Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 11:19
Neumím vkládat odkazy - když tak zkopírovat do seznamu. Informace nejen pro jachtaře. Zdraví Jaroslav.
[www.blesk.cz]
avatar Re: viněta na člun
11. 06. 2013 13:21
já jsem asi blbej a pomalu mi to zaopaluje, ale co je tímto myšleno?
Máte v Chorvatsku loď?

Od 1. 7. musí všichni vlastníci plavidel, která mají status zboží celní unie EU, ale vůči Chorvatsku jsou považována za zahraniční, vyplnit celní deklaraci, zaplatit DPH a clo pro propuštění plavidla do volného pohybu v Chorvatsku. Majitelé plavidel již kotvících v chorvatských vodách jsou povinni tak učinit do 31. 5. 2013. Jestliže do této doby nezaregistrují plavidla do místního registru budou za období od 1. 6. 2013 do 30. 6. 2013 platit DPH v obvyklé výši a případně pokutu.Uvedlo to Velvyslanectví ČR v Záhřebu.


Ví někdo co to znamená z hlediska gumáků co vozíme sebou? Nebo se to vztahuje jen na "velké" laminátové lodě? Kurňa zase jsem mimoň smoking smiley
avatar Re: viněta na člun
25. 06. 2013 10:58
Vstahuje se to na lodě trvale zakotvené v Chorvatsku. Dovolenkáři můžou být v klidu...ZATIM ! Podrobné informace najdeš na [www.sea-help.eu]
avatar Re: viněta na člun
01. 07. 2013 05:51
Letos vše v poho. Stejné jako před dvěma lety. V Trogiru se nám pokoušela vnutit pojištění. Nenechte se napálit.
Re: viněta na člun
01. 07. 2013 08:01
No vidíš to, nás jen kapitán v Trpanji upozornil, že kdybychom měli silnější motor, tak už by to pijištění chtělo. Jinak v Orebiči je kapitanát na dvě věci. Nikde nikdo, kdykoliv jsme šli okolo, na dveřích nápis, že je služebně mimo. Když se nás ptal kapitán v Trpanji, proč jsme nejeli do Orebiče, tak jsem mu řekl, že je zavřeno a on se jen zasmál. Asi věděl proč.
Re: viněta na člun
08. 07. 2013 12:50
Od vstupu do unie by meli mit vsichni stejne podminky ne? Tak jako domaci, kteri plati zlomek toho co my, tak i turiste... Je to tak vsude jinde, uvidime zda to tak bude i v HR.
avatar Re: viněta na člun
26. 07. 2013 14:04
letošní zkušenost z Vinjetou a pojištěním - Lučka Kapetanija Orebič / Korčula - tak jako každej rok, i letos jsem řešil vinjetu na člun i pojištění. A tak jako každej rok jsem čekal problém, kterej vzhledem k neuvěřitelný lenosti chorvatských úředníků taky nastal. Pobočka - Lučka kapetanija Orebič - jako každoročně na dveřích vytištěnej papír z PC, na kterým stojí: SLUŽEBNO ODSUTAN“ - služebně odvelen ... a razítko kapitána. Podle mě, prostě si vyjede papír na tiskárně, dá tam štempl a má leháro. Nasraně trhám za kliku u dveří, a hle je otevřeno. Vcházím tedy dovnitř a říkám že potřebuju vinjetu a pojištění. Dozvídám se pouze že nejde internet a že si mám (jako minulej rok) dojet na Korčuju.

Riskuju tedy jízdu s prošlou známkou a zastavuju před Korčulou. Vcházím na kapitanát, klepám na dveře, u počítače sedí místní úředník a hraje hru na PC. Po mém sdělení že potřebuju vinjetu a pojištění - nasraně vstává a kopá do židle která letí po místnosti. Po 30minutách čekání mám konečně vinjetu. Ještě pojištění říkám, Následně se dozvídám, že to nemá v popisu práce a že mám jít na pobočku pojišťovny. Odvětím mu, že pojištění jsem minulej rok řešil ZDE, a ukazuji potvrzení z minulého roku. Bere do ruky mobil a nasraně telefonuje nějakému kolegovi z pojišťovny, čekám dalších 20 minut, přichází místní pojišťovák a sděluje mi, že pro Českou republiku nemá formulář a beze slov odchází. Obracím se na kapitána, a vysvětluji mu, že to pojištění fakt potřebuju - prej si to mám pojistit v ČR, říká! Takže VIVAT EVROPSKÁ UNIE, NA CHORVATY JSME TADY FAKT ČEKALI, další nemakačenko příživník !!!!!!!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (26. 07. 2013 14:05).
Re: viněta na člun
26. 07. 2013 14:07
Měl si jet do Trpanje, tam byl kapitán velice ochotný.
avatar Re: viněta na člun
17. 08. 2013 23:55
No, Lukáši, všude nejsou tak neochotní. Ale problémy jsou taky. Já jsem si našel z ostrovů Pašman a Ugljan jedinou Lučku Kapetaniju v Preko. Na zavřených dveřích bylo napsáno, že viněty nemají a že prý v Zadaru. Tak jsem zase zajel zpět na Pašman a trajektem bez auta do Biogradu, kde jsem vše vyřídil za 10 minut a ještě jsem stihl stejný trajekt zpět na ostrov. Pojištění mi udělala slečna taky - jen mi neuznala slevu za 5. rok viněty protože jsem vloni vynechal (měl jsem přesah platnosti, tak jsem si ji nedělal) a musel jsem zaplatit plnou palbu. Takže zase už 6. rok pluji legálně s vinětou i s pojištěním a zase mě vůbec nikdo nekontroloval... Ještě že jim to koncem roku končí a budou muset vymyslet systém stejný pro místní i pro nás z EU. Jsem zvědav co to bude... Ahoj.
avatar Re: viněta na člun
15. 09. 2013 00:36
Viněty v Chorvatsku končí!

Podle sdělení Ministerstva dopravy jsou aktuálně zatím platné stále stejné, tzn. původní zákony. Ty však budou nejpozději od 1.1.2014 nahrazeny zákony novými.
Snad nejdůležitějšími změnami jsou - odstranění Crew listů (seznamu posádky) a Vinjety ve formě samolepky.
Majitelé lodí i nadále ale budou stejně muset zaplatit určitý poplatek, o jeho výši ale zatím není nic známo.

Další důležitou změnou je uvolnění předpisů při půjčování lodí. Majitelé je nyní budou moci půjčit svým přátelům nebo rodině na základě notářsky ověřené písemné plné moci, která bude muset být v chorvatštině. Plnou moc bude třeba mít stále s sebou na palubě.
Aktuální informace budou na webu http://www.sea-help.eu/cz
Ahoj.
Re: viněta na člun
16. 09. 2013 08:37
To už platilo letos. Alespoň v Šibeniku. Když jsem byl koupit vinětu, tak jsem pak venku zjistil, že v deskách s mapou (co dávají pokaždé) není samolepka. Tak jsem se vrátil a bylo mi řečeno, že je to O.K. Ani seznam pasažérů tam už není.
avatar Re: viněta na člun
16. 09. 2013 10:33
No, já nedostal mapu a taky ty desky. Ale známku mi v Biogradu dali a seznam jsme taky vyplnili. Možná jim v Šibeniku došly viněty a seznam byli líní udělat.
Každopádně záleží jestli jsi platil. Když ne, tak gratuluji. Já platil.
Re: viněta na člun
16. 09. 2013 13:46
Jasně že jsem platil sad smiley
Na tom papíru je dole napsaný, že ho musím mít sebou na člunu. Takže případná kontrola nebude už jen dalekohledem, ale bude se muset předložit papír.
Re: viněta na člun
25. 09. 2013 08:16
V červnu v Trpanji na Pelješaci vše komplet, samolepka, crew list, mapa, desky a samozřejmě i odpovídající platba.
Re: viněta na člun
19. 08. 2015 22:58
Ahoj, nevíte někdo jak má v Šibeniku otevřeno Kapetanija? Nemúžu to nikde najít. A ještě jeden dotaz. Nepojišťoval jste někdo v Šibeniku člun? Nevybavuji si kde tam je poblíž nějaká kancelář pojišťovny. Díky
Re: viněta na člun
20. 08. 2015 07:18
Když dáš do google "lučka kapetanija šibenik" tak je to hned první výsledek.
Jestli tomu dobře rozumím, tak fungují 8.00 - 13.00 s pauzou 10.30 - 11.00.
Pojišťovna je pár kroků za rohem.
Před kapitanátem se nesmí parkovat, velmi rychle tam odtahují. Na konci ulice je placené parkoviště.
Re: viněta na člun
20. 08. 2015 11:16
Díky HonzoD, už jsem to taky našel. Včera jsem měl nějaký zatmění a nedařilo se mi to. Snažim se sladit příjezd s přihlášením člunu. Š
Re: viněta na člun
20. 08. 2015 22:03
Ahoj, v Šibeniku, před 6 lety, hned vedle kapitanátu, byla pojišťovna Allianz, tam jsem pojišťoval tehdy loď já.
Tom
Re: viněta na člun
21. 08. 2015 13:21
Ahoj, díky za info ta Allianz bude asi hlavní favorit.
Re: viněta na člun
22. 06. 2016 13:44
Pokud by to "Hvarské" zajímalo, jako že je to zajímat bude, tak otvíračky kapitanátů na Hvaru jsou následovně:

StariGrad
Ponedjeljak 08.00 - 14.00
Srijeda 08.00 - 12.00
Petak 08.00 - 14.00

Hvar
Četvrtak 08.00 - 12.00 h

Sučuraj
Ponedjeljak - petak: 07.00 - 14.00 / 18.00 - 20.00
Subota: 07.00 - 13.00
Nedjelja: 08.00 - 11.00

Jelsa
Utorak 08.00 - 12.00

Loni snad byl kapitanát v Jelse v sezóně otevřen každý den dopoledne, aby jim lidičkové nejezdili bez vinjety, já zažil v červnu jen ten jeden den v týdnu. Já to asi pořeším hned, jak vylezu v Sučuraji z trajektu, pokud nepojedu ze Splitu.
Údaje jsou ze stránek Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture.
Re: viněta na člun
19. 07. 2016 07:27
Zdravím, prosím znalce Hvaru. Kde najdu kapitanát v Sučuraji a v Jelse, nějak nejsem schopen najít adresy. Díky
avatar Re: viněta na člun
19. 07. 2016 07:37
... v Jelse si stoupneš na nábřeží zády k parku půjdeš kolem vody do leva, přes mostek, kolem domu, na jehož stěně je barevná skulptura ryby a a o dům dál sluneční hodiny, pak kolem asi 4 pizzerií ... celkem půjdeš asi 300 metrů od parku ke kapitanánu přímo na nábřeží ( na druhé straně zátoky vidíš kostel(y) ... na kapitanátu jsou krom neděle každý den pro veřejnost od 07,30 do 14,00 ...
Re: viněta na člun
19. 07. 2016 07:43
Díky za rychlou odpověď. Jelsu už jsem dohledal. V Sučaraji nevíš? Pojedu z Drveniku..
V ID prý po vichřici lovili bárku ze dna, nevíš co to bylo za kocábku a kde kotvila?
Re: viněta na člun
19. 07. 2016 09:02
V Sučuraji je kapitanát v budově hned na nábřeží, co jsou pokladny Jadrolinije, vedle baru. Kapitán tam spíš není, než je, otvírací dobu má ve všední dny od 7 do 15 hodin. Na dveřích má tel.číslo, tak v případě jeho nepřítomnosti mu zavolat a on dokluše. Nebo se zeptat tý ženský, co organizuje auta na trajekt, ta mu zavolá. Vyzkoušeno před 14 dny.
Re: viněta na člun
19. 07. 2016 09:09
Díky, tak nějak podvědomě jsem si myslel, že to bude tam.
avatar Re: viněta na člun
19. 07. 2016 10:18
Zase byli kolegové rychlejší, ale potvrzuji jejich poznatky, mimochodem hodlám rovněž řešit po vylodění v Sučuraji. Tudíž ve čt.ráno.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: viněta na člun
27. 07. 2016 00:20
Nakonec v pondělí v Jelse, jelikož jsme změnili trajekt při příjezdu a valili ze Splitu. Bez problému vyřešeno do 10 min.
Re: viněta na člun
03. 08. 2016 15:28
Sučuraj, hned od trajektu, taky do 10 min.
Re: viněta na člun
09. 02. 2017 09:44
Mám dotaz, kde najdu kapitanát v Makarské. Předpokládám, že někde u trajektového přístavu. Adresu jsem si našel, jen to jaksi ukazuje někam do shluku budov na nábřeží. Může někdo poradit? Nerad bych při hledání kapitanátu poznával Makarskou. A taky předpokládám, že otvíračka v neděli dopoledne platí.
Re: viněta na člun
10. 02. 2017 01:02
10 minut od Lidlu, parkování grátis.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.