účtovat administrativní poplatek (asi jim někdo vysvětlil, že účtovat administrativní poplatek za výběr jiného administrativního poplatku je poněkud chucpe thumbs up)
Re: viněta na člun
15. 07. 2017 19:17
Ahoj raschi,
letos budu poprvé muset na kapitanát a nikde nemůžu sehnat aktuální informace. Jestli můžeš, napiš prosím co mě čeká se člunem 4,2 m a 20HP (14,7kW) motorem.
Člun mám s motorem registrovaný a mám k němu "techničák". Vlastním doklady VMP + moře a kapitánský průkaz C vydaný u nás ministerstvem dopravy.
Díky, H
Re: viněta na člun
15. 07. 2017 23:17
HonzaV: měl bys potřebovat jen lodní osvědčení ( "techničák" ) a kapitánský průkaz (VMP stačí). Pojištění odpovědnosti je povinné nad 15kW výkonu motoru, ale občas někdo uvádí, že ho na kapitanátu vyžadovali už nad 15HP. V případě potřeby se dá pořídit v místní pojišťovně obvykle pár kroků od kapitanátu (pro člun s 30HP stojí v Allianzu 170kn).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil raschi (16. 07. 2017 08:10).
Re: viněta na člun
16. 07. 2017 20:49
Rashi, díky za rychlou odpověď. Ty kapitánské zkoušky "C" jsem si dělal kvůli tomu, že na gumáku chci letos vyrazit na Kornati a přejezdy mezi pevninami jsou delší než 0,75 nm, ke kterým mě opravňuje u nás vydaný průkaz VMP. Tak doufám, že v případě kontroly, by brali chorvatští policajti v potaz to oprávnění "C". Od našeho ubytování jsou Kornati cca 75km (Telaščica), tak jsem na to zvědavý.
H
Re: viněta na člun
17. 07. 2017 09:12
75km tam, 75 zpět s gumákem?
avatar Re: viněta na člun
17. 07. 2017 11:47
HonzaV
Re: viněta na člun
15. 07. 2017 19:17
... Člun mám s motorem registrovaný a mám k němu "techničák". Vlastním doklady VMP + moře a kapitánský průkaz C vydaný u nás ministerstvem dopravy ...



... pokud má HonzaV ... kapitánský průkaz z ministerstva dopravy ... tak třeba jo ...
Tom
Re: viněta na člun
17. 07. 2017 12:45
HonzaV: jen upřesnění- nyní lze do 1nm.
Ti co mají starý průkaz - tak můžou zažádat a změní jim starou 0,75nm za 1nm.
Re: viněta na člun
17. 07. 2017 21:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 75km tam, 75 zpět s gumákem?

No jo, přesně tak, kvůli tomu jsem provedl upgrade člunu, motoru a oprávnění spinning smiley sticking its tongue out Na Murteru, který je zhruba v půlce cesty, dotankuji a potom by nám měla kapacita 35l s dostatečnou rezervou stačit. Při plném výkonu si vezme cca 17l/100km



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HonzaV (17. 07. 2017 21:26).
Re: viněta na člun
17. 07. 2017 23:20
Doklady jsou jedna věc, ale na 4m gumáku 75km trasu a ještě z Murteru na Kornati? To bych si tedy sakra rozmyslel. I když se to vezme přískoky přes Vrgadu, Pašman a Žut, tak je většina cesty mimo závětří ostrovů a nevěřím, že by se tam s takto malým člunem dalo jet delší dobu ve skluzu. Mám celolaminát 3.5m s 30hp motorem, hlubokým V dnem, normálními sedadly a čelním sklem a když se vyjede z žaboričské zátoky ze závětří ostrova Zlarin směrem k otevřenému moři, tak je to dost slušný adrenalin a člověk po pár minutách skoků přes vlny pokorně zpomaluje na výtlačných 8-10km/h...
Re: viněta na člun
18. 07. 2017 22:20
Přesně ze žaboričské zátoky budeme vyplouvat. Až na Murter plánuji jet podél pobřeží no a potom, jak jsi napsal, přískoky přes Vrgadu, Pašman atd. Samozřejmě v případě, že bude počasí a jeho předpověď rozumná. Jinak se pochopitelně spokojím s plavbou a obědem ve Skradinu smiling smiley Každopádně jeden kolega z kurzu na "C" mě docela dostal, když nám sdělil, že Kornati udělal s manželkou a 2 dětmi ve 3m člunu s 5HP motorem a vyplouvali s Grebaštice. Ptal jsem se ho, jak to dlouho trvalo a prý to byl výlet na celý den. Cesta tam zabrala 5 hodin.
Re: viněta na člun
18. 07. 2017 23:18
Ahoj, mam celolaminát s 50hp motorem, žádné terno na vlnách. Letos jsem byl v Drage, a na Kornati jsme se vydali radši brzo ráno cca v 7 hod, projeli jsme je ze zdola nahoru a šikmo okolo Pašmanu zpátky celkem asi 75 km zhruba 30l benzínu. Návrat byl okolo 11 hod dopoledne, moře docela klidné takž jsem jel 25 - 30 km/hod. Mám sice jen VMP, ale prý to moc neřeší. S 5hp a nafukovacím člunem je to docela risk, trochu začnou vlny a rezerva tam není, s 10 hp by se to už dalo. Mě osobně se víc líbil výlet do Šibeniku a na řeku Krka - koupání ve sladké řece (ale to je jen můj názor). Jedu tam letos ještě jednou a vím že znova na Kornati nemusím, ale do toho Šibeniku se rád znova podívám. Poku jsem se ptal na kapetanii zda mohu třeba ze Hvaru na Makarskou to je cca 18 km tak mi řekli že to není problém, ale asi by nastal problém pokud by se něco stalo, např s pojišťovnou. Pokud se nic nestane je všechno sranda. Mám dotaz jak je náročné si udělat oprávnění na MD a má to smysl? Řeším to zase kvůli tomu že nás na Murteru zastihla bouřka a musel jsem vyplout ve 23 hod měl jsem to asi 20 min pomalé jízdy, ale zase ty obavy plutí po západu slunce???
Dík Martin
Re: viněta na člun
19. 07. 2017 14:14
Myslím, že na to omezení našeho VMP na 0.75, resp. 1 míli od břehu Chorvati moc nehledí. Plavba z Grebaštice na Kormati na 3m člunu je podle mne zcela neopodstatnitelný risk, ta doba 5 hodin na jednu cestu celkem odpovídá cca 40km vzdálenosti a maximálce takového člunu kolem 8km/h. V takové situaci bych opravdu nechtěl spoléhat na to, že se za celý den nezmění počasí. Na Kornatech jsme byli před lety výletní lodí (ještě než jsme začali jezdit se svým člunem), bylo to docela pěkné, ale plavba do Šibeniku a Skradinu je i podle mne zajímavější. U vjezdu do Šibenického kanálu stojí zato si vylézt na pevnost, dále jsou po pravé straně (cestou tam) bunkry a vedle nich se dá opět zastavit a vylézt na kopec na vyhlídku na celý kanál a na Šibenik.
Re: viněta na člun
19. 07. 2017 14:57
To omezení 1NM je směrem do šireho more od posledních ostrovů.
Re: viněta na člun
19. 07. 2017 17:27
Omezení VMP je 1nm od břehu (včetně ostrovů), je tedy možné legálně přeplout na ostrov vzdálený 2nm od pevniny (nebo jiného ostrova). Ale jak už bylo řečeno, tohle se moc neřeší.
Linie vnějších ostrovů určuje teritoriální vody nebo něco takového.
avatar Re: viněta na člun
22. 07. 2017 08:28
Ahoj všichni,

oblast o které mluvíte dobře známe. Můj názor : na Kornati nepojedu, není tam nic. Jsou ostrovy a ostrůvky blíž a daleko zajímavější. Další s lodkou, která je do 4metrů bych takový výlet nedělal. O motoru ani nemluvě. K tomu by člověk měl znát moře a vědět něco o větru. 3m a 5hp je člověk hazarder a nemá k lidem které veze žádnou odpovědnost. Podotýkám , že jsem prošel od gumáčku až laminátu 135hp, na kterém několik sezon plujeme. A vidím, že s naší délkou 19stop jsme u vzdálenějších ostrůvků ty nejmenší. Vlny jsou pro delší cestování pro malou lodku velmi nepříjemné. Mám k moři respekt stále stejný, jako při mé první plavbě v půjčené lodce a to je cca 20 let.

bob
Re: viněta na člun
22. 07. 2017 08:43
Jinak kapitanát Makarská má otevřeno úplně jinak, než mají na svých www uvedeno. Po - so 19-17, neděle zavřeno. Takže budu muset počkat do pondělí.
Re: viněta na člun
13. 08. 2017 13:49
Dobrý den, prý se letos změnila délka platnosti viněty jen do konce kalendář. roku a prý se tímto zmenšila i cena. Víte někdo konkrétní info ? Děkuji za odpovědi.
Re: viněta na člun
13. 08. 2017 16:03
Vinjeta je již od doby, kdy došlo k úpravě ceny, platná jen kalendářní rok. Letos jsem měl cenu nižší, nebyl mi účtován administrativní poplatek.
Re: viněta na člun
13. 08. 2017 18:10
A kolik ta cena byla a pro jaký člun a motor ? Děkuji.
Re: viněta na člun
14. 08. 2017 09:34
Cena je vypočítána dle délky člunu a výkonu motoru. Vzorec je zde někde ve vlákně, nechce se mi ho hledat. K tomu byl ještě nějaký poplatek za značení na moři, admin.poplatek - ale ten mi nebyl letos účtován. Za 3,3m + 15HP motor jsem platil kousek přes 100kn.
Re: viněta na člun
14. 08. 2017 17:05
Díky za odpověď, našel jsem jen viněty pro rok 2016 a tam ta cena a platnost byla jiná. Tu úpravu jsem jen slyšel, ale nevěděl nic konkrétního.
Re: viněta na člun
14. 08. 2017 17:44
Ja platil za 4,7m, 50hp 214kn + pojištění 270kn.
Re: viněta na člun
15. 08. 2017 09:18
Vzorec pro výpočet je 20*délka(m) + 2*výkon(kW). K tomu se připočítává poplatek na značení, osvětlení majáků apod..
Re: viněta na člun
15. 08. 2017 12:34
Citaci
čert17
našel jsem jen viněty pro rok 2016 a tam ta cena a platnost byla jiná.
Ceny vinjet se měnily (snižovaly) v roce 2014 a tehdy se také zavedla platnost na kalendářní rok (tedy do 31.12.) místo původních 12 měsíců od vystavení. Letos jen přestali účtovat 40kn administrativní poplatek za vystavení, jinak vše zůstává stejné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.